Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Rozvod kabelové TV a satelitu po bytě

Milo?2 (5)|21.8.2007 13:28
Dobrý den,

potřeboval bych poradit, jak mám rozvést kabelovku a satelit.
V jednom pokoji mám "výstup" kabelovky a PC s kartou SS2. Na grafice mám výstup jen S-Video.
Potřeboval bych to rozvést do dalších dvou pokojů (3x TV). Pokud možno jedním kabelem.
V současnosti mám výstup z PC S-Video+zvukovka do Scart a do jedné televize.

Děkuji
Pitomec (10211)|21.8.2007 14:03
Ten S-Video výstup z grafiky bys musel zapojit do nějakého modulátoru (marně teď přemýšlím, který disponuje S-Video vstupem, páč všechny mají obvykle jenom CVBS vstup) a signál modulátoru pak sloučit s kabelovkou (pro tyto účely je ideální modulátor pracující v I. TV pásmu, kde kabelovka obvykle - ale ne vždy, záleží na provozovateli - nic nevysílá a tudíž to jde dobře sloučit dohromady). Pokud by byl signál slabý, tak to následně celé zesílit.
Milo?2 (5)|21.8.2007 15:05
Teď jsem si vzpoměl, že mám v PC ještě kartu Pinnacle na střih videa. Tam jsou taky nějaký výstupy, ale nevím jaký.

to Pitomec: Kabelovka je od UPC a mohl by jsi být prosím konkrétní co mám koupit a jak to zapojit?
Já jsem opravdu na toto "blbej" :)
Pitomec (10211)|21.8.2007 15:44
Z grafické karty půjde tutově i CVBS signál (přes nějakou konektorovou redukci, pokud je to grafika ATI). Tento CVBS signál zapojíš do TV modulátoru (http://www.sapro.cz/sorti/MD5S_big.jpg) a připojíš tam i výstup ze zvukové karty (http://www.ges.cz/images/pictures/e/cable458.jpg). Signál z UPC zapojíš do modulátoru do vstupu "RF IN" - pokud by to zlobilo, tak použiješ slučovač (http://www.omko.cz/img_karty/T203X_v.jpg), kde na vstup K1-VKV zapojíš výstup modulátoru a na vstup K6-K60 zapojíš UPC. Co se týká zesilovače, tak ten budeme řešit později, pokud bude potřeba.
Milo?2 (5)|22.8.2007 08:49
Takže až to takhle zapojím, jak popisuješ, tak z TV modulátoru povede jeden kabel, který u každé TV ukončím "krabicí z vývodem"? Říkám to správně?
Pitomec (10211)|22.8.2007 13:32
Jelikož tam máš 3x TV, tak se to dá vyřešit normálním rozbočovačem (samozřejmě ideálně tak, že použiješ přímo 1x trojcestný a z jednoho místa zapojíš sólo každou TV - pokud to nepůjde, tak použiješ 2x dvojitý rozbočovač). Účastnické zásuvky bych do toho vůbec netahal.
Milo?2 (5)|24.8.2007 08:07
Jenomže já mám ty televize v jedné řadě (jedním směrem) proto jsem myslel, že použiji účastnické zásuvky a z nich pak budu pokračovat dál.
Tak jak to popisuješ, bych musel táhnout jedním směrem tři kabely a to jsem právě nechtěl.
Pitomec (10211)|24.8.2007 08:49
Psal jsem, že je to tak ideální to vést sólo ke každé TV. Když to nejde, tak to prostě nejde a můžeš to vést jedním kabelem, u první TV dát rozbočovač a pokračovat k druhé TV (kde bude další rozbočovač) a pak ke třetí TV. Útlum v rozbočovačích bude nižší, než útlum v zásuvkách, navíc u zásuvek bys ještě musel použít další kabel na propojení zásuvka>>TV.
mirekv (7169)|31.8.2007 21:28
[QUOTE=Pitomec;148322]Ten S-Video výstup z grafiky bys musel zapojit do nějakého modulátoru (marně teď přemýšlím, který disponuje S-Video vstupem, páč všechny mají obvykle jenom CVBS vstup) a signál modulátoru pak sloučit s kabelovkou (pro tyto účely je ideální modulátor pracující v I. TV pásmu, kde kabelovka obvykle - ale ne vždy, záleží na provozovateli - nic nevysílá a tudíž to jde dobře sloučit dohromady). Pokud by byl signál slabý, tak to následně celé zesílit.[/QUOTE]
Modulátor s S-Video vstupem? :D
Pitomec (10211)|1.9.2007 17:46
Teoreticky by to mohlo jít, S-VHS videorekordér má taky S-Video vstup a RF modulátor na výstupu, ale v praxi jsem to fakt ještě neviděl :)
StD (8612)|1.9.2007 19:43
Proč teoreticky? Mohu předvést v praxi. (S-VHS VCR Grundig VS680VPT, 1x S-Video In a 1x S-Video Out atd.)

P.S. Osobně bych to ale považoval za hoodně moc nouzové řešení...