Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

jak dostat DTS optikou z PC

vomic (671)|10.10.2007 16:03
zdravím netušíte jak nastavit PC (jaký soft, kodeky) aby posílalo z optického výstupu plný DTS signál.
Když pustím film se zvukem v DTS pak mě ho reciever identifikuje jako pouze Neo 6: cinema, rád bych aby to dostal v plném DTS.
DTS Audio muziku mě v PC nic nepřehraje už vůbec.
Zkoušel jsem různý DTS kodeky ale nic nefungovalo.

Ideálně bych rád aby mě vše přehrávala aplikace Media center 2005 XP tedy asi kodek pro WMPlayer na muziku a pro filmy něco co spolupracuje s FFD Show.

optický výstup mám přímo z desky Gigybyte (nemám samostatnou zvukovku).
Foolproof (2713)|10.10.2007 17:55
Pokud vyhodíš MCE a WMP, tak to půjde jedna radost.:)

JInak viz obr.
vomic (671)|11.10.2007 08:26
[QUOTE=Foolproof;152506]Pokud vyhodíš MCE a WMP, tak to půjde jedna radost.:)

JInak viz obr.[/QUOTE]

Můžeš to trochu upřesnit tahle odpověď je hodně o ničem. Nicméně díky za screen - podobný nastavení jsem u DTS kodeku zkoušel a nešlo mi to ale asi jsem to přehrával v špatném softu.

Jaký kodek, a jaký software zvolit jako přehravač pro hudbu v DTS ?
spolupracuje ten audio kodek s FFD Show - pokud ano pak by MCE snad neměli být problém pro filmy ?
Foolproof (2713)|11.10.2007 12:39
Co dělá MCE netuším.

AC3 Filter je DirectShowFiltr, jestli MCE používají kodeky, tedy VfW system pak smůla. Nevím. Tento umí kromě dekodingu i velmi solidně nastavovat SPDIF výstup, ale dost záleží na softu co je ke zvukové kartě, každopádně by tam mělo být nastavení "Nechat se ovládat aplikací".

Zapomeň na to co jsem psal, ukradni PowerDVD a pojede ti to všecko přes něj.
WMP neumožňuje cokoliv nastavit, vše je voleno automaticky na základě meritů jednotlivých filtrů a jiných parametrů, takže ovlivnit se to dá velmi složitě. FFDShow si v procesu instalace nastaví astronomicky vysoký merit, aby jej nic nepřebilo a pak se natlačí všude i tam kde nemá.

Píšeš o DTS kodeku - co to proboha je ? MCE ti přece nepojede na W98.

Zkus ten PowerDVD, mělo by to jet.
-Vl- (366)|11.10.2007 13:55
Doufám že mě někdo zas nenapadne, že tomu nerozumím a pokud nemám úplně jasno že se nemám vyjadřovat k tématu. DTS zvuk přes optiku jde normálně v PowerDVD či InterVideo WinDVD, a jistě i vdalších přehrávačích, ale tyto dva co mám odzkoušené tak se musí jednat o plné verze a né o ořezané verze co jsou přikládány k mechanikám či grafikám. I když to zas nevím jistě zda k nějakým hodně drahým nedávaj náhodou plnou verzi.

A ještě doplňuji že u tý plný verze pak v nastavení AUDIO se vybere SPDIF. Tuším že v těch ořezaných to ani nastavit nejde
vomic (671)|12.10.2007 09:27
Díky za rady ale sem tam kde sem byl na začátku, PC mě už přehraje všechny DTS soubory jako film tak i hudbu - jak přes Cyberlink tak i přes WMP poté co jsem nastavil nejvyšší merit tomu AC3 filtru ale reciever to stále nedetekuje automaticky jako DTS ale pouze jako Neo6 music nebo cinema. Sice je to taky 5.1 ale chtěl jsem docílit full DTS signálu i když si nejsem jist jakej je kvalitativní rozdíl. Asi je to integrovanou zvukovkou která neumí poslat plnohodnotný DTS.

Máte někdo v PC zvukovou kartu která umí 100% full DTS nebo máte někdo nastavenej WME s výstupem zvuku na reciever a zobrazí Vám reciever DTS při prehrávání DTS souboru z PC??
-Vl- (366)|12.10.2007 09:47
Asi tam děláš něco špatně. Pokud v PowerDVD nastavím SPDIF dle obrázku tak s tím DTS už nic neprovádí a posíláho rovnou na výstup a reciever ho identifikuje stejně jako z DVD přehrávače a hlásí že se jedná o DTS.
Bez názvu.jpg
lubomir (3)|1.4.2008 20:58
když ti to nejde optikou tak to vyzkoušej koaxialem,mě to na to jede bez problemu,KMP,MPC,
lubomir (3)|4.4.2008 15:13
http://www.kmplayer.com/forums/showthread.php?t=8351 stáhni si tento přehravač umí všechno a neinstaluje se do wind.když zvolíš instalaci v anglickém jazyce jt to nainstalované perfektně v češtině
Papolius (4)|20.7.2010 21:07
Ahoj všem. Mám ÚPLNĚ stejný problém jako zakladatel tématu.

