Favicon Svethardware.cz  Svět hardware   Fórum Favicon Svetmobilne.cz  Svět mobilně Favicon Svetaudia.cz  Svět audia Favicon Digimanie.cz  Digimanie   Fórum   Galerie
Strana 1 z 3 123 PosledníPoslední
Zobrazené výsledky: 1 až 15 z 34

Téma: Zkušenosti s LCD Samsung

Nováček
    Registrace
    Mar 2006

jsem čerstvým majitelem LCD TV Samsung 32R86BD, trochu jsem překvapen že nefunguje automatické přepínání formátu 4:3/16:9 jako u Panasonicu nebo Philipsu, kde to TV sama rozpozná a přepne tam i zpět, je zde sice automatický režim ten ale nedělá zhola nic.... jinak TV supr ale tohle mě trochu zlobí, člověk to musí furt ručně přepínat.....
    Odpovídat lze po přihlášení

Nováček
    Registrace
    Jul 2007

Toto je vlastnost, na kterou lidé při výběru TV zapomínají a nezkontrolují si, zda to televize umí nebo má na výběr v nastavení z různých režimů, tzn.automatického, přirozeného nebo tzv.široký-zoom. Důležité je také to, zda konkrétní stanice vysílá signál o tom, v jakém formátu právě posílá signál do tvé tv. Některé TV dokonce umí obraz roztáhnout tak, že signál formátu 4:3 roztáhnou ve 4:5 obrazovky a zbytek na krajích je dorovnán a elektronicky hlídán tak, aby např.loga stanic zůstaly na svém místě tam, kde mají být. A oko to nepozná. Pozná se to ale např. podle ceny TV.

Nováček
    Registrace
    Jul 2007

Citace Původně odesláno od miroslavfruhauf Zobrazit příspěvek
    jsem čerstvým majitelem LCD TV Samsung 32R86BD, trochu jsem překvapen že nefunguje automatické přepínání formátu 4:3/16:9 jako u Panasonicu nebo Philipsu, kde to TV sama rozpozná a přepne tam i zpět, je zde sice automatický režim ten ale nedělá zhola nic.... jinak TV supr ale tohle mě trochu zlobí, člověk to musí furt ručně přepínat.....
    No nemam presne stejny typ, ale pokud si pamatuji tak mam nastaveno v menu Format: Automaticky, Rezim obrazu: siroky zoom

Nováček
    Registrace
    Mar 2006

Je to škoda, právě když jsem studoval návod před koupí tak jsem zjistil, že tam je automatický režim. Tak jsem počítal, že to bude to samé jak u Panasonicu ale bohužel nic co se dá dělat, jinak TV dobrá

Nováček
    Registrace
    Mar 2006

ve formátu automatický a široký zoom to bude stejně deformované ne ?

gti gti je offline
    Nováček
    Registrace
    Jun 2007

v širokém zoomu ne,dojde k ořezu nepatně zvrchu a zespodu.

Nováček
    Registrace
    Jul 2007

Neni preci nic jednodussiho nez si precist manual. Viz prilozeny obrazek. me se to zdeformovane nezda, ale zase u televize nesedim cely den tak nevim. Zkus to a uvidis.
    Připojené obrázky Připojené obrázky Klikněte na náhled pro zobrazení v plné velikosti 
Název: navod.jpg 
Zobrazení: 474 
Velikost: 346.4 KB 
ID: 1563  

Nováček
    Registrace
    Jul 2007

Pojem široký-zoom může mít u každé jiné televize jiný výsledek...některé TV mají zoom plný i ořezaný. A právě některé TV umí plný zoom bez deformace a bez ořezání čehokoliv a logo zůstane na svém místě. Např. při sledování HBO, kde by logo "přístupnosti" mládeži v levé spodní části bylo ve své žluté barvě ořezáno napůl, což by rušilo sledování.
    Možná někdy některé české TV stanice začnou našim televizím trvale posílat onen signál pro automatické upravení obrazu.

Nováček
    Registrace
    Jul 2007

Ten výše skenovaný návod o použití automatického formátu zmíněné TV je docela hloupě popsaný. Jaký je rozdíl dle popisu mezi prvními dvěma zobrazovacími režimy? Aut.form. a 16:9.

Nováček
    Registrace
    Jul 2007

Citace Původně odesláno od menec Zobrazit příspěvek
    Pojem široký-zoom může mít u každé jiné televize jiný výsledek...některé TV mají zoom plný i ořezaný. A právě některé TV umí plný zoom bez deformace a bez ořezání čehokoliv a logo zůstane na svém místě. Např. při sledování HBO, kde by logo "přístupnosti" mládeži v levé spodní části bylo ve své žluté barvě ořezáno napůl, což by rušilo sledování.
    Možná někdy některé české TV stanice začnou našim televizím trvale posílat onen signál pro automatické upravení obrazu.
    Ja mam pocit, ze se to orezava, ted to nemuzu zjistit nejsem doma, ale jak dlouho bude trvat nez se prejde na vysilani v rozliseni 16:9 co jsem koukal tak CT uz vysila sem tam neco a na nove zatim nektere reklamy taky. Takze kdo vi jak to bude vypadat pristi rok.

