Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Zkušenosti s LCD Samsung

miroslavfruhauf (36)|11.9.2007 11:52
jsem čerstvým majitelem LCD TV Samsung 32R86BD, trochu jsem překvapen že nefunguje automatické přepínání formátu 4:3/16:9 jako u Panasonicu nebo Philipsu, kde to TV sama rozpozná a přepne tam i zpět, je zde sice automatický režim ten ale nedělá zhola nic.... jinak TV supr ale tohle mě trochu zlobí, člověk to musí furt ručně přepínat.....
menec (73)|11.9.2007 12:01
Toto je vlastnost, na kterou lidé při výběru TV zapomínají a nezkontrolují si, zda to televize umí nebo má na výběr v nastavení z různých režimů, tzn.automatického, přirozeného nebo tzv.široký-zoom. Důležité je také to, zda konkrétní stanice vysílá signál o tom, v jakém formátu právě posílá signál do tvé tv. Některé TV dokonce umí obraz roztáhnout tak, že signál formátu 4:3 roztáhnou ve 4:5 obrazovky a zbytek na krajích je dorovnán a elektronicky hlídán tak, aby např.loga stanic zůstaly na svém místě tam, kde mají být. A oko to nepozná. Pozná se to ale např. podle ceny TV.
Al Bunda (33)|11.9.2007 12:45
[QUOTE=miroslavfruhauf;150040]jsem čerstvým majitelem LCD TV Samsung 32R86BD, trochu jsem překvapen že nefunguje automatické přepínání formátu 4:3/16:9 jako u Panasonicu nebo Philipsu, kde to TV sama rozpozná a přepne tam i zpět, je zde sice automatický režim ten ale nedělá zhola nic.... jinak TV supr ale tohle mě trochu zlobí, člověk to musí furt ručně přepínat.....[/QUOTE]
No nemam presne stejny typ, ale pokud si pamatuji tak mam nastaveno v menu Format: Automaticky, Rezim obrazu: siroky zoom
miroslavfruhauf (36)|11.9.2007 13:00
Je to škoda, právě když jsem studoval návod před koupí tak jsem zjistil, že tam je automatický režim. Tak jsem počítal, že to bude to samé jak u Panasonicu ale bohužel nic :( co se dá dělat, jinak TV dobrá
miroslavfruhauf (36)|11.9.2007 13:01
ve formátu automatický a široký zoom to bude stejně deformované ne ?
gti (58)|11.9.2007 13:10
[QUOTE=miroslavfruhauf;150052]ve formátu automatický a široký zoom to bude stejně deformované ne ?[/QUOTE]

v širokém zoomu ne,dojde k ořezu nepatně zvrchu a zespodu.
Al Bunda (33)|11.9.2007 13:21
[QUOTE=miroslavfruhauf;150052]ve formátu automatický a široký zoom to bude stejně deformované ne ?[/QUOTE]
Neni preci nic jednodussiho nez si precist manual. Viz prilozeny obrazek. me se to zdeformovane nezda, ale zase u televize nesedim cely den tak nevim. Zkus to a uvidis.
navod.jpg
menec (73)|11.9.2007 13:25
Pojem široký-zoom může mít u každé jiné televize jiný výsledek...některé TV mají zoom plný i ořezaný. A právě některé TV umí plný zoom bez deformace a bez ořezání čehokoliv a logo zůstane na svém místě. Např. při sledování HBO, kde by logo "přístupnosti" mládeži v levé spodní části bylo ve své žluté barvě ořezáno napůl, což by rušilo sledování.
Možná někdy některé české TV stanice začnou našim televizím trvale posílat onen signál pro automatické upravení obrazu.
menec (73)|11.9.2007 13:32
Ten výše skenovaný návod o použití automatického formátu zmíněné TV je docela hloupě popsaný. Jaký je rozdíl dle popisu mezi prvními dvěma zobrazovacími režimy? Aut.form. a 16:9.
Al Bunda (33)|11.9.2007 13:33
[QUOTE=menec;150057]Pojem široký-zoom může mít u každé jiné televize jiný výsledek...některé TV mají zoom plný i ořezaný. A právě některé TV umí plný zoom bez deformace a bez ořezání čehokoliv a logo zůstane na svém místě. Např. při sledování HBO, kde by logo "přístupnosti" mládeži v levé spodní části bylo ve své žluté barvě ořezáno napůl, což by rušilo sledování.
Možná někdy některé české TV stanice začnou našim televizím trvale posílat onen signál pro automatické upravení obrazu.[/QUOTE]
Ja mam pocit, ze se to orezava, ted to nemuzu zjistit nejsem doma, ale jak dlouho bude trvat nez se prejde na vysilani v rozliseni 16:9 co jsem koukal tak CT uz vysila sem tam neco a na nove zatim nektere reklamy taky. Takze kdo vi jak to bude vypadat pristi rok.
miroslavfruhauf (36)|11.9.2007 13:59
široký zoom vypadá teda že obraz nedeformuje, ale ořezává ho u ČT24 není skoro viděť spodní lišta, ale aspoň tato možnost je k dispozici, že se využije celá obrazovka
Bobanovicz (169)|12.9.2007 00:15
Ta volba automatický formát se nastavuje v menu hned řádek pod tím a chová se tak, že pokud si například pustíš DVD s obrazem filmu 16:9 a bonusovým materiálem v 4:3 tak film bude dle řídícího signálu z přehrávače (tzn.16:9) a bonus bude tak jak si nastavíš ten druhý řádek.

