Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Zvuk ve WinFast PVR

Gud (16)|23.8.2007 19:59
Potřebuju prosím vychytat tuto věc. Když nahrávám přes kartu WinFast Leadtek DV2000 pořad třeba z Minimaxu pomocí Schedule čili nastavením dopředu, tak se mi někdy nahraje místo zvuku hlasité šustění. Nahrával jsem tak několik dní po sobě jednu pohádku (vždy jiný díl) a někdy je ten zvuk dobře a někdy šustí, přitom nastavení jsem neměnil. Při nahrávání přímo bez schedule to je v pořádku. Nevíte prosím někdo co s tím ?
Dále by mě zajímalo, když cokoliv nahraju přes nastavený Capture format profile "MPEG-2 Optimal Quality", tak se mi výsledná miniatura ikony souboru v cílové složce zobrazí jako ikona Windows Media Player (kolečko s šipkou), když změním ten profil na nějaký svůj třeba DivX, tak je miniatura ikony nahraného souboru obrázek filmu a ve vlastnostech souboru jsou zobrazeny informace jako délka videa a audia, formát videa apod. Mám asi chaos v kodecích, což asi souvisí i s tím prvním problémem se zvukem. Jaké kodeky je tedy potřeba mít nainstalované, aby to šlapalo dobře ? Teď mám nainstalované K-lite a ffdshow. Na přehrávání používám WMP, na tvorbu DVD z DivX Win DVD Creator a na převod filmu z DivX do DVD pokud potřebuju změnit poměr stran ze 16:9 na 4:3 pak The Film Machine. Každý program si instaluje svoje kodeky, tak je v tom asi binec.
Počítač mám CPU P4 2,6 GHz, 512 MB RAM.
kasr (133)|23.8.2007 21:43
WMP-ten som nikdy nepouzival ani nebudem aj keby to bola 20 verzia.No ten aspon neskodi ako L-Lite.Mne ked som mal K-lite pocas planovaneho nahravania PVR aj padal.A teraz vsetko Ok.
Gud (16)|23.8.2007 22:13
Jak teraz všetko OK ? Co teda používáš za kodeky ?
Ivo Mašek (10205)|24.8.2007 06:23
Při instalaci WinFast_PVR se do PC nainstalují potřebné kodeky (pokud máte Aidu-32, nebo Everest, nebo Sandru, apod., tak s jejich pomocí se dozvíte, co máte za kodeky)., a dále se vás instalátor zeptá, zda má instalovat i kodekovou podporu pro WMP (tam už je to pouze navás, jestli políčko zafajfknete, či nikoli). Já zatržítko vždy ruším, protože jsem s tím měl problémy (používám také pouze PowerDVD)
K provozu tuneru by měly stačit kodeky z tuneru, dále samostaný DivX.
kasr (133)|24.8.2007 06:29
Mam na dekodovanie ffdshow,matroska spliter,quick alternative a kodeky xvid koepi,divx6,huffyuv a picvideo mjpeg.Pic video je plateny no ked si nainstalujes pinnacle studio(napr 9 trial) aj po expiracii programu ostane mjpeg kodek funkcny.Nie je to koser mat program po expiracii v systeme(a este taky,co ma v sebe plno filtrov),no nerobi mi ziaden bordel.
Saxel (2279)|24.8.2007 08:40
[quote=Gud;148503]Když nahrávám přes kartu WinFast Leadtek DV2000 pořad třeba z Minimaxu pomocí Schedule čili nastavením dopředu, tak se mi někdy nahraje místo zvuku hlasité šustění. Nahrával jsem tak několik dní po sobě jednu pohádku (vždy jiný díl) a někdy je ten zvuk dobře a někdy šustí, přitom nastavení jsem neměnil...[/quote]
Některé verze PVR měly problémy se zapomínáním nastavení zvukové normy. Už si ale nepamatuji, které verze to byly, zkus zapátrat tady ve fóru. Mělo by pomoci přeinstalování na některou ověřenou verzi. Nebo zkusit poslední verze PVR2 - ale to nevím jestli podporuje DV2000.
