Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

scart kabel

pavelhv (17)|19.9.2007 10:04
mam propojen DVB-S s plazmou nejakym obycejnym scart konektorem. Ma smysl koupit nejaky lepsi - pozlacene kontakty apod. ? Poznam rozdil v kvalite pri sledovani TV ?
dekuji
vomic (671)|19.9.2007 13:55
[QUOTE=pavelhv;150733]mam propojen DVB-S s plazmou nejakym obycejnym scart konektorem. Ma smysl koupit nejaky lepsi - pozlacene kontakty apod. ? Poznam rozdil v kvalite pri sledovani TV ?
dekuji[/QUOTE]

rozhodně na kabelech nešetři a rozdíl poznáš
doporučuji "střední vyšší třídu" :) kabel Profigold PGV7392 http://www.bandridge.cz/cz/index.php?show_page=eshop&show_page_mode=full&psection=10.1.¤t_item=25
Saxel (2279)|19.9.2007 15:37
Jsem přesvědčený, že význam zlacených konektorů v domácí audio a video technice bývá zveličován a že pozorovatelný vliv mají pouze na míru ega jejich majitele. U analogových kabelů, jakým scart je, platí zásada - čím kratší kabel bude, tím méně záleží na jeho kvalitě. Pro délky do 1,5m musí vyhovovat běžné komerční kabely. Pro větší délky už se samozřejmě rozdíl v kvalitě kabelů projeví (impedanční nepřizpůsobení, parazitní kapacity), v tom případě se už vyplatí si připlatit.
vomic (671)|19.9.2007 16:03
[QUOTE=Saxel;150753]Jsem přesvědčený, že význam zlacených konektorů v domácí audio a video technice bývá zveličován a že pozorovatelný vliv mají pouze na míru ega jejich majitele. U analogových kabelů, jakým scart je, platí zásada - čím kratší kabel bude, tím méně záleží na jeho kvalitě. Pro délky do 1,5m musí vyhovovat běžné komerční kabely. Pro větší délky už se samozřejmě rozdíl v kvalitě kabelů projeví (impedanční nepřizpůsobení, parazitní kapacity), v tom případě se už vyplatí si připlatit.[/QUOTE]

No to je pěknej nesmysl co zde píšeš. Opačně bych to bral - u digitálního kabelu bych se nebál zkusit nejprve levnější variantu ale u analogu náchylného na různé ruchy jsou kvalitní kabely z čisté mědi ale především s neporovnatelně lepším stíněním alfa omega kvalitního přenosu. A toto platí dvojnásob v místech s vysokou hustotou různých kabelů jako za hifi stolkem s více kompenty, za TV atd.... Zlacený konektor je spíše jen třešínkou na dortu těchto kabelů o něj jde v poslední řadě - to nejdůležitější je použitý kvalitní čistý kov a hlavně stínění kabelu.

edit: polemizovat se dá jestli je honění ega např. scart za 2000 nebo už velmi dobrý scart za např. 700Kč tam bych už moc velký rozdíl neviděl ale rozdíl mezi spotřební tkaničkou zdarma přibalenou k přístroji nebo koupenou za 60kč v Dataartu či např. tím mnou doporučeným Profigoldem je značný. To co jsem navrhl je jak píši vyšší střední třída, high-end je doopravdy asi jen pro fajnšmekry ale nikdy bych lidi co investují do kvalitních kabelů neviděl jakol honiče ega :(
pavelhv (17)|19.9.2007 16:07
je lepsi jednosmerny kabel (z dvb-s do tv)? cetl jsem, ze obousmerny muze zpusobovat nezadouci interference. Dale, zlacene konektory maji pry smysl pouze v pripade, ze maji i na opacne strane (tzn. v TV,dvb-s stejne zlacene)
vomic (671)|19.9.2007 17:15
[QUOTE=pavelhv;150755]je lepsi jednosmerny kabel (z dvb-s do tv)? cetl jsem, ze obousmerny muze zpusobovat nezadouci interference. Dale, zlacene konektory maji pry smysl pouze v pripade, ze maji i na opacne strane (tzn. v TV,dvb-s stejne zlacene)[/QUOTE]

Určitě asi jsou lepší vždy speciální jednoúčelové - jednosměrné, nicméně kvalitním obousměrným určitě nic nezkazíš - třeba se ti bude někdy hodit pro např. Vieralink propojení.

