Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

PS3 + HD ready plazma

Man5on (661)|12.10.2007 15:42
Máte někdo zkušenost s propojením PS3 a HD ready plazmy (rozlišení "jen" 1024x768!)?
Plánuju koupit PS3 a mám možnost levně pořídit HD ready plazmu. Jedná se mi především
o hraní her než pouštění Blue-ray, ale zároveň chci na plazmě čumět na klasický tv programy,
což jsem tady v diskuzi vyčetl a na vlasní laický zrak i viděl, že je právě plazma na tv vysílání vcelku dobrá. Jinak mě je jasný, že primárně by k PS3 bylo lepší LCD, ale to nechci.
Proto dík za každou zkušenost s plazmou.
mephis (25)|16.10.2007 09:49
Zkoušel jsem propojit PS3 s plazmou Panasonic TH-42px70e a mohu jen doporucit. Obraz byl perfektní v každém detailu. Rozdíl mezi hrou v 720p a 1080p skoro nepoznáš.
ppepr (34)|16.10.2007 10:14
Já PS3 používám převážně jako přerávač HDV s harddiskem (synové pak na hry). Záznamy z kamery v AVCHD ukládám na vnitřní disk a přehrávám. Obraz, obsluha vynikající. Jelikož mám doma jak Full Hd, tak HD redy televizi mohu přispět zajímavým poznatkem. Video nahrané v HDV (1440) je kupodivu poměrně výrazně ukoukatelnější na HD redy.
Man5on (661)|16.10.2007 10:22
Právě na tenhle Panasonic mám taky spadeno, akorát sem měl obavy z toho rozlišení, vím že na filmy je to asi fuk, ale bojím se aby to u grafiky her nedělalo nějaký deformace, možná je to blbost, ale v nějaký diskuzi někdo psal, že při nějakejch autech na XBOX360 mu to připadá trochu deformovaný.

A ještě jedna věc, jak vypadá ten upscaling z SD rozlišení DVD na HD 720p? Je v tom nějakej viditelnej rozdíl oproti SD nebo ne?
ppepr (34)|16.10.2007 13:08
Tak tohle neřeš. Ta otázka je tak trochu co je červenější. Dva červené čtverečky vedle sebe, nebo obdélníček. Určitě se najde sposta těch kteří budou tvrdit upskaling provést vTV, spousta zastánců upsc. v PS3 a řada těch co řeknou neprovádět. to už jsou tak nepatrné rozdíly, že pokud budeš koukat na film tak je nemůžeš zaregistrovat. Pro mne bylo největším překvapením, že při normálním sledování není ten rozdíl ani tak velkej pokud pustíš origo DVD a BR. Měl jsem možnost porovnat Spidermana BR a DVD. DVD bylo perfektní obraz a na ty detajly u BR jsem se musel opravdu soustředit a z filmu jsem měl prd. On se ten kvalitativní skok trochu přehání. Ty referenční snímky co jsou servírovány jsou dost podvrh. Ne že by HDTV bylo lepší než je, ale normální záběry jsou cíleně zhoršovány. Je o tom řada pěkných článků na netu včetně ukázek. Ona ta diskuse dost hodně jde stejným směrem jako kdysi ohledně zvuku. Možná pamatujete HI-fi klub ve Smečkách. Kdysi, jako student jsem tam kupoval bedny a rozdoval se mezi lepšíma a horšíma. Se mnou byl kámoš medik. Chvíli na to kuoká a pak povídá, že je to stejně putna, jelikož ty horší maj rozsah takovej, že spodní a horní hranici rozsahu nemůže slyšet ani pes, natož pak člověk. Limitujícím a nejslabším článkem řetězce, už začíná být nedokonalost lidského oka.
romikcz (22)|19.10.2007 23:09
Mam trosku jiny nazor - rozdil mezi 720 a 1080 dopoctem z DVD neni moc veliky, ale presto tresku je a je dokonce videt. Spusteni signalu aspon HDReady se neda s DVD absolutne srovnavat!!! a to jsem mel HD signal z PC pre DSUB :-( a je to zcela jina liga. Dulezite je ale aby to bylo digitalne propojene!!! jakmile tam nebudou prevody do analogu, jen tak budes mit maximum z daneho zdroje. Jo zkousel jsem na LCD HDReady...
Man5on (661)|10.1.2008 12:26
Nemáte někdo zkušenost, když zapnu PS3 (přes HDMI), tak automaticky nenaskočí obraz? Proč, když i DVD a sat přes scart naskočej sami?
majkicz (872)|10.1.2008 14:23
Co to je "automaticky nenaskoci"?
Pokud jsi mel PS3 predtim pres scart, tak je treba resetovat videonastaveni PSka a to tak, ze pri spusteni stisknes to power tlacitko asi na cca. 5sec. To ti resne nastaveni a samo se to prepne na to, pres co to mas prave spustene. Pak uz jen uprav roslizeni.
Spiderrr (27)|10.1.2008 14:51
To Man5on: S PS3 mám propojenou plazmu Panasonic TH-37PX7E. Chápu tvůj dotaz, že obraz automaticky nenaskočí - taky to pozoruji, ale myslím, že je to normální. Na obraz se dívám z 2,7m, je výborný, ale snesl bych i jemnější.
Man5on (661)|10.1.2008 15:01
[QUOTE=majkicz;161459]Co to je "automaticky nenaskoci"?
Pokud jsi mel PS3 predtim pres scart, tak je treba resetovat videonastaveni PSka a to tak, ze pri spusteni stisknes to power tlacitko asi na cca. 5sec. To ti resne nastaveni a samo se to prepne na to, pres co to mas prave spustene. Pak uz jen uprav roslizeni.[/QUOTE]

