Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Má cenu jít do hybrida??

Serifus (47)|27.9.2007 16:26
Zdravím! Uvažuji o koupi TV karty do compu a zajímalo by mě, jestli má cenu kupovat hybrida, když analog brzy skončí? Chtěl jsem něco, kde bude DVB-T, DVB-S i analog a teď přemýšlím, jestli to má vůbec cenu. Případně by mě ještě zajímalo, jestli jde nějak využít satelitní programy, ke kterým není přístup, tj. dekódovat. Nechci vědět jak, to se tu snad někde dočtu. Spíš jen jestli to jde. Děkuji předem všem za jejich pomoc!
Ivo Mašek (10205)|27.9.2007 18:48
Analog bych už v potaz nebral, pokud chceš DVB-T i DVB-S. Mrkni do sekcí DVB-T a DVB-S, určitě tam něco o tunerech s tímto spojením najdeš.
Ivo Mašek (10205)|27.9.2007 19:04
Tady máš tuner DVB-T + DVB-S + ANALOG:
Hauppauge WinTV HVR 3000 ( http://hauppauge.mironet.cz/hauppauge-wintv-hvr-3000--analog--dvbt--dvbs+dp72974/ )
a nebo LifeView FlyDVB Trio CardBus ( https://www.tvfreak.cz/forum/showthread.php?t=12191 )
Serifus (47)|29.9.2007 02:16
Koukal jsem na ty karty. A zaujala mne Hauppauge. Jenže nemá hardware enkodér. Není nějaká alternativa?? Předem díky všem.
stani (1647)|29.9.2007 09:31
Akorát, že u té LifeView FlyDVB Trio CardBus jsou dost velké problémy...
Serifus (47)|29.9.2007 17:02
Takže neexistuje normální hybrid???? Všechno jsou sr*čky?
Ivo Mašek (10205)|29.9.2007 17:06
"Normální" hybrid je tuner, který umožní příjem analogu a DVB-T. Těch je nejvíce a opravdu to většinou nejsou sr*čky.
Jenomže ty by jsi chtěl všechno. Pár takových modelů existuje, ale celkově se tomu výrobci vyhýbají. Ona to opravdu není žádná pr*el, sloučit všechny signály do malinké krabičky a ještě k tomu udělat "univerzální" ovladače.
Serifus (47)|29.9.2007 18:17
Tak bych rád znal těch "pár takových modelů", prosím ;-) Vím, že to není sranda, ale v dnešní době už to sranda skoro je. :-B

Btw: Koukal jsem na Hauppauge WinTV HVR 4000. Co o ní míníte?
Ivo Mašek (10205)|29.9.2007 18:31
Nevím, co si mám o ní myslet. Nikdy jsem tu kartu neměl (já osobně k hybridům nemám kladný vztah). Ale vzhledem k tomu, že Hauppauge má renomé a je to kvalitní a známá značka, neměl by být problém.
Serifus (47)|29.9.2007 22:14
Vím, že hybridy nemáte v lásce. Myslel jsem to spíše jako všeobecnou otázku... Doufám, že tady na foru neradíte pouze vy ;-) Mohl by něco nadhodit také někdo jiný. Připadá mi, že jste na to sám... :-(
Pitomec (10211)|29.9.2007 22:28
Hybrida klidně ber, sám mám Leadtek WinFast DTV2000H a naprosto v pohodě. Navíc ten analog se hodí pro příjem z kabelovky a i jiných zdrojů signálu (STA apod.). Jediný zádrhel by mohl nastat, pokud máš v PC zvukovku Realtec (tam pak bývá občas problém s analogovou částí karty, která z nějakých nevysvětlitelných příčin neumí zvuk reprodukovat a je to němý).
Serifus (47)|30.9.2007 22:58
Koukám na ní. Vypadá celkem slušně. I ta cena jde. Docela mě překvapuje, že je levnější, než ta Hauppauge, i když má navíc enkoder. Jsou s ní nějaké problémy, kromě toho zvuku? (Mám Sound Blaster, tak se mě to snad netýká ;) ) Jste s ní spokojen? Nebo byste jí radši vykopl z okna? :D
Pitomec (10211)|1.10.2007 18:29
U DVB-T problém žádný. Analog taky ujde, ale spíš jenom na dívání než na záznam (to je ovšem spíš signálem z kabelovky, který tam mám daný). Jinak FM rádio je k nepoužití. Výhoda je v oddělených vstupem pro DVB-T a analog (dá se připojit třeba ta zmiňovaná kabelovka), FM má taky samostatný vstup (byť to je k ničemu). Párkrát už jsem slyšel stížnosti na potíže s dálkovým ovládáním, kde údajně obslužný soft PVR2 padá (sám DO nepoužívám, takže nevím jestli je to pravda). Osobně si nemůžu stěžovat.
Serifus (47)|2.10.2007 00:09
To je dobrý ;) A co tato?

