Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Digitalizace záznamu na Hi8

wendy271 (44)|19.9.2007 22:00
Dostal jsem se ke kameře Sony Digital8 a od kamaráda jsem si půjčil kazetu se záznamem z analogové kamery Sony (typ neznám) s tím, že vyzkouším digitalizaci analogového záznamu z Hi8 do PC.
Tímto režimem se totiž kamery Sony Digital8 při nástupu na trh chlubily a i já v té době, kdy jako začátečník jsem zvolil kameru miniDV JVC GRD20, jsem uznával, že pro vlastníky analogových záznamů je to dobrá varianta.
Tak tedy k tématu:
Vložená kazeta v režimu Player nedává na displej žádný obraz. Časový údaj jsou samé pomlčky.
Musí se na kameře v Menu něco přepnout, aby probíhala digitalizace?
Nebo uvidím obraz až po připojení kamery do PC přes kabel FireWire v editačním SW?
Kamarád se dušuje, že na kazetě je určitě záznam z nedávné doby.
Kamera Sony přehrává digitálně zaznamenané záběry normálně.

Rád bych se dopracoval k nějakému závěru.
videoman (178)|21.9.2007 19:31
obávám se, že kamarádova kamera přehrávat analogové 8mm záznamy neumí, sony od této vymoženosti ustoupila u většiny modelů již před pár lety.
wendy271 (44)|21.9.2007 22:02
Tak to je nečekaná novina !!!
Žil jsem si v klidu tak dlouho s informací, která již dávno neplatila - to jsou mi věci.

Je fakt, že zapůjčená kamera nemusí být starší déle než 3 roky.
Musím se v okolí poptat po někom, kdo nějakou příslušně starou Sony Digital8 má.
Na té analogové kazetě jsou pro mne zajímavé záběry a vytvoření DVD
s doprovodným albem fotek bylo mým cílem a bohužel i slibem kamarádovi.
Lovis (47)|27.9.2007 08:46
No nevim jaka ale moje D8- DCR-235 to zvlada normalne.
Krtek (1279)|27.9.2007 23:20
Já mám DCR- TRV 730 a 740. To jsou nejvyšší modely D8 od Sony a obě přehrávají i analog. Postupné snižování cen D8 kamer mělo za následek i snižování jejich výbavy. Ty levné D8 už dokonce neměli ani stabilizátor obrazu.
wendy271 (44)|5.10.2007 23:04
Děkuji za došlé příspěvky.
Má záležitost je již ukončena.
Původní zapůjčená kamera byla DCR TRV 145E PAL
Sehnal jsem další kameru DCR TRV 240E PAL a s tou jsem digitalizaci analogové nahrávky
provedl a následně vytvořené DVD je již na světě.

Jistou záhadou pro mne bylo, že můj oblíbený videoeditor PowerDirector3 dokázal z kamery stáhnout
jen cca 2 sec dlouhý soubor, kamera šla do stopu, další "capture" vytvořilo opět 2 sec soubor, atd.
To bylo nepoužitelné. Stejně se PD3 s kamerou Sony choval i v režimu pouhého přehrávání záznamu.

Oprášil jsem starý Sony Vegas Movie Studio 4 (=nová instalace) a ten mi digitalizaci stáhl bez problémů.
Další zpracování avi souborů jsem si udělal v PD3 (Vegas mi na těch pár hodin videa za rok nevyhovuje),
pokračování přes TMPGEnc4.0 a UMF3.