Favicon Svethardware.cz  Svět hardware   Fórum Favicon Svetmobilne.cz  Svět mobilně Favicon Svetaudia.cz  Svět audia Favicon Digimanie.cz  Digimanie   Fórum   Galerie
Zobrazené výsledky: 1 až 14 z 14

Téma: DVB-T - stejný program, různé velikosti souborů. Čím to je?

Je tu pravidelně Avatar uživatele Connor
    Registrace
    Sep 2005

Můžete mi někdo prozradit, čím to je (a jestli je to normální), že má po nahrání stejný program nahraný v různou dobu jinou velikost souboru? Karta Airstar 2, sw DVBViewer GE, nahrávám do TS. Konkrétně nahrál jsem dokument a pak jeho noční reprízu, obojí se nahrálo s cca stejným množstvím chyb (10) a přesto mají videa po demuxu dost rozdílné velikosti: 560 vs. 670 MB

Víte čím to je?

Díky
    Odpovídat lze po přihlášení

Je tu pořád Avatar uživatele Pitomec
    Registrace
    Mar 2004

Asi tím, že datový tok není konstantní, ale variabilní...

Registrace
    Sep 2005

No jo. Díky za bleskovku. I když cítím v tvé odpovědi i trochu ironie.

Překvapilo mě, že je ten rozdíl tak veliký.

Je tu pořád Avatar uživatele Foolproof
    Registrace
    Mar 2004

Tak velký rozdíl nemůže být, pokud je to TS a byl nahráván jako "whole", tedy bez specifikace, tak bych si tipl, že v té delší nahrávce je jeden PID navíc, možná zvuk, podívat se dovnitř třeba pomocí ProjectX, Tools ve Womble, TSPacketEditor, PVAStrumento aj. 100 mega je moc.

Registrace
    Sep 2005

Foolproof: V ProjectX to pak demuxuju a i demuxnuté mpv+mpa soubory jsou tak rozdílně veliké. Není to náhoda, ale pravidlo. Děje se to pravidelně a až teď jsem se zeptal. Btw pravidlem také je, že větší velikost má nahrávka v noci (0-4h) než odpoledne (18-20h). Kanál je to ČT1. Ale to může být všechno jen náhoda. Jen mi to vrtá hlavou.

Je tu pravidelně Avatar uživatele SS2CZ
    Registrace
    Apr 2005

Ne podle mě ten rozdíl může být tak velký,taky jsem si toho všiml u DVB-S při nahrávání.V noci jim to VBR lítá až na 10MB/s aspoň co ukazuje demux v PX.

StD StD je offline
    Je tu pořád Avatar uživatele StD
    Registrace
    Mar 2004

Mno pánové, tak abych taky přispěl svým posledním poznatkem. Není to vždy jenom v datovém toku. Příklad:
    RTL, minulý týden, film Enemy of the State - díky bouřce a výpadkům večer při prvním vysílání jsem to chytal ještě i v noci a ti dobráci tam pro své reklamy na Sex-čísla vypustili jednu celou scénu v délce přes 12 minut... Naštěstí jsem ji měl z toho večerního grabu a slepil jsem si to ve Womblu...

Registrace
    Mar 2004

Zvuk nejede variable, takže po demuxu se liší o kolik ?

Je tu pravidelně Avatar uživatele SS2CZ
    Registrace
    Apr 2005

Citace Původně odesláno od StD Zobrazit příspěvek
    Mno pánové, tak abych taky přispěl svým posledním poznatkem. Není to vždy jenom v datovém toku. Příklad:
    RTL, minulý týden, film Enemy of the State - díky bouřce a výpadkům večer při prvním vysílání jsem to chytal ještě i v noci a ti dobráci tam pro své reklamy na Sex-čísla vypustili jednu celou scénu v délce přes 12 minut... Naštěstí jsem ji měl z toho večerního grabu a slepil jsem si to ve Womblu...
    Já jsem to zaregistroval u RedDwarf na ČT2-22:00 a ČT1-04:00 tam žádný reklamy nebo vynechaný scény nejsou a rozdíl v tom je,nevím jak velký,ale je.
    Při přechodu na VBR o tom i psali,že budou vekslovat s tokem dle potřeby a to i mezi programy.

Registrace
    Sep 2005

Citace Původně odesláno od Foolproof Zobrazit příspěvek
    Zvuk nejede variable, takže po demuxu se liší o kolik ?
    Zvuk je téměř stejný, liší se jen nepatrně pár kb.

V tomto případě určitě žádnou scénu nevystřihli, protože časově je video stejně dlouhé.

Nováček
    Registrace
    Feb 2007

Při digitálním vysílání se programy komprimují během vysílání. Je daný nějaký celkový datový tok, který se rozděluje jednotlivým programů. Protože při vysílání reprízy je složení programů jiné, tak je i jiný datový tok jednotlivých programů.

Registrace
    Mar 2004

To zní logicky.

Čestný člen Avatar uživatele clee
    Registrace
    Mar 2004

jj, presne tak, tohohle sem si vsim kdyz sem nahraval simpsony, nocni repriza mela vzdycky o par mega vic, pac nova vetsinou nevysilala nic (resp. pruhy) nebo mluvici hlavy, jak je to ted nevim. a ct4 taky nevysila 24/7 o druhym multiplexu ani nemluve...

Nováček Avatar uživatele Don82
    Registrace
    Feb 2007

Citace Původně odesláno od SS2CZ Zobrazit příspěvek
    Já jsem to zaregistroval u RedDwarf na ČT2-22:00 a ČT1-04:00 tam žádný reklamy nebo vynechaný scény nejsou a rozdíl v tom je,nevím jak velký,ale je.
    Při přechodu na VBR o tom i psali,že budou vekslovat s tokem dle potřeby a to i mezi programy.
    S tím RedDwarfem máš pravdu, sám pravidelně nahrávám a jeden díl má +/- 700 MB. A někdy bitrate silně kolísá.

Podobná témata

1. Program na kopirovani souboru
    Od Fantas! v sekci Programátoři
    Reakcí: 16
    Poslední příspěvek: 28-11-2010, 16:21
  2. VirtualDub nastavení velikosti souboru
    Od kormi v sekci Editace videa
    Reakcí: 0
    Poslední příspěvek: 26-12-2007, 11:56
  3. Reakcí: 0
    Poslední příspěvek: 02-11-2006, 22:26