Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Zkušenost s propojením LCD tv a PC přes HDMI/DVI

miroslavfruhauf (36)|12.8.2007 19:32
chtěl bych se poptat, zdali má někdo zkušenost s tímto propojením LCD tv jestli spolehlivě funguje, DVI počítač, HDMI TV, pro mě idelální řešení jak vynechat koupi DVD přehrávače + domácího kina a možnost přehrávání TV pořádů v HDTV (Prison Break, Lost)
Mesuge (81)|13.8.2007 13:11
Samozrejme, ze to lze ale jen v urcite konkretni kombinaci videokarta a LCD TV.. pisou se tady o tom romany.. globalni rada neni.. snad jen ze nikdo neprohloupi kdyz chvili pocka nez se novy standard poradne usadi.. Jeden by opravnene myslel, ze LCD TV budou uz od zacatku 100% PC kompatibilni a ejhle do dneska vetsina neni, proste to firmy odflakly, podcenily mnozstvi pripojovacu pres PC, postupne se to i diky tlaku spotrebitelu zlepsuje.. Firmy ktere jsou na tom nejlepe Tatung, LG, Toshiba a pak nektere drahe modely dalsich prednich znacek Sony, Samy, Philips atd..

Rada TV co je dnes na trhu (nizsi a stred ale casto i highend segment) nema uplne vyreseny 1:1 pixel mapping pres DVI natoz HDMI, takze ste rad kdyz rozjedete nenativni 1360x768 s overscanem, ktery uz nejde moc vyladit, na desktop to dost vadi ale na filmy ci hry uz to neni poznat..

--
Dale mate problemy/mozna uskali s drivery ATI/Nvidia a konkretni aplikace at jiz pro upscale Xvidu jako FFdShow nebo ruzne soft DVD playery, a hry jsou kapitole sama pro sebe..

PS proste berte jen to co vite, ze nekomu chodi v te aplikaci co zrovna chcete take..
miroslavfruhauf (36)|13.8.2007 13:44
no moje kombinace by byla Radeon 9600XT a nejspíše Panasonic TX 32LMD70F nebo Samsung LE32R86BD, nevím, je lepší propojit přes kabel DVI/HDMI nebo přes PC vstup na TV ? záleži co to udělá, jestli se obraz přepočítá na celou obrazovku tak jak má, to asi člověk nezjistí dokud to nevyzkouší.... určeno by to mělo být hlavně na sledování filmů, hry nehrajou roli
aldafallout (9)|13.8.2007 14:25
Řeším podobný "problém":
Mám HTPC připojené na LCD-TV (viz dole)

Mám na desce integrovanou grafickou kartu, která má konektor D-SUB. Obraz z PC se mi zdá na LCDčku celkem fajn. Nedávno jsem koupil 8600GT s tím, že využiju DVI a připojím do HDMI, ale prodal jsem jí tak rychle dál, že jsem si nestihnul koupit ani kabel. Chci se zeptat, zda někdo zkoušel obě zapojení a sledoval zlepšení obrazu? Uvažuji nad koupí nějaké velmi levné grafiky (hry nehraju) pro možnost připojení DVI-HDMI. Vyplatí se to?

([color=red].::HTPC::. [/color] , [color=blue]Intel celeron 3,33 Ghz Cedar mill, Gigabyte 945G, 2x1 GB Buffalo 667, SilverStone LC17S Lascala, semipasiv PSU, WD 200GB, Hitachi 320GB, Lite-on 18A1H...LCD-TV 32" Samsung[/color])
miroslavfruhauf (36)|13.8.2007 16:05
zajímalo by mě, zdali jste zkoušel přehrávání videa v 720p na onom lcd přes D-SUB, zda-li to funguje bez problémů, otázka jestli má cenu propojovat přes HDMI-DVI, jestli to opravdu přinese zlepšení, zkoušel někdo ?
miroslavfruhauf (36)|13.8.2007 18:53
tak v manuálu k Panasonicu 32LMD70F jsem se dočetl že 1366*768 lze nastavit pouze pře D-SUB, přes HDMI rozlišení nižší... nechápu proč...
Bobanovicz (169)|13.8.2007 20:07
Protože D-SUB je určen k připojení PC (proč to ovšem není aspoň DVI opravdu nechápu). Já mám dokonce v manuálu k Samsungu napsáno "Nepokoušejte se připojit konektor HDMI/DVI ke grafické kartě počítače nebo laptopu.
(Výsledkem bude prázdná obrazovka.)"
Což sice není pravda, ale při zapojení PC (HDMI) do TV(HDMI) se mi nepodařilo nastavit správné rozlišení, se vzrůstajícím rozlišením se dokonce obraz na TV zmenšoval.
Přes D-SUB nastavím bez problémů 1360 × 768.
Radoo (1302)|13.8.2007 22:51
licna (8)|15.8.2007 15:52
Já mám ten Panasonic 32LMD70F. Na dívání na TV/DVD super, ale k propojení s PC se moc nehodí. 1366x768 přes D-SUB to sice jde, ale nedává pixel mapping 1:1 (fonty jsou kostrbaté). Ona to rozlišení totiž zobrazí v 1024 sloupcích, a musíte přepnout na aspect 16:9, aby se to roztáhlo, ale ten obraz je pak mírně řečeno, nedokonalý.
Když tam dám přes HDMI 1280x720, tak ten obraz zase není přes celou obrazovku - dostanu jen výřez :-(
Taky jsem měl původně záměr dát si do obýváku HTPC, ale s výběrem telky jsem se v tomto ohledu asi netrefil. Nicméně, jinak si na ni nemůžu vůbec stěžovat, takže si ji už nechám.
miroslavfruhauf (36)|15.8.2007 19:27
Hm, to je docela škoda, čekal jsem, že to má Panasonic pořešené, můžu se zeptat na druh vaší grafické karty ?
miroslavfruhauf (36)|15.8.2007 19:31
má někdo připojené PC k LCD tv 32 palců s bezproblémovým zobrazením, když tak napiště jakou TV vlastníte....
licna (8)|15.8.2007 22:17
[QUOTE=miroslavfruhauf;147950]Hm, to je docela škoda, čekal jsem, že to má Panasonic pořešené, můžu se zeptat na druh vaší grafické karty ?[/QUOTE]

