Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Ktore plazmy maju ochranu proti "vypalovaniu"?

mates001 (75)|30.9.2007 02:24
Nazdar,
len som pokukoval po plazmach... Preluskal nejake fora, a manualy niektorych modelov.
Najpalcivejsi problem "burn in" alebo "ghosting" u plaziem eliminuju rozne fičurky vyrobcov (pixel shift, cela biela, sive okraje, signalovy raster). Zatial som okrem Samsungu a LG nevidel, ze by to mal napr. Panasonic, alebo Philips, ci Pioneer.
Zle som pozeral, alebo to "ti druzí" nepotrebuju? Dakujem.

Druha otazocka: niektorí tu pisali pred časom o "vypalených" logach v obraze, ale diskusie sa zvrtli na nejake "osobne vojny" - ktore vacsinu nezaujimali a vobec sa clovek nedocita potom vysledku, lebo tam nie je. Ako dopadli chalani, resp. vypalene loga u Pioneera/LG? Neviete niekto?

dikes!
dobry obraz zelam!
mates
Ivo Mašek (10205)|30.9.2007 06:54
Plasmový TV, který má ochranu proti vypálení bodů při statickém obraze je např. tento:
ORAVA PM-423
http://www.elektrocz.cz/detail.php?id=2020600200&skupina=BBF#

... rozhodně jich ale bude více.
pm_4223_b.jpg
_Tomass_ (6)|30.9.2007 08:08
Další taková plazma je třeba Panasonic TH-42PX70E (celá nová řada panasonic plazem)...
Pitomec (10211)|30.9.2007 10:15
Je otázkou jak ta ochrana (a jestli vůbec) funguje...
Radoo (1302)|30.9.2007 10:25
Narážím na picture orbitor apod...
Jestli náhodou ta ochrana místo vypáleného loga nevykrouží logem kolečko :)
mates001 (75)|30.9.2007 10:49
[QUOTE=_Tomass_;151763]Další taková plazma je třeba Panasonic TH-42PX70E (celá nová řada panasonic plazem)...[/QUOTE]

Presne na ten model som myslel. Ale v manuale o tom neni ani zmienka, a vo vycte MENU poloziek take nic nie je. A sirsi manual sa z CZ webu neda stiahnut...
mates001 (75)|30.9.2007 10:56
[QUOTE=Radoo;151770]Narážím na picture orbitor apod...
Jestli náhodou ta ochrana místo vypáleného loga nevykrouží logem kolečko :)[/QUOTE]

Je to asi skor o tom, ze sa nevypalia obrysy, lebo okrajove body budu posuvane. A vacsina stanic ma to svoje logo s ciastocnou opacitou a obcas rotuje. Mimo PRIMY, ktora ma 100% bielu a logo sa ani nepohne (aspon neviem).
Na slovensku uvadzaju TV stanice este jeden symbol - zvacsa na opacnej strane ako je logo, a to je biely kruh s cervenym okrajom a v nom cislo (12,15,18...) podla toho, pre aky vek je program vhodny. Tato uplna zbytocnost, ktora je uvadzana cely den do myslim 22,00 hodiny je "idealna" pre plazmy. Akoby sme si vsetci mysleli, ze o 16,00 bude v TV krvak... Ale to, ze zaradia medzi detske programy o 14,00 uputavku na vecerny Matrix, to nikomu nevadi...
sergi (25)|30.9.2007 11:20
Takže asi tak, má někdo z vás např. plasmu Panasonic poslední generace a má na ní vypálené logo, nebo něco jiného (ikonky z PC apod.)? Nedávno jsem se stavil do poměrně profesionální prodejny AV techniky a prodavač, který tam dělá už 10 let mi řekl, že dřív s těma logama problém byl, ale že co např. nových Panasoniců se týče, že nezaznamenal ani jeden takový případ. Otázka, zda se mu dá věřit...
vomic (671)|30.9.2007 12:07
[QUOTE=sergi;151777]Takže asi tak, má někdo z vás např. plasmu Panasonic poslední generace a má na ní vypálené logo, nebo něco jiného (ikonky z PC apod.)? Nedávno jsem se stavil do poměrně profesionální prodejny AV techniky a prodavač, který tam dělá už 10 let mi řekl, že dřív s těma logama problém byl, ale že co např. nových Panasoniců se týče, že nezaznamenal ani jeden takový případ. Otázka, zda se mu dá věřit...[/QUOTE]