PS3 mám od prvního spuštění přes HDMI. Jde mi o to, že když zapnu PS3, tak nenaskočí obraz z HDMI vstupu automaticky, ale musím to přepnout sám růčně na dálkáči. Je to normální, že to HDMI neumí, nebo to je televizej, nebo PSkou, nechápu to. Cokoliv co mám přes scart se po zapnutí samo přepne na vlastní AV vstup a nemusím nic přepínat.
majkicz (872)|10.1.2008 15:10
Aha, promin, spatne jsem pochopil.
Hmmm....na moji Philipsce taky nic takoveho nemam :D a mozna by mi to i casem lezlo na nervy..
robert.kotasek (777)|10.1.2008 16:53
to je ten viera-link napr. u panasonic kdy spolu dvd a tv komunikuji, jak popisujes... jestli jsem to teda dobre pochopil tak pouzivaji HDMI control (HDMI CEC) ale musi toto podporovat i tv i ta ps3...
KOCOUR65 (653)|10.1.2008 17:06
to je co ze blby scart kabel ma v zapojeni i konektor ktery dava zobrazovaci prikaz na prepnuti prislusneho av vstupu
Man5on (661)|11.1.2008 07:26
To je neuvěřitelný, opravdu to vypadá, že scart to umí a HDMI prostě ne. A to je HDMI nazýváno scartem 21.století?
Abych nebyl jenom kritickej, pravdou je, že HD obraz přes HDMI je někde jinde, ale uživatelsky by to mohlo bejt ještě promakanější.
robert.kotasek (777)|11.1.2008 07:53
tak jeste jednou....
vytah z tiskove zpravy samsung (napriklad)
Příjemným překvapením bude pro majitele funkce Anynet+ (HDMI CEC). Ta umožní ovládat více zařízení jedním dálkovým ovládačem.
S funkcí Anynet+ (HDMI CEC) si vyberete záznam, který chcete sledovat a jedním stiskem tlačítka ovladače se zapne televizor, vybere správný vstup a vám jen stačí užívat si domácího kina. Film skončil? Zapomeňte na hledání ovladačů a vypínání všech zapojeným přístrojů. Přístroj Samsung s funkcí Anynet+ (HDMI CEC) se o všechno postará. Opět stačí stisknout jediné tlačítko a spolu s televizorem se vypne i DVD rekordér nebo přehrávač.

Tzn. ze by to musela mit jako funkci ta ps3, ktere by pomoci hdmi cec delala to co chces, nebo jeste vice - mas tv vypnutou - zapnes ps3 a zaroven se ti zapne tv na prislusnem hdmi. Navic by to musela podporovat i tv ( a to si nejsem jisty zda by to nemusela byt zrovna sony... )
Man5on (661)|11.1.2008 08:09
[QUOTE=robert.kotasek;161527]tak jeste jednou....
vytah z tiskove zpravy samsung (napriklad)
Příjemným překvapením bude pro majitele funkce Anynet+ (HDMI CEC). Ta umožní ovládat více zařízení jedním dálkovým ovládačem.
S funkcí Anynet+ (HDMI CEC) si vyberete záznam, který chcete sledovat a jedním stiskem tlačítka ovladače se zapne televizor, vybere správný vstup a vám jen stačí užívat si domácího kina. Film skončil? Zapomeňte na hledání ovladačů a vypínání všech zapojeným přístrojů. Přístroj Samsung s funkcí Anynet+ (HDMI CEC) se o všechno postará. Opět stačí stisknout jediné tlačítko a spolu s televizorem se vypne i DVD rekordér nebo přehrávač.

