Favicon Svethardware.cz  Svět hardware   Fórum Favicon Svetmobilne.cz  Svět mobilně Favicon Svetaudia.cz  Svět audia Favicon Digimanie.cz  Digimanie   Fórum   Galerie Společnost oXy Online s.r.o.
Zobrazené výsledky: 1 až 2 z 2

Téma: Poraďte mi prosím

Nováček
    Registrace
    Aug 2007

Mám DVD-Rekordér Panasonic DMR-E55 nahrávám si různé pořady na disky Ram. V rekordéru pak provádím sestřih, vynechávám reklamy atd. Čistý natočený záběr jsem pak chtěl přetočit na disky CD-R, o které mají zájem i kolegové ze školy. Koupil jsem si proto přehrávačku LG- model GSA-E40N, která mi za tímto účelem byla doporučená. Mám notebook ACER Aspire 5020WLMi. Počítač a ani přehrávačka mi ale bohužel RAm disky na levněší CD-R nepřehrají. Má DVD-Ram disk jiný druh záznamu? Poradte prosím, zda je to možné s tímto vybavením disky přehrát a jak? Pro přhrávání používám program Clone a nebo Nero6 Ultra. Budu moc rád když mi poradíte. Můžete mi prosím odpovědět na el.poštu. Kenimativ@seznam.cz? Moc měkuji.
    Odpovídat lze po přihlášení

Nováček
    Registrace
    Jun 2007

Z dotazu není jasné, na čem a jak chtějí kolegové natočené video prohlížet. Vyjděme ale z toho, že budou chtít univerzální video DVD, spustitelné jak v počítači, tak ve stolním přehrávači. V principi ale platí, že to, co je natočené na DVD-RAM není to samé, co je na "standardním video DVD". DVD-RAM to ukládá v podstatě stejně jako na harddisku (u mne to vytvoří složku DVD_RTAV a v ní je to hlavní uloženo jako soubor s příponou VRO). Video DVD MUSÍ obsahovat složku VIDEO_TS a soubory *.IFO, *.BUP a *.VOB. Jednoduchá cesta tedy je jen ta, že pomocí vhodné aplikace ze souborů VRO vytvoříme video disk (např. v Nero Vision, zde je třeba zvolit Vytvořit DVD - DVD-Video a importovat VRO soubor. Ten sice není hned vidět, ale pokud se zvolí v importním menu volba pro zobrazení všech souborů *.*, tak se dá načíst).
    Pochopitelně, že existují i podstatnbě sofistikovanější metody, ale z charakteru dotazu je zřejmé, že se těmito problémy nebudete zabývat extra do hloubky, takže toto je asi nejjednodušší - i proto, že máte k dispozici potřebný program.
    Doporučuji také přeščíst v manuálu sekci o uzavírání disků DVD a formátu DVD-V. Tam určitě najdete kus odpovědi.
    Odpovídat lze po přihlášení

Podobná témata

1. poraďte prosím?
    Od streps v sekci Televize: LCD, plazma
    Reakcí: 1
    Poslední příspěvek: 03-12-2011, 16:57
  2. poradte prosim
    Od jilek v sekci Videokamery
    Reakcí: 5
    Poslední příspěvek: 26-03-2008, 16:54
  3. Poraďte prosím s CRT JVC
    Od Monetis v sekci Televize: LCD, plazma