CHci dostat z PC zvuk pomocí koaxiálu přes SPIDF do zesilovače s 5.0 repráky.

Detekuje mi to poue stereo režim, takže mohu používat pouze Prologic II a Neo cinema mody.
Zdrojová videa jsou full HD mkv v AC3 nebo DTS .
Jako zvukovou kartu mám AUDIGY 2 ZS a receiver je Pioneer VSX1015

Jsem opravdu zoufalý sedím u toho už několik dní a zkoušel jsem toho spoustu. Nepřehraje mi to ani power DVD ani KMP ani VLC ani media player. Nastavení AC3 jsme taky zkoušel podle několika návodů......určitě to bude nějaká PRKOTINA!

Prosím o pomoc !

Děkuji moc
Papolius (4)|20.7.2010 21:20
Ted jsem našel zajímavý článek kde se píše, že AUDIGY 2 neumí posílat po SPIDF nic jiného než stereo.
Takže tím to asi bude.
artam (1147)|20.7.2010 22:13
[quote=Papolius;289886]Ted jsem našel zajímavý článek kde se píše, že AUDIGY 2 neumí posílat po SPIDF nic jiného než stereo.
Takže tím to asi bude.[/quote]

SPDIF na Audigy je len "vseobecny kus hardveru", ktoremu je jedno, co do neho posle prislusny ovladac. Takze je jasne, ze hlavnu vinu nesu ovladace.

Urcite si nevyskusal vsetky moznosti. Napriklad podla mna to von dostanes cez Spdifer, ktory nepouziva ovladace karty (viac na http://ac3filter.net/projects/spdifer).
Papolius (4)|20.7.2010 22:27
Artam---Díky za odpověď. Ted jsem ten Spdier zkusil a taky to nejde. :-/
vivid.sk (11472)|20.7.2010 22:36
Papolius> musi to ist.

zacni pekne od zaciatku. Stiahni si nejaky rozumny player, kde vidis pouzite filtre (odporucam MPC-HC, poslednu verziu)

Na zaciatok pouzi interne dekodery DTS/DD, ktorym staci povedat aby posielali data cez SPDIF


Options/internal filters/ a poklikaj na DTS/DD


Pusti film a vo filtroch skontroluj ci ten je SPDIF zapnuty a ci to funguje (musi byt pouzity interny MPC audio dekoder, vo filtroch skontroluj, ci ti to nedekoduje nieco ine).

Ak to stale nejde a SPDIF je zapnuty, tak je mozne, ze je zapnuty HW dekoder, ktory mali niektore verzie Creative kariet. Pozri v nastaveni ovladaca, ci to na hodou nie je zapnute (okrem ineho odporucam aktualizovat ovladace na poslednu verziu).
Papolius (4)|20.7.2010 22:44
UZ TO JDE!!!

artam+vivid SK ---Diky Vam moc. Ovladac pro AC3 byl nastaven dobre problem byl zde:

Ovládací panely>Audio HQ>Device controls>Decoder> nastavic SPIDF místo Internal


Díky moc lidi. Tohle je jinej zvuk než DPL II :)))))
Walker (69)|24.8.2010 20:31
[quote=Foolproof;152506]Pokud vyhodíš MCE a WMP, tak to půjde jedna radost.:)

JInak viz obr.[/quote]

No mám podobný problém, na NTB mám SPDIF a optickým kabelem jsem propojil svůj SONY domácí kinopřístroj a nainstaloval jsem SPDIFER config a sice to funguje, ale jenom z WindowsMediaPlayeru. KMVplayer se nechytá, nevím jak ho nastavit, jo a mám Win7, což je taky slast.... Je někde návod, jak přinutit třeba KMVplayer pod WIn7 posílat prostorový zvuk na SPDIF? Díky!
geronimoh (2327)|24.8.2010 20:53












Ve Win XP bez problémů. Ve Win 7 musím přepínat mezi analogovým a digitálním audiovýstupem na ovladači zvukové karty.
Walker (69)|24.8.2010 21:52
skvělý, díky, zkusím! :)