Zlatý konektor má význam v tom, že zlato je nejlepší vodič a v místech dotyku spojení zaručí lepší převod signálu než např. jen chromový konektor ale z mého pohledu to není tak důležitý prvek jako např. stínění.
Nicméně všechny kvalitnější kabely mají většinou pozlacené konektory.
Ivo Mašek (10205)|19.9.2007 19:30
Já bych snad doplnil: pokud máte zásuvku SCART s pozlacenými konektory, tak teprve tam se vyplatí i SCART kabel s pozlacenými koncovkami.
vomic (671)|19.9.2007 20:03
[QUOTE=Ivo Mašek;150769]Já bych snad doplnil: pokud máte zásuvku SCART s pozlacenými konektory, tak teprve tam se vyplatí i SCART kabel s pozlacenými koncovkami.[/QUOTE]

Můžete sem prosím hodit odkaz na nějaký doopravdy kvalitní SCART kabel, který nemá pozlacené konektory ?
kasr (133)|19.9.2007 20:50
Aky skutocny vplyv ma zlato ohladom kontaktov(prechodoveho odporu) mozeme v domacich podmienkach zistit po 20 rokoch!A Vomic ty si pekny blb.Aky digitalny signal ide cez scart.U scart je podstatne aby kazda zila bola dobre odtienena a aby bol cim najkratsi.To zozeniete za 200 az 300 korun.A s nim nerozoznate rozdiel od kabla ani za 10000.
Ivo Mašek (10205)|19.9.2007 20:51
Vomic:
http://elektro-dvd-audio.nej-ceny.cz/752/scart-kabely/
Pokud vidíš nutně kvalitu pouze v pozlacení - nenajdeš. Ale na krátké vzdálenosti (např. u mě mezi STB a TV) není vůbec nutný drahý pozlacený SCART kabel.
kasr (133)|19.9.2007 20:54
Vomic prepac.Zle som precital tvoj prispevok.
kasr (133)|19.9.2007 21:06
A zlato pokial ma dobre ucili v skole tak nie je najlepsi vodic(mimo niejakych specialnych zliatin),ale argentum(Ag).U zlata su lepsie prechodove odpory,ale az po urcitom case.
vomic (671)|20.9.2007 08:27
[QUOTE=Ivo Mašek;150780]Vomic:
http://elektro-dvd-audio.nej-ceny.cz/752/scart-kabely/
Pokud vidíš nutně kvalitu pouze v pozlacení - nenajdeš. Ale na krátké vzdálenosti (např. u mě mezi STB a TV) není vůbec nutný drahý pozlacený SCART kabel.[/QUOTE]


Asi špatně koukám ale většina těch HIGH kabelů v Vašem odkazu v ceně kolem 300Kč mají zlacené konektory.

u těch HIGH kablelů je jasně uvedeno: Bezkyslíkatý OFC kabel černé barvy s dvojitým stíněním a konektory zlacenými 24karátovým zlatem."

Jinak díky za odkaz ten kabel za ty peníze cca 280Kč vypadá velmi dobře.


PS: Nikde jsem nenapsal, že kvalitu má člověk hledat v kabelech s pozlacenýma konektorama ale kdyby jste četl psal jsem že většina kvalitních kabelů pozlacení mají a že to pozlacení je spíše třešínkou na dortu.

EDIT: jinak pane Mašek vy jste v nějakém z topiců psal že máte pokud se nemýlím jen 55cm nebo 74cm CRT TV .... myslíte, že jste doopravdy ten uživatel který je shopen posoudit jestli se dražší kvalitně stíněný kabel projeví na kvalitě obrazu ? Ve vašem případě Vám určitě nějaký obyč kabel asi stačí. Nicméně Pavelhv jasně uvádí že chce propojit plasmu tedy zřejmě 42" či větší úhlopříčku a tam už je vliv kvalitního/obyč kabelu mnohem více znát. Alespoň u mne výměna např. obyč koaxu za Profigold koax pro analog příjem měla sakra znatelně pozorovatelné zlepšení.

2kasr: polemizovat jestli jsem blb nebo nejsem nemám zapotřebí, prostě mám svůj názor podložený vlastní zkušeností ... je na každém osobně na co kouká, čím to propojí atd ... já doporučuji střední vyšší třídu - rozhodně ne kaničky za pár desítek Kč a ani hodně drahou špičku za několik tisíc.
Ivo Mašek (10205)|20.9.2007 11:33
[QUOTE]jinak pane Mašek vy jste v nějakém z topiců psal že máte pokud se nemýlím jen 55cm nebo 74cm CRT TV .... [/QUOTE]
Sony s absolutně plochou obrazovkou Trinitron (či jak se to píše). Nebyla nejlevnější a spoustě LCD dodnes natrhne zadek.
[QUOTE]myslíte, že jste doopravdy ten uživatel který je shopen posoudit jestli se dražší kvalitně stíněný kabel projeví na kvalitě obrazu ? [/QUOTE]
Já si myslím, že ano. (víš, já patřím do generace lidí, kde jsme si někteří sami konstruovali anteny a věnovali jsme se dálkovému příjmu, jak TV tak i rozhlasu, převážně na KV_9 + 13 metrů). A co se týče toho, jaká má být kvalita kabelů, tak si piš, že o tom vím opravdu dost hodně.
A co se týče toho zlata: Pokud nemáš ve SCARTu pozlacené zdířky (tam se kabel s pozlacenými vstupy doporučuje), tak potom se pozlacený kabel jeví opravdu ve formě ega, jak výše správně psal Saxel.
... celkem mě zaráží to tvoje hodnocení, kdo je a kdo není schopen posuzovat. Ty jsi Bůh ??!
vomic (671)|20.9.2007 12:11
[QUOTE=Ivo Mašek;150815]Sony s absolutně plochou obrazovkou Trinitron (či jak se to píše). Nebyla nejlevnější a spoustě LCD dodnes natrhne zadek.
[/QUOTE]
To bezesporu otázka jakým generacím LCD a jakým značkám :)
[QUOTE]
Já si myslím, že ano. (víš, já patřím do generace lidí, kde jsme si někteří sami konstruovali anteny a věnovali jsme se dálkovému příjmu, jak TV tak i rozhlasu, převážně na KV_9 + 13 metrů). A co se týče toho, jaká má být kvalita kabelů, tak si piš, že o tom vím opravdu dost hodně.
[/QUOTE]
Ah tak... úsměvné ponaučení ... bez urážky, dnešní doba a technika je ale už někde jinde na to aby šla dělat v amatérských podmínkách. Také jsem svého času skládal vlastní rádia, dělal si sluchátka a antény na chalupě aby jsme v Krkonoších chytli aspon CT1 ... :)

