Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

S-VHS na komponentny signal

Stano_tvf (504)|21.10.2004 09:53
Existuje nejaky konvertor pre prevod S-VHS (jas, farba) na komponentny
signal (ako Betaca, R-Y, B-Y a jas)?
Joe-Joe (593)|21.10.2004 11:35
napr. Exchanger AVX105 na Slovensku zabezpecuje distribuciu
http://www.pandavideo.sk

v Cechach http://www.mk-elektronic.cz
stayman (12393)|21.10.2004 12:13
AVX105 vie Y, R, B ???
Pitomec (10211)|21.10.2004 12:31
stano: Hledáš zajímavý převodník - Super-VideoHomeSystem převést na komponenty... Hmm... - ale možná by to šlo kladivem, které by to zvládlo na ty komponenty rozmlátit... :-D
Joe-Joe (593)|21.10.2004 14:13
[quote=StayMan by €RikŁ€]AVX105 vie Y, R, B ???[/quote]


Je to len prevodnik S-Video (Y/C) na kompozit (CVBS).
stayman (12393)|21.10.2004 14:40
Vidis, ale to on nechce, chce ten 3zlozkovy co pouziva Betacam. \/

Ale myslim ze vsetky pristroje maju aj Y/C, takze ten prevodnik mu je zbytocny, alebo pouzit ten postup s tym kladivom, tam dosiahne naozaj aj viac komponentov :-D
clee (6592)|21.10.2004 15:33
to vis ze to jde, porid si Leitch DPS reality i s outletem, natahni to do stroje pres s-video a do bety posli komponentem, ale je to pleteni bice z howénka...
Stano_tvf (504)|21.10.2004 15:57
Nemaju, napr. BVW-50 ma iba komponentny vstup, aj Ampex CVR-50.
V podstate je nutne previest video z miniDV do tohoto Betacamu, pretoze v studiu beru iba pasky Betacam. Takze jedna z ciest, nad ktorou uvazujeme, je to previest zaznam z miniDV (1394) na S-video, ktore ma ako vysup vacsina prevodnikov - (aj ADVC-100), a potom previest na komponentny, nie kompozitny signal.
Alebo mate lepsie riesenie ? :-E
clee (6592)|21.10.2004 16:33
co blbnes?????? ja z DV na betu prepisuju bezne, je to uplne jedno, btc deck ma i obyc kompozit vstup, lepsi dv decky maj naopak zase komponent vystup...
Stano_tvf (504)|21.10.2004 17:09
Clee, kompozit podla dost podstatne znizi kvalitu signalu.
clee (6592)|21.10.2004 17:29
no moc te nechapu, hlavne by me zajimalo jak to chces "prepsat" do komponentu, kdyz ne rovnou na BTC??? kdyz prijdes do studia ze chces prepsat dv do bety, tak spojej primo betu a dv deck a o zbytek se postara elektronika, nevim proc bys to chtel prasit pres s-vhs 9-)
Stano_tvf (504)|21.10.2004 19:07
Lenze nemame DV deck, ale miniDV kameru s vystupom 1394. Aj analog
(kompozit), ale opakovane sa vsade tvrdi, ze prevod digital na kompozit dost ten signal zmrsi. To je predsa podla mna aj dovod oddelenia jasovej a farebnej zlozky (s-vhs).
clee (6592)|21.10.2004 19:08