1. Ntb Dell D620 (NVIDIA Quadro NVS 110M) , D-SUB, 1024x768 - obraz dobrý, ale jen TV byla v 4:3. Nepodařilo se nastavit žádné rozlišení 16:9 na grafice.

2. Ntb Acer TravellMate 6463: (ATI Radeon Mobility X1300; má oba výstupy) DSUB - Powerstripem šlo přidat rozlišení 1366x768. TV jsem dal na 4:3, obraz byl horizontálně "zdrcnutý" do 1024 sloupců. TV jsem přepnul na 16:9. Obraz se proporčně sice srovnal, ale nešel doštelovat tak, aby byl ostrý, ani přesně na plochu obrazovky.
DVI na HDMI. Obraz nevyplní celou plochu obrazovky, neboť je velký jen 1280x720 pixelů. Bohužel, ani ostrost není bůhvíjaká, fonty nejsou vyhlazené jak to bývá v případě nativního rozlišení. Nicméně, HD video 720p vypadá na té televizi velmi dobře.

3. Stolni PC, MB Asus 690G s integrovanou ATI X1250, včetně HDMI. Chování v podstatě stejné jako u Aceru i v případě HDMI výstupu z PC.

=> jestli tu televizi budu někdy mít připojenou k HTPC, což jsem původně zamýšlel, tak to budu nejspíš propojovat přes to HDMI a oželím tu plnou plochu (černý rámeček kolem je asi 1cm po stranách a 0,6 cm nahoře a dole, pro mě žádná tragédie.
miroslavfruhauf (36)|28.8.2007 20:01
Toto je psáno v návodě od LCD tv Samsung, myslel jsem, že tyto problémy se týkají pouze plazmových obrazovek, už jsem z toho vážně jelen, jaký rozdíl je mezi běžným LCD monitorem a LCD televizorem, na LCD monitoru je statický obraz pořád a nevadí mu to.... Dělají na LCD televizorech konektor na připojení k PC a při tom takové zadní vrátka, co kdyby se něco stalo, mi za to neručíme...

Opatření při zobrazení statického obrazu
Statický obraz může způsobit trvalé poškození obrazovky televizoru.
• Neponechávejte statický obraz na panelu LCD po dobu delší než 2 hodiny, mohlo by dojít ke zhoršení obrazu.
Toto zhoršení obrazovky se také označuje jako „vypálení obrazovky“.
Abyste zhoršení obrazu předešli, snižte při zobrazení statického obrazu nastavení jasu a kontrastu.
• Sledování televizoru LCD při formátu zobrazení 4:3 po dlouhou dobu může na pravém a levém okraji a ve středu obrazovky
zanechat stopy po okrajích způsobené rozdíly ve vyzařování světla. Podobný efekt může na obrazovce zanechat přehrávání
DVD nebo používání herní konzole. Na poškození způsobené výše uvedeným efektem se nevztahuje záruka.
• Zobrazení statického obrazu z videoher a PC po delší dobu může způsobit částečný efekt „afterimage“.
Tomuto efektu lze předejít snížením jasu a kontrastu při zobrazování statického obrazu.
licna (8)|29.8.2007 09:13
[QUOTE=licna;147929]Já mám ten Panasonic 32LMD70F. Na dívání na TV/DVD super, ale k propojení s PC se moc nehodí. 1366x768 přes D-SUB to sice jde, ale nedává pixel mapping 1:1 (fonty jsou kostrbaté). Ona to rozlišení totiž zobrazí v 1024 sloupcích, a musíte přepnout na aspect 16:9, aby se to roztáhlo, ale ten obraz je pak mírně řečeno, nedokonalý.
Když tam dám přes HDMI 1280x720, tak ten obraz zase není přes celou obrazovku - dostanu jen výřez :-(
Taky jsem měl původně záměr dát si do obýváku HTPC, ale s výběrem telky jsem se v tomto ohledu asi netrefil. Nicméně, jinak si na ni nemůžu vůbec stěžovat, takže si ji už nechám.[/QUOTE]