Mám ten Panasonic TH-42PX70EA a nepozoruji ani náznak nějakého vypálení nebo pozůstatků duchů vypáleného obrazu a to ani třeba po 3 hodinách koukání na Primu v kuse. Nepoužívám žádné módy šetřící obraz jako např. ZOOM, snížený kontrast a pod. Nic speciálně nezahořuji ani jsem nezahořoval. Beru televizi jako čistě spotřební záležitost a kvalita obrazu je pro mě prioritou takže mám obraz od začátku nastaven tak aby byl co nejlepčí pro mé oči a né pro televizní obrazovku :)

Osobně sleduji s velkým úsměvem tuhle zdejší histerii na tomto fóru, jak lidé píší, že má plasma lepší obraz ale jak si jí raději nekoupí protože se vypaluje.
sergi (25)|30.9.2007 12:19
Díky Vomicu, tohle jsem chtěl slyšet :)
mates001 (75)|30.9.2007 12:21
[QUOTE=vomic;151780]Mám ten Panasonic TH-42PX70EA a nepozoruji ani náznak nějakého vypálení nebo pozůstatků duchů vypáleného obrazu a to ani třeba po 3 hodinách koukání na Primu v kuse. Nepoužívám žádné módy šetřící obraz jako např. ZOOM, snížený kontrast a pod. Nic speciálně nezahořuji ani jsem nezahořoval. Beru televizi jako čistě spotřební záležitost a kvalita obrazu je pro mě prioritou takže mám obraz od začátku nastaven tak aby byl co nejlepčí pro mé oči a né pro televizní obrazovku :)

Osobně sleduji s velkým úsměvem tuhle zdejší histerii na tomto fóru, jak lidé píší, že má plasma lepší obraz ale jak si jí raději nekoupí protože se vypaluje.[/QUOTE]


Nesuhlasim velmi...
Znamy zaspal pri TV PRIMA. 5 hodin bezala PRIMA a mesiac mal otlacku PRIMA na plazme (novy pioneer).
Takze ten jav je a existuje. Tiez nechcem z neho robit vedu, neboj;)
itomik81 (19)|30.9.2007 13:39
Znamená to snad, že Pioneer je náchylnější k "vypalování" než zmíněný Panasonic? Asi na tom něco bude.
mates001 (75)|30.9.2007 14:26
Skor si myslim, ze su ludia, ktorí si to vsimnu skor a iny, ktorí to vobec nesleduju.
A asi aj prehnat cez obraz napr. "signalny vzor" od samsungu, co je sivo-biela obrazovka, cez ktoru bezi škála sivej farby zo strany na stranu nie je uplne márne. Teoreticky: po statickych zaberoch alebo dlhom pozerani PRIMY je fajn to asi hned nevypnut, ale prepnut inam, alebo urobit h.u. co som pisal...
KOCOUR65 (653)|30.9.2007 16:40
mam TH-42PX70E a na tv na ni moc nekoukam ale treba kdyz necham logo z dvd prehravacu dele zobrazene treba 5min tak potom po vypnuti dvd prehravace je to logo na obrazovce videt - jenom v uplnne tme - kdyz se potom pusti do tv na chvili nejaky signal tak ten optisk zmizi - tot ma zkusenost
Bosshugo (26)|30.9.2007 17:42
Presne tak, nekdo si toho vsimne a nekdo treba vubec ne. Neboj, neni to nic tak zavratneho, ze kvuli tomu bys nemel urcitou telku kupovat! A jestli to tam jako zustane pak vypalene naporad po nekolika letech, tak to se nemuzes ptat na nove modely ted, ale treba za 2 roky nebo ja nevim za jak dlouho. A taky vetsinou tady lidi maji ve zvyku vychvalovat to co si koupili, takze na to moc nesazej a rozhodni se nakonec podle sebe
mates001 (75)|30.9.2007 19:23
[QUOTE=Bosshugo;151803]Presne tak, nekdo si toho vsimne a nekdo treba vubec ne. Neboj, neni to nic tak zavratneho, ze kvuli tomu bys nemel urcitou telku kupovat! A jestli to tam jako zustane pak vypalene naporad po nekolika letech, tak to se nemuzes ptat na nove modely ted, ale treba za 2 roky nebo ja nevim za jak dlouho. A taky vetsinou tady lidi maji ve zvyku vychvalovat to co si koupili, takze na to moc nesazej a rozhodni se nakonec podle sebe[/QUOTE]

