Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Remux TS VC1

Pavel07 (70)|5.9.2007 17:03
Stáhnul jsem si z netu kompletní dokumenty BBC HD Planet Earth (např. [email]Planet.Earth.EPS01.HD-DVD.Remux.1080p.VC-1.DD51.DualAudio.Fanxy@Silu.disk1.ts[/email]) Je to remux BBC HD-DVD z Číny. V kontejneru TS je jeden VC1 video stream a dva AC3 streamy (angličtina,čínština). Chtěl bych odstranit AC3 stream v čínštině a pořád nevím, jak to udělat. Zkoušel jsem soubor remuxnout v nejnovější verzi TSremux 0.18, ale program po na čtení souboru napíše hlášku "Warning: No PCR´s!!!" Přesto jsem to zkusil a vybral v TSRemuxu VC1 stream a anglický Ac3 stream a zkusil jsem to remuxnout, ale program se choval divně, začala se zaplnovat operační pamět a asi po 800 MB remuxu napsal framenetwork "Out of system memory." Na netu jsem se dočetl, že Windows dovolí aplikaci jen určité množství paměti, je to něco kolem 1,5 GB paměti. Pokud to program přesáhne, napíše systém hlášku "System out of memory". Zkoušel jsem to jak ve Vistách, tak v Xpčkách a to i se 4 GB paměti a výsledek stejný. Pak jsem zkusil použít program h264tsto.exe, asi v polovině konverze do mkv se to kousne a nedokončí. Pak jsem zkusil Xmuxer Pro od Elecard, ale ten neumí ani VC1 přečíst, jdou remuxnout jen AC3 streamy. Pak jsem vyzkoušel mkvmerge Gui, ten to sice načetl, ale při muxingu vypsal nákej error a výsledek asi 300 MB Remuxu. Jediný, kde jsem trochu uspěl byl program Graphedit, importoval jsem Haali media splitter a na výstup jsem hodil Haali Matroska Muxer do MKV a vyšlo to, ale já bych radši TS kontejner než MKVčko a navíc přes Graph edit je to MKV náký domrvený, protože mi MKVextract nedokáže extrahovat video VC1 stream. Potřebuju jen jeden stream, protože Cyberlink PowerDVD 7.4 neumí číst víc audio streamů a při přehrávání se to trhá a není žádnej zvuk. V PowerDVD 7.4 mi běží HD videa VC1,H264 nejlépe a to díky kvalitním dekodérům, které využijí i PureHD. V Bsplayeru a WMPlayeru 11 to běží přes Directshow filter Haali media splitter a můžu si vybrat i tu čínštinu:) , ale neběží to tak hladce a občas se to trhne. Někde na netu jsem četl, že je možnost použít na vymazání streamů program TSreader 2.7, soubor se importuje z VLC playeru, ale nemůžu sehnat "PRO" verzi, která umí pracovat i s VC1 a H264 (stojí 400 dolarů). Prosím tedy o radu co s tím, prostě chci jen vymazat jeden audio stream, co tam narvali Čínani a je to větší patálie, než jsem myslel. Nevíte někdo o nějakém programu na remux nebo aspon demux a pak následný mux? Díky za odpověd
Foolproof (2713)|6.9.2007 13:25
TSReaderPro se asi nedá sehnat.

Zkus TSPacketEditor, pozor přečti návod, ten TS musí být přehratelný v DirectShow, aby ti to fungovalo a NET.Framework

http://www.techpowerup.com/downloads/435/TS_Packet_Editor_0.301.html
Pavel07 (70)|6.9.2007 14:54
[QUOTE=Foolproof;149682]TSReaderPro se asi nedá sehnat.

Zkus TSPacketEditor, pozor přečti návod, ten TS musí být přehratelný v DirectShow, aby ti to fungovalo a NET.Framework

http://www.techpowerup.com/downloads/435/TS_Packet_Editor_0.301.html[/QUOTE]

TsPacketEditor jsem zkoušel, ale co jsem z toho pochopil, tak TSPacketËditor slouží na mazání packetů, tedy pro střih ts souborů, mazání streamů jsem tam nikde nenašel. TSReader jsem sehnal, ale neumím ts naimportovat a nevím jestli je to plná verze PRO , je to bez instalace, jen jsem rozbalil soubory a spustil .exe. Oproti Lite verzi, která má jen 3 MB má tahle verze 14 MB. Ale pracovat s tím neumím. Kdybys věděl, jak vymazat stream v TSPacketeditoru, tak mi prosím napiš návod. TS soubor je přehratelný přes Directshow a net. framework je ve Vistách standartně ve verzi 3.0.
Foolproof (2713)|6.9.2007 21:45
Tak s tím packet editorem jsem se sekl, sorry.
TSReader existuje be 3 verzích, Lite, bez přívlastku a Pro.Ty máš určitě tu jedinou verzi, která je na netu.

Zkus jako zařízení zvolit File.dll, logicky by to měl číst ze souboru.
Pavel07 (70)|6.9.2007 22:36
[QUOTE=Foolproof;149719]Tak s tím packet editorem jsem se sekl, sorry.
TSReader existuje be 3 verzích, Lite, bez přívlastku a Pro.Ty máš určitě tu jedinou verzi, která je na netu.

Zkus jako zařízení zvolit File.dll, logicky by to měl číst ze souboru.[/QUOTE]

ok, vyzkouším to. Jsem ted o kousek dál, stáhnul jsem z netu novej XmuxerPro 2.5 od Elecard (předtím jsem zkoušel verzi 2.2) a kupodivu funguje jak remux, tak demux a mux. Mám už tedy ts bez čínštiny s PCR. Ale trhání v powerdvd 7.4 se nevyřešilo. Když jsem demuxoval jen video stream a spustil ho v powerDVD, běží video 1080p krásně plynule a q6600 je vytížený jen na 10 procent. Ale jak do ts namuxuju AC3 stream, v powerdvd se trhá, je to softwarová chyba. Mám kompletních 11 dílů BBC HD Planet Earth a z těch 11ti mám 2 remuxovaný z jiného zdroje, je tam jen angličtina a běží to v PowerDVD skvěle, ale těch zbylích 9 je s čínštinou:)Čínštinu už sice odstranit umím a už běží zvuk v PowerDVD, ale problém trhání se nevyřešil:) Je to patálie, každopádně doporučuju si novou verzi Xmuxeru Pro stáhnout, je to dobrej program, umí muxovat jak do ts, tak do mp4. Ještě vyzkouším toho Tsreadera.

Tak jsem vyzkoušel file.dll source v ts readeru a nepracuje to korektně, jak tam načtu modul file.dll, kousne se to a musím přes správce uloh ukončit program:)
Foolproof (2713)|6.9.2007 22:53
Problem Vista, ta verze na to není.
Pavel07 (70)|6.9.2007 22:57
[QUOTE=Foolproof;149725]Problem Vista, ta verze na to není.[/QUOTE]

ok, zkusím to v xpéčkách, ale nejdřív je budu muset zprovoznit, dostanu se k tomu nejdřív v neděli, ale stejně mám tušení, že to nepůjde a pak už to asi vzdám:)