Stále, možná zvyk z dřívější doby DV, jsem názoru, že video bez překódování je to nejlepší. Nyní mám kameru se záznamem v AVCHD. Mám PS3, kde na disk mohu uložit nahrávku a pak přehrávat na TV i v tomoto formátu což považuji za optimální. Pouze tu nahrávku určenou pouze pro vlastní sledování musím v něčem drobně střihnout a hlavně spojit jednotlivé scény, v nichž AVCHD ukládá, do jednoho souboru. Opět AVCHD bez rekomprese. Vyzkoušel jsem již kde co. Na podkladě informací o produktu jsem již zakoupil Pinacle studio 11, kde jsem se pracně metodou pokus omyl dopídil, že AVCHD soubor získám pouze při vytváření AVCHD DVD z obrazu uloženého na disku. Ale ouha, tenhle program neumí soubory pořádně spojit při přechodu se v každém druhém případě pozasekne a navíc, určitě přepočítává, jelikož někde se obraz začne rozpadat přesto, že orig. nahrávka je OK. Nyní jsem nainstaloval za stejným účelem Sony Vegas 8, ale aby nebyly zas zbytečně vyhozené peníze, experimentuju zatím s trial verzí. Zde se zdá ze začátku vše OK. Velikost vytvořeného souboru odpovídá zdroji a ani pohledově nejsou vidět změny. Problém se však vyskytl při sestavení delšího filmu. Zhruba po 15 minutách vytvořeného záznamu se začne záznam sekat a kontrolou jsem zjistil problém v bittrate, kde nejprve spadne z cc 15 na 7 a poté vyletí na 26 -29, což samozřejmě technika nezvládá. Nevíte je to způsobeno omezením v Trial verzi, nebo je chyba někde jinde? A má tato moje zásada vůbec cenu a nemám jít do převodu Procoderem na HD mpeg2?