Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Transport stream; USB 2.0

Worryjohn (27)|3.10.2007 15:42
Zdravím. Mám dva vtipné dotazy do pléna:

1) Existuje nějaký levný DVD přehrávač schopný přehrát přímo soubory TS (transport stream z DVB-S)?

2) Existuje nějaký DVD přehrávač s USB 2.0, aby bylo možno plynule přehrávat i MPEG2 soubory z externího disku?

Díky.
Foolproof (2713)|3.10.2007 17:29
Mám cosi takového doma, ale otázka je co je pro tebe levné. Ziova 505.

K tomu upozornění, není TS jako TS, měl by obsahovat i PMT, přepínat mezi zvuky stejně nejde, takže je výhodnější MPG, tedy program stream.
Streamovat to nejde, pouze jako soubor.
USB 2.0 - sice to funguje, ale neznám nikoho, komu to přehraje 1920x1080 se slušným datovým tokem plynule, po síti to jde, ale z toho disku nic moc. Jedině XVid, mpeg2 drhne.
Worryjohn (27)|4.10.2007 22:08
Aha, díky. Tak to jsem zrovna nemyslel. Šlo mi o SD přehrávač, ne HDTV. Na tyhle věcičky se chystám až na jaře - nějakou TV 1920 x 1080 a Dreambox 8000 nebo Relook 900/9000 nebo Katku nebo tak něco, na co už Sida nebo jiný altruistický linuxový bůh vyrobí užitný software. Musí to stihnout do ME ve fotbale(!) :o)
Teď jde o to, že mám z dreamboxu a ze SkyStar2 mraky volně ložených MPEG2 a TS (z AltDVB) - chtěl bych si je přehrávat z externího 2,5" HDD (připojení přes USB 2.0). Mám to namountované přes DM500, ale postarší rodiče to takto nejsou schopni pouštět.
Foolproof (2713)|5.10.2007 12:27
Je jakési řešení přehrkat to do MPG, to jde velmi rychle a výběr je rázem veliký, nativní mpg už přehraje skoro všecko.
Worryjohn (27)|5.10.2007 18:28
TS samozřejmě bez rekomprese převádím do MPG, ale i tak je to ztráta času.
Surové MPG přehraje tak jeden přehrávač z deseti. Ale neznám žádný takový, který by byl schopný přehrávat je z USB vstupu (skoro všechny umí DivX, ale MPEG2 je asi na USB 1.1 příliš mnoho dat).
Vidím, že levného nic takového opravdu asi není. Koupím si tedy nějaký šmejd BIOSTEK nebo tak něco, to postačí. Díky za reakce.