Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

pomer stran v AVI

fik_tvf (17)|26.9.2007 09:38
zdravim

nevite nekdo jak nastavit pomer stran v jiz hotovem AVI (bez nutnosti prepocitavani) zatim sem nasel pouze pro MPV

diky predem
mirekv (7169)|26.9.2007 10:44
No na to je nějaký sw který něco přepíše v hlavičce, podívám se, někde jsem ho měl. Ovšem AVI je široký pojem, každý kodek se může chovat jinak a co vím, tak většina přehrávaču to stejně neakceptuje. Pokus se díváš na PC, tak BSPlayer umí měnit výšku/šířku plynule, ale na stolní to budeš muset asi překomprimovat. Na to doporučuju AVIReComp.
fik_tvf (17)|27.9.2007 08:58
bohuzel to potrebuju prave pro stolni prehravac - mam spoustu DivX a Xvid a ten blboun mi to zobrazuje nejak ctvercove - tak sem to chtel skusit prenastavit jestli si neda rict - za ten programek pro nastaveni bych byl vdecnej
mirekv (7169)|27.9.2007 10:23
Ten prográmek je MPEG4modifier a je volně ke stažení. Nedalo mi to, zkusil jsem a kupodivu funguje i na DivX (Xvid jsem nezkoušel) primárně je na MPEG4 které v sobě nese více informací o videu. Ovšem v sw přehrávači nic až ve stolním jo. Otázka je, jesli nemáš něco v nastavení přehrávače, já mám přes 500 filmů a všechny jedou co se týká rozměru v pohodě. Pár jich mám v anamorfu, tedy natáhlé na výšku. To pak přepnu TV na 16:9.
Foolproof (2713)|27.9.2007 14:44
[quote=fik_tvf;151519]bohuzel to potrebuju prave pro stolni prehravac - mam spoustu DivX a Xvid a ten blboun mi to zobrazuje nejak ctvercove - tak sem to chtel skusit prenastavit jestli si neda rict - za ten programek pro nastaveni bych byl vdecnej[/quote]

Máš blbě nastaven výstup z přehrávače, nastav si PanScan a krásně ti to zdeformuje.:)
mirekv (7169)|27.9.2007 15:13
Foolproof: tak to jsem zkoušel a funkce PS a LB u AVI nemají na nic vliv, akorát 16:9 se obraz natáhne na výšku a musíš přepnout TV. Jo u DVD je to jiné, ale tam musíš mít funkce LB případně PS zepsané v IFO.
Foolproof (2713)|27.9.2007 15:36
Já mám tu Ziovu.
Nastavení výstupu
- PanScan - natáhne obraz tak, aby se dotkl nejbližšího okraje
- 4:3 - i na 16:9 TV zůstane obraz 4:3 s černými pruhy vlevo a vpravo
- square - přesně podle rozměru AVI
- 16:9 - wide
- letter box - doplní černé pruhy
- ještě je tam cosi, zapomněl jsem co.

Toto vše v kombinaci se sofistikovaným algoritmem pro automatickou detekci rozměru obrazu v TV dělá úžasný chaos.

Já mám nastaveno square - tedy asi dávej to tak jak to je (mám totiž všechny avi 1:1 a se správným poměrem stran)
mirekv (7169)|27.9.2007 16:10
Nevím jak se vyjádří fik, ale mně to chodí v pohodě a na těch pár filmů v anamofu se dívám tak jednou za 10 let, to si tu TV klidně přepnu ručně. No uvidíme, co řekne.
fik_tvf (17)|1.10.2007 09:38
diky vsem za rady - pomohl mi ten programek MPEG4modifier