Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Jak z DV zdroje deinterlaced Xvid a mp3 zvuk

Dannyson (4)|9.8.2007 23:37
Jak nejlépe udělat z DV zdroje .avi s Xvid videem s deinterlace a mp3 zvukem? Mam video nahrane z DV kamery, sestrihane ve Vegasu a potrebuji vystup s odstranenym interlacem v Xvid formatu a s mp3 audio stopou. Zatim me pokusy konci posunutym zvukem, nebo neposlusnym Xvidem, ktery mi dela vystup s jinam bitratem nez potrebuju. A zpusob udelat vystup jako DV a v GK zkomprimovat nejde protoze jeho deinterlacer neumi pracovat s DV videem.
jojto (865)|10.8.2007 05:59
Vyexportuj z Vegasu ako DV. Demuxni (VirtualDub), preved audio na mp3 (BeSweet), tu mp3 a video stream natiahni do VirtualDubu nastav pripadny orez, deinterlace (doinstaluj Smart deinterlace a pouzi volby [FONT=Verdana]"Frame and field differencing", "Edge directed interpolated" a "Motion map denoising"[/FONT]), potom mozno nejaky "odsumovac" a nakoniec resize. 2 pass VBR Xvid (GSpot blbo detekuje bitrate) alebo DivX (nevidim rozdiel v kvalite obrazu). Bitrate podla sumu v zdroji cca 1500-2000 kbps (pre spokojnost s vysledkom).
Dannyson (4)|10.8.2007 13:26
Diky za pomoc. Kdysi jsem zkousel Smart deinterlace, ale asi spatne protoze hlasil stejny problem.
Momentalne me uz jenom neposloucha Xvid a dela velikost vysledneho videa vetsi nez nastavim. Jeste musim VD lepe ovladnout.

EDIT: Tak jsem dal load defaults a nastavil znova a uz me posloucha ... co k tomu rict :-)
Dannyson (4)|6.1.2008 13:46
Tak jsem se do toho po delsi odmlce pustil a mam problem s vystupen z Vegasu. Exportovany sestrihany film s kodekem DV je rozmazany a vypada jako bych ho hodne spatne zkomprimoval - barevne artefakty, neostre hrany. Nevim jestli jsem si toho predtim nevsiml ...

Dokonce i kdyz to udelam po staru Vegas - HUFF - GK /Xvid - deint/ tak je vysledek spatny - jednolite barevne plochy jsou flekate

Nevim co delam jinak - spatne

Vegas - Render As- DV /nebo huff/, no interlace, lower first, best video, zvuk taky - huff je dobry s interlacem, DV u titulku dela barevne artefakty
- po projeti DV podle navodu nahore je vysledek mizerny - resize na 640*486, deint a 2pass Xvid unrestricted, 1880kbps, nasteveni vyhledavani 5 a 1 a vsechny dalsi vylepseni vypnuty
- stejne tak dopadne Huff po projeti gordianem - nastaveni stejna, akorat kernel deint
Krist (376)|7.1.2008 08:21
a proc to do toho GK nepustis rovnou z Vegasu pres frameserver ? Zvuk to asi neveme ale ten dodas ve VD.
Dannyson (4)|7.1.2008 12:06
Protoze jenom tusim ze neco jako frame server existuje. Jak funguje a jak ho pouzit -natoz konkretne ve Vegas- netusim vubec :-)

Zvuk je jasnej ten si pretahnu z originalu.

EDIT: Tak jsem si zprovoznil DebugMode Frameserver a jsem zvedav na vysledky.

EDIT2: Takze zatim asi nejlepsi reseni bez zbytecneho mista kolem a s uspokojivou kvalitou /jako pres HUFF/- Vegas - Frameserver - VirtualDubMod - XviD , Gordian frameserver za vstup nechce vzit, ale vubec nevadi.

Diky za rady