Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Video v prehrávači nejde posúvať

6430 (16)|9.8.2007 18:48
Zdravím Vás,
Keď vo Vegase renderujem vytvorený projekt cez Debug moge frame server a následne Canopus Pro coder 2 do formatu DVD Vob, tak na prehravači nemôžem posunúť a ani zastaviť prehrávaný záznam, Čo sa s tým dá robiť? Viem, že mi doporučíte študovať fórum, ale ozaj niet času.
vlada (3470)|9.8.2007 23:02
Tak zkus nejdřív říct, v jakém přehrávači to takhle zlobí. Které všechny jsi zkoušel?
6430 (16)|10.8.2007 09:21
Robí to na všetkých, skúšalo sa to na panasonicu,sony a ani už neviem aké značky, skrátka posunúť to nejde a keď sa to zastaví, tak to už viac nejde pustiť, jedine od začiatku.Možno to chce SONY DVD Architekt, ale v tom neviem robiť, skúšal som to a súbor VOB to neberie, tak ako to mám dať renderovať vo vegase a potom z toho architekta? Učím sa to a mám v tom už zmätok.
stayman (12393)|10.8.2007 14:39
[QUOTE=6430;147495]Robí to na všetkých, skúšalo sa to na panasonicu,sony a ani už neviem aké značky, skrátka posunúť to nejde a keď sa to zastaví, tak to už viac nejde pustiť, jedine od začiatku.Možno to chce SONY DVD Architekt, ale v tom neviem robiť, skúšal som to a súbor VOB to neberie, tak ako to mám dať renderovať vo vegase a potom z toho architekta? Učím sa to a mám v tom už zmätok.[/QUOTE]

DVDArchitect VOB zoberie v pohode, do Vegasu to nedavaj, pretoze to nie je authoringovy program a navyse Mpeg rekompresuje. Nechapem preco si nevyrobis program stream, alebo elementary a tak to das hocjakemu DVDauthoringovemu softu spracovat, vratane kapitol a pripadne menu. Taketo "jednoduche" operacie ti zaberu par minut a nemusis mat na to ani vysoku skolu.

Modi, presunut temu do masteringu!!!!
vlada (3470)|10.8.2007 15:08
Každopádně pokud už to máš ve VOBech (rozuměj DVD-Video), tak je asi nejjednodušší způsob jak se pokusit o záchranu toto: Programy jako DVDDecrypter nebo DGMPGDec proveď demux (rozdělení videa na samostatný zvuk a obraz) a potom to spoj zase dohromady nějakým jednoduchým authoringovým programem (Muxman, IfoEdit).

Taky je vhodné vyzkoušet to DVD na počítači (přehrávače MPC, VLC). Problém totiž může způsobovat taky špatné vypálení nebo medium. Původně jsem si myslel, že Ti to takhle zlobí v počítači, nikde si nenapsal, že máš na mysli stolní přehrávač. A jelikož já takové přístroje považuju za přežitek, tak mě to ani nenapadlo. :-)
6430 (16)|10.8.2007 19:57
Na počítači mi to ide v pohode. Takže keď to zostrihám vo vegase, ako to mám dať renderovať, keď chcem aj menu vytvoriť v architekte? Dočítal som sa v návode, že canopus je dobrý, tak som to robil v tom, video je celkom kvalitné, myslel som si, že menu urobím v DVD Architekt a tak asi to nemám do DVD VOB renderovať, lebo to nemôžem v tom architekte otvoriť potom. Viem, že to sú blbé otázky a možno sa smejete tomu,ale kto iní mi poradí keď nie tu?
stayman (12393)|10.8.2007 22:41
Ved osm ti to pisal, ze na akeho oneho si robis v ProCodere VOBy !!!!!!!!!!!????????????
vlada (3470)|10.8.2007 23:20
6430
VOB je jenom kontejner, při renderování je jeho volba zcela nepodstatná. Podstatný je, aby to bylo MPEG-2 video se správnýma parametrama. A je celkem jedno, jestli to bude Elementary Stream, MPEG Program Stream (VOB, MPG), MPEG Transport Stream (TS), MP4 nebo MKV. To je prostě fuk.

VOBy vytvoří až authoringový program a pokud mu předhodíš MPEG-2 video se správnými parametry, tak ho nijak měnit nebude. Pouze to zabalí do VOB kontejneru, přihodí IFO a BUP soubory, případně přidá menu. Renderovat prostě musíš z ProCoderu nebo z Vegasu do MPEG-2 (oba jsou na tom kvalitou dost podobně) a o kontejner se nestarej. Ideální je vyrenderovat čistý (elementary, raw) streamy. Čili .m2v a .ac3. S tím se nejsnáz pracuje dál.
6430 (16)|11.8.2007 10:53
Tak idem to skúsiť a ďakujem zatial.
6430 (16)|13.8.2007 09:55
Tak som to urobil tak ako si napísal vo Vegase a funguje to bez problemov a dokonca sa mi zdá, že výsledok je kvalitnejší. Ďakujem, keby nie tohoto fóra, tak sa s tým ešte trápim.