Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

LCD TV 40% sport / 20% normal tv (upc) / 20% playstation 3 / 20% filmy, serialy z PC

cyppisek (17)|7.8.2007 11:48
LCD TV 40% sport / 20% normal tv (upc) / 20% playstation 3 / 20% filmy, serialy z PC

Ruzne jsem to tu procital, ale jelikoz se v TV vubec nevyznam necham si velice rad poradit.

Nejdrive jsem myslel, ze by stacilo 26", ale asi je to malo, takze 32". Puvodne jsem chtel do 20k, ale cekam, ze v techto pozadavkach nemuzu cekat zazrak. Asi bych byl ochoten do toho dat i 30k, kdyz by to melo fungovat dobre.

Podle toho co jsem zde vycetl.

Tohle by mel byt kvalitni kousek.
http://www.lcdtelevize.biz/LCD-TV-Samsung-LE32M87BD-Black/i26842/

Libi se mi jeste tato.
http://www.lcdtelevize.biz/LCD-TV-Samsung-LE32R86BD/i26180/

Samozrejme kazda koruna usetrena je pro me dobra, ale nerad bych koupil neco s cim bych pak nebyl spokojen znate to. V TV koukam hlavne na fotbal, takze bych nerad nejaky smouhy. Bude to prvni LCD TV.

Diky vsem za rady!
robert.kotasek (777)|7.8.2007 11:59
jestli si pevne rozhodnut pro lcd (jako ze 32" plazma neni) tak bych ti doporucil kvuli sportu neco s velice kratkou odezvou (napr. 3ms - PHILIPS 32PF9531 - ale stoji okolo 31k).
Kazdopadne se na sport hodi lepe plazma...
cyppisek (17)|10.8.2007 08:45
Tak jsem to tu znovu procital a pry je sport v pohode az na fotbal / hokej. Kde LCD na CRT trosku ztraci. Presto do toho Samsungu 32M87BD nejspis pujdu.

Pokud je tu nekdo kdo ho vlastni tak kdyby se podelil o zkusenosti. Byl bych vdecny. Diky
RICI (222)|10.8.2007 10:34
Pokud jdes do LCD, tak "M" Samsungem urcite nic nezkazis. Jedna z nejlepsich 32" na trhu. Mozna jeste nakej ten Philips, ale jak bylo psano za ty prachy asi jen 9531, a M87 je mladsi. Naka koruna by se dala usetrit "V" Sonakem (cca 25k), nebo Toshiba WL68P. Jsou to starsi, ale nadupany masinky. Nicmene pokud ses sportovni maniak, tak bych si to zajel primo do Samsungu zkouknout live, protoze to bude dost o necem jinym nez na CRT...
robert.kotasek (777)|10.8.2007 11:05
jeste k tomu fotbalu - pripada mi ze nejde ani tak o odezvu jako spise o detaily. CRT toho hrace rozmazla +- a proste clovek vedel ze to je baros, nedvet atd ... LCD ze sve podstaty zobrazuje kazdy detail, ale ten hrac je tak maly ze to rozkostickuje. Castecne se to da odstranit (alespon na philipsech) pomoci zapnuti MPEG artefact, kdy mimojine jakoby rozmazne cely obraz - je to koukatelne.... To ale mluvim o fotbale, ktery je z "VELKE" dalky.... videl jsem uz i fotbal ktery byl z mensi vzdalenosti a tam bylo vse OK.

