Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Plazma nebo LCD? (vzdalenost 4 metry) - komplexni zadani

hlavek1978 (0)|17.9.2007 23:05
Zvazuji nakup nove ploche televize. Prosel jsem aktualni nabidku v kamennych obchodech i parametry televizoru na intetnetu a procetl nekolik vlaken na tomto foru, ale stale jsem se nedostal ani pres zakladni otazky jako plazma nebo LCD pro sve vyuziti, jakou velikost na pozorovaci vzdalenost a jakou znacku a konkretni typ? Budu velice rad, pokud se se mnou podelite o sve zkusenosti a nasmerujete me o kousek dal...

======================
Pozorovaci vzdalenost: 3 az 6 metru (sedacka tvaru "U", takze na televizi se nebudu divat uplne z jednoho mista (uhlu), prumerna (nebo spise median) pozorovaci vzdalensot asi 4 metry

Zdroj signalu:
80 % CZ kanaly ze satelitu z paketu CS LINK (receiver Dreambox 500S pres SCART RGB) a do budoucna z DVB-T
10 % UPC Direct ze satelitu (receiver Dreambox 500S pres SCART RGB)
5 % SK kanaly ze satelitu z paketu SL LINK (receiver Dreambox 500S pres SCART RGB)
3 % domaci video z kamery Canon HV20 (zaznam ve HD 1080i)
2 % DVD nebo DivX&XViD (propojeni nejlepe pres HDMI z DVD playeru nebo vystup S-Video z notebooku)

Cena:
30 - 50 tisic (pochopitelne spise bych maximalne do 40 tisic, ale pokud bude nejaky argument, ze v takove uhlopricce se musi kvuli tomu a tomu koupit televize za vice nez 40 tisic, tak jdu do toho)

Minimalni pozadavky na televizi:
1. integrovany DVB-T tuner
2. kvalitni obraz zejmena CZ kanalu (tzn. nechci pri fotbale videt misto kulateho mice hranaty mic nebo mic pri centru rozplizly pres pul obrazovky)
===============================

Otazka c. 1:
Jakou technologii (plazma vs LCD) vzhledem k memu vyuziti a kvalite zdroje signalu, aby obraz byl co mozna nejlepsi? Byl jsem presvedcen spise pro technologii LCD, ale po precteni teto stanky http://www.plazma-lcd.cz/cz/ uz fakt nevim. Tam vychazi jednoznacne lepe plazma a me jde hlavne o kvalitu obrazu ze zdroje, na krery se budu divat nejcasteji.

Otazka c. 2:
Jak velikou uhlopricku? Byl jsem presvedcen, ze 42 palcu musi stacit. Ale mnoho lidi zde pise, ze pro 3 metry uz porizuji 50 palcu i na analogovy signal... Tak opet nevim... :(

Otazka c. 3:
Jake rozliseni? 768 radku nebo jedine 1080 radku? Zejmena vzhledem k soucasne kvalite signalu (zejmena z CS LINKu), nejblizsi budoucnosti (tj. DVB-T) a vyuziti nebo ne uplne degradaci zaznamu HD kamery v 1080i.

Otazka c. 4:
Jakou znacku? Podle toho, co jsem videl v kramu, tak subjektivne na me nejlepe pusobi v LCD Philips se svym PixelPlus a v plazmach Panasonic a Philips.

Otazka c. 5:
Konkretni typ televizoru? Pod jakou hodnotu kontrastu, jasu a odezvy v zadnem pripade nechodit? Nebo se to vzdy musi posuzovat u konkretniho typu televize a velikosti?

