Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Zkušenosti s Plasma TV jako externím monitorem

sergi (25)|24.9.2007 20:38
Zdravím,

blíží se čas nákupu mé první Flat TV. Na základě mnoha diskusí a zkušeností jsem se rozhodl pro plasma technologii. TV bych však chtěl využívat nejen na TV a filmy, ale také jako externí monitor pro můj notebook. V současné době se rozhoduji, mezi standardním HD rozlišením a Full HD, které (jak jsem si na vlastní kůži vyzkoušel) je využitelné právě pouze v případě použití obrazovky jako externího monitoru, neboť rozdíl mezi HD a FullHD je u filmu na úhlopříčce cca 42" víceméně nepostřehnutelný...
Zde však nastává další otázka, zda nedojde k tzv. vypálení obrazovky, neboť, jak je často uváděno, plasmy nesnáší statický obraz.
Jaký na to máte názor a HLAVNĚ jaké s tím máte zkušenosti. VYUŽÍVÁTE NĚKDO PLASMA TV JAKO EXTERNÍ MONITOR? Dnes jsem to konsultoval s člověkem, který měl dost zkušeností a ten mi řekl, že žádné vypálení nehrozí. A že kdyby tam náhodou něco zůstalo (např. systémová lišta), tak že se to po změně signálu spraví. Navíc si říkám, že i při sledování filmů by přeci docházelo k vypálení obrazu, neboť onen širší formát nechává i na 16:9 obrazovce černé pruhy...
Nakonec bych dodal, že bych tuto TV jako externí monitor nepoužíval nijak často, max pár hodin denně. Nerad bych však, v případě, že bych měl notebook někdy zapojený třebas 8 hodin, zjistil, že mi to nenávratně poškodilo obrazovku...

Co vy na to? Napište mi prosím Vaše zkušenosti
-Vl- (366)|24.9.2007 21:23
[QUOTE=sergi;151245]Zdravím,

blíží se čas nákupu mé první Flat TV. Na základě mnoha diskusí a zkušeností jsem se rozhodl pro plasma technologii. TV bych však chtěl využívat nejen na TV a filmy, ale také jako externí monitor pro můj notebook. V současné době se rozhoduji, mezi standardním HD rozlišením a Full HD, které (jak jsem si na vlastní kůži vyzkoušel) je využitelné právě pouze v případě použití obrazovky jako externího monitoru, neboť rozdíl mezi HD a FullHD je u filmu na úhlopříčce cca 42" víceméně nepostřehnutelný...
Zde však nastává další otázka, zda nedojde k tzv. vypálení obrazovky, neboť, jak je často uváděno, plasmy nesnáší statický obraz.
Jaký na to máte názor a HLAVNĚ jaké s tím máte zkušenosti. VYUŽÍVÁTE NĚKDO PLASMA TV JAKO EXTERNÍ MONITOR? Dnes jsem to konsultoval s člověkem, který měl dost zkušeností a ten mi řekl, že žádné vypálení nehrozí. A že kdyby tam náhodou něco zůstalo (např. systémová lišta), tak že se to po změně signálu spraví. Navíc si říkám, že i při sledování filmů by přeci docházelo k vypálení obrazu, neboť onen širší formát nechává i na 16:9 obrazovce černé pruhy...
Nakonec bych dodal, že bych tuto TV jako externí monitor nepoužíval nijak často, max pár hodin denně. Nerad bych však, v případě, že bych měl notebook někdy zapojený třebas 8 hodin, zjistil, že mi to nenávratně poškodilo obrazovku...

Co vy na to? Napište mi prosím Vaše zkušenosti[/QUOTE]