K tomu M... pred LCD jsem mel crt 32pw9520 (plocha crt s antireflexni vrstvou) odrazy tam byly a pokud svitilo slunicko tak to bylo bez zatemneni spatne... Nevim zda vubec to M ten atireflex ma, takze asi tak...
mkw (14)|10.8.2007 19:50
Řeším už delší dobu stejnou věc. Po všech různých doporučeních jsem se rozhodoval mezi Philipsem 7562d a těmito dvěma samsungy. Skoro nikdo mi ale nebyl schopen říct, jak je to s propojením s PC (skoro jsem považoval za samozřejmost, že přes hdmi/dvi bude fungovat 1:1 mapování pixelů, čekal jsem, že neduhy jsou jen u větších panelů.) V manualu Philipse jsem našel, že z PC zobrazí max 1024x768 (nejspíš to pak přepočítá a roztáhne?), stejně to řeší Panasonic (podle jiného příspěvku tady na tvfreak). U Samsungu je v manuálu napsáno, že přes hdmi/DVI zvládne 1360x786 (nejspíš těch 6 pixelů nezobrazí), což by bylo řešení. Nemáte k tomu prosím někdo nějaké komentáře?
U obou modelů Samsungu se bojím právě lesklého panelu. Neviděl jsem je ještě naživo. Víte někdo, jestli i v 32" verzi je u R i M lesklý panel?
Poslední věc - nevím, jestli má smysl připlatit za M. 100 Hz se řeší dopočítáváním, asi by to chtělo vidět. Ale byl bych taký rád za nějaké postřehy.
Al Bunda (33)|10.8.2007 21:04
[QUOTE=mkw;147566]Řeším už delší dobu stejnou věc. Po všech různých doporučeních jsem se rozhodoval mezi Philipsem 7562d a těmito dvěma samsungy. Skoro nikdo mi ale nebyl schopen říct, jak je to s propojením s PC (skoro jsem považoval za samozřejmost, že přes hdmi/dvi bude fungovat 1:1 mapování pixelů, čekal jsem, že neduhy jsou jen u větších panelů.) V manualu Philipse jsem našel, že z PC zobrazí max 1024x768 (nejspíš to pak přepočítá a roztáhne?), stejně to řeší Panasonic (podle jiného příspěvku tady na tvfreak). U Samsungu je v manuálu napsáno, že přes hdmi/DVI zvládne 1360x786 (nejspíš těch 6 pixelů nezobrazí), což by bylo řešení. Nemáte k tomu prosím někdo nějaké komentáře?
U obou modelů Samsungu se bojím právě lesklého panelu. Neviděl jsem je ještě naživo. Víte někdo, jestli i v 32" verzi je u R i M lesklý panel?
Poslední věc - nevím, jestli má smysl připlatit za M. 100 Hz se řeší dopočítáváním, asi by to chtělo vidět. Ale byl bych taký rád za nějaké postřehy.[/QUOTE]

Vlastnim nekolik malo dni Samsung LE32R87 a muzu rict, ze leskly panel nema, tedy pokud panelem nazyvas to, kde se zobrazuje obraz :-). Jinak nohu a ram kolem je cerny a leskly. Na zivo jsem ji videl v Praze v Elektrowordu meli tam sloup na jedne strane 40 a 37 palcove lcd Samsung nad sebou rady R a na druhe myslim, ze to byla rada M. No a PC jsem k nemu pred HDMI nepripojoval a ani nebudu jelikoz to moje gr. karta nepodporuje. alespon si to myslim :-)
robert.kotasek (777)|11.8.2007 09:12
mkw: s tim philipsem mas pravdu 1024x768 - mam to propojene s-video (jiny zatim nemam) a zobrazi mi to opravdu jen kostku... ale ve formatu 14:9 ty okraje nejsou tak hrozne... koser to ale neni ... kdyby jste meli nejakou informaci s hdtv vystupem z karty u tohoto zobrazeni (1024x768) tak to prosim napiste, mam v planu ji koupit ale kdyby to bylo stejne tak na to prdim....
mkw (14)|11.8.2007 12:06
[QUOTE=Al Bunda;147577]Vlastnim nekolik malo dni Samsung LE32R87 a muzu rict, ze leskly panel nema. No a PC jsem k nemu pred HDMI nepripojoval a ani nebudu jelikoz to moje gr. karta nepodporuje. alespon si to myslim :-)[/QUOTE]

