Favicon Svethardware.cz  Svět hardware   Fórum Favicon Svetmobilne.cz  Svět mobilně Favicon Svetaudia.cz  Svět audia Favicon Digimanie.cz  Digimanie   Fórum   Galerie
Zobrazené výsledky: 1 až 8 z 8

Téma: Plazma nebo LCD? (vzdalenost 4 metry) - komplexni zadani

hlavek1978
    Guest

Zvazuji nakup nove ploche televize. Prosel jsem aktualni nabidku v kamennych obchodech i parametry televizoru na intetnetu a procetl nekolik vlaken na tomto foru, ale stale jsem se nedostal ani pres zakladni otazky jako plazma nebo LCD pro sve vyuziti, jakou velikost na pozorovaci vzdalenost a jakou znacku a konkretni typ? Budu velice rad, pokud se se mnou podelite o sve zkusenosti a nasmerujete me o kousek dal...

======================
    Pozorovaci vzdalenost: 3 az 6 metru (sedacka tvaru "U", takze na televizi se nebudu divat uplne z jednoho mista (uhlu), prumerna (nebo spise median) pozorovaci vzdalensot asi 4 metry

Zdroj signalu:
    80 % CZ kanaly ze satelitu z paketu CS LINK (receiver Dreambox 500S pres SCART RGB) a do budoucna z DVB-T
    10 % UPC Direct ze satelitu (receiver Dreambox 500S pres SCART RGB)
    5 % SK kanaly ze satelitu z paketu SL LINK (receiver Dreambox 500S pres SCART RGB)
    3 % domaci video z kamery Canon HV20 (zaznam ve HD 1080i)
    2 % DVD nebo DivX&XViD (propojeni nejlepe pres HDMI z DVD playeru nebo vystup S-Video z notebooku)

Cena:
    30 - 50 tisic (pochopitelne spise bych maximalne do 40 tisic, ale pokud bude nejaky argument, ze v takove uhlopricce se musi kvuli tomu a tomu koupit televize za vice nez 40 tisic, tak jdu do toho)

Minimalni pozadavky na televizi:
    1. integrovany DVB-T tuner
    2. kvalitni obraz zejmena CZ kanalu (tzn. nechci pri fotbale videt misto kulateho mice hranaty mic nebo mic pri centru rozplizly pres pul obrazovky)
    ===============================

Otazka c. 1:
    Jakou technologii (plazma vs LCD) vzhledem k memu vyuziti a kvalite zdroje signalu, aby obraz byl co mozna nejlepsi? Byl jsem presvedcen spise pro technologii LCD, ale po precteni teto stanky http://www.plazma-lcd.cz/cz/ uz fakt nevim. Tam vychazi jednoznacne lepe plazma a me jde hlavne o kvalitu obrazu ze zdroje, na krery se budu divat nejcasteji.

Otazka c. 2:
    Jak velikou uhlopricku? Byl jsem presvedcen, ze 42 palcu musi stacit. Ale mnoho lidi zde pise, ze pro 3 metry uz porizuji 50 palcu i na analogovy signal... Tak opet nevim...

Otazka c. 3:
    Jake rozliseni? 768 radku nebo jedine 1080 radku? Zejmena vzhledem k soucasne kvalite signalu (zejmena z CS LINKu), nejblizsi budoucnosti (tj. DVB-T) a vyuziti nebo ne uplne degradaci zaznamu HD kamery v 1080i.

Otazka c. 4:
    Jakou znacku? Podle toho, co jsem videl v kramu, tak subjektivne na me nejlepe pusobi v LCD Philips se svym PixelPlus a v plazmach Panasonic a Philips.

Otazka c. 5:
    Konkretni typ televizoru? Pod jakou hodnotu kontrastu, jasu a odezvy v zadnem pripade nechodit? Nebo se to vzdy musi posuzovat u konkretniho typu televize a velikosti?