Prakticky: Formát: Aut. režim
Režim obrazu: 16:9
Vše bude 16:9, film správně a bonus roztažený a zdeformovaný

Formát: Aut. režim
Režim obrazu: široký zoom
Film bude v 16:9 a bonus se zobrazí ve formátu 4:3 s levým a pravým okrajem nadoraz a vrch a spodek obrazu neuvidíš.
Inazuma (71)|30.11.2007 12:48
koupil jsem si Samsung LCD TV LE37M87BD a mám problém nastavit obraz tak, aby se automaticky přizpůsobil vysílanému poměru stran.

Automatický formát nefunguje. Je to na reklamaci?
Dá se volit pouze "natvrdo" 4:3, 16:9 nebo 2 další zoomy. Při volbě automatický formát se nestane nic, pokud se vysílaný poměr změní. Prakticky je nastaven poměr podle toho, co je v tom druhém řádku.
Zkoušel jsem různé kombinace nastavení, ale nepodařilo se mi to nastavit.

Ne vše se vysílá ve formátu 16:9. Automatický formát na settop boxu mi funguje tak, že pokud se vysílá 16:9 (některé pořady), je obraz přes celou plochu, pokud 4:3 obraz je pouze uprostřed (po stranách černé pruhy).
Stejně tak v počítači s DVB-T kartou - automatický formát funguje stejně jako u settop boxu.

Na různé zoomování jsem si nezvykl (chybí část obrazu). Ani mi nevyhovuje roztažení 4:3 obrazu do 16:9.
Přepínání jednotlivých rozměrů je docela zdlouhavé - je třeba vždy projet všechny režimy popořadě (nedá se přepínat jen mezi dvěma).

Dále byl problém českých znacích v EPG - pomohlo až znovu spuštění průvodce od začátku a jako zemi nastavit Velkou Británii (info z nějaké diskuse na internetu).
Jedná se zřejmě o nějakou chybu ve firmware.

V návodu je napsané, že se aktualizace firmware vysílá v běžném TV vysílání - funguje to i v ČR?
Inazuma (71)|3.12.2007 14:14
Tak už mám jasno.
Mluvil jsem s technikem servisu. Sdělil mi, že automatický formát správně funguje pouze ze starým firmwarem. Nový FW to neumí. Prý čekají na Samsung, až chybu opraví. Prý je to způsobeno nestandardním formátem vysílání v ČR.

Starý FW nahrát nemohou. Jak jsem pochopil, je to problém nejen u tohoto typu. V současné době se jedná o neodstranitelnou závadu !!!

Doporučil mi počkat na nový opravený FW.
VilemR (31)|3.12.2007 15:27
Nemá tady někdo 40R ?
ezechiel1917 (498)|3.12.2007 15:50
[quote=Inazuma;157499]Tak už mám jasno.
Mluvil jsem s technikem servisu. Sdělil mi, že automatický formát správně funguje pouze ze starým firmwarem. Nový FW to neumí. Prý čekají na Samsung, až chybu opraví. Prý je to způsobeno nestandardním formátem vysílání v ČR.

Starý FW nahrát nemohou. Jak jsem pochopil, je to problém nejen u tohoto typu. V současné době se jedná o neodstranitelnou závadu !!!