Zatim mam tyto favority, ale vse se muze zmenit jenom tim, ze me okamzite presvedcite, ze musim na svou pozorovaci vzdalenost koupit jedine 50palcovou televizi:

PLAZMA:
Philips - rozliseni 1920 x 1080, kontrast 10.000:1, spotreba 365 W za 45 tisic
http://www.videoexpert.cz/plazmove-televize/philips-42pf9631d-cineos


Panasonic - rozliseni 1024 x 768, kontrast 10.000:1, spotreba ? W za 37 tisic
http://www.videoexpert.cz/plazmove-televize/panasonic-th-42px700e-viera


LCD:
rozliseni 1366 x 768, kontrast 5000:1, jas 500, odezva 5 ms za 32 tisic:
http://www.videoexpert.cz/sirokouhle-lcd-televize-16-9-101-107-cm/philips-42pfl5522d


rozliseni 1920 x 1080, kontrast 4000:1, jas 550, odezva 8 ms za 45 tisic:
http://www.videoexpert.cz/sirokouhle-lcd-televize-16-9-101-107-cm/philips-42pfl7662d


Snazil jsem se svuj pripad popsat co nejkomplexneji, protoze chapu podrazdeni nekterych diskutujicich, kdyz tazatel pouze napise, ze by si rad koupil nove LCD a to je vse... Na druhou stranu je muj prispevek delsi a doufam, ze se alespon nekdo dostal az sem a poradi mi... :)

Predem vsem mockrat dekuji.
petrprv (281)|18.9.2007 08:51
Jestli LCD nebo plasma, to se musis rozhodnout sam a hlavne si rict kolik jsi ochoten za tu bednu utratit penez a co chces. Ja treba bych nesel uz pod 1080p rozliseni a velikost kolem 40" asi staci.
Druha vec je, ze te musim zklamat, pises, ze vse chces pripojit pres scart RGB, bohuzel dnesni modely maji treba 3 vstupy HDMI, ale scart (RGB) jen jeden, druhy scart je jen obycejny. Takze do budoucna radej kupuj uz jen modely s HDMI, treba DVD prehravac, vystup z pocitace a tak podobne ....
vomic (671)|18.9.2007 09:40
[QUOTE=hlavek1978;150621]Zvazuji nakup nove ploche televize. Prosel jsem aktualni nabidku v kamennych

PLAZMA:
Philips - rozliseni 1920 x 1080, kontrast 10.000:1, spotreba 365 W za 45 tisic
http://www.videoexpert.cz/plazmove-televize/philips-42pf9631d-cineos


Panasonic - rozliseni 1024 x 768, kontrast 10.000:1, spotreba ? W za 37 tisic
http://www.videoexpert.cz/plazmove-televize/panasonic-th-42px700e-viera



Predem vsem mockrat dekuji.[/QUOTE]

Ten Philips má 1024x768 stejně jako ten Panasonic.

Dále v investici nezapoměň na kvalitní kabely což bude tak 3-5 tis. Kč. Kvalitní kabely dělají hrozně moc.
Sám jsem si málem sednul z rozdílu jaký mám na své plasmě když jsem vyměnil obyč koax rozvod TV signálu za značkové Profigold koax kabely s feritovým stíněním. U scart RGB to bude možná ještě důležitější mít kvalitní Scarty (cena minimálně cca 700Kč / 1 ks).

Jinak mohu vřele doporučit TH-42PX70EA obrazově je zcela totožná s tou 700EA a pokud oželíš 1xHDMI, SCART a optický výstup ušetříš cca 5000-6000 Kč a na zdroje co popisuješ určitě budeš spokojenej.

Pokud potřebuješ víc scartů pak to řeš nějakým externím přepínačem scartů ... dělají se i s dálkovým ovládáním.

Pokud koukáš hodně na fotbal jak píšeš tak určitě plasmu Panasonic díky odezvě nebo LCD tak za 70000Kč s odezvou pod 6ms. 8ms odezva je na fotbal hodně pomalá stále.
A proč Panasonic? - má jako jediný mód obrazu střed kde i po roztažení 4:3 obrazu na 16:9 je míč stále kulatý v hlavní středové části obrazovky. Tenhle mod je prostě nepřekonatelnej.