Ja som viac-menej rozhodnuty. Len zbieram čriepky nazorov. To, ze vacsinou ludia chvalia to co maju doma je jasne, ale snad (verim tomu;)) je to v mensej miere ako zaplateny PR clanok zamaskovany akoze v "teste" v odbornom casopise, kde recenzent vychvali ten model, ktory mu predajca prislubil, ze skonci na jeho stene;)
Bobanovicz (169)|2.10.2007 17:35
Být tebou tak si nejdříve odpovím na to, v jakém obrazovém režimu se budeš na TV dívat. Vzhledem k tomu, že vysílání je z velké většiny ve formátu 4:3 a TV je 16:9, tak v zoom režimu žádné logo neuvidíš.
artam (1147)|2.10.2007 17:49
S tym logom je najmensi problem, clovek si to skoro nevsimne. Horsie je, ze niekto si neda povedat a pouziva plazmu ako monitor k PC! Videl som u suseda ten krasny vypaleny desktop po 3 hodinach... potom to chce tak 1/2 hodinu tuc-tuc videoklipov so stroboskopmi z mtv, aby ten vypaleny odtlacok zmizol. ;)
stani (1647)|2.10.2007 22:24
Asi takhkle: zřejmě u všech plasem se ono "vypalování" stává, i když u všech je napsáno, že "mají ochranu"....
sergi (25)|2.10.2007 22:54
Jasný no, toho loga se taky moc nebojím, protože 1) na primu se moc nedívám a ostatní televize mají loga poměrně transparentní a 2) dalo by se to řešit tím zoomem (který teda dost silně ořízne obraz...). Spíš je škoda toho využití plasmy jako externího monitoru k počítači. Nedávno jsem zkoušel můj notebook propojit s 50" FullHD plasmou od Panasonicu a vypadalo to skvěle..
mates001 (75)|3.10.2007 00:43
[QUOTE=Bobanovicz;151947]Být tebou tak si nejdříve odpovím na to, v jakém obrazovém režimu se budeš na TV dívat. Vzhledem k tomu, že vysílání je z velké většiny ve formátu 4:3 a TV je 16:9, tak v zoom režimu žádné logo neuvidíš.[/QUOTE]

uz 6 rokov pozeram 4:3 nazoomovany na 16:9 tak, ze logo skoro nevidiet (nastastie ma moj CRT nevidane nastavenia zoomu: posun obrazu hore/dole, roztahovanie lava/prava, natahovanie hore/dole). Vyhovuje mi to takto. Ale mnoho stanic uz tlaci 16:9 ktory mi naskakuje ako FULL na mojej CRT 16:9, a to iste bude aj u plazmy.
Ale otazka skor znela, ktore modely to maju - i ked uz viem viac-menej co mi skonci na stene...;)
Bosshugo (26)|4.10.2007 15:27
[QUOTE=mates001;151980]uz 6 rokov pozeram 4:3 nazoomovany na 16:9 tak, ze logo skoro nevidiet (nastastie ma moj CRT nevidane nastavenia zoomu: posun obrazu hore/dole, roztahovanie lava/prava, natahovanie hore/dole). Vyhovuje mi to takto. Ale mnoho stanic uz tlaci 16:9 ktory mi naskakuje ako FULL na mojej CRT 16:9, a to iste bude aj u plazmy.
Ale otazka skor znela, ktore modely to maju - i ked uz viem viac-menej co mi skonci na stene...;)[/QUOTE]
Ja uz taky vim co ti tam zkonci... Hrách. Protoze se rika "To je jako házet hrách na stěnu" :-D