FlyTV Express X1 MST-STA2

Co si o ní myslíte? Ta taky nemá HW enkoder, co? :(
Pitomec (10211)|2.10.2007 06:46
HW encodér je v dnešní době už trochu mimo místo (pokud nemáš vyloženou šunku PC). Jinak to ber tak, že za TV kartu (hybrida) dáš patnáctstovek, což není žádná tragédie (kdyby byly náhodou nějaké problémy a nešla by u tebe použít, což je ale malá pravděpodobnost). Já to bral výhradně kvůli DVB-T tuneru a jelikož rozdíl mezi čistě DVB-T kartou a hybridem bylo pětikilo, tak nebylo co řešit.
Doom (2331)|2.10.2007 07:33
HW akcelerace MPEG2 je malé bezvýznamné plus pro používání Windows Media Center (XP MCE a MCE ve Vistě) :-)
Serifus (47)|2.10.2007 17:07
Takže myslíte, že HW enkodér je přežitek? No... mám dvoujádro E6400 od Intelu, 2 GB RAM na 800 MHz. Zatím nic netaktovanýho, takže bych to zatím takhle rád nechal. Nerad bych, aby teda při nahrávání mi to sežralo podstatnou část procíku a já nemohl pracovat (renderování, optimalizace, CAD, návrhy plošných spojů atp.) :D
Pitomec (10211)|2.10.2007 22:39
Já mám E6600 a CPU vyloženě zahálí...
Radoo (1302)|3.10.2007 21:50
K HW encodéru v Tv kartě jen tolik, že pokud plánujete Windows Media Center, HW encodér je vyžadován !
BDA drivery pro MCE rovněž. Já hybrid s HW enc. mám u dvoujádra a svůj půvab minim. zatížení CPU to má.
Serifus (47)|3.10.2007 22:12
A jaký hybrid máte? Opravdu je tedy enkodér vyžadován? Tzn., nedá se to obejít? :D
Serifus (47)|3.10.2007 23:52
Ještě prosím o odpověď na to, jestli má LifeView FlyTV Express X1 MST-STA2 enkodér. Děkuji předem!
Ivo Mašek (10205)|5.10.2007 22:19
Karta LifeView FlyTV Expres X1 MST-STA2 nepodporuje WinMCE ( http://www.lifeview.com.tw/html/products/internal_tv/flytv_express_x1_mst_sta2.htm ), takže lze soudit, že HW encoder nemá. To by jsi musel mít kartu LifeView FlyTV Expres X1 MST-T2A2 EX, která podporuje Windows Media Center Edition 2005 ( http://www.lifeview.com.tw/html/products/internal_tv/flytv_express_x1_mst_t2a2m.htm )
product_sta2.jpg photo_x1_mst_t2a2m.jpg
Serifus (47)|8.10.2007 21:37
Takže abych to shrnul.... udělal jsem si menší průzkum trhu a zajistil jsem info o těchto dostupných hybridech:

LifeView FlyTV Expres X1 MST-T2A2 EX

Neumí HDTV
Nulová podpora, co se týče softwaru. Žádný update ovladačů, nic.



Leadtek WinFast DTV2000 H

Teletext má, ale jen na analogu. Známé problémy:
- analogový tuner má ujeté ladění (2 z dosud prodaných karet), s největší pravděpodobností jde o HW chybu. Když se ručně doladí programy v PVR, tak je to OK.
- SW pro digitál neumí přepínat zvuk (mono, stereo, dvojjazyčný) - hrají pořád oba kanály.
- čeština v EPG je hrozná, naše DVB-T má kódování ISO 6937 a to jsem v možnostech nenašel.
Jinak to jde, až na ten pouťový soft :)
- Neumí budit PC.



Hauppauge WinTV HVR 3000

- Nemá HW enkodér !!




Hauppauge WinTV HVR 4000

- Novinka! Žádné zkušenosti :(
- Cena vysoká
- Má i DVB-S2!