a na tu betu to chces dostat jak?
Pitomec (10211)|21.10.2004 19:19
Stano: Ty tady kluku operuješ s nějakou Betou, DV apod., a pleteš si S-Video s S-VHS. Do toho ještě montuješ kdesi vyčtený "moudra" o ztrátě signálu v případě D/A nebo A/D převodu... Jediný, co se o tom dá soudit je to, že o dané problematice nemáš ani páru a tebou uváděný formáty znáš akorát z prospektu... :-I
Stano_tvf (504)|21.10.2004 22:44
Pitomec, uz len Ty si tu chybal. Hovorim o vystupe S-video (jas a farba + 2xzem), videosignal s oddelenou jasovou a farebnou zlozkou. Pouziva ho system S-VHS, preto sa v niekedy oznacuje aj ako S-VHS .
Podstata je uplne stejna. Mimochodom, ten konektor je na niektorych kamerach oznacovany ako S-VHS, aj ked to je samozrejme system. Co sa tyka straty kvality, nemienim sa o tom s Tebou bavit, ak tvrdis, ze bezny kompozitny vstup, vystup alebo vseobecne signal ma tu istu kvalitu ako signal z miniDV kamery, alebo S-video signal. Alebo tvrdis, ze digitalny signal po prechode D/A prevodnikom na kompozitny signal nestraca na kvalite? :-D :-D :-D . Z akeho dovodu by potom niekto oddeloval jasovu a farebnu zlozku v kvalitnych amaterskych zariadeniach? O rozdiele kvality kompozitneho signalu a S-video signalu su nie vycitane mudrosti, ale hovori sa to okrem ineho v kazdom navode na pouzitie pristroja s oboma vstupmi/vystupmi.
Ak neveris, povedia Ti to v prvom obchode s videotechnikou.
Vycucnes si par nepodstatnych slov, ale k podstate problemu sa vyjadrit nedokazes. Podstata je v tom, ako dostat v co najlepsej kvalite zaznam z miniDV kamery na kameru systemu Betacam, ktora sice ma aj kompozitny vstup, ale aj komponentne vstupy (B-Y, R-Y, jas). Mimochodom, toto som povedal hned na zaciatku. Jedine ze som pouzil S-VHS namiesto S-video. Ale netrap sa s tym. :-)
clee (6592)|21.10.2004 23:41
na kameru?????? to si delas srandu ne? btc kamery nemivaj inputy, analogovy uz vubec ne, muzes specifikovat aspon co je to za model, nebo si taky zacnu myslet ze nas tu balamutis...
Pitomec (10211)|22.10.2004 06:47
[quote=Stano]Pitomec, uz len Ty si tu chybal. Hovorim o vystupe S-video (jas a farba + 2xzem), videosignal s oddelenou jasovou a farebnou zlozkou. Pouziva ho system S-VHS, preto sa v niekedy oznacuje aj ako S-VHS . [/quote]
NIKDY SE S-VIDEO NEOZNAČUJE JAKO S-VHS!!! Takto to může označovat akorát pomatenej prodavač kdesi v Datartu nebo ElectroWorldu, jenž kromě podávání krabic z regálu nic jinýho neumí...
A mimochodem - nepoužívá ho jenom systém S-VHS, ale taky Hi8, DV, D8, mají ho na výstupu i DVD přehrávače atd. :-)