Zatim mam tyto favority, ale vse se muze zmenit jenom tim, ze me okamzite presvedcite, ze musim na svou pozorovaci vzdalenost koupit jedine 50palcovou televizi:

PLAZMA:
    Philips - rozliseni 1920 x 1080, kontrast 10.000:1, spotreba 365 W za 45 tisic
    http://www.videoexpert.cz/plazmove-t...pf9631d-cineos

Panasonic - rozliseni 1024 x 768, kontrast 10.000:1, spotreba ? W za 37 tisic
    http://www.videoexpert.cz/plazmove-t...42px700e-viera

LCD:
    rozliseni 1366 x 768, kontrast 5000:1, jas 500, odezva 5 ms za 32 tisic:
    http://www.videoexpert.cz/sirokouhle...ips-42pfl5522d

rozliseni 1920 x 1080, kontrast 4000:1, jas 550, odezva 8 ms za 45 tisic:
    http://www.videoexpert.cz/sirokouhle...ips-42pfl7662d

Snazil jsem se svuj pripad popsat co nejkomplexneji, protoze chapu podrazdeni nekterych diskutujicich, kdyz tazatel pouze napise, ze by si rad koupil nove LCD a to je vse... Na druhou stranu je muj prispevek delsi a doufam, ze se alespon nekdo dostal az sem a poradi mi...

Predem vsem mockrat dekuji.
    Odpovídat lze po přihlášení

Je tu občas
    Registrace
    Jan 2007

Jestli LCD nebo plasma, to se musis rozhodnout sam a hlavne si rict kolik jsi ochoten za tu bednu utratit penez a co chces. Ja treba bych nesel uz pod 1080p rozliseni a velikost kolem 40" asi staci.
    Druha vec je, ze te musim zklamat, pises, ze vse chces pripojit pres scart RGB, bohuzel dnesni modely maji treba 3 vstupy HDMI, ale scart (RGB) jen jeden, druhy scart je jen obycejny. Takze do budoucna radej kupuj uz jen modely s HDMI, treba DVD prehravac, vystup z pocitace a tak podobne ....

Je tu pravidelně
    Registrace
    Aug 2007

Citace Původně odesláno od hlavek1978 Zobrazit příspěvek
    Zvazuji nakup nove ploche televize. Prosel jsem aktualni nabidku v kamennych

PLAZMA:
    Philips - rozliseni 1920 x 1080, kontrast 10.000:1, spotreba 365 W za 45 tisic
    http://www.videoexpert.cz/plazmove-t...pf9631d-cineos

Panasonic - rozliseni 1024 x 768, kontrast 10.000:1, spotreba ? W za 37 tisic
    http://www.videoexpert.cz/plazmove-t...42px700e-viera

Predem vsem mockrat dekuji.
    Ten Philips má 1024x768 stejně jako ten Panasonic.

Dále v investici nezapoměň na kvalitní kabely což bude tak 3-5 tis. Kč. Kvalitní kabely dělají hrozně moc.
    Sám jsem si málem sednul z rozdílu jaký mám na své plasmě když jsem vyměnil obyč koax rozvod TV signálu za značkové Profigold koax kabely s feritovým stíněním. U scart RGB to bude možná ještě důležitější mít kvalitní Scarty (cena minimálně cca 700Kč / 1 ks).

Jinak mohu vřele doporučit TH-42PX70EA obrazově je zcela totožná s tou 700EA a pokud oželíš 1xHDMI, SCART a optický výstup ušetříš cca 5000-6000 Kč a na zdroje co popisuješ určitě budeš spokojenej.

Pokud potřebuješ víc scartů pak to řeš nějakým externím přepínačem scartů ... dělají se i s dálkovým ovládáním.

Pokud koukáš hodně na fotbal jak píšeš tak určitě plasmu Panasonic díky odezvě nebo LCD tak za 70000Kč s odezvou pod 6ms. 8ms odezva je na fotbal hodně pomalá stále.
    A proč Panasonic? - má jako jediný mód obrazu střed kde i po roztažení 4:3 obrazu na 16:9 je míč stále kulatý v hlavní středové části obrazovky. Tenhle mod je prostě nepřekonatelnej.

Nenech se hlavně zblbnout do tvrzení že to vyřešíš ZOOMEM mohu ti z vlastní zkušenosti říct, že ZOOM i ten nejmenší 1xZoom zhorší kvaliitu obrazu a to velmi podstatně. Já osobně používám mod střed a s kvalitou obrazu jsem maximálně spokojenej. Na riziko vypálení kašlu nekupu si televizi abych obraz deformoval, zoomoval ořezával loga a jen pro nějaké riziko vypálení si kazil oči hnusným obrazem. Navíc nečučím XX hodin v kuse na jeden kanál aby se mohlo to vypálení nějak projevit.