Díky, dobrá zpráva! Jestli nemá obrazovku jako zrcadlo a neuvidím se v hlavní roli každýho filmu, tak se stává kandidátem :) Půjdu to omrknout ještě do obchodu. Propojení ve vyšším rozlišení zkusit můžeš, redukce dvi-hdmi se prodávají (namátkou z google):
http://lcd.nej-ceny.cz/37298/redukce-dvi-hdmi.html
http://lcd.nej-ceny.cz/37298/redukce-dvi-hdmi.html
Údajně pro tento účel ale funguje jen druhý hdmi na tv ;)
Ještě se zeptám, jak bys prosím (subjektivně) ohodnotil kvalitu analogu na téhle tv? Všichni si pochvalují právě philipse, že to zvláda na jedna. Já se trochu uklidňuju, že by to mohlo být dost podobné. A co sport? Jestli má smysl přihodit nezanedbatelně za Mko.

[QUOTE=robert.kotasek;147616]kdyby jste meli nejakou informaci s hdtv vystupem z karty u tohoto zobrazeni (1024x768) tak to prosim napiste[/QUOTE]
Možná jsem úplně nepochopil, co myslíš. Na Philips nejspíš z PC víc jak 1024x768 dostat nepůjde :( Já mám právě pořád PC a tv propojené, koukám na hromadu seriálů a občas něco hraju.
Al Bunda (33)|11.8.2007 19:04
mkw:
Na 100% ti muzu zarucit, ze nema obrazovku jako zrcadlo :-). Kvalita analogu je podle me prijatelna na televizi koukam ze 2,4 m. Mam kabel od UPS bohuzel kvalita signalu silne kolisa. Naposledy predevcirem byl signal silny a nekolisal a na televizi se dalo koukat z 1,5 m bez problemu. Ted jsem pokusne zkousel chytit digital z Bukove hory a film Posetilost mocnych byl opravdu nadherny. Sam jsem byl prekvapeny. Ted jsem se koukal na Primu davali fotbal, musim rict, ze fotbal neni to co me ve sportu zajima. Nezpozoroval jsem zadne rozmazane smouhy za micem jak jsem kdesy cetl. Naschval jsem se na to soustredil, ale je to opravdu muj dojem. Abych rekl pravdu tak nevim na co se soustredit. Jak jsem psal Samsung panel jsem videl v Elektrowordu na Cernem moste na Rkach vysilali HDready a na Mkach HDfull, nejsem odbornik, ale nevidel jsem zadny znatelny rozdil (koukat se na to dalo z 0,5 m). Bohuzel nevim jestli je tam ten panel stale je to uz pomerne dlouho co jsem tam byl. Jinak jsem mel moznost videt Samsunga v analogu a hned vedle byl postaveny Philips take na analogu a musim rict, ze byl Philips lepsi, ale co jsem byl upozornen kamaradem prodavacem tak v digitalu je to obracene (a P byl oproti S o dost drazsi, bohuzel nevim jaky to byl typ). Nevim co je na tom pravdy, ale verim odbornikum. Bocni pohled - napisu to takhle stoupnu-li si zhruba 45 st od osy odbrazovky vlevo nebo vpravo barvy vyblednou. Pokud bezi digital nebo DVD tak se mi zda, ze barvy jsou stale stejne, ale nekoupil jsem si televizi na to abych na ni koukal zboku a ani to u nas neni mozne tak tohle ani neresim (jinak se da panel natocit tak jak potrebujes). Tovarni nastaveni - nekde jsem napsal, ze tovarni nastaveni neni moc stastne, ale pokud tam das digitalni signal tak je to oproti analogu nebe a dudy (napr.tovarni nastaveni Film je prakticky na analogu nekoukatelne na digitalu je to, ale jine) pokud by se tam pustil signal pres HDMI tak to bude asi jeste lepsi. Jinak v nastaveni barev se da pomerne dost vyradit a kazdy si muze nastavit co jak chce. Je dobre, ze i tovarni nastaveni se muze menit jak chces. Bohuzel nemuzu rict jestli je to opravdu televize vhodna pro tebe. Ja jsem s ni spokojeny, ale moje naroky jsou asi jine. Me byla doporucena jako nejlepsi v pomeru cena/funkce. Tak to je asi tak vsechno. Ted zalezi jen na tobe pro co se rozhodnes, nejlepsi by bylo si ji prohlidnout nekde v prodejne a pokud by bylo pripojena na analog tak jeste lepsi. Pokud by jsi jeste chtel neco vedet tak napis pokusim se to zodpovedet, ale jak uz jsem napsal odbornik nejsem tak nevim jestli ti moje informace k necemu budou.
robert.kotasek (777)|11.8.2007 21:15
mkw: jde o to zda nahodou hdtv vystup neudela jine rozliseni... ale asi ne... mimochodem ja teda pouzivam jen na avica (h.264)

