Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

PIP, POP, PAP atd...

hypnotic666 (11)|14.9.2007 10:10
Dobrý den,

včera jsem si pořídil Leadteka DTV 1800h. Vše funguje v pohodě, jenom občas když přepínám na kanály, u kterých jsem musel klávesou A měnit normu, tak ten zvuk prostě vyletí a musím na ně přepnout jakoby znova. Ale to je malý problém... Ony i ty problémy, kvůli kterým píšu nejsou nic extra, spíš se chci jenom informovat, protože jsem v této oblasti nový. Používám software, který jsem dostal spolu s kartou, tedy PVR2 (verze 2.0.2.17). Kartu mám připojenou na STA, tedy analogová tv. Zajímaly by mě tři věci. V první řadě z nadpisu zřejmé PIP, POP atd ... Když na ně klikám, tak se nic neděje... Jak na ovladači, tak v PVR2.. Zajímalo by mě tedy jestli to je u analogové tv normální nebo se musí ještě něco nastavovat? Druhá věc je time shifting... Něco to dělá, ale pokud jsem to vypozoroval dobře, tak to nefunguje správně, protože když to zapnu, tak se začne nahrávat (obraz jede normálně dál) a když ho vypnu, tak jenom přeskočí zvuk a pořad pokračuje dále. Tedy zjedodušeně, se nestane vůbec nic, žádná pauza.. Prostě jako bych klasicky nahrával přes rec. Takže mě zajímá jestli delám něco špatně, např jestli nemám znovu mačkat time shift? No a třetí jenom hloupý poslední dotaz... Na analogové tv přes sta asi nemůžu očekávat duální vysílání a teletext, že? :)

To bude asi vše. Děkuji za odpovědi.
Ivo Mašek (10205)|14.9.2007 12:09
[QUOTE]Na analogové tv přes sta asi nemůžu očekávat duální vysílání a teletext, že? [/QUOTE]
Teletext by fungovat měl. Dual z českých programů vysílá snad jenom NOVA (nejsem si jistý) a jenom něco (přes kabel tedy určitě).
[QUOTE]Druhá věc je time shifting... [/QUOTE]
TimeShifting neslouží k nahrávání. Je to taková "blbůstka" - potřebuješ si odskočit "někam", a nechceš přijít o část děje pořadu. Pokud máš zaplý TimeShifting, tak si stopneš přenos, odskočíš si někam, a až se vrátíš, opět si spustíš program. od této chvíle ho sleduješ z dočasně vytvořené složky na HDD. Jakmile zrušíš TimeShifting, v tom okamžiku se smaže ona dočasná složka a je to fuč.
[QUOTE]V první řadě z nadpisu zřejmé PIP[/QUOTE]
Pictur in Picture., obraz v obraze. Na monitoru v hlavním okně, kde běží pořad, se ti v rohu objeví malý rámeček s jiným pořadem (ten si musíš určit)

... snad jsem to nevysvětlil moc kostrbatě ...
Doom (2331)|14.9.2007 12:13
PIP, POP a PAP jedou jenom na digitálu, kdy v jednom multiplexu přijímáš více TV programů a tím pádem máš možnost si zvolit sledování více z nich
u analogu bys musel mít TV kartu se dvěma tunery, abys mohl naráz sledovat dva programy (jeden jako hlavní a druhý v malym okýnku, jak napsal Ivo)
Ivo Mašek (10205)|14.9.2007 12:19
[QUOTE]PIP, POP a PAP jedou jenom na digitálu[/QUOTE]
Tak PiP jede určitě i v analogu. Když jsem ještě neměl na kabelovce digitál, pouze analog, tak jsem měl možnost sledování dvou pořadů na jednom monitoru, přičemž ten druhý v pořadí (přes PiP) jsem měl v tom menším okně v rohu. (teď mám sice i v kabelovce digitál, ale je to samozřejmě DVB-C, takže pro tuner k ničemu)
Trochu odbočím: U tuneru Jetway jsem mohl sledovat 3 pořady současně.
hypnotic666 (11)|14.9.2007 12:20
ad time shifting... chápu funkci, ale u mě to prostě nic jako zastavení nedělá :) Prostě zvuk přeskočí jen na stereo a pořad jede normálně dále, tedy nic se nestopne.. a když time shifting zastavím, tak se zase zvuk rozleze to 5.1 a jede to dál... jediný rozdíl je ve zvuku, jinak pořad jede normálně dále, prostě jako bych zmáčkl normálně rec, jenom s tím rozdílem, že to potom nikde není nahrané.. Tedy u mě je toto tlačítko úplně zbytečné no a teletext bohužel nedělá nic, ale to není podstatné...

Jinak děkuji za vysvětlení pip atd... myslel jsem si, že to 1 tuner nezvládne :)

EDIT : aha, tak u mě tlačítko pip nic neudělá :)
Ivo Mašek (10205)|14.9.2007 12:23
[QUOTE]teletext bohužel nedělá nic, ale to není podstatné...[/QUOTE]
Pokud ho chytneš na klasické TV, měl by jsi ho mít i v tuneru.
hypnotic666 (11)|14.9.2007 12:39
aha, tak už jsem to s tím shiftingem pochopil.. já ho vypínal místo pauzování .. tak to se omlouvám..

EDIT: takže teletext na klasické tv funguje tady ne a nova duálně opravdu vysílá :)
Doom (2331)|14.9.2007 13:37
ivo: jak ti to fungovalo? na expertovi nebo jiné kartě? já po stisku PiP nic nevidím

PiP mi fungujovalo akorát v okamžiku, kdy přes PVR koukám na nějaký film ze záznamu a do malého okna si dám TV vysílání. u PVR2 jsem to nezkoušel

///dík za vysvětlení Ivo, už jsem se lek že jsem něco zaspal :-)
Ivo Mašek (10205)|14.9.2007 14:02
[QUOTE]PiP mi fungujovalo akorát v okamžiku, kdy přes PVR koukám na nějaký film ze záznamu a do malého okna si dám TV vysílání. [/QUOTE]
Jo, jo. (trochu jsem to poplet). Přesně, jak to píšeš - tak to funguje i u mě.
Crazz (2)|18.10.2007 22:21
Čau

Mám stejnou TV kartu, teletext mě taky nefunguje :-)

Co se týče zvuku stačí jenom nainstalovat new drivers a new WinFast PVR2 a je po problému se zvukem ;-)

A co se týče "PiP" tak ten mě také nefunguje :(
Doom (2331)|19.10.2007 06:22
chytáš digitální vysílání? na analogu ti PiP fungovat nebude.
Crazz (2)|19.10.2007 22:29
[QUOTE=Doom;153343]chytáš digitální vysílání? na analogu ti PiP fungovat nebude.[/QUOTE]

zatim jenom analog :(
Doom (2331)|22.10.2007 10:25
v tom případě ti PiP bude fungovat jenom když si přes PVT pustíš film/DVD
Falty (18)|31.1.2009 17:34
Nevíte asi WinFast PxDVR3200 H je dvojtunerový hybrid? Má podporu TwinView (PIP, POP, PAP). Jde mi o sledování jednoho programu v fullscreenu a jiného, který by se nahrával. Ať už u analogu nebo v digitálu s více multiplexy zároveň nebo musím mít tyto karty 2 (M.V.P. Mode)? Přemýšlim taky o kartě AverMedia TV Duo Hybrid PCI-E II, pokud se bude prodávat i u nás.