Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Poraďte mi prosím

Panasonicc (1)|17.8.2007 09:35
Mám DVD-Rekordér Panasonic DMR-E55 nahrávám si různé pořady na disky Ram. V rekordéru pak provádím sestřih, vynechávám reklamy atd. Čistý natočený záběr jsem pak chtěl přetočit na disky CD-R, o které mají zájem i kolegové ze školy. Koupil jsem si proto přehrávačku LG- model GSA-E40N, která mi za tímto účelem byla doporučená. Mám notebook ACER Aspire 5020WLMi. Počítač a ani přehrávačka mi ale bohužel RAm disky na levněší CD-R nepřehrají. Má DVD-Ram disk jiný druh záznamu? Poradte prosím, zda je to možné s tímto vybavením disky přehrát a jak? Pro přhrávání používám program Clone a nebo Nero6 Ultra. Budu moc rád když mi poradíte. Můžete mi prosím odpovědět na el.poštu. [email]Kenimativ@seznam.cz[/email]? Moc měkuji.
jm252485 (43)|17.8.2007 18:14
Z dotazu není jasné, na čem a jak chtějí kolegové natočené video prohlížet. Vyjděme ale z toho, že budou chtít univerzální video DVD, spustitelné jak v počítači, tak ve stolním přehrávači. V principi ale platí, že to, co je natočené na DVD-RAM není to samé, co je na "standardním video DVD". DVD-RAM to ukládá v podstatě stejně jako na harddisku (u mne to vytvoří složku DVD_RTAV a v ní je to hlavní uloženo jako soubor s příponou VRO). Video DVD MUSÍ obsahovat složku VIDEO_TS a soubory *.IFO, *.BUP a *.VOB. Jednoduchá cesta tedy je jen ta, že pomocí vhodné aplikace ze souborů VRO vytvoříme video disk (např. v Nero Vision, zde je třeba zvolit Vytvořit DVD - DVD-Video a importovat VRO soubor. Ten sice není hned vidět, ale pokud se zvolí v importním menu volba pro zobrazení všech souborů *.*, tak se dá načíst).
Pochopitelně, že existují i podstatnbě sofistikovanější metody, ale z charakteru dotazu je zřejmé, že se těmito problémy nebudete zabývat extra do hloubky, takže toto je asi nejjednodušší - i proto, že máte k dispozici potřebný program.
Doporučuji také přeščíst v manuálu sekci o uzavírání disků DVD a formátu DVD-V. Tam určitě najdete kus odpovědi.