Nenech se hlavně zblbnout do tvrzení že to vyřešíš ZOOMEM mohu ti z vlastní zkušenosti říct, že ZOOM i ten nejmenší 1xZoom zhorší kvaliitu obrazu a to velmi podstatně. Já osobně používám mod střed a s kvalitou obrazu jsem maximálně spokojenej. Na riziko vypálení kašlu nekupu si televizi abych obraz deformoval, zoomoval ořezával loga a jen pro nějaké riziko vypálení si kazil oči hnusným obrazem. Navíc nečučím XX hodin v kuse na jeden kanál aby se mohlo to vypálení nějak projevit.
KOCOUR65 (653)|18.9.2007 15:15
uvadis pres 90% sledovani norrmalni tv - v tvem pripade bych asi nesel ani do plasmy ani lcd - na tuto variantu je pro nejlepsi obraz asi stale crt tv - i kdyz koukat se na to da a tak hrozne to zas neni - ja pouzivam Panasonic TH-42PX70E z 80% k domacimu kinu kde zdroj je dvd - obraz perfekt - zbytek se kouknem tak nejvys na zpravy - na sledovani normalni tv mam 7 let starou 70cm 100 hz tv - s tvou pozorovaci vzdalenosti bych uz sel do 50 palcoveho modelu
anton123 (12)|18.9.2007 20:40
[QUOTE=vomic;150647]

A proč Panasonic? - má jako jediný mód obrazu střed kde i po roztažení 4:3 obrazu na 16:9 je míč stále kulatý v hlavní středové části obrazovky. Tenhle mod je prostě nepřekonatelnej.


Tak to sa teda veľmi mýliš. Tento mód (respektíve nerovnomerné roztiahnutie obrazu 4:3 na 16:9) majú aj iný výrobcovia napr. Philips, Toshiba, Sony ... a tiež napr. aj môj 6 ročný CRT Loewe.
dan222 (36)|18.9.2007 21:38
Ad LCD versus PDP - nezminil jsi jednu vec a to je podani cerny barvy. sam jsem po roce vymenil LCD za plazmu jen kvuli spatnemu podani cerne na LCD. u bezneho sledovani programu to tolik nevadi, ale u filmu me to hrozne lezlo na nervy. Z popisu jsem pochopil ze kvalita obrazu je pro tebe zasadni vec a podani cerne na PDP vs LCD je neporovnatelne. na druhou stranu, u PDP existuje strasak vypaleni obrazu, o neco vyssi spotreba a nizsi rozliseni v porovnani s LCD (1024x768 vs 1366x78).

Ad velikost - koukam z 5ti metru, koupil jsem 42". po 14tidnech se mi zacina zdat mala. takze cim vetsi, tim lepsi, vezmi 50"

Ad vstupy - co se poctu scart konektoru tyce, vetsina slusnych zarizeni ma dva scarty - jeden je pro externi in, takze se daji zarizeni zapojit za sebe (mam takhle video->dvb-s->tv), takze bych rekl ze dva scarty by mely byt dostacujici
Radoo (1302)|18.9.2007 23:39
Vzhledem k tvým potřebám to vidím na vzhledem k pozorovací vzdálenosti HD ready 42-50, full HD jsou vyhozený peníze, na něj se kouká ze dvou metrů.
Pokud koukáš potmě vezmi plazmu a černá bude černou.
Pokud koukáš vedne vezmi LCD, nebude se ti v ní odrážet celý obývák i s oknama a černá bude ok.
Vezmi něco z posledních modelů Samsungu, Panasonicu, Sony nebo Philipsu - vyhni se noname.
Zjisti si, jestli je tv dodána se stojanem v ceně.
RICI (222)|20.9.2007 09:09
Vzhledem ke sledovaci vzdalenosti nema cenu resit rozliseni, ale spis investovat do uhlopricky.
Videl bych to jasne na plazmu, podle toho co pises, HD videem to krmit nebudes, a ve velky uhlopricce te vyjde levnejc nez LCD.
Dal sis limit 50k, bral bych Panaka TH-50PX70E(A)