Tzn. ze by to musela mit jako funkci ta ps3, ktere by pomoci hdmi cec delala to co chces, nebo jeste vice - mas tv vypnutou - zapnes ps3 a zaroven se ti zapne tv na prislusnem hdmi. Navic by to musela podporovat i tv ( a to si nejsem jisty zda by to nemusela byt zrovna sony... )[/QUOTE]

Tenhle Anynet+ je přesně jak píšeš, ale jen pro spotřebiče firmy Samsung! Moje tv podporuje zase Viera link, to je to samý jako Anynet+, jen s tím rozdílem, že to komunikuje zas jen s výrobky Panasonic. Má to i Sony a LG, ale pořád jen pro svoje zařízení. Takže PS3 od Sony a TV od Panase se to netýká. Ono jde především (u Anynet+, Viera link ad.) o sinchronizaci na jedno dálkové ovládání, jedním tlačítkem zapneš kino, tv a třeba ještě DVD rekordér a můžeš hned nahrávat. To je mě jasný.

Ale není mě jasný, když DVD mám od Sony, STB od UPC je Phillips, tv mám Panase a samo se to přes scart přepne. Proč se prostě sám nepřepne ten Playstation3 to nemůžu pochopit?
streethawk (85)|11.1.2008 08:40
[QUOTE=Man5on;161531]Tenhle Anynet+ je přesně jak píšeš, ale jen pro spotřebiče firmy Samsung! Moje tv podporuje zase Viera link, to je to samý jako Anynet+, jen s tím rozdílem, že to komunikuje zas jen s výrobky Panasonic. Má to i Sony a LG, ale pořád jen pro svoje zařízení. Takže PS3 od Sony a TV od Panase se to netýká. Ono jde především (u Anynet+, Viera link ad.) o sinchronizaci na jedno dálkové ovládání, jedním tlačítkem zapneš kino, tv a třeba ještě DVD rekordér a můžeš hned nahrávat. To je mě jasný.

Ale není mě jasný, když DVD mám od Sony, STB od UPC je Phillips, tv mám Panase a samo se to přes scart přepne. Proč se prostě sám nepřepne ten Playstation3 to nemůžu pochopit?[/QUOTE]
Bude to asi tym, ze PS3 nevyraba Panasonic :D

PS: Ako si spokojny s obrazom PS3 na tejto telke? Co zo zobrazovanim statickych snimkov resp. log v hrach atd., vyskytli sa nejake problemy (vypaleny obraz aj ked len na par minut)? Diky, street
majkicz (872)|11.1.2008 08:54
Man5on, a neni to treba jen typem HDMI kabelu? :rolleyes: (jen strilim myslenky)
robert.kotasek (777)|11.1.2008 09:49
majkicz - je to taky - ne kazdy to umi

man5on - ja jsem dal jen priklad jak to funguje a taky jsem psal ze to je vyjadreni samsungu...

jj neni to analog ale digital a navic ty ochrany ci co... takze bych to tipoval ze hosi to prave vyresili pres ty jejich serepeticky (viera a any + cec) mozna se casem dockame nejakeho standardu ktery to bude resit a bude v kazedem dvd a jinem zarizeni...
Man5on (661)|11.1.2008 10:02
streethawk: Obraz z PS3 je naprosto perfektní,ať už hraju střílečku nebo fotbal, blu-ray to je kapitola sama o sobě. Co se "vypalování" týče, o tom sem se rozepisoval už v jiným vlákně, po delší době právě u her, zůstane vidět třeba skóre u fotbalu, ale za chvilku to vždycky zmizí, žádný trvalý stopy to nezanechá!!! Poprvé sem z toho byl vykulenej, už sem si vyčítal, že sem šel do plazmy, ale byl to jen planej poplach.
Man5on (661)|11.1.2008 10:08
robert.kotasek: Tak sem se dopátral toho HDMI CEC jak si výše zmiňoval. Je to přesně ta funkce přenosu všemožných povelů mezi přístroji, defakto to samý co umí ten scart, ale výrobci si to párujou jen se svejma výrobkama, takže to není kompatibilní plošně se všema značkama jako právě scart, tzn. že PS3 se mě teda samo nepřepne, ne proto že to HDMI kabel neumí, ale proto že výrobci sou koko.. a chtěj abysme kupovali všechno od jejich jediné značky.
Rapik (1)|10.2.2008 18:10
Je jedno jestli se jedná o Sony, nebo Panasonic. CEC funguje vzájemně!!!
Problém je pouze v PS3 Sony-neumí CEC.Přitom přehrávače to umí..
co si o tom myslet, hlavně že má HDMI 1,3
kdojekdo (73)|11.2.2008 16:35
Každá plazma, která disponuje převodníkem 1080p s řádky je pro PS3 velmi dobrý přístroj. Nemusí být určitě FullHD.