Doporučil mi počkat na nový opravený FW.[/quote]

aby ses vubec dockal, ono u samsungu oprava zavady byva vetsinou cesta na dlouho :( Ja mam sice jiny typ F86, ale automaticky format tam nastesti funguje normalne, ze zacatku se to tvarilo taky ze se to nechce prepinat, ale stacilo prenastavit vypnout tv a od ty doby to beha vcetne automatickeho prepinani.
Inazuma (71)|3.12.2007 16:17
[QUOTE=ezechiel1917;157509]aby ses vubec dockal, ono u samsungu oprava zavady byva vetsinou cesta na dlouho :( Ja mam sice jiny typ F86, ale automaticky format tam nastesti funguje normalne, ze zacatku se to tvarilo taky ze se to nechce prepinat, ale stacilo prenastavit vypnout tv a od ty doby to beha vcetne automatickeho prepinani.[/QUOTE]

Já už toho zkusil hodně. Několikrát jsem spustil průvodce od začátku, volil různé země, ale nic nepomohlo. Před chvílí jsem mluvil přímo s člověkem ze Samsungu a potvrdil mi, že to teď opravdu řešit nejde.
ezechiel1917 (498)|3.12.2007 16:22
[quote=Inazuma;157517]Já už toho zkusil hodně. Několikrát jsem spustil průvodce od začátku, volil různé země, ale nic nepomohlo. Před chvílí jsem mluvil přímo s člověkem ze Samsungu a potvrdil mi, že to teď opravdu řešit nejde.[/quote]

nj je to takova neprijema chyba. jinak asi ses uz dozvedel ze se aktualizace firmwaru pres DVB-T u nas Samsung zatim nevede, coz je skoda. Zatim to v CR melo letos jen nekolik rad od Sony.
miky2 (37)|3.12.2007 17:15
Já mám F71 a stejný problém. Automatický přepínání nefunguje. Když je vysílán obraz 16:9, tak mám nahoře a dole černý pruhy. Přitom řídící signál je vysílán, protože mám na stejným kaoxiálu připojenou ještě malou LCD Panasonic a ta sama automaticky přepne na celou obrazovku. Takže u Samsungu asi musí být chyba? Zapnul jsem si na obou tv stejný pořad a na Panasonicu byl přes celou obrazovku a na Samsungu pruhy. Co s tím ? Mám to reklamovat ?
Inazuma (71)|3.12.2007 18:29
[QUOTE=miky2;157529]Já mám F71 a stejný problém. Automatický přepínání nefunguje. Když je vysílán obraz 16:9, tak mám nahoře a dole černý pruhy. Přitom řídící signál je vysílán, protože mám na stejným kaoxiálu připojenou ještě malou LCD Panasonic a ta sama automaticky přepne na celou obrazovku. Takže u Samsungu asi musí být chyba? Zapnul jsem si na obou tv stejný pořad a na Panasonicu byl přes celou obrazovku a na Samsungu pruhy. Co s tím ? Mám to reklamovat ?[/QUOTE]

Vaše TV myslím nemá DVB-T tuner.
Slyšel jsem, že se analogově u nás ve formátu 16:9 nevysílá. Proto se to nemůže přepínat. Některé TV to prý "poznají" podle černých pruhů a prý se přepnou. Pokud se to nepřepne a dáte formát 16:9, tak se obraz jen roztáhne, protože je vlastně vysílaný ve 4:3.

TV tedy musí být stále ve formátu 4:3 a v případě, že je obraz 16:9, tak se musí použít zoom.
miky2 (37)|4.12.2007 10:37
[QUOTE=Inazuma;157539]Vaše TV myslím nemá DVB-T tuner.
Slyšel jsem, že se analogově u nás ve formátu 16:9 nevysílá. Proto se to nemůže přepínat. Některé TV to prý "poznají" podle černých pruhů a prý se přepnou. Pokud se to nepřepne a dáte formát 16:9, tak se obraz jen roztáhne, protože je vlastně vysílaný ve 4:3.

TV tedy musí být stále ve formátu 4:3 a v případě, že je obraz 16:9, tak se musí použít zoom.[/QUOTE]


