Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

je možné zmeniť typ kodeku už v grabnutom filme?

basino (7)|22.10.2004 10:18
dostal sa mi do ruky nový film v Xvid kodeku, a stolný prehrávač mi vypíše codec not supported....pritom mi filmy v Xvid prehráva....mám taký pocit že to je nejaká najnovšia verzia Xvid kodeku.....Je možné takýto film reencodovať na nejaký predošlí kodek v nejakom softe???...v akom? ....Dakujem
pavelpt (2713)|22.10.2004 11:58
Jde to, ale než se do toho pustíš, zkus napřed změnit 4CC, v balíku Xvid je na to utilita.Přehrávače jsou tupé a podle této hlavičky nastavují dekodování.Tabulka platných 4CC je myslím součástí VirtualDubu.
basino (7)|22.10.2004 12:07
[quote=pavelpt]Jde to, ale než se do toho pustíš, zkus napřed změnit 4CC, v balíku Xvid je na to utilita.Přehrávače jsou tupé a podle této hlavičky nastavují dekodování.Tabulka platných 4CC je myslím součástí VirtualDubu.[/quote]

mohol by som ťa obrať o trochu času a nenapísal by si mi ako to mám urobiť?...a akú utilitu na to použiť?...dik
pavelpt (2713)|22.10.2004 13:55
Jestli je to případ z mailu tak to typuji na zvuk, jinak prográmek se jmenuje FourCCChanger a je součástí instalace Xvid.
Je to kod, podle kterého system pozná jaký má použít dekoder.
Výňatek ze seznamu:

[Video]
3IV0=MPEG4-based codec 3ivx
3IV1=MPEG4-based codec 3ivx Delta 1/2/3
3IV2=MPEG4-based codec 3ivx Delta 4
3IVD="FFmpeg DivX =-) (MS MPEG-4 v3)"
3IVX=MPEG4-based codec 3ivx
AAS4=Autodesk Animator codec (RLE)
AASC=Autodesk Animator codec (RLE)
ABYR=Kensington codec
ADV1=Loronix WaveCodec (used in various CCTV products)
ADVJ=Avid M-JPEG Avid Technology Also known as AVRn
AEMI=Array VideoONE MPEG1-I Capture
AFLC=Autodesk Animator FLC (256 color)
AFLI=Autodesk Animator FLI (256 color)
AMPG=Array VideoONE MPEG
ANIM=Intel RDX
AP41=AngelPotion Definitive (hack MS MP43)
ASV1=Asus Video V1
ASV2=Asus Video V2
ASVX=Asus Video 2.0
AUR2=Aura 2 Codec - YUV 422
AURA=Aura 1 Codec - YUV 411
AVDJ=Avid Motion JPEG
AVI1=MainConcept Motion JPEG Codec
AVI2=MainConcept Motion JPEG Codec
AVRN=Avid Motion JPEG
AZPR=Quicktime Apple Video
BGR=Uncompressed BGR32 8:8:8:8
.
.
.
.

Totéž pro zvuk-ale tam je to číselník

[Audio]
0000=Microsoft Unknown Wave Format
0001=Microsoft PCM Format
0002=Microsoft ADPCM Format
0003=IEEE Float
0004=Compaq Computer VSELP (codec for Windows CE 2.0 devices)
0005=IBM CVSD
0006=Microsoft ALAW (CCITT A-Law)
0007=Microsoft MULAW (CCITT u-Law)
0008=Microsoft DTS
0009=DRM (Microsoft ?)
0010=OKI ADPCM
0011=Intel DVI ADPCM (IMA ADPCM)
0012=Videologic MediaSpace ADPCM
0013=Sierra Semiconductor ADPCM
0014=Antex Electronics G.723 ADPCM
0015=DSP Solutions DIGISTD
0016=DSP Solutions DIGIFIX
0017=Dialogic OKI ADPCM
0018=MediaVision ADPCM
..
.
.
.