Měl bych uvést věc na pravou míru, abych někoho zbytečně nemystifikoval. Ten Panasonic umí zobrazit 1366x768 z D-SUB PC dobře, obraz vypadá jak má (tedy 1:1); nakonec jsem na to přišel, jak to nastavit.
miroslavfruhauf (36)|29.8.2007 12:27
Můžu se zeptat teda v čem byla zrada že to nešlo ? Děkuji.
nksh (116)|29.8.2007 12:51
podle mě si v menu nepřepnul na widescreen :)
josefd (21)|29.8.2007 13:32
Buď jsem měl štěstí a nebo nechápu s čím tady laborujete :-) Resp. moje hlavní výhoda je, že mám TV s rozlišením 1280*720 (ideální na filmy v 720p :-) ), je to projekční 50" Sony 50E2010. (Doporučuji někde shlédnout, protože neuvěříte, že je projekční! TV je tak ostrá, že můžete klidně z blízkosti spočítat pixely! :-) ). V manuálu k TV se píše že se nedoporučuje připojovat TV k PC přes HDMI. Každopádně je to nesmysl, protože s tím není nejmenší problém! I pokud zapomenu na PC nastavit správné rozlišení (nechám tam 1680*1050 co mám na LCD) tak TV obraz zobrazí! Jenom je jako zdroj signálu uveden 1080i, samozřejmě je mnohem lepší nastavit nativní rozlišení. Jenom nechápu dvě věci, jak může sony udělat TV s rozlišením 1280*720, kde D-SUB podporuje max 1024*768 a přitom nedopuručit připojení PC přes HDMI a za druhé proč všichni výrobci dělají LCD s rozlišením 1366*768.
vetinari (3)|3.9.2007 15:48
zdravim, toto je vlakno, kde by ste mi asi vedeli pomoct.
mam:
- DVD prehravac s HDMI vystupom (Sencor SDV 7301H)
- HDMI kabel s HDMI > DVI redukciou
- 22" LCD monitor s DVI vstupom (Samsung 225BW, 1688*1050)

ked to vsetko prepojim, nemam v LCD ziaden signal...

co robim zle? co by som mal nastavit? je mozne, ze by to nemuselo fungovat?
Mesuge (81)|3.9.2007 18:31
Mno, mozna-urcite je toho duvodem, ze krmis ten monitor pres DVI signal, ktery nejde z PC, ale z jakehosi Sencoru pres tu redukci..
Radoo (1302)|3.9.2007 20:45
[QUOTE=vetinari;149427]zdravim, toto je vlakno, kde by ste mi asi vedeli pomoct.
mam:
- DVD prehravac s HDMI vystupom (Sencor SDV 7301H)
- HDMI kabel s HDMI > DVI redukciou
- 22" LCD monitor s DVI vstupom (Samsung 225BW, 1688*1050)

ked to vsetko prepojim, nemam v LCD ziaden signal...

co robim zle? co by som mal nastavit? je mozne, ze by to nemuselo fungovat?[/QUOTE]

- Dle mě je to tím, že máš buď kabel DVI na HDMI, tzn opačný směr a myslíš si, že máš HDMI na DVI, pochybuju že by byl obousměrný.
- Nebo kabel je ok a nemáš na obou zařízeních HDCP ochranu.
vetinari (3)|3.9.2007 21:49
takze som bol asi vcera vecer uz dost unaveny. poznate to, nieco nejde a na druhy den to zapojite a vsetko je ok. a tak sa aj stalo.

vsetko funguje tak ako ma. iba nejdem na plne 1080p ale iba 720p

ale inak parada. nebudem musiet kupovat televizor :)
Radoo (1302)|3.9.2007 22:00
[QUOTE=vetinari;149460]takze som bol asi vcera vecer uz dost unaveny. poznate to, nieco nejde a na druhy den to zapojite a vsetko je ok. a tak sa aj stalo.

vsetko funguje tak ako ma. iba nejdem na plne 1080p ale iba 720p

ale inak parada. nebudem musiet kupovat televizor :)[/QUOTE]

V čem byla chyba, zapojit kabel není zas taková magie :)
Gratuluju