Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Posunování "Track FX" v Sony Vegas 7 po časové ose

RaDim_ (128)|18.8.2007 10:41
Pokusím se můj problém nejdřív popsat na konkrétním příkladu:
Mám několik videí importovaných v projektu. Na všechny chci použít stejné efekty. Jenomže je problém, že některá videa jsou špatně nasvětlená a prostě potřebuji udělat korekci světlosti v závislosti na čase. Naskládám si teda videa za sebe tak jak je chci ve finále mít a v Track FX vytvořím klíčové snímky pro poslední použitý efekt korekce světlosti a kontrastu a upravuju jeho hodnoty různě na časové ose. Jenomže, najednou zjistím, že potřebuju doprostřed videa vložit ještě jeden záběr. Označím teda všechna videa, která potřebuji posunout, aby se mi doprostřed vlezl ten nový záběr a posunu je. Jenomže vtom zjistím, že se s těmito videi zároveň neposunuly i klíčové snímky na časové ose ovlivňující světlost. Je to logické, protože nejsou nijak vázány na videa. Jenomže to celé rozhodí. Rozhodnu se tedy poslední použitý filtr vkládát do Event FX a regulovat to rovnou pro jednotlivá videa, abych si s nimi mohl libovolně posouvat. Jenomže potom zjistím, že se aplikují nejdřív efekty pro videa a pak až pro celou časovou osu, takže výsledný efekt je úplně jiný. Protože jsem ten efekt světlosti aplikoval vždycky až nakonec.

OTÁZKA TEDY ZNÍ:
Jak udělat to, abych mohl nějak označit klíčové snímky v Track FX spolu s videi na časové ose a souběžně je posunovat na požadované místo?

Bojím se, že to ani není možné a potom bych asi musel všechny ty efekty, co chci mít pro všechna videa, použít u všech videí zvlášť, což je HODNĚ nepraktické. A toto stejné mi vadí třeba i u regulace hlasitosti pomocí křivky na časové ose. Myslím, že se to jmenuje "Automation Controls". Sestříhám si jednu scénu někde na začátku osy a druhou a kus dál a pak to chci pousnout a spojit a všechno se to rozhodí. Nebo třeba když chci před scénu něco doplnit. Prostě jakékoli úpravy. Mohl bych to všechny dělat zvlášť v projektech, pak to exportovat a spojit nějakým programem, který videa spojí bez rekomprimace, ale co když mám hudbu, která hraje v obou nebo potřebuji mezi dvěma udělat návaznost prolnutím. Takhle bych mohl pokračovat dlouho.

Prostě ani nevím, jaký mám zvolit styl práce v Sony Vegas. Na co filtry aplikovat, co kdy používat a tak. Díky za radu.
stayman (12393)|18.8.2007 10:54
Necitall som to cele, ale vsetky body posunies ak mas zvolene u AutoRipple tu spodnu moznost.
RaDim_ (128)|18.8.2007 11:11
Jsem to ale hlupák :) To je ono.