Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Prevod z Kamery do PC v best kvalite.

Akzirk (20)|22.10.2004 23:35
Zacinam se strihem, takze me prosim hned nekamenujte. Zaroven to tady mozna uz bylo mnohokrat, tak prosim trpelivost se mnou.
Mam Canon mv750i (miniDV). Doufam, ze ne az tak spatny kup... Chci prevest nahrane video v nejlepsi kvalite do pocitace. Jestli tomu dobre rozumim, tak mam dve moznosti - pouzit firewire 1394 (tak jsem to delal) nebo analogovy vystup napojeny na strihovou kartu (tu ani nemam). Rozumim tomu dobre, ze pokud pouzivam 1394, tak ji vubec nepotrebuju ? Nebo naopak ano ? To bych si potom asi mel nejakou koupit - jakou ? K cemu ta strizna-karta teda je ? Kdyby byl nejaky odkaz (radeji v cestine), bylo by to dobre.
Nahrane video uz muzu v pocitaci ruzne sestrihat v nejakem studiu (pinnacle, vegas...atd)-predpokladam, ze konecny produkt bych chtel DVD. Jakou roli tady hraje vypocetni vykon - rychlost pocitace ? Mam Athlon 1700, grafika nic moc, rovnez pameti 256MB. Je mi v podstate jedno, jestli vysledek bude trvat treba 10minut nebo hodinu, preferuji kvalitu, nikoliv rychlost. Muze mit v konecnem dusledku vykon na kvalitu vliv ? Diky za rozumne rady a tipy. Privitam i nejake tipy na to, co si pro zacatek precist, prece jen je toho tady (a co teprve jinde) hodne, tak jak se v tom vyznat...
Pitomec (10211)|22.10.2004 23:37
Možnost máš jenom jednu - IEEE1394, kde pouze nakopíruješ data z kamery do PC. Všechno ostatní nejsou možnosti, ale kokotiny.
Akzirk (20)|22.10.2004 23:50
No tak nejak jsem si to myslel. Ze kdyz pouzivam 1394, tak je to OK. Jenze-ten vysledek se mi nejak nepozdava. Zatim hovorim pouze o prevodu kamera->mpeg. Pripada mi, ze pokud pustim obraz z kamery pres AV vystup primo na televizi, tak mam lepsi obraz, nez kdyz si pustim z DVD ten nijak neupravovany mpeg. Na ten prevod jsem pouzival kde co a vzdycky jsem se snazil nastavovat nejlepsi moznou kvalitu.
clee (6592)|22.10.2004 23:51
a cim to prevadis do toho mpegu??
Pitomec (10211)|22.10.2004 23:54
[quote=Akzirk]No tak nejak jsem si to myslel. Ze kdyz pouzivam 1394, tak je to OK. Jenze-ten vysledek se mi nejak nepozdava. Zatim hovorim pouze o prevodu kamera->mpeg. Pripada mi, ze pokud pustim obraz z kamery pres AV vystup primo na televizi, tak mam lepsi obraz, nez kdyz si pustim z DVD ten nijak neupravovany mpeg. Na ten prevod jsem pouzival kde co a vzdycky jsem se snazil nastavovat nejlepsi moznou kvalitu.[/quote]
Z kamery si nepouštíš MPEG, ale DV formát a pokud ti to na monitoru PC připadá divný, tak výhradně proto, že monitor neumí zobrazovat prokládaně (a DV záznam samozřejmě prokládaný je). Ovšem pokud to po editaci nahraješ zpátky do kamery (nebo z toho uděláš MPEG-2>>DVD a pustíš to na stolním přehrávači do TV), tak ten obraz bude zase v pohodě.
Akzirk (20)|22.10.2004 23:55
zkousel jsem pinnacle 9, vegas 5, pak jeste dokonce i ten mrkvosofti soft (uz ani nevim, jak se to jmenuje), Ulead Video Studio 7... Vsechno to bylo tak nejak stejne.
clee (6592)|22.10.2004 23:57
asi myslis movie maker, to je asi nejvetsi srajda ze vsech, ve vegasu je mainconcept v pinnaclu ani nevim, ja doporucuju na prevod procoder a enkodovat bud na max bitrate CBR nebo kdyz je video delsi tak na 2pass VBR
Akzirk (20)|23.10.2004 00:00
2clee - bavime se porad o prevodu z kamery do pc pomoci 1394 ? Jen pro jistotu. A hraje vykon pocitace nejakou roli ? Ten procoder je nejaky samostatny produkt nebo soucast neceho ?
Pitomec (10211)|23.10.2004 00:03
[quote=Akzirk]2clee - bavime se porad o prevodu z kamery do pc pomoci 1394 ? Jen pro jistotu. A hraje vykon pocitace nejakou roli ? Ten procoder je nejaky samostatny produkt nebo soucast neceho ?[/quote]
Už jsem ti psal, že z kamery do PC jenom kopíruješ data a nic nikam nepřevádíš. A výkon PC (při tomto úkonu) hraje asi stejnou roli, jako španělský mušky na potenci...
clee (6592)|23.10.2004 00:04
no moment asi si nerozumime, do kompa pres IEEE1394 (firewire) dostanes video v DV (bez komprese vuci zaznamu z kamery), pak to naladujes do nakyho softu a pak teprve kompresujes do mpeg2, right? mno procoder je samostatnej software, ale existuje i export plugin do adobe premiere
Akzirk (20)|23.10.2004 00:07
no jo no, nekdy mi to asi trva dyl :-) I kdyz tohle si myslim od zacatku. Jestli tomu teda rozumim, tak pokud ma moje kamera 1394, tak zadnou striznu-kartu potrebovat nebudu. Ani na prevod do pc ani pri samotnem strihu. A i pri tom strihu to bude jedno, jen to jaksi bude trvat trochu dele.
clee (6592)|23.10.2004 00:08
preeesne tak :BB:
Akzirk (20)|23.10.2004 00:14
No podle me ten mpeg se dal nastavit uz treba na vystupu primo z toho pinnacla pri tom kopirovani kamera-pc. To asi nebude to prave. Nejdriv asi teda udelat kamera-pc jako DV, az potom ten Mpeg2. Souhlas ?
Akzirk (20)|23.10.2004 00:27
No jo no. Ono by to tak asi byt nemelo. Ze o tom skoro nic nevim, koupim si kameru a pak se ucim metodou pokus omyl... Nejdriv si neco precist, pak se az pustit do nejakeho strihu... Ale ruku na srdce kdo se nekdy neridi myslenkou, ze precist si navod je az posledni moznost, jak prijit na to, jak dana vec funguje... :-)
clee (6592)|23.10.2004 00:29
to vis ze jo, navod od premiery sem v zivote nepotkal a ovladam ji excelentne :-E
jakub89 (58)|7.11.2004 12:24
Skus program Dr.Divx. Pekne zgrabované video, kvalita velkosť.