[quote=Stano]Podstata je uplne stejna. Mimochodom, ten konektor je na niektorych kamerach oznacovany ako S-VHS, aj ked to je samozrejme system.[/quote]
Podstata je stejná??? Konektor je totéž co systém audiovizuálního záznamu??? Jestli si to fakt myslíš, tak radši nechtěj vědět, co si já pak myslím o tobě... A na kamerách může být napsaný co chce - taky tam čtu bláboly typu "brilantní obraz" a kamera je 1x 1/6"CCD... :-)

[quote=Stano]Co sa tyka straty kvality, nemienim sa o tom s Tebou bavit, ak tvrdis, ze bezny kompozitny vstup, vystup alebo vseobecne signal ma tu istu kvalitu ako signal z miniDV kamery, alebo S-video signal. Alebo tvrdis, ze digitalny signal po prechode D/A prevodnikom na kompozitny signal nestraca na kvalite? :-D :-D :-D . Z akeho dovodu by potom niekto oddeloval jasovu a farebnu zlozku v kvalitnych amaterskych zariadeniach? O rozdiele kvality kompozitneho signalu a S-video signalu su nie vycitane mudrosti, ale hovori sa to okrem ineho v kazdom navode na pouzitie pristroja s oboma vstupmi/vystupmi.
Ak neveris, povedia Ti to v prvom obchode s videotechnikou.
Vycucnes si par nepodstatnych slov, ale k podstate problemu sa vyjadrit nedokazes. Podstata je v tom, ako dostat v co najlepsej kvalite zaznam z miniDV kamery na kameru systemu Betacam, ktora sice ma aj kompozitny vstup, ale aj komponentne vstupy (B-Y, R-Y, jas). Mimochodom, toto som povedal hned na zaciatku. Jedine ze som pouzil S-VHS namiesto S-video. Ale netrap sa s tym. :-) [/quote]
Zajdi si někdy na den otevřených dveří někam do TV a sám uvidíš, že D/A a A/D převod není ničím neobvyklým. Takže údajná ztráta kvalita je asi taková, že pokud o tom převodu nevíš, tak to ani nepoznáš.
Do prodejny s videotechnikou se radši chodit ptát nebudu, protože to, co bych slyšel (=nesmysly), si můžu od některých přispěvatelů přečíst i tady :-E
Pokud ti nestačí CVBS vstup na Betě (stejně žádný rozdíl oproti S-Video na běžné TV nepoznáš), tak si pořiď Canopus ADVC-500 (http://www.syntex.sk/produkt.php?id=CANADVC500).
clee (6592)|22.10.2004 14:16
a kdyz chces na digibetu tak advc1000 :-) DV->SDI
Stano_tvf (504)|22.10.2004 18:34
Clee, pardon, samozrejme nie na kameru, z kamery miniDV signal na prenosny Betacam SP BVW-50 . Sorry.
Ale kaslem na to, videl som vsak nieco podobne (DAC-01??), nemam na to cas. Nie je to pre mna, chcel som to urobit pre kamosa.
Stano_tvf (504)|22.10.2004 18:41
Pitomec, co to zase meles. Hovorim o podstate v v tom zmysle, ze je pouzity samostatny jasovy (Y) a farebny (C) signal. Pouziva ho system S-VHS a konektor S-VIDEO.
Ako je to teda podla Teba s porovnanim kvality kompozitneho signalu a signalu S-video (Y/C) ? O tom sa nejako nezmienujes.
clee (6592)|22.10.2004 19:18
[quote=Stano]Clee, pardon, samozrejme nie na kameru, z kamery miniDV signal na prenosny Betacam SP BVW-50 . Sorry.
Ale kaslem na to, videl som vsak nieco podobne (DAC-01??), nemam na to cas. Nie je to pre mna, chcel som to urobit pre kamosa.[/quote]

