Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Technisat AirStar2 PCI - Windows Vista

LS8 (30)|8.10.2007 15:34
Technisat konecne vydal konecnou verzi ovladacu pro DVB-T karty AirStar2 PCI, kompatibilni m.j. take s Windows Vista 32 i x64. Vcera jsem instalaci stravil cely vecer, mozna se moje poznatky budou nekomu hodit.

Kartu Technisat AirStar2 PCI jsem pouzival vice nez rok pod Windows XP, k naproste spokojenosti. Nikdy nenastal zadny problem, pokud se nahodou nekdy nenahral naprogramovany porad, mohl za to pocitac nebo vypadek elektriky, karta byla vzdy OK.

S prechodem na Windows Vista jsem doma cekal do doby, nez budou na tuto kartu k dispozici "ostre" ovladace. Technisat tyto nove drivery verze 4.4.1 vydal minuly ctvrtek 4.10.2007 ( http://www.technisat.com/en/service/download.php?produktID=1352 )

Technisat AirStar2 PCI stejne jako vicemene vsechny karty obdobne kategorie potrebuje ke svemu zivotu softwarovy MPEG-2 dekoder, nebot na sobe nema integrovany HW dekoder. Spolu s kartou je distribuovano instalacni CD, pri instalaci ovladacu z tohoto CD se automaticky instaluje take Sonic Cineplayer DVD, ktery zajistuje softwarove dekodovani MPEG-2 toku z karty. Pro pokusu o instalaci ovladacu z CD pod Windows Vista se ale zobrazi informace, ze software na CD neni kompatibilni v prave bezicim operacnim systemem a instalace je ukoncena. Podarilo se mi rucne nainstalovat Sonic Cineplayer DVD spustenim instalatoru z adresare \Install\Sonic\, nainstalovany dekoder ale pak protestoval ohledne neplatne licence.

Protoze kartam Technisat AirStar2 PCI je v podstate jedno, jaky MPEG-2 dekoder je k nim pouzit, rozhodl jsem se zkusit dekoder jiny, nez se trapit s Cineplayerem. K DVD vypalovaci mechanice LG jsem dostal OEM verzi Cyberlink PowerDVD7, ktery take do systemu instaluje softwarovy MPEG-2 dekoder, pozdeji se ukazalo ze to byla spravna volba :)

Nainstaloval jsem tedy PowerDVD, stahl a rozbalil jsem archiv s nejnovejsimi ovladaci pro kartu, spustil instalacni program, ktery si automaticky nainstaloval ovladace i potrebny software v cele s DVBViewerTE, na zaver si vyzadal restart. Po restartu je karta plne funkcni, DVBViewerTE nalezl vsechny dostupne multiplexy, Server4PC hlasi stejnou kvalitu signalu a stejne nizky BER (vetsinou nulovy) jako pod Windows XP.

DVBViewerTE jsem pochopitelne okamzite nahradil "GE" verzi, kterou mam koupenou, vse funguje na 100%.
hard_core (23)|18.8.2008 15:27
A funguje vám to i pod Vistama x64? Nebo jenom 32bit?