Takže na výběr moc věcí na trhu není. Je tu ještě nějakej nápad z řad Vás, odborníků? Děkuji předem!
Pitomec (10211)|8.10.2007 23:15
U Leadteku WinFast DTV2000 H jsem žádný problém s laděním analogového tuneru nezaregistroval. O co má konkrétně jít?
StD (8612)|9.10.2007 08:01
@Serifus: ...a kde máš třeba tunery značek Terratec či Pinnacle? To je tedy průzkum na 2 věci navíc se subjektivním hodnocením. "Vo co ti go?" :-?
Serifus (47)|9.10.2007 12:58
[QUOTE=StD;152336]@Serifus: ...a kde máš třeba tunery značek Terratec či Pinnacle? To je tedy průzkum na 2 věci navíc se subjektivním hodnocením. "Vo co ti go?" :-?[/QUOTE]

Aha. U Pinaclu myslim, že nebyly žádný tunery s DVB-S. Ale možná se pletu. Mrknu na to znovu. Terratec jsem úplně vypustil. Ani nevim, že má hybridy. Taky mrknu. Subjektivní hodnocení? Jak je to myšleno? Jsem si jen pročetl pár názorů uživatelů.... myslím, že je to nejlepší způsob, jak zjistit co kde vrčí ;)
StD (8612)|9.10.2007 13:31
Mno, já vždy považoval za objektivní jen osobní zkušenost...
A přehled výrobků Terratec máš tady:
http://productsde.terratec.net/
Serifus (47)|9.10.2007 17:31
[QUOTE=StD;152365]Mno, já vždy považoval za objektivní jen osobní zkušenost...
A přehled výrobků Terratec máš tady:
http://productsde.terratec.net/[/QUOTE]

Terratec: Cinergy HT PCI (DVB-T/Analog)

To je jediná karta, která připadá do úvahy. Problém je v tom, že opět neumí DVB-S. :(

A Pinnacle je na tom úplně stejně. Prostě dlabou na hybridy DVB-T,S/Analog :((

Takže tak.
Ivo Mašek (10205)|9.10.2007 18:22
[quote=Serifus;152388]Terratec: Cinergy HT PCI (DVB-T/Analog)

To je jediná karta, která připadá do úvahy. Problém je v tom, že opět neumí DVB-S. :(

A Pinnacle je na tom úplně stejně. Prostě dlabou na hybridy DVB-T,S/Analog :((

Takže tak.[/quote]
Oni na ně nedlabou. Oni si jenom nechtějí pošramotit dobré jméno a mají recht. Protože, jak už jsem dříve psal, "narvat" 3 tv systémy do jedné malé krabičky a ještě po tom všem chtít bezproblémový provoz, není žádná sranda.
To zatím dělá jeden výrobce, a buď ti to bude funguvat (tím myslím všechny 3 systémy) v pohodě, nebo se v tom budeš vrtat a "něco" přehazovat, podle toho, co budeš chtít zrovna chytat. je to sázka do loterie (což se tak trochu týká i jiných tunerů)
Serifus (47)|9.10.2007 22:57
[QUOTE=Ivo Mašek;152392]Oni na ně nedlabou. Oni si jenom nechtějí pošramotit dobré jméno a mají recht. Protože, jak už jsem dříve psal, "narvat" 3 tv systémy do jedné malé krabičky a ještě po tom všem chtít bezproblémový provoz, není žádná sranda.
To zatím dělá jeden výrobce, a buď ti to bude funguvat (tím myslím všechny 3 systémy) v pohodě, nebo se v tom budeš vrtat a "něco" přehazovat, podle toho, co budeš chtít zrovna chytat. je to sázka do loterie (což se tak trochu týká i jiných tunerů)[/QUOTE]

To jo. Ale jak jsem to tak četl, tak většina problémů je se softem. A s tím by měli něco dělat. :((
StD (8612)|10.10.2007 07:12
Taktéž jsem toho názoru, že takový hybrid je naprostá ptákovina a osobně bych nechtěl být "zkušebním králíčkem" (kupujícím) takového výrobku. Je třeba si uvědomit, že taková karta musí umět nejen softwarově pracovat se třemi odlišnými druhy signálu.
A jestli s tím výrobci míní (softwarově) něco dělat? To ponech jejich zralé úvaze, jestli se jim vyplatí něco dělat pro hrstku takových šílenců, jako je zde Serifus, který ostatně má "demogratickou" možnost napsat si takový SW sám... a nebo využít universální už dostupné řešení = např. Sceneo.
Serifus (47)|10.10.2007 11:29
Tfuj... programování! :D To bych si tu kartu raději navrhl a zkonstruoval sám. Problém by to nebyl. Ale asi by mi zabrala půlku pokoje :)) Možnosti VLSI doma opravdu nemám. Co je na tom? 3 druhy :) Znám udělátka, co zvládají nekonečně mnoho signálů. Ale přijmou pouze ten, co potřebují ;) Vždyť takovej hybrid je v podstatě obdobou softwareového rádia, není-liž pravda. Spíš bych řekl, že jsou líní a chtěj prodávat spíš to jednodušší. Nemůžou hned hodit bombu na trh. Pak by jim zůstaly ty šunky doma ve skladech.
StD (8612)|10.10.2007 11:32
Tak tak. Zase ta "Neviditelná ruka trhu..."