Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Rozdíl mezi Procoder Express, Procoder 2 (3) a Carbon Coder

dvbtester (44)|15.8.2007 16:54
Je mi jasné, že otázka zní trochu hloupě, zejména když je mezi programy uveden taky Carbon Coder se svou spoustou možností, ale já to myslím trošku jinak :

Dejme tomu uživatel potřebuje "pouze" dělat převod z DV formátu (výstup Canopus převodníku ADVC-55)
ve směru do formátu MPEG2 (nebo alternativně přímo do DVD - VOB -> složky AUDIO_TS/VIDEO_TS atd.)
a k dispozici má jeden AVI soubor (viz výše) případně více AVI souborů (rozsegmentované programem
WinDV podle scén ev. předvoleb atd.).

A samozřejmě co nejvyšší kvalita převodu, ovšem za rozumnou cenu. Tzn. narážím na Carbon Coder, který má spoustu funkcí, které se v daném případě nejpíše nevyužijí.

Mezi kandidáty je uveden i Canopus Procoder 2, který ale (alespoň dle ofic. nabídek na webu) není k mání (ani tudíž nevím kolik stál, když byl) a je nyní nahrazen verzí 3.

Jíinak na webu se dá najít i informace, že všechny 3 programy mají společného autora.

Dokázali by zdejší profíci ze zkušenosti říct proč to či ano nebo ne ?

Neboli stačí-li v daném případě ten nejlevnější, za předpokladu, že vyhoví zejména kvalitou a umí-li sloučit vstupní AVI do jednoho výstupního souboru MPEG2 (nebo jako DVD VIDEO - viz výše)

nebo je nutno mít verzi dražší, protože ... nebo tu nejdražší, protože ...
Foolproof (2713)|15.8.2007 20:39
Nevím co a jak ti kdo poradí, ale zkoušel jsem dle postupu http://cobraverde.net/Porady/dv2dvd.htm všechny 4 enkodery tam uvedené, víceméně jsem nepoznal rozdíl. Myslím si že od té doby se i free enkodery natolik zdokonalili, že i zadarmo se to dá vyřešit a velmi kvalitně.
Autorizace bez reenkodování DVDLabPro, zadarmo DVDAuthorGUI, ale tady je mezi komercí a free patrný velký rozdíl.
Pitomec (10211)|16.8.2007 06:24
dvbtester: Sloučit AVI do jednoho výstupního souboru umí všechny zmiňované softy (navíc se dá WinDV při grabování nastavit tak, aby natáhnul celý obsah pásky v kuse a nic nedělil) a pokud jde o možnosti softu, tak je snad vždycky lepší, když je jich víc (a některé zůstanou nevyužité), než když něco chybí. A proč řešíš cenu, to sem fakt nepochopil...
dvbtester (44)|16.8.2007 12:39
[QUOTE=Pitomec;147990]dvbtester: Sloučit AVI do jednoho výstupního souboru umí všechny zmiňované softy (navíc se dá WinDV při grabování nastavit tak, aby natáhnul celý obsah pásky v kuse a nic nedělil) a pokud jde o možnosti softu, tak je snad vždycky lepší, když je jich víc (a některé zůstanou nevyužité), než když něco chybí. A proč řešíš cenu, to sem fakt nepochopil...[/QUOTE]

Mne jen zajímalo, zda kódují stejným enkoderem (v případě MPEG2) a ve stejné kvalitě ...
Pitomec (10211)|16.8.2007 16:25
Řekl bych (a nejsem sám), že ten Carbon Coder z toho vychází nejlíp po všech stránkách.
eugen111 (2)|28.9.2007 18:15
prosím vas, ten Carbon je nutné nejako liečiť? Lebo spolu s ním mam keyupdate+hasp_windows.dll.
Pretože písal niečo o USB kluči, tak ako procoder. Dakujem
Pitomec (10211)|28.9.2007 19:19
USB klíč je součástí balení, pokud ti ho prodejce nedal, tak ho kontaktuj a trvej na něm.