Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Procoder 1.5 - Poradí někdo?

Krtek (1279)|23.10.2004 23:44
Dá se v Procoderu 1.5 někde nastavit aby se Empeg rostáhl na celé DVD? Umí to procoder podle délky videa a dat. toku dopočítat? oužívám ho jako Plug-in v Premiere. Už mě nebaví pořád to počítat na kalkulačce a pak stejně zjistím, že jsem tam mohl ještě přidat . A co vlastně znamená tam ten 1 pass a 2 pass. To je naco? Dík :BB:
stayman (12393)|24.10.2004 00:03
1. v 1.5 to nejde, pouze Express !!!
2. a doteraz si co robil?? CBR ??? Tak rob tak.
clee (6592)|24.10.2004 02:52
1pass znamena pouze jeden pruchod, tzn bitrate se urcuje operativne behem enkodovani, 2pass je trochu slozitejsi, behem prvniho pruchodu enkoder prozkouma zaznam (narocnost na bitrate, zmeny sceny), ulozi si tuto informaci a behem druhyho pruchodu ji pouzije k vlastnimu enkodovani zaznamu (dojde vlastne k optimalnimu zakodovani obrazove informace)
Krtek (1279)|24.10.2004 22:39
[quote=clee]1pass znamena pouze jeden pruchod, tzn bitrate se urcuje operativne behem enkodovani, 2pass je trochu slozitejsi, behem prvniho pruchodu enkoder prozkouma zaznam (narocnost na bitrate, zmeny sceny), ulozi si tuto informaci a behem druhyho pruchodu ji pouzije k vlastnimu enkodovani zaznamu (dojde vlastne k optimalnimu zakodovani obrazove informace)[/quote]

Já dělám vše v CBR. Pokud dělám svatbu, tak je max. 75 minut dlouhá. Při bitrate 7800 kb/s a Empeg audio to akorát vychází na 1 DVD. Zbyde ještě asi 100 MB na menu, která dělám animovaný.
Problém nastává u delších záznamů. Takže jestli to dobře chápu, tak ten pass je pouze u VBR, kde se přepisují změny ve snímcích a tím se ušetří místo, které se dá využít na vyšší bitrate. Ten 2 pass je v podstatě něco jako Deep analysing ve Shrinku. No jo, jenže takhle mi to bude ten film počítat asi týden.. 9-)
stayman (12393)|24.10.2004 23:44
Priblizne presne... :-D
ViKinG (793)|25.10.2004 00:01
Krtek: čímž se dostáváš zpět k nutnosti nového PC a ten PIII věnuj zdarma škole (radši školce ve škole by se mohli urazit) :-E . Při tocích nad 7.500 kbit/s není VBRzas tak nutný při menších je nezbytný, protože pro opravdu náročné scény je někdy max.bitrate pro DVD-Video málo...