Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

výpočet bit-rate

vrnued (12)|16.10.2007 16:17
Poraďte prosím, který program načte dvd (či jeho obraz, soubory na disku atd...) a zobrazí skutečný průměrný bitrate jednotlivých titulů. Vím, že přehrávače bitrate ukazují, ale tam jde o okamžitou hodnotu. Je něco takového nebo zbývá jen kalkulačka? Díky
kasr (133)|16.10.2007 18:47
Ked vies velkost audia a dlzku videa aky je problem spocitat priemerny bitrate?Skôr by ma zaujimal bitrate histogram,co vie napr. Avidemux.
vrnued (12)|16.10.2007 18:54
[QUOTE=kasr;153053]Ked vies velkost audia a dlzku videa aky je problem spocitat priemerny bitrate?Skôr by ma zaujimal bitrate histogram,co vie napr. Avidemux.[/QUOTE]

To je jasný. Jenže: rozdělit jaké soubory patří ke kterému titulu, nasčítat velilosti.. Prostě jsem si dělal naději, že mi to nějaký soft zobrazí aniž bych musel ručně sčítat a dělit (jak jsem ostatně napsal už v dotaze).
Krtek (1279)|16.10.2007 20:28
Bitrate se dá spočítat poměrně přesně, pokud používáš CBR. Je na to hned několik prográmků volně ke stažení. Nastavíš jen délku videa a bitrate zvuku. On to dopočítá obraz. Musíš také počítat s místem pro menu, bude li nějaké.
U VBR je to problém, a záleží hlavně na tom videu.
jaromir9909 (269)|16.10.2007 22:39
[QUOTE=Krtek;153058]Bitrate se dá spočítat poměrně přesně, pokud používáš CBR. Je na to hned několik prográmků volně ke stažení. Nastavíš jen délku videa a bitrate zvuku. On to dopočítá obraz. Musíš také počítat s místem pro menu, bude li nějaké.
U VBR je to problém, a záleží hlavně na tom videu.[/QUOTE]

No, já bych řek, že se u VBR spočítá úplně stejně jako u CBR, ale u CBR bude hodnota vypovídá o skutečném datovém toku videa, kdeždo u VBR dostanu hodnotu, jejíž význam neznám. Leda obráceně. Když chci spočítat zda se mi video vejde na DVD.
stayman (12393)|16.10.2007 22:57
[QUOTE=Krtek;153058]Bitrate se dá spočítat poměrně přesně, pokud používáš CBR. Je na to hned několik prográmků volně ke stažení. Nastavíš jen délku videa a bitrate zvuku. On to dopočítá obraz. Musíš také počítat s místem pro menu, bude li nějaké.
U VBR je to problém, a záleží hlavně na tom videu.[/QUOTE]


Ty si nejak obmedzeny nie? Bitrate sa da vypocitat takisto presne ako u VBR !!!!! B-)
jaromir9909 (269)|16.10.2007 22:59
Edit :
špatně jsem přečet předešlý příspěvek.
vrnued (12)|17.10.2007 01:20
Půlka si nepřečetla, že chci zjistit bitrate z hotového disku, např.
title 1 7300
title 2 5200
title 3 3800 ...
tedy nikoliv naplánovat nový disk. Druhá půlka mlčí. Takže nic takového neexistuje?
Saxel (2279)|17.10.2007 07:01
Můžeš zkusit Bitrate View: http://www.tecoltd.com/bitratev.htm . To by mělo být co hledáš. ;)
StD (8612)|17.10.2007 08:16
Tak tak, Saxel. Bitrate Viewer navíc ukáže i Quantisaci a možné potenciální nebezpečí při authoringu = ie. tzv. "černé díry" s Q=1 a B=0 delší než 1 sek., což authoringovým softům nechutná... Vše v grafické i numerické podobě. :BB:
vrnued (12)|17.10.2007 20:35
Děkuji všem za tip, BitRate Wiever dělá, co jsem potřeboval. Mezi tím jsem našel taky jakýsi Elecard Eye Tool, ale to je zbytečně složité (pro mě). Na BitRate vidím jedinou chybu, že nerozpozná pokračovací soubory a nenabídne je společně načíst (podobně jako třeba Avidemux, když otevírá vob). Nevíte, zda se mám shánět po plné versi, jestli to umí?

Nyní druhé téma (nevím zda mám otevřít nové, zatím zkusím zde). Analyzoval jsem tímto softem soubory vytvořené hdd recordérem z vysílání ČT1(sat), a to standartní kvalitou (druhá nejlepší). Soubory mají tyto parametry: VBR průměrně 4800, max 8500, kvantizace prům. 7 špičkově 12. Můžete mi prosím někdo zkušený říct, zda tento poměr komprimace je nedostatečný, přesněji zda je nějaký důvod, aby bylo poznat zhoršení (ne výrazné, ale zřetelné, neoddiskutovatelné) oproti přímému pozorování z vysílání, na stejné obrazovce? Má snad sat vysílání ČT lepší datové toky?
Máte někdo zkušenost, jestli by k lepšímu výsledku vedlo nastavit na rekordéru nejvyšší kvalitu a pak zmenšovat na jeden disk (podmínka) rekódováním na PC? Do toho se mi moc nechce (proto jsem si koupil hdd rekordér s hw enkódováním) a přitom na druhé straně se mi nechce věřit (podle jiných srovnání), že na dvd5 nelze dostat 1,5 hod pořadu 4:3 v uspokojivé kvalitě.
Díky za radu.
StD (8612)|18.10.2007 07:44
Běžně ze satu dělám na 1 placku filmy 2 hod. +-10min, když to encoder přešvihne, pomůže ve finále Shrink.
Podle toho bitrate moc o kvalitě nepoznáš - viděl jsem filmy (i z DVD), kde v určitých scénách postačuje i 1500 a jinde je zase 8000 málo. To záleží na druhu filmu a i na té kvantizaci.
Jinak zásada je (když ti jde o kvalitu) vždy zachytávat na max. a pak to prohnat Procoderem/CarbonCoderem plus mastering. Trvá to déle, ale výsledky jsou velmi, velmi uspokojivé - je-li dobrý zdroj.
Saxel (2279)|18.10.2007 08:22
[quote=StD;153194]...Jinak zásada je (když ti jde o kvalitu) vždy zachytávat na max. a pak to prohnat Procoderem/CarbonCoderem plus mastering...[/quote]
Pokud jde o signál ze satelitu, asi by bylo nejlepší zachytávat přímo mpeg stream (přes PC kartu).