Gud (16)|24.8.2007 17:45
[QUOTE=Ivo Mašek;148525]Při instalaci WinFast_PVR se do PC nainstalují potřebné kodeky (pokud máte Aidu-32, nebo Everest, nebo Sandru, apod., tak s jejich pomocí se dozvíte, co máte za kodeky)., a dále se vás instalátor zeptá, zda má instalovat i kodekovou podporu pro WMP (tam už je to pouze navás, jestli políčko zafajfknete, či nikoli). Já zatržítko vždy ruším, protože jsem s tím měl problémy (používám také pouze PowerDVD)
K provozu tuneru by měly stačit kodeky z tuneru, dále samostaný DivX.[/QUOTE]
Takže jsem problém vyřešil. Zjistil jsem, že to šustění se udělá, když nahrávám ve stereu a jen u některých pořadů na Hallmarku a u všech na Minimaxu, když dám dual je vše v pořádku. Dík za pomoc.
Ivo Mašek (10205)|25.8.2007 08:22
Jaké máte kodeky v tuneru (které si bere tv tuner), a další info, kde jsou vidět v programu Aida_32 (Everest je v podstatě to samé) jsou v příloze (jsou to snímky ještě z bývalého PC a programu PVR_1., pro PVR_2 je to obdobné).
Mrkněte na můj web, kde jsou podrobné popisy ohledně tv karet. (navíc je tam ke stažení jak Aida, tak i Everest)
televize5.jpg televize4.jpg televize2.jpg televize8.jpg
Gud (16)|25.8.2007 10:19
Dík za tip. Můžete mi prosím ještě vysvětlit rozdíl mezi zvukem ve stereu a v dualu ? A ještě potřebuju rozchodit DirectBurn, WinFast PVR hlásí v profilech, že DirectBurn DVD (cant use), čím to může být ? Děkuji za odpovědi.
Ivo Mašek (10205)|25.8.2007 12:59
- stereo: klasické stereo, jaké znáš např. z repráků PC
- dual: jeden reprák v originální řeči, druhý v českém dabingu (například). PVR to řeší klávesnicí "S".
- directBurnDVD: máš DVD mechaniku?, máš vypalovací program na DVD placky (NERO například)? Pak by neměl být problém. Nedoporučuji ale vypalovat přímým přenosem, aniž by jsi to nezgraboval nejdříve na HDD.
Gud (16)|25.8.2007 17:16
Aha stereo a dual už chápu. Už mi funguje aj nahrávání zvuku z Minimaxu a Hallmarku přes Schedule. Problém byl zřejmě v kodecích, přeinstaloval jsem PVR včetně kodeků a vypadá to že to pomohlo. Prva jsem si myslel že pomohlo když jsem zadal nahrání duálního zvuku, ale už to jede aj ve stereo zvuku. No a co se týká directburnu tak samozřejmě mám i DVD vypalovačku aj Nero, ale přesto PVR hlásí directburn cant use. Kde može být ještě chyba, že by ve verzi Nera, jaká musí být verze, aby to šlo ?
Ivo Mašek (10205)|26.8.2007 08:34
Na verzi vypalovacího programu nezáleží. V problému direcBurn vám, bohužel, asi neporadím, neb nevím. Nic mě nenapadá.
kasr (133)|26.8.2007 11:23
Ja nemam ziadne nero(ani ho nepotrebujem,mam imgburn,fox burner plugin a deep burner free-ani ten nepotrebujem) a direct burn mi ide.Ten pouziva niejaku aplikaciu z pvr,alebo z ulead movie factory.Ale nikdy by som hned nepalil.Chcem to aj editovat a az potom napalit.A nieco lepsie vzdy zachytavam do mjpeg,menej do dolezite rovno do xvid.Mpeg1 a 2 nepouzivam skoro vobec.A direct burn je iba do vcd,svcd a dvd.