Al Bunda: 32pfl7562d - takrka nepoznam analog a digital .... oba jsou uplen skvele.... ;)
Al Bunda (33)|12.8.2007 01:32
Tak to se mas dobre. Pokud je kvalitni analogovy signal tak se kvalita obrazu blizi digitalu. Dokonce jsem nekde cetl, ze se vyrovna digitalu. Bohuzel od UPC je kvalita signalu hodne kolisava.
cyppisek (17)|12.8.2007 11:31
Dnes jsem byl omrknout par obchodu. Bohuzel jsem nikde nevidel LE32M87BD, pouze LE32R87. Vsude meli spise 86BD. Jeste neco obehnu. Nevite kde v Praze bych se na ni zarucene mohl mrknout?
cyppisek (17)|15.8.2007 18:59
Tak uz ji mam doma. Zatim vypada dobre, ale moc jsem toho jeste nestihl odzkouset. Prekvapila me velikost, v obchode se zdala mensi jak v byte.
cyppisek (17)|17.8.2007 13:27
tak pokud to nekoho zajima zatim jsem s ni maximalne spokojenej

dnes jsem poridil dvi hdtv kabel a pripojil jako druhy monitor k pc, ze zacatku jsem byl pekne nastvanej, ze to nedava moznost poradneho rozliseni, ale jen 1280*720 nebo tak nejak

v navodu sem cet, ze pro pripojeni k pc je specialne urobenej hdmi 2
to jsem si cet uz pred pripojenim, jenze nepochopitelne sem to dal do hdmi 1 :-) po pripojeni do dvojky uz sem dostal krasny 1360*768 a hned jsem poznal jinsi kvalitku, filmy v 720p na ni vypadaj k svetu

zatim si nemuzu stezovat :-) treba jeste na neco co me bude stvat prijdu
mkw (14)|17.8.2007 15:49
No jasně, že zajímá. Na hromadě diskuzí většinou chybí konec. Takže nakonec jsi vzal Mko nebo Rko? Jestli M, má zrcadlovou obrazovku? :) A co fotbal a analog/digitál z pohledu tvých očí? Má smysl těch několik tisícovek za M navíc?

Super, že jsi vyzkoušel i propojení s PC. Jen moc nevím, jak ta technologie pracuje - jestli těch zbývajících 6 pixelů jednoduše nezobrazí nebo se přepočítá celý obraz.
Ještě mě trochu znervózňuje, že bych musel ps3 a pc pořád přehazovat do 2. portu, aby vše jelo správně.
Každopádně díky i Alovi za info.
cyppisek (17)|17.8.2007 16:19
bral sem Mko, zrcadlovou obrazovku nema, to by byla hruza :-) mam to na nb a spatne to neni, ale u televize si to nedokazu predstavit, jestli ma cenu par tisic na m priplatit nedokazu posoudit, mozna by R stacilo

