Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Titulky natrvrdo do videa s minimálním zhoršením kvality

sergi (25)|17.9.2007 13:10
Zdravím, chtěl bych se vyhnout mnoha jedovatým reakcím na tento thread, protože už teď tuším, že mi tisíc lidí napíše, že už se to řešilo... Ano řešilo, ale nikde jsem nenašel odpověď a proto se ptám znova..
Mám video soubor ve formátu DivX nebo XViD (film). Potřeboval bych do něj nejjednodušší možnou cestou (na OS X, nemám Windows) vložit titulky ve formátu srt. Zkoušel jsem ffmpegX, bohužel mi to hodí chybu 1728. Další softík, který jsem našel nebyl freeware, takže tam házel reklamy..+stejně moc dobře nefungoval...
Jedná se mi o to, abych nechal video i audio bezezměny..vím že se to musí kvůli těm titulkům stejně reenkodovat..nechtěl bych ale, aby došlo ke změně velikosti souboru nebo změně kvality.. Potřeboval bych jakože aplikovat filtr nebo něco tak

No když někdo bude vědět, tak se prosím ozvěte. Pokud mi budete chtít napsat, že se to tady už x krát řešilo, tak si to raději nechte pro sebe.. protože jsem nikde nenašel radu, jaký softík na to, potřebuji, použít...

Zkoušel jsem to v Quicktimu..mám tam nahranej DivX encoder, nevím ale, jak tam hodit ten titulkovej stream..

Potřebuji to z toho důvodu, že mám DivX přehrávač, který neumí české titulky, takže bych si je chtěl hodit do videa, hodit na RW a pustit si to..pak smaznout..

PS. Chtěl bych seještě zeptat, jestli jen nutné znovu video komprimovat. To enkodovaní je mi jasné, ale ideální stav (nevím jestli je to reálné), aby pokud možno nedošlo ke ztrátě kvality. Operacím s videem sice nerozumím, ale něco mi říká, že vzhledem k tomu, že video je vlastně cca. 25 snímků (dejme tomu jpegů), nemuselo by přeci dojít ke ztrátě kvality, když do nějakého obrázku přidám pár písmen

Prostě chtěl bych někoho poprosit, aby mi řekl, použij soft xy, dej např. export, load subs a export


Díky...
mirekv (7169)|19.9.2007 06:56
Natvrdo VobSub nebo TextSub ve VirtualDubu, ale ve win, OS X neznám, proboha chlape jak můžeš žít bez win?
Pitomec (10211)|20.9.2007 14:39
... aneb kdo nemá Win, není IN :-D
sergi (25)|20.9.2007 18:45
No jak můžu žít bez win? Úplně snadno, a bez problémů... Už jsem to udělal v QuickTime Pro.. Takže pohoda..
A propos.. spíš bych řekl, kdo má (jen) win, není IN.. Být nucen pracovat pouze s tímto OS.. To bych ten počítač asi vyhodil z okna a zase počítal na hliněných tabulkách... Raději si Pitomče propoj svoje win s tvojí sqělou 55 CRT TV a nespamuj thread, když nechceš poradit...
clee (6592)|29.9.2007 20:30
jak jsi to udelal v quicktime? to me zajima pod macem jedu taky...
sergi (25)|30.9.2007 00:20
Stáhneš si Perian a pak ještě DivX encoder.. Nakonec ten film exportuješ a je hotovo.. Jen to dost trvá..