Proč zakládáš opakovaně témata kde se ptáš téměř na to samé
https://www.tvfreak.cz/forum/showthread.php?t=13733
sergi (25)|24.9.2007 22:46
Z jednoduchého důvodu... To minulé téma se zvrhlo v řešení toho, že se někomu v práci se vypálilo LCD, kde běží prezentace.. Na to jsem se ale neptal.. Navíc mě nyní více zajímá, namísto spekulací lidí, kteří slyšeli, že LCD se také vypaluje, jak je to s PLASMOU a statickým obrazem a HLAVNĚ, zkušenosti někoho, kdo takový typ obrazovky využívá, jako LCD monitor...
Takže proto jsem založil nové téma, kde se, jak doufám, bude řešit to, co je v prvním příspěvku..a ne něco úplně jiného...
cml11 (48)|25.9.2007 06:46
Záležitost s vypalováním v minule založeném tématu se řešila proto, že se našel někdo s takovou zkušeností a na zkušenosti jste se ptal, ne? Plasma na tom je s vyplovanáním výrazně hůř než LCD. Pokud se v rámci svého používání nebojíte plasmy, pak u LCD Vám nic takového nebude hrozit ani omylem. Co se týče zkušeností lidí s plasmou, mě osobně stačí pro posouzení zkušenosti s vypálenými logy TV stanic prezentované na tomto fóru, vznikající při používání panelu jako TV. Vemte si, že máme minimálně 4 celopošné kanály a pokud jejich majitelé nekoukají např. 8 hodin denně stále na jeden a ten samý (což nepovažuji za pravděpodobné), je rychlost vypalování poměrně vysoká. Obraz z PC je oproti TV výrazně statičtější. Na některých zahraničních fórech jsem narazil dokonce na údaj o půlhodině statického obrazu který dokáže na některých plazmách vypálení vytvořit. Novější modely samozřejmě budou odolnější, ale docilují toho ne vždy úplně přijemným způsobem (rotující vodoznak atd.). Technologicky náchylnější plasma prostě je. Já bych si ji k PC nerisknul. Pokud se k tomu odvážíte, držím palce. HOWGH

[QUOTE=sergi;151257]Z jednoduchého důvodu... To minulé téma se zvrhlo v řešení toho, že se někomu v práci se vypálilo LCD, kde běží prezentace.. Na to jsem se ale neptal.. Navíc mě nyní více zajímá, namísto spekulací lidí, kteří slyšeli, že LCD se také vypaluje, jak je to s PLASMOU a statickým obrazem a HLAVNĚ, zkušenosti někoho, kdo takový typ obrazovky využívá, jako LCD monitor...
Takže proto jsem založil nové téma, kde se, jak doufám, bude řešit to, co je v prvním příspěvku..a ne něco úplně jiného...[/QUOTE]
sergi (25)|25.9.2007 09:13
Děkuji cml11 za odpověď. Oki, mrknu tady ještě po těch threadech o vypálení loga a pak na nějaké zahraniční.. Kdybych si myslel, že to jako monitor budu využívat hodně, tak bych šel do LCD..ale doufal jsem, že když to člověk použije jen někdy, že by nemusel být problém.. Takže budu hledat dál..

PS. Když o tom tak přemýšlím.. Takové vypálení obrazovky (např. toho loga), nedá se to reklamovat? Dyť od toho ta televize je, aby se tam sledoval TV signál.. A pokud se mi tam to logo vypálí, tak mám znehodnocený produkt..tudíž by na reklamaci nárok vzniknout měl, ne? Uznávám ale, že s tím dokazováním závady to bude asi problém.. Už vidím, jak by mi v servisu řekli, že je to jen subjektivní, a že to oni nevidí :)
ezechiel1917 (498)|25.9.2007 09:42
[QUOTE=sergi;151270]PS. Když o tom tak přemýšlím.. Takové vypálení obrazovky (např. toho loga), nedá se to reklamovat? Dyť od toho ta televize je, aby se tam sledoval TV signál.. A pokud se mi tam to logo vypálí, tak mám znehodnocený produkt..tudíž by na reklamaci nárok vzniknout měl, ne? Uznávám ale, že s tím dokazováním závady to bude asi problém.. Už vidím, jak by mi v servisu řekli, že je to jen subjektivní, a že to oni nevidí :)[/QUOTE]

Naopak. Uz v manualu i u LCD televizi vetsinou pisi ze se jako uzivatel se mas vyvarovat statickeho obrazu prave kvuli vypalovani obrazovky. Ja bych jen upresnil ze problem opravdu existuje i LCD nejen u Plasmovych televizi nicmene v daleko mensim poctu vyskytu. Mam osobni zkusenosti s vypalenym obrazem na kvalitnim LCD (S-PVA), takze vim o cem mluvim. Uz jen kvuli tomu bych nikdy do plazmovky nesel, protoze tam jsou rizika nespocitatelne vyssi, obzvlaste pri propojeni s PC.
sergi (25)|25.9.2007 09:44
Tak to je nemilé... Bude potřeba sehnat informace o poslední generaci plasma panelů.. Předpokládám, že ten vývoj by tomu měl pomoci..ale jistý si nejsem :)