DVB-T tuner moje tv nemá a signál je analog přes kabelovku. Jenže já když přepnu na 16:9 tak se neděje nic, jsou tam pořád ty černý pruhy. Dám příklady: když vysílá na Primě autosalon, který je vysílán v 16:9 (přímo to tam říkají), tak se Samsung automaticky přepne, je bez pruhů a obraz není nijak deformován. Panasonic udělá to samý a na obrazovce se ještě zobrazí info WIDE. Opět zdůrazňuji, že mám na stejném kabelu obě tv. Když přepnu na např. ARD, které též vysílá širokoúhle, tak Samsung neudělá nic a nepomůže ani ruční přepnutí na 16:9. Přitom Panasonic opět přepne automaticky a zobrazí info WIDE. A to samé se stane např. i v případě vysílání tv novin na Nově. Takže jsem z toho jelen.
Inazuma (71)|4.12.2007 12:20
[QUOTE=miky2;157605]DVB-T tuner moje tv nemá a signál je analog přes kabelovku. Jenže já když přepnu na 16:9 tak se neděje nic, jsou tam pořád ty černý pruhy. Dám příklady: když vysílá na Primě autosalon, který je vysílán v 16:9 (přímo to tam říkají), tak se Samsung automaticky přepne, je bez pruhů a obraz není nijak deformován. Panasonic udělá to samý a na obrazovce se ještě zobrazí info WIDE. Opět zdůrazňuji, že mám na stejném kabelu obě tv. Když přepnu na např. ARD, které též vysílá širokoúhle, tak Samsung neudělá nic a nepomůže ani ruční přepnutí na 16:9. Přitom Panasonic opět přepne automaticky a zobrazí info WIDE. A to samé se stane např. i v případě vysílání tv novin na Nově. Takže jsem z toho jelen.[/QUOTE]

Autosalon na Primě je prý jediná výjimka. Ostatní pořady jsou prý vysílané ve formátu 4:3 - tzn. že jsou vysílané i s těmi černými pruhy. Pokud televize nemá funkci, která ty černé pruhy automaticky detekuje a přepne se sama, tak manuální přepnutí na 16:9 způsobí, že se obraz pouze roztáhne (černé pruhy zůstávají). Pomůže pouze zoom (u mé tv se to jmenuje zvětšení).
Vysílání formátu 16:9 pomocí formátu 4:3 s černými pruhy způsobuje významnou ztrátu kvality. Mělo by to být vidět právě na tom autosalonu, který by měl být o dost kvalitnější než např. zprávy na Nově, které je nutné zoomovat.

Digitální vysílání je vysílané opravdu 16:9, pokud je pořad takto vyroben. Bohužel prý mají jiný systém a Samsungy s novým FW ho neumí správně rozpoznat.
Jsou i výjimky (hlavně na ČT), kdy je pořad 16:9 také s černými pruhy. Občas se to dá poznat, když je logo TV zčásti v tom černém pruhu. Pomůže opět zoom (zvětšení). Ale opět to znamená ztrátu kvality.
robert.kotasek (777)|4.12.2007 12:57
philips ma ruzne reseni a jedno z nich je "Rozšíření filmového zobrazení 16:9" kdy 4:3 zvetsi do 16:9, tzn. pokud je vysilano ve 4:3 s cernymi pruhy, pak pri tomto formatu vidis presne film bez pruhu a bez zkresleni. bohuzel musis rucne prepinat...
Pozor neni to rezim "sirokouhly" ktery to roztahne tak jak jsi popsal...
normalni vysilani 4:3 se da sledovat ve formatu 14:9, kdy jsou bocni pruhy mensi a horni strana orezana (bez zkresleni)
jinak jak jsem psal cerne pruhy philips roztahuje automaticky v automatickem rezimu... ;)
paja05 (29)|11.12.2007 15:47
[QUOTE=Inazuma;157499]Tak už mám jasno.
Mluvil jsem s technikem servisu. Sdělil mi, že automatický formát správně funguje pouze ze starým firmwarem. Nový FW to neumí. Prý čekají na Samsung, až chybu opraví. Prý je to způsobeno nestandardním formátem
[/QUOTE]
Vis co je konkretne mysleno starym a novym FW (cisla)? Mam ten samy problem, ale nemam jak overit zda DVB-T z Bukove Hory skutecne posila informace o formatu obrazu.
ezechiel1917 (498)|11.12.2007 23:50
[quote=paja05;158378]Vis co je konkretne mysleno starym a novym FW (cisla)? Mam ten samy problem, ale nemam jak overit zda DVB-T z Bukove Hory skutecne posila informace o formatu obrazu.[/quote]

posila. u me prepinani funguje. nejlip se to testuje na nove behem upoutavek a reklam.
paja05 (29)|15.12.2007 14:45
[QUOTE=ezechiel1917;158451]posila. u me prepinani funguje. nejlip se to testuje na nove behem upoutavek a reklam.[/QUOTE]
takze mas nastaveno na samsungu size:Auto Wide a a screen mode:16:9?
ezechiel1917 (498)|16.12.2007 02:57
[quote=paja05;158698]takze mas nastaveno na samsungu size:Auto Wide a a screen mode:16:9?[/quote]