fotbal mi prijde v pohode, hned ve stredu jsem koukat na spartu kterou davali sirokouhle a to byla parada, rozdil to trosku je, ale jde podle me o zvyk

tech 6 pixelu to nezobrazi podle me, nebo teda nejak z blizka jsem to nezkoumal, ale obraz je krasne ostrej, takze to beru, ze to zobrazuje nativne a nic to neprepocitava

s tim ps3 / pc prehazovanim by bylo pekne blby, bohuzel nemam moznost vyzkouset, kazdopadne pod hdmi1 a hdmi2 vstupem se to chovalo jinak, ale ps3 by treba zvladl i ten hdmi1 vstup skvele
miroslavfruhauf (36)|17.8.2007 17:38
Původně jsem uvažoval o Panasonicu, ale prioritou je připojení k PC, tak jsem rád, že na Samsungu to šlape přes HDMI, spíš pudu do něj. Mám pocit, že výrobci podceňují připojení k PC nebo multimediálnímu centru, protože takový je trend do budoucna, nikdo se nechce koukat na deformovaný obraz na televizy za 23 000,-
cyppisek (17)|18.8.2007 21:03
dnes jsem to zkoumal, z kazde strany to nezobrazi 3px :-)
mkw (14)|21.8.2007 00:38
Mno a už máš i ps3? ;)
cyppisek (17)|21.8.2007 08:39
ps3 musi jeste nejakej ten mesic pockat :-( doufam, ze za tu dobu pujde s cenou jeste trosku dolu

jinak s tv zatim maximalni spokojenost
ale nemam s cim porovnavat, takze asi tak :-)
mkw (14)|21.8.2007 15:53
Ještě mě prosím zajímá jedna věc - jak to funguje, když při připojení PC při rozlišení 1360*768, spustíš nějakou hru, která má rozlišení třeba 1024x768? Smrskne se obraz nebo to zůstane přes celou plochu?
Al Bunda (33)|22.8.2007 11:00
Jak jsem psal mam Rko, ale to snad nevadi, nemohl by jsi mi napsat jak mas nastaveny obraz? Myslim kontrast, jas atd. Ja s tim laboruju uz dost dlouho dokonce jsem si na to sehnal program Avia Guide ..... ale mam problem s tim, ze Nova je prilis tmava a Prima zase svetla a stale se v tom vrtam a nemuzu se dostat na nejaky kompromis. Jinak dnes k tomu pripojim PC tak uvidim jake to bude.

[QUOTE=cyppisek;148298]ps3 musi jeste nejakej ten mesic pockat :-( doufam, ze za tu dobu pujde s cenou jeste trosku dolu

jinak s tv zatim maximalni spokojenost
ale nemam s cim porovnavat, takze asi tak :-)[/QUOTE]
cyppisek (17)|23.8.2007 15:11
[QUOTE=mkw;148332]Ještě mě prosím zajímá jedna věc - jak to funguje, když při připojení PC při rozlišení 1360*768, spustíš nějakou hru, která má rozlišení třeba 1024x768? Smrskne se obraz nebo to zůstane přes celou plochu?[/QUOTE]

tak hru jsem teda jeste nezkousel, vyzkousim o vikendu :-) ted nemam moc cas

ale rek bych, ze se to roztahne, kazdopadne by mohlo existovat neco v nastaveni, omrknu to
cyppisek (17)|23.8.2007 15:14
[QUOTE=Al Bunda;148394]Jak jsem psal mam Rko, ale to snad nevadi, nemohl by jsi mi napsat jak mas nastaveny obraz? Myslim kontrast, jas atd. Ja s tim laboruju uz dost dlouho dokonce jsem si na to sehnal program Avia Guide ..... ale mam problem s tim, ze Nova je prilis tmava a Prima zase svetla a stale se v tom vrtam a nemuzu se dostat na nejaky kompromis. Jinak dnes k tomu pripojim PC tak uvidim jake to bude.[/QUOTE]

