Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Leadtek WinFast DTV2000H - problém "Nelze vytvořit. Je požadován DirectX"

dr.jakub (3)|11.9.2007 21:32
Zdravím,
po instalaci této karty a spuštění programu vyskočí hláška: "Nelze vytvořit. Je požadován DirectX".
Na monitoru se objeví jen čístá obrazovka a nelze nic naladit. Mám jen analogovou anténu, FM radio funguje. Mám WinXP Home SP2, DirectX 9c. Prosím o radu. Díky
Jakub
Ivo Mašek (10205)|11.9.2007 22:38
Na instalačním CD je určitě dodáván i DirectX (a možná při instalaci ti to i nabízí - už si nepamatuji). Pokud je tam DirectX_8., tak je blbost dávat starší (odinstalace také není zrovna "košer"). Totiž těch devítkových řad je povícero. Asi máš tu verzi, která si nerozumí s tunerem.
Jinak, pro tv karty je nejlepší DirectX_8 (tuším 8.1 - ale to si nejsem jistý)
dr.jakub (3)|11.9.2007 23:18
[QUOTE=Ivo Mašek;150124]Na instalačním CD je určitě dodáván i DirectX (a možná při instalaci ti to i nabízí - už si nepamatuji). Pokud je tam DirectX_8., tak je blbost dávat starší (odinstalace také není zrovna "košer"). Totiž těch devítkových řad je povícero. Asi máš tu verzi, která si nerozumí s tunerem.
Jinak, pro tv karty je nejlepší DirectX_8 (tuším 8.1 - ale to si nejsem jistý)[/QUOTE]

Zkoušel jsem tam dát i tu verzi co je na CD. Nepomohlo.
Doom (2331)|12.9.2007 10:25
DX9c, kterou edici?MS teď totiž co chvílu vydává novou edici DX, ve které jsou záplaty chyb a nové drobnosti. mrkni na microsoftí web a sosni si nejnovější (ideálně asi verzi redist)
dr.jakub (3)|14.9.2007 12:17
Nepomohla ani nejnovější edice. Musel jsem to vyřešit přeinstalací systému. Teď to funguje.
Bylo to PC od známe syna a ten tam nahrál directX z nějaké hry ( i když je tam měl ) a to byl asi ten problém.
Ivo Mašek (10205)|14.9.2007 12:25
[QUOTE]nahrál directX z nějaké hry ( i když je tam měl ) a to byl asi ten problém.[/QUOTE]
Tak to byl určitě ten problém.