Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Nastavení barev a obrazu Samsung LE32R87

kzlatak (29)|19.10.2007 06:42
Dobrý den, před 14 dny jsem zakoupil LCD Samsung LE32R87 v Datartu, vzhledem k vadě obrazovky jsem ji před týdnem reklamoval a na místě dostal nový LCD (viz https://www.tvfreak.cz/forum/showthread.php/13882-samsung-le32r87-duvod-k-reklamaci ).
Mám s ní ale opět problém, prostě má proti reklamovanému kusu špatný obraz, v základním nastavení je celý obraz tmavý (zašedlý) ve všech režimech a barvy dost vyblité (hlavně žlutá jde do zelené a červená i modrá jsou tmavé). Ať si hraji s nastavením jak chci, je to nekoukatelné (TV i DVD).
Neporadil by mi prosím někdo, jak tu TV nakalibrovat, nebo jaké má u tohoto typu nastavení?
Ta reklamovaná TV měla obraz výrazně lepší (jasnější), barvy byly OK (jen trochu přepálená červená).
Už 2 týdny nedělám nic jiného, než že probírám fóra (tvfreak.cz, avforums.com) a nastavuji LCD :(
Díky moc, zlatá CRT :)
Foolproof (2713)|19.10.2007 15:23
No a jaký máš nastavený na grafice barevný profil ? Změna teploty barev na monitoru nedělá nic ?
Jiné nastavení musí být pro overlay mixer a jiné pro VMR9 a jiné pro EVR. Čím vyšší rozlišení, tím vyblitější barvy, pokud to grafika nezvládá.
K monitoru bývá zvykem dodávat kalibrační mřížku, kterou přiložíš na sklo a podle osvětlení místnosti si doladíš odstíny na všech kanálech jednotlivě.

Nevím, možná bych poradil, ale nevím co jsi všechno pruboval.
kzlatak (29)|19.10.2007 17:04
Nemám to propojené s PC, je to TV, právě , že vše zkouším pouze citem, tak jsem myslel, jestli není nějaká sofistikovanější metoda