Je tu pravidelně
    Registrace
    Jun 2007

uvadis pres 90% sledovani norrmalni tv - v tvem pripade bych asi nesel ani do plasmy ani lcd - na tuto variantu je pro nejlepsi obraz asi stale crt tv - i kdyz koukat se na to da a tak hrozne to zas neni - ja pouzivam Panasonic TH-42PX70E z 80% k domacimu kinu kde zdroj je dvd - obraz perfekt - zbytek se kouknem tak nejvys na zpravy - na sledovani normalni tv mam 7 let starou 70cm 100 hz tv - s tvou pozorovaci vzdalenosti bych uz sel do 50 palcoveho modelu

Nováček
    Registrace
    Apr 2007

[QUOTE=vomic;150647]

A proč Panasonic? - má jako jediný mód obrazu střed kde i po roztažení 4:3 obrazu na 16:9 je míč stále kulatý v hlavní středové části obrazovky. Tenhle mod je prostě nepřekonatelnej.

Tak to sa teda veľmi mýliš. Tento mód (respektíve nerovnomerné roztiahnutie obrazu 4:3 na 16:9) majú aj iný výrobcovia napr. Philips, Toshiba, Sony ... a tiež napr. aj môj 6 ročný CRT Loewe.

Nováček
    Registrace
    Aug 2007

Ad LCD versus PDP - nezminil jsi jednu vec a to je podani cerny barvy. sam jsem po roce vymenil LCD za plazmu jen kvuli spatnemu podani cerne na LCD. u bezneho sledovani programu to tolik nevadi, ale u filmu me to hrozne lezlo na nervy. Z popisu jsem pochopil ze kvalita obrazu je pro tebe zasadni vec a podani cerne na PDP vs LCD je neporovnatelne. na druhou stranu, u PDP existuje strasak vypaleni obrazu, o neco vyssi spotreba a nizsi rozliseni v porovnani s LCD (1024x768 vs 1366x78).

Ad velikost - koukam z 5ti metru, koupil jsem 42". po 14tidnech se mi zacina zdat mala. takze cim vetsi, tim lepsi, vezmi 50"

Ad vstupy - co se poctu scart konektoru tyce, vetsina slusnych zarizeni ma dva scarty - jeden je pro externi in, takze se daji zarizeni zapojit za sebe (mam takhle video->dvb-s->tv), takze bych rekl ze dva scarty by mely byt dostacujici

Je tu pořád Avatar uživatele Radoo
    Registrace
    Apr 2007

Vzhledem k tvým potřebám to vidím na vzhledem k pozorovací vzdálenosti HD ready 42-50, full HD jsou vyhozený peníze, na něj se kouká ze dvou metrů.
    Pokud koukáš potmě vezmi plazmu a černá bude černou.
    Pokud koukáš vedne vezmi LCD, nebude se ti v ní odrážet celý obývák i s oknama a černá bude ok.
    Vezmi něco z posledních modelů Samsungu, Panasonicu, Sony nebo Philipsu - vyhni se noname.
    Zjisti si, jestli je tv dodána se stojanem v ceně.
    Naposledy upraveno uživatelem Radoo: 20-09-2007 v 11:41

Je tu občas Avatar uživatele RICI
    Registrace
    Jan 2007

Vzhledem ke sledovaci vzdalenosti nema cenu resit rozliseni, ale spis investovat do uhlopricky.
    Videl bych to jasne na plazmu, podle toho co pises, HD videem to krmit nebudes, a ve velky uhlopricce te vyjde levnejc nez LCD.
    Dal sis limit 50k, bral bych Panaka TH-50PX70E(A)

Podobná témata

1. Šablona zadání VFH 2011
    Od EditorPO v sekci Filmové hádanky
    Reakcí: 24
    Poslední příspěvek: 08-01-2011, 19:38
  2. Reakcí: 1
    Poslední příspěvek: 21-12-2010, 13:24
  3. Další zoufalec - kterou TV? (podrobné zadání)
    Od impaler_bxl v sekci Televize: LCD, plazma
    Reakcí: 137
    Poslední příspěvek: 26-11-2008, 07:39
  4. Pozorovaci vzdalenost - plazma Panasonic TH 42PX70EA
    Od Standik84 v sekci Televize: LCD, plazma
    Reakcí: 4
    Poslední příspěvek: 26-11-2007, 16:00
  5. Lcd nebo plazma nebo daco jine do izby
    Od Bergo v sekci Televize: LCD, plazma
    Reakcí: 2
    Poslední příspěvek: 30-04-2007, 08:21