no, to jsme dva :-) taky s tim dost laboruju

nevim jak to tam je presne podle nazvu poporade, ale mam takhle
55
50
50
55

docela by me zajimalo jak to co nejlip nastavit, je to fakt alchimie
Al Bunda (33)|23.8.2007 16:12
[QUOTE=cyppisek;148485]no, to jsme dva :-) taky s tim dost laboruju

nevim jak to tam je presne podle nazvu poporade, ale mam takhle
55
50
50
55

docela by me zajimalo jak to co nejlip nastavit, je to fakt alchimie[/QUOTE]
Mam to takto:
Rezim - Standartni
Kontrast - 66
Jas - 66
Ostrost -63
Barvy -45
Teplota - Normalni
Podrobne nastaveni - Nastaveni cerne - Nizke
- Dynamicky kontr. - Nizke
Podsviceni - 7

Rezim - Film
Kontrast - 80
Jas - 70
Ostrost -10
Barvy -53
Teplota - Teple barvy 2
Podrobne nastaveni - Nastaveni cerne - Stredni
- Dynamicky kontr. - Vypnuto
Podsviceni - 5

Jinak pripojeni PC probehlo bez problemu, PC podle televize nastavilo rozliseni na max. a udelalo druhy monitor. Pustil jsem si nekolik filmu a je to o dost lepsi nez z DVD. V nastaveni televize ted pouzivam rezim film, asi jsem si na to uz zvykl a ani to moc neladim, protoze mi nechteji doma pujcovat dalkove ovladani a chteji se divat na televizi. JInak mi uniklo na co je tam ta Ostrost at s tim hejbam kam chci zda se mi, ze to na obraz nema vliv. Pokud prijdes jeste na nejaky zajimavy postup tak napis.
mkw (14)|23.8.2007 16:38
A jak to máš k PC připojené ty? Taky do hdmi2?

a jen pro info pod čarou, kde jste to prosím pánové kupovali? Dikec ;)
Al Bunda (33)|23.8.2007 17:03
[QUOTE=mkw;148489]A jak to máš k PC připojené ty? Taky do hdmi2?

a jen pro info pod čarou, kde jste to prosím pánové kupovali? Dikec ;)[/QUOTE]

Bohuze ne mam to pripojene pres klasicky D-Sub HD 15 pin nemam HDMI vystup z gr. karty pouze klasiku, ale nekdo tady psal odkaz na redukci, ale tu jsem nekoupil byla to jen zkouska asi uz nikdy PC na televizi pripojovat nebudu. Jinak mam ji odsud http://www.datart.cz/katalog/LCD-televize-Samsung-LE32R87BDX-XEC.html
jirkamonika (12)|23.8.2007 21:29
Panove v datartu to nekupovat tam je to predrazeni ja mam tu samou a mam ji za necelich 22 000,- kc a tam ji nabyzeji za necelich 28 000,-tak si vem te jak ty vydridusi na tom videlaj a to uz jimam pomalu dva mesice tam jeste nebyla ani v nabitce a kdyz jsem se na ni ptal unich tak my tvrdily ze ten predeslej typ je ta nejnovejsi verze co ted vydali tak jsem se aspon pobavil jak to tam vedou ale mam taky jeden dotas nevite jakej je tam tek kontras konstantni? diky za odpoved
a zapomel jsem ted jsem se podival jeste jednou na tu stranku datartu a obevil jsem ze jeste klamou zakazdniky protoze ty parametry co tam uvadeji je u ta dytoho modelu LE32R86BD a ten mam ja
nemuzes jsem tad fotku te tve lcd televize predem diky
Al Bunda (33)|23.8.2007 22:04
[QUOTE=jirkamonika;148513]Panove v datartu to nekupovat tam je to predrazeni ja mam tu samou a mam ji za necelich 22 000,- kc a tam ji nabyzeji za necelich 28 000,-tak si vem te jak ty vydridusi na tom videlaj a to uz jimam pomalu dva mesice tam jeste nebyla ani v nabitce a kdyz jsem se na ni ptal unich tak my tvrdily ze ten predeslej typ je ta nejnovejsi verze co ted vydali tak jsem se aspon pobavil jak to tam vedou ale mam taky jeden dotas nevite jakej je tam tek kontras konstantni? diky za odpoved
a zapomel jsem ted jsem se podival jeste jednou na tu stranku datartu a obevil jsem ze jeste klamou zakazdniky protoze ty parametry co tam uvadeji je u ta dytoho modelu LE32R86BD a ten mam ja
nemuzes jsem tad fotku te tve lcd televize predem diky[/QUOTE]