Dá se to změnit i v headeru souboru hex editorem jako Ascii.


Tobě to u zvuku vypisuje jestli se nepletu 2000, což je podle tabulky

2000=ATSC/A-52 (Dolby AC3), ale nelíbí se ani VirtualDubu, píše unknown tag.

Správně by mělo být 0x2000, to je správně, takže tomuto podle mě nerozumí player.
Jak jsem psal v mailu, zvuk předělat.
mia (103)|23.10.2004 20:55
Podle toho, co tady píšeš, ta stolní mašina nemá podporu pro AC3 zvuk v DivX filmech (asi...) Takže řešení by bylo: stáhnout ze sourceforge.net VirtualDubMod, nebo VirtualDub s AC3 podporou (vygoogluj), natáhnout do toho ten film, ve VIDEO zadat DirectStreamCopy, v AUDIO FullProcessingMode a audio Compression zvolit MPEG-3 - zadat nějakou rozumnou bitrate, třeba 160 a uložit ten film znovu. Video se komprimovat nebude, takže by to mohlo být docela rychlý na převod.

Druhá možnost je sehnat novej firmware do toho přehrávače a zkusit ho tam nahrát, třeba už tu podporu bude mít v sobě. Co to je za bednu?
clee (6592)|24.10.2004 02:47
je taky mozny ze film je enkodovanej s q-pel nebo GMC coz nektery prehravace proste nezkousnou...
basino (7)|25.10.2004 07:58
[quote=mia]Podle toho, co tady píšeš, ta stolní mašina nemá podporu pro AC3 zvuk v DivX filmech (asi...) Takže řešení by bylo: stáhnout ze sourceforge.net VirtualDubMod, nebo VirtualDub s AC3 podporou (vygoogluj), natáhnout do toho ten film, ve VIDEO zadat DirectStreamCopy, v AUDIO FullProcessingMode a audio Compression zvolit MPEG-3 - zadat nějakou rozumnou bitrate, třeba 160 a uložit ten film znovu. Video se komprimovat nebude, takže by to mohlo být docela rychlý na převod.

Druhá možnost je sehnat novej firmware do toho přehrávače a zkusit ho tam nahrát, třeba už tu podporu bude mít v sobě. Co to je za bednu?[/quote]

no vyskúšam to v tom VirtualDube..dík...prehrávač je Orava 503EX
basino (7)|25.10.2004 08:30
[quote=mia]Podle toho, co tady píšeš, ta stolní mašina nemá podporu pro AC3 zvuk v DivX filmech (asi...) Takže řešení by bylo: stáhnout ze sourceforge.net VirtualDubMod, nebo VirtualDub s AC3 podporou (vygoogluj), natáhnout do toho ten film, ve VIDEO zadat DirectStreamCopy, v AUDIO FullProcessingMode a audio Compression zvolit MPEG-3 - zadat nějakou rozumnou bitrate, třeba 160 a uložit ten film znovu. Video se komprimovat nebude, takže by to mohlo být docela rychlý na převod.

Druhá možnost je sehnat novej firmware do toho přehrávače a zkusit ho tam nahrát, třeba už tu podporu bude mít v sobě. Co to je za bednu?[/quote]

V tom VirtualDubMod, nevidim roletku Audio...prečo?
mirekv (7169)|25.10.2004 10:59
basino: stopy
basino (7)|25.10.2004 11:12
[quote=mirekv]basino: stopy[/quote]

aké stopy?
mirekv (7169)|25.10.2004 11:17
[quote=basino][quote=mirekv]basino: stopy[/quote]

aké stopy?[/quote]
Streams->stream list
basino (7)|25.10.2004 11:40
[quote=mirekv][quote=basino][quote=mirekv]basino: stopy[/quote]

aké stopy?[/quote]
Streams->stream list[/quote]

sakra zas mi to vypíše pri save as že "No audio decompressor could be found to decompress the source audio format" ..:-(((