Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Seka se mi zachycene video z kamery-pomoc!

Dr_Zoidberg (5)|3.9.2007 12:54
Zdravim,
chtel bych vas pozadat s resenim jednoho myho problemu, kterej mi dela hodne velkou caru pres rozpocet a bez jeho vyreseni jsem jaksi v )(. Doufam, ze jste se s nim uz nekdo nekdy setkal a budete mi moct poradit. Oc jde:

Mam pomoci programu WinDV stazeny videa z kamery a pripraveny ke strihani. Otevru si SonyVegas 6, vlozim urcity video a kdyz si chci video prohlidnout (prehrat), tak se mi prehrava strasne sekane a to vcetne zvuku. Sekany je to tak moc, ze se strida priblizne 0,5s zvuk a 0,5s ticho. No proste hruza, vubec se s tim neda pracovat. To samy se deje, pokud prehraju surovy video v jakymkoliv prehravaci. Zkousel jsem tedy vsemozne hejbat s kodekama, ale nic. Nejdivnejsi je, ze cca pred pul rokem bylo jeste vsechno v poradku a to sem od ty doby jakkoliv nemenil software. jediny, co se na kompu zmenilo je to, ze sem prikoupil 512MB RAMMky (k puvodnim 256), coz by melo vest maximalne ke zlepseni. Uz sem kvuli tomu preinstalil i XPcka a porad stejny. Stahnul sem si program na rozbor AVIcek, kterej hlasi pripadny chybejici kodeky a ten mi (po tom preinstaleni XPcek) po nacteni videa z kamery sdelil, ze mi chybi Samsung Video Codec (pred instalaci v kompu byl), nainstaloval sem ho, ale porad stejnej problem.

Comp (Celeron/1,8Ghz, 768MB RAMM)
Pokud nekdo vite, co s tim, tak prosim pomozte. Pripadne rad sdelim dalsi informace.
Saxel (2279)|3.9.2007 13:41
Máš pevný disk v režimu DMA? Celeron 1.8 by měl přehrávání stíhat, i když možná s vypětím všech sil. Před třemi roky jsem fungoval s Vegasem 5 na Celeru 2.4GHz. S kodekem by problém být neměl, protože Vegas si instaluje DV kodek od MainConceptu a v systému máš ještě ten Microsoftí.
Dr_Zoidberg (5)|3.9.2007 14:29
Nevm, co se presne mysli pevnym diskem v rezimu DMA, ale mam ho pripojen tim rychlejsim kabelem s dvounasobnym poctem vodicu nez u DVDromky. Nejdivnejsi je, ze to fakt jeste nedavno slo bez toho sekani. Jinak MainConcept DV kodek mam i solo a samozrejme nainstalenej.
Saxel (2279)|3.9.2007 15:05
Podívej se do Ovládací panely, Systém, Hardware, Správce zařízení, řadiče IDE a porovnej to s obrázkem v příloze.
dma.gif
Dr_Zoidberg (5)|5.9.2007 11:39
Rezim prenosu mam nastaven spravne, ale Aktualni rezim prenosu mi nehraje, tak nevim, jestli to nemuze byt tim. Vice viz obrazek.
my-dma.gif
Saxel (2279)|5.9.2007 12:45
Teď už aspoň víš co je důvodem, že se video seká. Zkontroluj, zda je DMA povolené v Biosu a jestli máš 80-ti žilový plochý kabel u disku.
Dr_Zoidberg (5)|10.9.2007 10:37
Dik moc za pomoc. Uz je to v poradku, bylo to tim nastavenim v Biosu, akorat sem se na forum dostal az ted. DrZ.