Kazdy at si ji koupi, kde chce. Jsou to neuveritlny lhari pokud se chces podivat na parametry tak muzes tady http://www.samsung.com/uk/products/television/tftlcd/le26r87bdxxeu.asp Obrazek jsem ti tam pripojil take. Ty jsi cizinec?
r87_lrg_1.jpg
jirkamonika (12)|23.8.2007 22:16
promin omluvam se ti ale nenapadlo me ze daji uplne dva stejne modely akorat tam vidim zatim jen rozdil ten ze tam dole je to tlacitko na vipinani jinak nic noveho jsem tam neobevil podivej se tady
http://www.samsung.com/cz/products/tvproducts/lcd/actualoffercomminglcd/le32r86bd.asp
tak jsem nasel jeste tenhle rozdlil ale jinak uz nic
Brightness 450 nit
i manual je uplne stejnej pro oba typy jinak podarilo se ti tam dostat to nejvisi rozliseni co ta televize nabizi me za tim teda ne ukazuje my to pri modu pc na kazde strane pruch ale kdyz pustim film tak je to v pohode jen plocha tak vypada mam tam rozliseni 1360 x 768 nejde my tam nastavit todle aspon nevim jak na to 1366 x 768
Al Bunda (33)|23.8.2007 22:29
[QUOTE=jirkamonika;148518]promin omluvam se ti ale nenapadlo me ze daji uplne dva stejne modely akorat tam vidim zatim jen rozdil ten ze tam dole je to tlacitko na vipinani jinak nic noveho jsem tam neobevil podivej se tady
http://www.samsung.com/cz/products/tvproducts/lcd/actualoffercomminglcd/le32r86bd.asp[/QUOTE]

Hele tak to fakt nevim jaky je tam rozdil. Mozna jenom v cene. Nevim. Mozna nekdo, kdo tomu rozumi napise vic.
cyppisek (17)|24.8.2007 19:18
tak dnes jsem zkousel hry na te lcd tv a pohoda :-) jinak pokud nastavim treba 800*600 tak se to roztahne a neprisel sem na to jak zvolit, aby se to zobrazovalo nativne, tuhle volbu sice najdu u nastaveni svyho monitoru, ale u tv nic takovyho nemuzu najit

mozna je to jen problem ovladacu, mam nvidii, urcite na to nejaka utilitka existovat bude, az budu mit vic casu tak po tom zapatram

a pres vikend sem snad hodim to me nastaveni obrazu :-)
cyppisek (17)|24.8.2007 19:29
jinak musim rict, ze hd filmy (720p) na ty tv to je opravdu VELKY zazitek :-)
Al Bunda (33)|24.8.2007 19:48
[QUOTE=jirkamonika]
i manual je uplne stejnej pro oba typy jinak podarilo se ti tam dostat to nejvisi rozliseni co ta televize nabizi me za tim teda ne ukazuje my to pri modu pc na kazde strane pruch ale kdyz pustim film tak je to v pohode jen plocha tak vypada mam tam rozliseni 1360 x 768 nejde my tam nastavit todle aspon nevim jak na to 1366 x 768[/QUOTE]

No me to rozliseni nastavil automaticky Windows po tom co jsem televizi pripojil a udelal mi z televize druhy monitor, takze jsem mel maximalni mozne rozliseni 1366 x 768 pri 60 Hz. Rekl bych ze to nezvlada tvoje graficka karta, takove rozliseni.

