Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Příjem satelitu na 4 TV

petrfilipi (3)|15.10.2007 11:37
Dobrý den všem.

Jako náhradu za analogový satelit a zároveň jako přípravu na přechod na DVB-T bych chtěl přejít na příjem digitálního satelitního signálu. Potřeboval bych to nezávisle na 3 TV. Vymysel jsem toto schéma:

Parabola (stávající 80cm)
3 konvertory (ze začátku jeden na Czechlink) se 4 výstupy - Quad Maximum QSF-44 ... 0,2dB
podle počtu přijímačů bych použil Diseq přepínače (každý by měl 4 In a 1 Out)
přijímač(e) Ferguson 7600 a případná emulace
karta(y) Gital CzechLink

Myslíte, že je to životaschopné?
Má někdo takovouto kombinaci (3 QUAD konvertory přes Diseq na 3 přijímače)?
Nebude problém s napájením Diseq přepínačů (bude to napájeno asi přímo z přijímačů)?

Díky z aodpověď.
Petr Filipi
Pitomec (10211)|15.10.2007 11:48
Proč zrovna takový receiver? To si kup rovnou kombo DVB-S/T, např. Golden Interstar 8700 CI, ne? Jinak chodit to bude, akorát ty QUAD konvertory nacpat na jednu parabolu, to se zapotíš (radši dej těch parabol víc, cenově tě to už nevytrhne...).
petrfilipi (3)|15.10.2007 15:26
Já jsem se chtěl úplně odstřihnout od pozemního vysílání, tak jsem volil jen satelitní přijímače. A navíc se mi zdá nákup 3 ks 8700ček dost drahý, kus stojí kolem 3.700 korun.
Kolegové v práci mě přivedli ještě na jednu myšlenku - koupit přijímače, které mají LAN a nasdílet CL kartu. To ale asi nepůjde s Fergusonem.

Petr
Pitomec (10211)|15.10.2007 21:59
To pozemní vysílání bych nezatracoval - sice by teoreticky všechno z DVB-T mohlo být i v DVB-S, ale... být nemusí a co pak? Nakoupíš další receivery?
Pokud jde o sdílení, tak touto cestou bych se nevydával u CS Linku. To můžeš použít u UPC Direct a i tady je otázkou, jestli není lepší vzít místo toho DigiTV s dualboxem a máš to za 260Kč/měsíc pro 2 TV nezávisle na sobě.
petrfilipi (3)|16.10.2007 08:35
Proč bych nemohl použít sdílení u CS linku? Je to technicky nemožné nebo je to "jen" zakázané?

Petr
blueant (820)|16.10.2007 09:09
[QUOTE=petrfilipi;153008]Proč bych nemohl použít sdílení u CS linku? Je to technicky nemožné nebo je to "jen" zakázané?

Petr[/QUOTE]

Myslim ze ani jedno.
Pitomec (10211)|17.10.2007 09:10
[quote=petrfilipi;153008]Proč bych nemohl použít sdílení u CS linku? Je to technicky nemožné nebo je to "jen" zakázané?

Petr[/quote]
Hlavně je to bez záruky že to bude fungovat a pořád.