Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

DVB-S tuner pro MCE ...

rofo (3)|11.9.2007 15:09
Prošel jsem si asi 10 posledních stran fóra a přesto jsem se nedopátral uspokojivé odpovědi. Možná budu za blbce, ale možná by více lidí, kteří nemají detailní technické informace, uvítalo srozumitelnou odpověď na moji otázku.

Chtěl bych si pořídit MCE. Rád si nechám doporučit konkrétní sestavu, příp. výrobce. Co se týče sériové produkce, tak se mi líbí třeba XPLAY. Prostě dostanete hotovou a zcela funkční sestavu bez nutnosti konfigurace, bádání zkoumání a testování.

Věc které mi tam aktuálně schází je DVB-S tuner s možností příjmu kódovaných stanic, pokud možno s možností integrace přímo do MCE. Našel jsem ve fóru několik karet, ale jednoznačnou odpověď žádnou. Je tedy takový tuner. Jaká je případně možnost a vůbec aktuální smysluplnost poohlížet se po něčem co umí HDTV rozlišení???

Předem díky za odpověď
Ivo Mašek (10205)|11.9.2007 18:49
Pokud se vážně zajímáš o Win_MCE, podívej se sem:
https://www.svethardware.cz/forum/forumdisplay.php/114-fic-spectra-aneb-co-vas-zajima
Foolproof (2713)|11.9.2007 21:12
To může přečíst třeba 2x.

MCE nepodporuje nic a snad by se mohla chytit nějaká USB s BDA ovladači, ale HD a ještě dekodovat, pochybuji.
s XP je to brnkačka.
rofo (3)|11.9.2007 21:52
Tak jsem se zase nikam neposunul ... Zkusim to tedy jeste jinak. Na HD netrvam, moznost prijmu kodovanych programu s pomoci originalni karty by byla prijemna. Pokud tedy neni zadna karta, ktera je oficialne podporovana v MCE ma nekdo alespon tuseni, jestli se takova pripravuje?

Pokud je to o kombinaci karty a OS, lze to vyresit treba tim, ze to pojede na Vistach, XP nebo cemkoliv jinem s tim, ze zustane user friendly rozhrani a moznost ovladani pres dalkovy ovladac??? Primarne to chci opravdu jako kus elektroniky, ne klasicky pocitac, kde budu rozjizdet separatni aplikaci pro kazdy ukol.

Jeste jeden technicky, mel jsem moznost testovat poskladanou sestavu MCE a co me nejvice sr.lo byla velmi spatna citlivost dalkoveho ovladace. Jiz pri mirne odchylce z presneho smeru nefunguje. Ma nekdo podobnou zkusenost???
vomic (671)|12.10.2007 09:57
tahle karta funguje pod i pod MCE 2005 - mam jí a dokud jsem měl UPC direct používal jsem jí a byla v pohodě:
http://www.omko.cz/?kod=PCTWINHAN103
Radoo (1302)|12.10.2007 20:18
[QUOTE=Foolproof;150115]To může přečíst třeba 2x.

MCE nepodporuje nic a snad by se mohla chytit nějaká USB s BDA ovladači, ale HD a ještě dekodovat, pochybuji.
s XP je to brnkačka.[/QUOTE]

MCE ale jsou XP, takže vpoho ve vidlích běží, ale o co tu kráčí je, aby karta byla vidět přímo v aplikaci MCE ! Ke Skystar2 jsou BDA ovladače, který ji právě v aplikaci MCE zviditelní, jako běžnou MCE kompat. TV kartu. Technisat je ale stáhnul ze svého webu, taky je hledám. Něco tu http://io.wz.cz/?p=11
Až najdete BDA do XP, nebudu se zlobit za odkaz.
Jinak všeobecně si s HTPC a MCE chrochtám.
Foolproof (2713)|13.10.2007 17:30
Technisat nic z webu nestáhl, naopak vydal finální verzi. http://www.technisat.com/?site=service/download.php&getdownload=1535&pID=1281&reload

Pravděpodobně vůbec netušíš, jaké možnosti má SS2, když si s MCE chrochtáš......
Ivo Mašek (10205)|13.10.2007 19:25
[QUOTE]
Až najdete BDA do XP, nebudu se zlobit za odkaz.