jo tenhle deck neznam, ale jestli ma s-video vstup a kamera s-video vystup tak neni co resit :-) jestli ne tak kompozitem, patlat to pres svhs je kravina, to je jako bych chtel grabnout cd a nejdriv ho nahral na kazetu a pak pres line-in do PC 9-)
Pitomec (10211)|22.10.2004 21:36
[quote=Stano]Pitomec, co to zase meles. Hovorim o podstate v v tom zmysle, ze je pouzity samostatny jasovy (Y) a farebny (C) signal. Pouziva ho system S-VHS a konektor S-VIDEO.
Ako je to teda podla Teba s porovnanim kvality kompozitneho signalu a signalu S-video (Y/C) ? O tom sa nejako nezmienujes.[/quote]
Celou dobu tady meleš nesmysly akorát ty, plácáš pátý přes devátý a furt argumentuješ jakousi kokotinou, že S-VHS používá S-Video. Ano, používá - ale stejně tak ten S-Video signál používá třeba Hi8... Tak proč tady pak neuvádíš: " Existuje nejaky konvertor pre prevod Hi8 (jas, farba) na komponentny signal (ako Betaca, R-Y, B-Y a jas)? "??? Tady jasně vidíš, co je to za neuvěřitelnou pi*ovinu si plést S-VHS a S-Video...
A rozdíl v kvalitě S-Video oproti CVBS je někde v rovině teorie a studiových monitorů. Rozhodně ne u tvé běžné TV, kde ani nepoznáš rozdíl RGB oproti RF... 9-)
Stano_tvf (504)|23.10.2004 16:40
Clee, prave ze ten deck ma iba kompozitny vstup (RCA) a na zvlastnom
konektory komponentne vstupy (R-Y,B-Y..). Kamera ma DV vystup (1394) a analogovy (kompozit) na RCA. Najjednoduchsie je urcite prepojit
oba kompozity, len si ( s kamosom) myslime, ze je to zaroven aj najhorsie riesenie (co sa tyka kvality) , ze kvalitny signal DV je na kompozitnom vystupe horsi ako by bol na vystupe S-video.
Nakoniec, moja stara Sony Hi-8 ma vystupy aj kompozit, aj S-video a priamo v navode vyslovne upozornuju, za na konektore S-video je podstatne kvalitnejsi signal. Jedna sa proste o to, ako na Deck Betacam dostat signal DV v co najlepsej kvalite.
clee (6592)|23.10.2004 17:15
jasne ale tohle je fakt pleteni bice z h***n, propojte to kompozitem a rozdil (pokud nebudes mit spatnej kabel nebo konektory) nepoznas... a navic s-video je neco jinyho nez komponent...
Stano_tvf (504)|23.10.2004 17:24
Clee, aj to tak urobime.
P.S. Jasne ze s-video je nieco ine ako kompozit,
na rozdiel od kompozitu ma oddelenu jasovu a farebnu zlozku.
Kedze ta kamera ma iba kompozitny vystup, bol to iba napad previest DV signal na s-video (Y/C) signal a ten na komponent (R-Y, B-Y). Vo svete sa to robi (DAC-..), ale je to drahe.
Pitomec (10211)|23.10.2004 21:41
Někdo asi neumí dobře číst, takže ještě jednou: http://www.syntex.sk/produkt.php?id=CANADVC500 - toto je nejkvalitnější možný převod z DV do YCrCb (YUV).
Stano_tvf (504)|23.10.2004 22:28
Pitomec, asi naozaj niekto "neumi" citat, precitaj si posledne 4 slova z predchadzajuceho prispevku.
Mimochodom - odporucam Ti znovu si pozriet napr.
Petr Zapletal, Videotechnika - II.vydanie, str. 165, 65, 66.. :-E .
Dozvies sa nieco o Hosidenoch, konektoroch, S-VHS, S-video atd. :BB:
MIHI (940)|27.10.2006 21:22
Vy ste se teba do sebe pustili:) Já bych doporučoval pučit si někde /třeba od kamaráda nebo známého/ kamerku např. HRV Z1 nebo jiný to HDV. To má i koponentní výstup a pŕepsat to po něm. Co se týká toho S-VIDEA tak mám pocit že snad všechny Bety mají i S-video vstup /ještě sem neviděl takovou co nemá/. Větší problém budeš mít ale se zvukem protože budeš muset vyřešit převod SYM/NESYM. A asi největší problém je, že se nebudeš moct natřihnout na betu pŕesně na kód, a to s amatérským zařízením už nevyřešíš... Proto si myslím že je lepší se domluvit v nějakým menším studiu kde se můžeš domluvit aby ti to udělali za pár kaček, nebo jen protislužbu... Myslím, že pokoušet se o amatérské přepsání na BETU nemá cenu... jo a myslíš tou betou SPéčko nebo DIGI? u diginy by to šlo po fire-wire....
wizzard (447)|27.10.2006 21:32
este by tu bola jedna moznost - pouzit ako prevodnik signalu nejaky lepsi AV reciver napr. Yamaha a pod. ktory ma funkciu video up-conversion, najnovsie modely to zvladaju od composit az po HDMI....
Pitomec (10211)|27.10.2006 22:17
[quote=MIHI]Vy ste se teba do sebe pustili:) Já bych doporučoval pučit si někde /třeba od kamaráda nebo známého/ kamerku např. HRV Z1 nebo jiný to HDV. To má i koponentní výstup a pŕepsat to po něm. Co se týká toho S-VIDEA tak mám pocit že snad všechny Bety mají i S-video vstup /ještě sem neviděl takovou co nemá/. Větší problém budeš mít ale se zvukem protože budeš muset vyřešit převod SYM/NESYM. A asi největší problém je, že se nebudeš moct natřihnout na betu pŕesně na kód, a to s amatérským zařízením už nevyřešíš... Proto si myslím že je lepší se domluvit v nějakým menším studiu kde se můžeš domluvit aby ti to udělali za pár kaček, nebo jen protislužbu... Myslím, že pokoušet se o amatérské přepsání na BETU nemá cenu... jo a myslíš tou betou SPéčko nebo DIGI? u diginy by to šlo po fire-wire....[/quote]
Podívej se na datum :-E
wizzard (447)|28.10.2006 00:01
:BB:
wizzard (447)|28.10.2006 00:01
:BB:
MIHI (940)|28.10.2006 19:53
[quote=Pitomec]
Podívej se na datum :-E[/quote]
:-E tak snad už to od tý doby přepsal, tak mě pobavila ta hádka, že sem to přehlíd :-E