Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Panasonic TH-42PX7E - ano či ne?

Lojzik (100)|21.8.2007 12:03
Během měsíce až dvou budu kupovat novou televizi. Zatím nevím, jakou uhlopříčku, tu budu volit mezi 42" a 50" v závislosti na prostorách, kam se budu stěhovat.

Nicméně u 42" uhlopříčky mi dnes přijde, že je to u plazmy vzhledem k rozlišení atd. řešení na dobu přechodnou, tak 5-7 let. Takže bych asi bral jednu z těch levnějších plazem. A říkám si, proč nejít do Panasonica 7e, když je teď v Electrowordu pod 27 litrů. 1x HDMI mi bude dostačovat - mám DVD bez HDMI a satelit se scartem - takže to jedno HDMI je na budoucí blu-ray či HD DVD. Víc mi vadí sluchátkový výstup, ale překousnu.

Ale zajímal by mě obraz a zvuk v porovnání se Samsungy 96HD a 97HD a vporovnání s Panasonicem 70E, který má jiný typ obrazovky s vyšším kontrastem.

V případě 50" plazmy bych tuto investici volil na delší dobu, tak bych se rozhodoval mezi Samsungy 96HD a 97HD (zatím můj favorit), LG 50PC55 (i když o LG jsem z pohledu kvality slyšel dost stížností) a Panasonicem 70E.

Rád přivítám vaše postřehy a názory
Lojzik (100)|21.8.2007 15:37
Nikdo nic?
Lojzik (100)|23.8.2007 11:43
Myslíte, že půjde do cca října cena TV výrazněji dolů?
vomic (671)|25.8.2007 09:43
[QUOTE=Lojzik;148458]Myslíte, že půjde do cca října cena TV výrazněji dolů?[/QUOTE]
no podle mě nepůjde ... na podzim mají Samung a Panasonic představit nové modely ale ty budou v reálném prodeji až začátkem příštího roku ... takže do jejich uvedení cena současných dolů podle mě nepůjde. Navíc bude vánoční boom kde bude větší poptávka než nabídka takže by byli blbý kdyby šli dolu.

Dále se připravuje velké zdražení Pionneru (bude se prodávat jen za doporučené ceny a jen od vybraných obchodníků) - konec Pioneeru na internetových shopech. Takže méně konkurence a důvodů proč tlačit třeba ceny Panasoniku, Samsungu dolů znatelně pod cenu Pioneeru.

Dolů asi půjdou rychleji spíše low end značky .. LG, a pod... než např. Panasonic.

Ale je to jen můj subjektivní názor.
chodec32 (32)|25.8.2007 13:15
Ano ano, informaci o tom zdražení Pioneeru mohu potvrdit, slysel jsem to z ust primo zastupcu v Basysu. Je to nemile a smutne. Musim ho koupit dokud to jde :))
vity (292)|25.8.2007 22:20
Kolik se těch Pioneerů u nás prodá? Přitom jsou s Panasonikem obrazově srovnatelné,ale cena dvojnásobná.
Lojzik (100)|27.8.2007 08:17
No zdražení také nevěřím, přes léto ceny plazem buď mírně klesaly nebo stagnovaly a z vývoje v roce 2006 lze odvodit, že poslední zásadní snížení cen přišlo někdy v říjnu nebo listopadu. Nevěřím tomu, že by šly plazmy výrazněji nahoru. I když flash disky nám to toto léto ukázaly (na jaře jsem kupoval 2GB za 255 bez daně, dnes se dostanu na cenu někde kolem 400 Kč)
stanix (131)|27.8.2007 08:53
Tuhle plazmu mám od začátku června-zatím spokojenost.Chybí zam ale nějaké drobnosti,moje stará 55 OVP měla daleko více drobných funkcí které zpříjemní život (v rámci možností analogu)
Lojzik (100)|28.8.2007 10:03
Tak nevím, jak se to projeví v segmentu plochcých TV, ale některé 19" LCD k PC (konkrétně ACER) zdražily o cca 5-10 % (změna velkoobchodní ceny)