[/QUOTE]
BDA ovladač pro WinXP mají tv tunery (karty), které umí přijmout a zpracovat digitální signál (většinou DVB-T). Takže sehnat někoho, kdo takovou kartu má a z jeho CD si to překopírovat.
.... jestli jsem tedy dobře pochopil dotaz.
Radoo (1302)|13.10.2007 19:50
[QUOTE=Foolproof;152759]Technisat nic z webu nestáhl, naopak vydal finální verzi. http://www.technisat.com/?site=service/download.php&getdownload=1535&pID=1281&reload

Pravděpodobně vůbec netušíš, jaké možnosti má SS2, když si s MCE chrochtáš......[/QUOTE]
Skystar 2 je nejlepší, mám ji asi půl roku, jedu přez TT kartu CSlink. Integrace do MCE aplikace by se hodila, vím že jsou nějaké pluginy apod. budu řešit v budoucnu. S MCE není důvod si nechrochtat, pokud si je člověk dobře nastaví. Akorát formát dvr-ms by nemusel být tak nenažraný, ale to je asi jediná vítka.
Foolproof (2713)|13.10.2007 20:23
Když myslíš.....
MCE nejsou XP, už jenom to, že pro to musí např. ATI dělat extra drivery, aby to žilo.
Ty BDA drivery jsou v tom balíku v extra adresáři, nepřináší kromě vyšší zátěže procesoru naprosto nic, naopak pod MCE se přichází naprosto o všechny výhody transport streamu, multipidové zpracování atd.
S příchodem Visty mizí MCE už definitivně jako nepodarek v propadlišti dějin, protože s existencí technologie DirectX 10, Enhanced Video Rendereru, odstranění tearingu použitím D3D, ztrácí úsilí o vývoj něčeho smysluplného pro tuto náhražku XP naprosto význam.
Radoo (1302)|13.10.2007 22:08
[QUOTE=Foolproof;152770]Když myslíš.....
MCE nejsou XP, už jenom to, že pro to musí např. ATI dělat extra drivery, aby to žilo.
Ty BDA drivery jsou v tom balíku v extra adresáři, nepřináší kromě vyšší zátěže procesoru naprosto nic, naopak pod MCE se přichází naprosto o všechny výhody transport streamu, multipidové zpracování atd.
S příchodem Visty mizí MCE už definitivně jako nepodarek v propadlišti dějin, protože s existencí technologie DirectX 10, Enhanced Video Rendereru, odstranění tearingu použitím D3D, ztrácí úsilí o vývoj něčeho smysluplného pro tuto náhražku XP naprosto význam.[/QUOTE]
Stále pleteš dvě věci. To že to nežije v MCE neznamená, že to nežije v OS. MCE jsou pouze nadstavbou XP profesional. MCE 2005 jsou samo překonaný páč to jsou XP - které vystřídaly Visty. MCE aplikace nekončí, ale pokračují ve Vistách Premium ... Naprosto standardní vývoj. ;)
Foolproof (2713)|14.10.2007 00:07
Není to žádná nadstavba.
Existují XP Home/Profesional,XP 64-bit edition a XP MediaCenter edition. Jestli si myslíš, že drivery z Profesionalu ti pojedou v MCE nebo naopak, tak buď jsou napsaný, aby jely, ale v drtivé většině případů to nepojede. Pokud by to byla nadstavba, tak by to co je napsáno pro XP mělo jet v MCE, jinak to přece nemá logiku.Nebo jako nekompatibilní nadstavba ?

Ve Vistě je MediaCenter jako rozhranní, to je nadstavba, používá ty stejné prostředky.

Satelit prostě pod MCE nepojede, jaksi se to švindluje, že je to jako DVBT, ale výsledkem je bída a utrpení bez podpory API rozhranní, proč by si s tím někdo lámal hlavu, když jinde to funguje na 100% ?