Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Přepis kodeku versus záznam z ADVC-55 do WinDV

dvbtester (44)|18.8.2007 21:13
Omlouvám se - už se tu o tom mluvilo, ale jen pro upřesnění :

1) Četl jsem, že DV kodek (jako je např. defaultní Microsoftský ...) se instalací jiného kodeku DV (Canopus, MainConcept apod.) přepíše a že v systému zůstane jenom jeden (ten posledně nainstalovaný) ... Je to pravda ? Nebo je to špatně pochopeno ?

A s tím související dotaz č.2 :

2) Když nahrávám - převádím data do počítače z uvedeného převodníku Canopus (v tomto případě přes FW vstup připojený ADVC-55) a data se mi ukládají do PC jako AVI (typ 2) programem WinDV, je v tu chvíli k tomu ten DV kodek (viz bod 1) potřeba - a tudíž je rozhodující pro kvalitu záznamu ?

nebo je vše již dáno HW kodekem v A/D Canopus ? A pak by měl ten či onen DV kodek vliv až na následné zpracování AVI v PC (editace, rekódování do jiného formátu apod.)
dvbtester (44)|18.8.2007 21:36
[QUOTE=dvbtester;148151]Omlouvám se - už se tu o tom mluvilo, ale jen pro upřesnění :

1) Četl jsem, že DV kodek (jako je např. defaultní Microsoftský ...) se instalací jiného kodeku DV (Canopus, MainConcept apod.) přepíše a že v systému zůstane jenom jeden (ten posledně nainstalovaný) ... Je to pravda ? Nebo je to špatně pochopeno ?

A s tím související dotaz č.2 :

2) Když nahrávám - převádím data do počítače z uvedeného převodníku Canopus (v tomto případě přes FW vstup připojený ADVC-55) a data se mi ukládají do PC jako AVI (typ 2) programem WinDV, je v tu chvíli k tomu ten DV kodek (viz bod 1) potřeba - a tudíž je rozhodující pro kvalitu záznamu ?

nebo je vše již dáno HW kodekem v A/D Canopus ? A pak by měl ten či onen DV kodek vliv až na následné zpracování AVI v PC (editace, rekódování do jiného formátu apod.)[/QUOTE]

Já jsem se ptal proto, protože teď budu to PC přeinstalovávat a který DV kodem tam mám tedy nahrát ... ?
clee (6592)|19.8.2007 16:10
ne, konverzi provadi advc svym hardwarovym kodekem a pres firewire tecou uz komprimovany data
vlada (3470)|29.8.2007 14:59
Zaprvé v čistém systému žádný DV kodek není. Je tam akorát DS filtr od M$ pro přehrávání. Editory většinou používají vlastní dekoder (např. VirtualDub) nebo si doinstalují kodek.

Kodeků můžeš mít samozřejmě na PC víc i pro jeden formát videa. Například pro MPEG-4 ASP mají lidi běžně nainstalovaný DivX, XviD, 3ivX a ffdshow. A všechny 4 vedle sebe bez problémů fungují.
Foolproof (2713)|29.8.2007 18:55
:)

Už jsme se o tom dohadovali. Mám nyní zbrusu nové PC a není tam ani kodek, ani filtr od Microsoftů.
System pouze obsahuje dynamickou knihovnu pro zracování videa ve formátu DV, to je splitter gdv.dll, dál je to zpracováno už přímo overlay mixerem gdvd.dll nebo zobrazující knihovnou quartz.dll.

Žádný filtr ********.ax není k nalezení. Je to obdobné jako Avivo video, tam taky jedna knihovna obstarává vše. Po připojení na remote graf to vypadá jak na obr.
vlada (3470)|30.8.2007 07:46
Filtr nemusí být nutně .ax může to být i .dll. Vzpomeň si třeba na VSFilter (alias VobSub). Ten gdv.dll bude možná splitter i dekoder v jednom. Už jsem tohle třeba viděl u FLV splitteru/VP6 dekoderu od Gabesta. Taky to je jenom jedno dll.
StD (8612)|30.8.2007 07:52
@Foolproof: [SIZE="4"][COLOR="DarkRed"]qdvd.dll [/COLOR][/SIZE], nee [COLOR="darkred"]gdvd.dll [/COLOR]... :p Oprav se.
Foolproof (2713)|30.8.2007 13:44
Ano ještě že jsem nenapsal guartz.dll, ale vzhledem k tomu, že se ty písmenka liší jenom nepatrným ocáskem dole...................

To je to nové PC, zapl jsem si větší rozlišení a vidím prd, ale zase toho je tam moc naráz.

Sorry,