Nováček
    Registrace
    Mar 2006

široký zoom vypadá teda že obraz nedeformuje, ale ořezává ho u ČT24 není skoro viděť spodní lišta, ale aspoň tato možnost je k dispozici, že se využije celá obrazovka

Je tu občas Avatar uživatele Bobanovicz
    Registrace
    May 2007

Ta volba automatický formát se nastavuje v menu hned řádek pod tím a chová se tak, že pokud si například pustíš DVD s obrazem filmu 16:9 a bonusovým materiálem v 4:3 tak film bude dle řídícího signálu z přehrávače (tzn.16:9) a bonus bude tak jak si nastavíš ten druhý řádek.

Prakticky: Formát: Aut. režim
    Režim obrazu: 16:9
    Vše bude 16:9, film správně a bonus roztažený a zdeformovaný

Formát: Aut. režim
    Režim obrazu: široký zoom
    Film bude v 16:9 a bonus se zobrazí ve formátu 4:3 s levým a pravým okrajem nadoraz a vrch a spodek obrazu neuvidíš.

Nováček Avatar uživatele Inazuma
    Registrace
    Aug 2005

koupil jsem si Samsung LCD TV LE37M87BD a mám problém nastavit obraz tak, aby se automaticky přizpůsobil vysílanému poměru stran.

Automatický formát nefunguje. Je to na reklamaci?
    Dá se volit pouze "natvrdo" 4:3, 16:9 nebo 2 další zoomy. Při volbě automatický formát se nestane nic, pokud se vysílaný poměr změní. Prakticky je nastaven poměr podle toho, co je v tom druhém řádku.
    Zkoušel jsem různé kombinace nastavení, ale nepodařilo se mi to nastavit.

Ne vše se vysílá ve formátu 16:9. Automatický formát na settop boxu mi funguje tak, že pokud se vysílá 16:9 (některé pořady), je obraz přes celou plochu, pokud 4:3 obraz je pouze uprostřed (po stranách černé pruhy).
    Stejně tak v počítači s DVB-T kartou - automatický formát funguje stejně jako u settop boxu.

Na různé zoomování jsem si nezvykl (chybí část obrazu). Ani mi nevyhovuje roztažení 4:3 obrazu do 16:9.
    Přepínání jednotlivých rozměrů je docela zdlouhavé - je třeba vždy projet všechny režimy popořadě (nedá se přepínat jen mezi dvěma).

Dále byl problém českých znacích v EPG - pomohlo až znovu spuštění průvodce od začátku a jako zemi nastavit Velkou Británii (info z nějaké diskuse na internetu).
    Jedná se zřejmě o nějakou chybu ve firmware.

V návodu je napsané, že se aktualizace firmware vysílá v běžném TV vysílání - funguje to i v ČR?

Nováček Avatar uživatele Inazuma
    Registrace
    Aug 2005

Tak už mám jasno.
    Mluvil jsem s technikem servisu. Sdělil mi, že automatický formát správně funguje pouze ze starým firmwarem. Nový FW to neumí. Prý čekají na Samsung, až chybu opraví. Prý je to způsobeno nestandardním formátem vysílání v ČR.

Starý FW nahrát nemohou. Jak jsem pochopil, je to problém nejen u tohoto typu. V současné době se jedná o neodstranitelnou závadu !!!

Doporučil mi počkat na nový opravený FW.

Nováček
    Registrace
    Oct 2007

Nemá tady někdo 40R ?

Strana 1 z 3 123 PosledníPoslední

Podobná témata

1. LCD: ZkuŠenosti s lcd samsung le40c630
    Od kerosen v sekci Televize: LCD, plazma
    Reakcí: 47
    Poslední příspěvek: 11-06-2012, 15:00
  2. LCD: Samsung LE37C650 Zkušenosti...atd.
    Od Freeman177 v sekci Televize: LCD, plazma
    Reakcí: 1
    Poslední příspěvek: 19-08-2010, 12:25
  3. LCD: ZkuŠenosti s lcd samsung le37c570
    Od kerosen v sekci Televize: LCD, plazma
    Reakcí: 1
    Poslední příspěvek: 17-06-2010, 16:50
  4. Samsung SMX-C14,SMX-C10,SMX-f30-33-34, zkušenosti?
    Od j.beezer v sekci Videokamery
    Reakcí: 2
    Poslední příspěvek: 05-02-2010, 16:34
  5. Zkušenosti se Samsung SH-S182D?
    Od exTNT v sekci Vypalovačky a média
    Reakcí: 25
    Poslední příspěvek: 19-09-2006, 20:58