Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

!!!! Vegas a převod videa do DV !!!!

pierrek (59)|18.10.2004 18:52
nazdárek.už jsem z toho neštastnej!!!! Při převodu videa do kterýhokoliv kodeku ( xvid, Mpeg4, uncopresed, MP2) prokládaně Upper field First, je vše v pohodě, i pohyblivý titulky. Je vidět plynulé rozřádkování při prudkých pohybech - vše je ok! Ale jak video převedu do DV videa - Upper field First, tak při prudkých pohybech jsou pohyblivý titulky který jsou dělaný ve Vegasu hrozně trhaný a video pokud není pozpátku je v pohodě. a jak dám při renderingu Lower field firt, tak zas titulky ksou dobrý ale video se trhá. Celý se to jakoby rozfázuje, a jedno je v pohodě a druhý zase trhaný. co stím? Ps: už jsem vyzkoušel i Mainconcept DV z download TV Freak ale problém je neustále. :-((( :((
Tomáš X. (166)|18.10.2004 23:03
MPEG-2 nebo dokonce MPEG-4(DivX) jsou podstatně více ztrátové kodeky, než je DV. Kompresní utility jsou zařízené především na to, že jak zdroj dostanou úplnější informaci a jejich úkolem je zmenšit množství informace tak, aby to bylo vizuálně co nejméně poznat. Ovšem to, o co se snažíte Vy, je pravý opak. Udělat z méně informace více!!!
DV enkodér je zařízen především na to, aby z úplné bitmapy v každém frame udělal mírně zkomprimovanou bitmapu. Na domýšlení si informace tam, kde v MPEG-1,2,4 chybí, na to vůbec není zařízený a optimalizovaný. Musí to dělat tak, že z MPEGu si nechá vyrobit každý frame zvlášť na "úplnou" bitmapu a na to pak aplikuje svůj princip komprese. Jenže MPEGy jsou založené kromě jiného na tom, že se hladá vektorová závislost mezi framy, že se počítá s omezenou schopností lidského zraku vidět 50 půlsnímků za sekundu, takže MPEG něco vypustí a spolehne se na setrvačnost zraku a DV to hezky otrocky domyslí a mlaskne tam fiktivní neexistující detaily, kterých si už oko všimne, ....
stayman (12393)|18.10.2004 23:06
Ziadne nastavenia si nevsimaj, len u tych reversov pouzi flicker, alebo len prehod polsnimky.
Tomáš X. (166)|18.10.2004 23:10
StayMane, ten elaborát, co jsem popsal, ale má taky logický základ, ne?
Mike (617)|19.10.2004 08:39
pierrek: nemuzes davat do DV s nastavenim upper fieald first, protoze dv je jen a pouze lower field first, takze tvuj vysledek je ten, ze vegas tomu cpe faramy s upper filed, coz kodek ignoruje a zkoduje to jako lower field first a tim prehodi pulsnimky a prehravani bude trhane, takze zmen na lower field first...
stayman (12393)|19.10.2004 11:00
Ak zmeni u iba toho reverzneho klipu, nic neignoruje
pierrek (59)|26.10.2004 18:47
[quote=Mike]pierrek: nemuzes davat do DV s nastavenim upper fieald first, protoze dv je jen a pouze lower field first, takze tvuj vysledek je ten, ze vegas tomu cpe faramy s upper filed, coz kodek ignoruje a zkoduje to jako lower field first a tim prehodi pulsnimky a prehravani bude trhane, takze zmen na lower field first...[/quote]


To je sice hezký a máš pravdu, a už to funguje i s rolo tituly, nic se neseká, než OVŠEM !!! a teď to příjde!!! - dáš jeden záběr pozpátku!!! Tím se ti změní ten kousek na Uper field First av še je po renderingu v pohodě. jen ten kousek se seká. I když ho přehodím na Lower, problem je stejný, Zkus to a uvidíš. A o Smart deinterlace mi ani nemluv! To je taky kapitola sama o sobě!
Mike (617)|27.10.2004 08:44
[quote=pierrek]
To je sice hezký a máš pravdu, a už to funguje i s rolo tituly, nic se neseká, než OVŠEM !!! a teď to příjde!!! - dáš jeden záběr pozpátku!!! Tím se ti změní ten kousek na Uper field First av še je po renderingu v pohodě. jen ten kousek se seká. I když ho přehodím na Lower, problem je stejný, Zkus to a uvidíš. A o Smart deinterlace mi ani nemluv! To je taky kapitola sama o sobě![/quote]

jo to vim, upozornoval jsem na to vyrobce uz u verze 4 a v petce je to porad, je to proste chyba vegasu, ja to resim tak, ze manualne prehodim pro ten klip field order a pak je to OK, ale obcas na to taky zapomenu a pak se divim :-)

co se ti nelibi na smart deinterlace? ten je prece na neco uplne jinyho...
pierrek (59)|27.10.2004 11:06
jo to vim, upozornoval jsem na to vyrobce uz u verze 4 a v petce je to porad, je to proste chyba vegasu, ja to resim tak, ze manualne prehodim pro ten klip field order a pak je to OK, ale obcas na to taky zapomenu a pak se divim :-)

co se ti nelibi na smart deinterlace? ten je prece na neco uplne jinyho...[/quote]

A kde nastavíš Field order ? Já myslel že smart deint. je na zrušení prokládání, nebo přehození půl snímků, nebo? Rád se poučím. A ještě jedna věc - to nemluvím o tom kdzž chci video zpomalit, tak po renderingu je sekaný ještě víc, přitom v prewiu okně je vše OK. Je smutný že Vegas o sobě tvrdí že je profesionální editor, když tam má takovou CHYBU!!!! A ještě nepodporuje žádný RT karty!
Mike (617)|27.10.2004 11:13
naco nastavovat field order? vzdyt ti to ty pulsnimku zrusi, prohazovat pulsnimky nejde, kdyz tam zadny nezbydou

jo ten vegas v tomto smutny je, ale zase na druhou stranu ne kazdy potrebuje realtime kartu, vsichni o tom mluvi a stejne ji nemaj
to ze je obraz po zpomaleni trhany je logicky, to jinak nejde
pierrek (59)|27.10.2004 11:17
[quote=Mike]naco nastavovat field order? vzdyt ti to ty pulsnimku zrusi, prohazovat pulsnimky nejde, kdyz tam zadny nezbydou

jo ten vegas v tomto smutny je, ale zase na druhou stranu ne kazdy potrebuje realtime kartu, vsichni o tom mluvi a stejne ji nemaj
to ze je obraz po zpomaleni trhany je logicky, to jinak nejde[/quote]

No psal si že - ja to resim tak, ze manualne prehodim pro ten klip field order a pak je to OK. A na co je teda Smart Deinterlace. Já tyhle věci nikdy nepotřeboval , protože jsem vše dělal v Progresive scan. Ale teď musím prokládat, když to běží na TV.
matess (128)|29.10.2004 13:02
[quote=StayMan by €RikŁ€]Ziadne nastavenia si nevsimaj, len u tych reversov pouzi flicker, alebo len prehod polsnimky.[/quote]

pls..to se dá nastavit kde a jak (myslím to přehození půlsnímků)?
stayman (12393)|29.10.2004 13:15
Na clip pravym tlacidlom mysi: Properties -> v prvej zalozke mas Reduce Interlaced Flicker -> v druhej zalozke u Field Order mas tie polsnimky... Ked to spravis takto, reverse je ciste jak vino :-)
matess (128)|29.10.2004 14:09
Jak dondu dom, hnedka to vyskúšám... 8-) :BB: 8-)