Mam nastaveno
Format: Automat. format
Rezim obrazu: 4:3
fidro (22)|16.12.2007 16:43
aj mňa by to zaujímalo, nakoľko sa rozhodujem medzi samsungom L40R86 a sony S3000....ale som dost sklamany ze u samsungov nefunguje automaticky format.....ako pise ezechiel1917 malo by to fungovat, to znamena hor sa do kúpy....je to pravda?
Jara52 (4)|11.1.2008 16:27
Zdravím i já jsem si koupil pln nadšení Samsung LE32R86DBX a i já jako celá řada z vás mám stejné potíže s automatickou změnou formátu, na analogu naprostá katastrofa obzvláště když jede film s titulky, třeba na ČT2, tak se to zůží a po všech stranách je černý pruh zato titulky jsou velké asi 3cm, a na digitálu i když mám nastaveno formát automat. format
režim obrazu 4:3
tak žádné automatické přepínání nefunguje (obzvláště se to dá pozorovat při reklamách a upoutávkách na Nově)
volal jsem do Samsung info, tam mě řekli, že je to záležitost Firmware a že již tuto závadu odstranili a mám si s televizí zajet so nejbližšího servisního střediska a tam mě ho přehrají, leč tam o ničem takovém neví a že mám televizi dovést do klasické opravy (asi na 3 týdny).
Proto bych se chtěl zeptat jestli jste to někdo již rešil přehráním toho firmwaru a jestli se to podařilo opravit.

Děkuji za odpovědi Jara
paja05 (29)|11.1.2008 16:37
Podle informaci by prehrani meli udelat v LCE servisu (http://www.lce.cz)v Praze a to i na pockani po predchozi domluve. jedna se o pouze update firmware DVB-T tuneru, nikoliv FW cele televize. Sam jsem to jeste neabsolvoval.
danikd (11)|24.1.2008 11:35
Volal jsem do toho sevisu, jelikoz jse od Hradce Kralove, tak mne dali cislo na nejaky servis v HH, firmware se pry prehrava kvuli problemu s vypinanim ( Stand-By ?) a o tom to nevedel... Ale rikal jestli to nahodou neni tim, ze TV je prepla do modu obchod ( pro obchody) a ze prej zkusit to prepnout do modu doma. Bud z menu, a nebo podrzet na TV tlacitku zlumeni a az se uplne zlumi TV tak drzet jeste 10 vterin...To asi nebude to reseni ze?

Diky za info...
teplitz (251)|24.1.2008 11:47
[QUOTE=gti;150053]v širokém zoomu ne,dojde k ořezu nepatně zvrchu a zespodu.[/QUOTE] Nepatrně ?! To snad ne! Mám 102cm úhl. a je to sakra znát. Titulky jsou často nečitelné /např. ČT 2/. V tomto Samsung hodně ztrácí oproti konkurenci.
fablok (9)|24.1.2008 20:44
Dobry den v poslední době sleduji zdejší chaty dnem i nocí a stale se nemohu rozhodnout, zvažuji samsung le37r86bd le37m87bd panasonic 37lzd70f ale nejspíš se rozhodnu pro ten první model vzhledem k ceně čekam slevy, ale stale nic. Zajímá mne jedno na jiných stránkách zdejšího chatu jsem se dočetl o novějším firmware 2012 pro samsung le37m87bd který řeší automatický formát , je tento firmware určen pro model M nebo i pro jine samsungy myslim řada R. Děkuji za odpověď
danikd (11)|26.1.2008 09:46
[QUOTE=fablok;163110]Dobry den v poslední době sleduji zdejší chaty dnem i nocí a stale se nemohu rozhodnout, zvažuji samsung le37r86bd le37m87bd panasonic 37lzd70f ale nejspíš se rozhodnu pro ten první model vzhledem k ceně čekam slevy, ale stale nic. Zajímá mne jedno na jiných stránkách zdejšího chatu jsem se dočetl o novějším firmware 2012 pro samsung le37m87bd který řeší automatický formát , je tento firmware určen pro model M nebo i pro jine samsungy myslim řada R. Děkuji za odpověď[/QUOTE]

Bohuzel nikdo poradne nevi, co ktery firmware resi a co ne... A nebo se boji to sem napsat... Musime vydrzet... :(