[QUOTE]
A co se týče toho zlata: Pokud nemáš ve SCARTu pozlacené zdířky (tam se kabel s pozlacenými vstupy doporučuje), tak potom se pozlacený kabel jeví opravdu ve formě ega, jak výše správně psal Saxel.
[/QUOTE]
po několikáté opakuji - přečtěte si laskavě mé posty a uvidíte sám, že pouze podotýkám že většina kvalitních kabelů má pozlacené konektory a že je to to poslední co na kabelu hodnotím. I váš odkaz odkazoval na kabely kde lepší kabely od 250Kč výše mají vesměs všechny pozlacené konektory.

[QUOTE]
... celkem mě zaráží to tvoje hodnocení, kdo je a kdo není schopen posuzovat. Ty jsi Bůh ??![/QUOTE]
já nehodnotil kdo může/nemůže posuzovat - jen jsem se Vás ptal zdali se cítíte být Vy tím pravým posuzovatelem vzhledem k Vašemu vybavení které je zcela jiné než Plasma kterou chce zapojit zakladatel topicu.
Ivo Mašek (10205)|20.9.2007 12:29
[QUOTE]jen jsem se Vás ptal zdali se cítíte být Vy tím pravým posuzovatelem vzhledem k Vašemu vybavení které je zcela jiné než Plasma kterou chce zapojit zakladatel topicu[/QUOTE]
Znám lidi, kteří nikdy neseděli např. v R&R, ale o značce a vozech toho ví mnohem více, než fyzičtí majitelé těch aut.
Nebo si myslíš, že prodavači (skuteční technicky zdatní prodavači - ne podavači) TV techniky mají všechny ty výrobky doma, aby mohli cosi posuzovat?
Radoo (1302)|20.9.2007 12:34
Nechte keců, scart patří na smetiště dějin.
Mám jedno klubo ve sklepě, kdyby se chtěl někdo zastavit.
Ivo Mašek (10205)|20.9.2007 12:37
:-D :-D :-D
vomic (671)|20.9.2007 12:39
[QUOTE=Ivo Mašek;150820]Znám lidi, kteří nikdy neseděli např. v R&R, ale o značce a vozech toho ví mnohem více, než fyzičtí majitelé těch aut.
[/QUOTE]
BINGO !!! - právě proto jsem se Vás ptal :)

... já mám osobní zkušenost jak mě výměna kabelu podstatně a viditelně zlepšila na plasmové TV analogový obraz a dovoluji si potřetí podotknout, že zakladatel tohoto topicu neřešil scart kabel k CRT ale k Plasmové televizi.

Tímto je z mé strany diskuze uzavřená.
KOCOUR65 (653)|20.9.2007 15:54
sony byla popularni s obrazovkami Trinitron - ale to uz neni davno ani pravda - je tomu uz 17 let
pavelhv (17)|20.9.2007 18:37
mockrat dekuji za nazory, myslim, ze vim, co jsem potreboval. Ano chci to k 42'plazme, sleduji zejmena czech link a premiere.
poridim si:
- co nejratsi
- dobre stineny
- max kolem 300 Kc
- nejdrive obousmerny, pote zkusim porovnat zmenu kvality kdyz z neho vyrobim jednosmerny - myslim, ze je treba deaktivovat pin 19 na strane tv.
kasr (133)|20.9.2007 18:49
Vomic,to by som bol zvedavy aky je rozdiel medzi scart pre crt a plazmu,ked odmyslim tie najlacnejsie smejdy.
petrprv (281)|21.9.2007 15:53
A co vyresis, kdyz odpojis pin 19???
Ja myslim, ze jednosmerny je o tom, ze nema zapojene signalove piny a ne, ze jen odpojis ovladaci pin.
O tom to asi bude ....
hafca (211)|21.9.2007 16:03
[QUOTE=petrprv;150952]A co vyresis, kdyz odpojis pin 19???
Ja myslim, ze jednosmerny je o tom, ze nema zapojene signalove piny a ne, ze jen odpojis ovladaci pin.
O tom to asi bude ....[/QUOTE]

Ovládací pin na scartu je většinou 8. Na 19 je výstup kompozitní video.
Ivo Mašek (10205)|21.9.2007 18:33