Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Instant copy 8 kostkuje...

Milamber (7)|3.4.2004 18:30
Zkouším si udělat v IC8 kopii rozšířeného Společenstva a dost mě to štve. Z DVD vyházím všechen balast, nechám pouze film, ENG zvuk a CZ a ENG titulky. Kvalitu mám nastavenu na nejvyšší (komprese je na cca 91 %).
Problém je, že ve výsledném zkomprimovaném videu se poměrně často objevují rušivé čtverečky (obraz se místy "rozpadne").
Vzorky jsou zde:
http://www.volny.cz/pogz/chyba01.gif - "pouze" proužek
http://www.volny.cz/pogz/chyba02.gif - tady to Prsten docela "schytal"
http://www.volny.cz/pogz/chyba03.gif - sem tam se objeví i takovéto čtverečky

Opravdu nevím, čím by to mohlo být. Zkoušel jsem to komprimovat několikrát, chyby sice napodruhé zmizí, ale objeví se jinde :-(
Dělám to na Athlonu XP 1800, 320 MB RAM, cca 20 GB volného místa na disku, Win2k. Před kompresí jsem zkoušel i ukončit veškeré nepotřebné programy, aby ji nic nerušilo, ale výsledek je stále stejně bídný...

Kde by mohl být zakopaný pes?
Díky

PS: Edit: zdrojové video toto samozřejmě nedělá, je zcela v pořádku.
Anonymous (825)|4.4.2004 11:42
Něco podobného se probíralo ve staré diskuzi, byl tam problém přetaktovaný procesor. Jakou kombinací si došel k RAMce 320? 128+128+64???
Milamber (7)|4.4.2004 11:59
Přetaktovaný procesor, řikáš? Hmm... mám totiž XP 1700+ hozený na 1800 (výkonový rozdíl je nula nula prd, ale mé ego je spokojené, protože to v biosu vypadá hezčeji :-D )
Jinak ta paměť je 256+64 MB PC133 (nějaké nonamy).

******

Jelikož jsem si s tímto tedy nevěděl rady, chtěl jsem zkusit vychvalovaný ProCoder. A tady jsem zase narazil:

když si demuxnu rozšířené společenstvo v DVD Decrypteru (nebo i ve VOB Editu), tak výsledný M2V soubor má sice těch 4,5 GB, ALE - ukazuje, že má 10 hodin, takže ProCoder mi nabízí při bitrate 2500 velikost 10,5 GB :-(((
Přitom to video má mít 100 minut...
Dá se ten špatný čas nějak opravit?
Anonymous (825)|4.4.2004 12:08
[quote=Milamber]Přetaktovaný procesor, řikáš? Hmm... mám totiž XP 1700+ hozený na 1800 (výkonový rozdíl je nula nula prd, ale mé ego je spokojené, protože to v biosu vypadá hezčeji :-D )
Jinak ta paměť je 256+64 MB PC133 (nějaké nonamy).

******

Jelikož jsem si s tímto tedy nevěděl rady, chtěl jsem zkusit vychvalovaný ProCoder. A tady jsem zase narazil:

když si demuxnu rozšířené společenstvo v DVD Decrypteru (nebo i ve VOB Editu), tak výsledný M2V soubor má sice těch 4,5 GB, ALE - ukazuje, že má 10 hodin, takže ProCoder mi nabízí při bitrate 2500 velikost 10,5 GB :-(((
Přitom to video má mít 100 minut...
Dá se ten špatný čas nějak opravit?[/quote]

Vrať CPU na původní FSB. Případně můžeš i přidat o pár setinek napětí na procesoru v BIOSu (Vcore).

Ten čas je jen kosmetická vada, na nic nemá vliv.
:BB:
Milamber (7)|4.4.2004 12:31
[quote]Ten čas je jen kosmetická vada, na nic nemá vliv.
:BB:[/quote]

Opravdu nemá vliv?
Při načítání videa to ukáže toto: http://www.volny.cz/pogz/velikost01.gif
a při nastavení velikosti i při nejnižší kvalitě totálně vyhořím: http://www.volny.cz/pogz/velikost02.gif

:-(((
Anonymous (825)|4.4.2004 13:04
Není zdrojové video v NTSC, že to hází takové nesmysly? Nebo nemáš nainstalovaný nějaký codecpack? Moc se nemají s ProCoderem rádi.
Co to zkusit pomocí DVD2DVD-R přes CCE. :BB:
Milamber (7)|4.4.2004 13:17
Zdrojové video je opravdu PAL.
Z kodeků a podobných záležitostí mám nainstalované pouze:
AC3 filter, ffdshow, divx3, vobsub
Pravda je, že mám též nainstalované dvd2dvd-r, které si s sebou nainstalovalo i hafo různých utilit a blbin, takže to zkusím vyházet a to video zkusím znovu ripnout.


PS - teď koukám, že když si načtu zaručeně funkční m2v soubor, který mám z masteringu Kill Billa, tak to u něj ukazuje délku 00:00:00;08 (komprese vyjde asi tak na 600 KB :-) ). Takže chyba bude asi v nějakém tom *softvéru*
Milamber (7)|4.4.2004 15:09
Mno, takže jsem ještě zahloubal v hlubinách fóra, a problém se špatným načítáním velikosti tu již byl řešen - takže jsem to zkusil také - dvd2avi->vfapi->procoder a už to ukazuje správný čas.
Sice už asi nezjistím, proč to takhle blblo, ale aspoň že to jede...
clee (6592)|4.4.2004 15:41
dvd2avi->vfapi, jinak mi Procoder 1.5 mpeg2 nestravi, nevim proc...
Hainz (0)|4.4.2004 16:18
Ty čtverečky (proužky) se mi objevovaly taky, domníval jsem se, že to byl přetaktovanej procesor (asi na tom měl taky svoji vinu), ale i po vrácení na původní frekvenci se mi ve videu občas toto projevilo. Nakonec jsem přišel na to (test programem MemTest) že jedna paměť 500 MB Kingmax 333 (jedna ze dvou stejných) na čipsetu SIS 655 vykazovala chyby. Pomohlo snížení na 266 MHz a přidání 0,1 V na paměti, a později jsem ji vyreklamoval za novou. Zajímavý je, že na jiný desce tato paměť jela v pohodě (při stejné frekvenci 333). Přitom systém po celou dobu byl stabilní a projevovalo se to právě při složitých výpočtech videa, kdy procesor jel na 100 %. Teď už mám pokoj. A projevovalo se to téměř u všech programů na zpracování DVD a videa, pokud přišlo na řadu enkódování.