600 MB / 1,5 h / kvalita: 2 / Na TV 1/2

9-)
Anonymous (825)|7.11.2004 17:21
[quote=jakub89]Skus program Dr.Divx. Pekne zgrabované video, kvalita velkosť.

600 MB / 1,5 h / kvalita: 2 / Na TV 1/2

9-)[/quote]

A nebo zkus Xvid

90MB / 4,5hod / kvalita: 1/ Na TV ani nekoukej :-E :-E :-E
Alf (888)|7.11.2004 19:02
Pro převod z digitální kamery do PC jednoznačně IEEE 1394. K tomu potřebuješ samozřejmě nějaký soft - např. Vegas, Pinnacle Studio, Ulead Studio atd.(s kamerou nebývá většinou dodáván).
1. Pokud chceš ze záznamu udělat DVD, doporučuju stáhnout přímo do MPEG-2 v programu, ve kterém budeš dělat editaci (střih). U většiny programů lze nastavit datový tok pro ukládání (záznam) na PC, takže je dobré pokusit se odhadnout velikost (dobu) výsledného DVD a podle toho nastavit datový tok při převodu z kamery do PC. Někdo tady (tedy na tomto fóru) sice píše, že editace MPEG-2 je problematická, ale já s tím žádné problémy nemám (rád bych od zasvědcených slyšel v čem ten problém je). Po editaci provést authoring na HDD, nikdy ne přímo vypalovat na DVD. Pokud program authoring neumožňuje, uložit výsledek ve formátu MPEG-2 bez změny kódování a pak vytvořit formát DVD nějakým authorizačním programem. Pokud výsledný produkt nepřekračuje velikost standardního DVD, vypálit některým vypalovacím softem. V opačném případě je nutno velikost upravit překódováním (např. Shrink) a pak teprve vypálit. Tento způsob je nejjednodušší a nejrychlejší.
2. Pokud nechceš vytvářet DVD, je potřeba vyzkoušet která varianta Ti bude nejvíc vyhovovat. Je možno např. uložení v DV -> sestříhání -> uložení v DivX, XVid, WMV aj.
Alf (888)|7.11.2004 19:13
Ještě jedna poznámka: při přímém ukládání z kamery do formátu MPEG-2 je potřebný slušný výpočetní výkon PC. Pokud by docházelo k vypouštění snímků, je vhodnější tento postup: uložit v DV -> sestříhat a upravit -> DVD authoring -> vypálit.
starej_vul (250)|10.11.2004 10:41
pro Akzirk
... nabízím svůj postup:
1/ programem WnďnDV (http://www.mourek.cz- jr to free) přes IEEE1394 to načteš do počítače. (máš to v DV-kodeku)
2a/ můžeš/nemusíš to sestrihat .Ale vzdy uložit zpet v DV-kodeku.
2b/ můžeš/nemusíš to sestrihat .Ale vzdy uložit zpet v MPEG2- 2 pruchody
3/ a pomocí DVD Architekt to strčit do formy VIDEO_TS /AUDIO_TS .

To je základní a nejrychlejší postup
athlon_tvf (5)|10.11.2004 20:43
Nemáš z toho [color=red]Akzirku[/color] velikou hlavu???

Ale v těch odpovědích je dost pravdy :-D

Tak ještě jednou,, IEEE 1394, uložit dv do pc,požívam taky mourka,,, nu potom sestříhat v nějakám sw,, já osobně UMS 7, uložit zase buď do dv nebo mpeg 2 , podle toho co s tim chceš dělat ---- nezapoměń dělat zálohu na dv kazety, protože dvdčko se nemusí vydařit a střihat to zase znovu :-((( no a pak teda to dvd.. Tzm. požít buď spec. sw k uložení dv, nebo to ukládat hned v tom střihovém sw do do mpeg 2. Taky nějakej dvd workshop (nebo jiný) na menu no a je to.. Ale spíš se pak ptej na jednotlivé problémy postupně.. Hodně zdaru a nervůůůů \/ 9-)