[QUOTE=cyppisek;148580]jinak musim rict, ze hd filmy (720p) na ty tv to je opravdu VELKY zazitek :-)[/QUOTE]

Jo to je, me by uplne stacilo, kdyby mi sel chytit DVB -T. Chytam pouze odrazem Bukovou horu a to musi byt pod mrakem, pokud je pocasi jako ted tak nemam sanci. Pokud udelas nejake sve nastaveni obrazu tak mi to sem napis, vyzkousim to. Ja si myslim, ze uz jsem na nejake svoje prisel a obcas sem tam s necim pohnu, ale uz se v tom nevrtam jako driv, ale tech hejblatek je tam tolik, ze mi dost dlouho trvalo nez jsem prisel co a jak nastavit.
jirkamonika (12)|24.8.2007 21:57
panove ktem nasim televizim vam sem davam perfekni odkaz jak na servisni menu a nastavit nejlepsi obraz podle sondy

http://www.avforums.com/forums/showpost.php?p=4705089&postcount=1

rad bych vedel vas nazor na to nastaveni predem dekuji
Al Bunda (33)|25.8.2007 05:44
[QUOTE=jirkamonika;148596]http://www.avforums.com/forums/showpost.php?p=4705089&postcount=1[/QUOTE]

Vypada to zajimave, ale nemam ani jedem zdroj signalu, na ktery je to nastaveni delane. Skoda. Az bude cas tak zkusim tohle nastaveni Freeview Built-in Tuner vic nemuzu.
cyppisek (17)|26.8.2007 10:45
dnes jsem zkousel pripojit notebook pres klasicky dsub a parada, vse funguje stejne jako kdyz pripojuju pc pres dvi-hdmi kabel :-) mozna dokonce jeste lip, hehe

buhuzel tedka budu predelavat pokoj, takze bude tv chvilku u ledu nejspis, ale pak se vrhnu na prozkoumane i neprozkoumane :-)
chuckyficak (19)|1.9.2007 10:26
chuckyficak (19)|5.9.2007 00:50
Zase jeden dotaz,mam DVI vystup z graficky karty,muzu pozit kabel DVI na HDMI a propojit s nim tuto TV,bude vse v poradku? mate nekdo skusenost.
miroslavfruhauf (36)|5.9.2007 07:34
Dneska ji budu mít doma, právě budu zkoušet propojení jak přes kabel D-SUB tak i kabel HDMI-DVI, takže dám vědět, jinak grafická karta je Radeon 9600XT
miroslavfruhauf (36)|5.9.2007 08:04
Jinak pánové pozor na cenu u LE32R86 od samsungu, protože Samsung šel teď s velkoobchodní cenou dost dolů, ve spoustě kamených obchodů se to zatím neprojevilo, mají staré zásoby. Vím to protože dělám v obchodě s elektro. Třeba Datart ji má pořád za 28 000, cena v kamených obchodech by měla teď být kolem 22 000,- s DPH.
miroslavfruhauf (36)|5.9.2007 20:09
takže přes HDMI-DVI mi ten samsung nehraje dobře, při nastavené 1366*768 to není přes celou obrazovku a ten obraz je takový nepěkný, přes D-SUB v pohodě, graf. karta Radeon 9600XT, nevíte někdo co s tím ?
miroslavfruhauf (36)|5.9.2007 20:41
takže beru zpět, při napojení na HDMI 2 vše ok i přes kabel HDMI-DVI
mkw (14)|8.9.2007 13:24
Tak už mám telku konečně taky doma, hura! :)
Hrali jste si ještě nějak víc s nastavením? Zkoušel jsem hodnoty, co tady byly kousek výš a moc mi to nesedlo. Zatím mi vyhovuje nastavení z linku avfora - trosku upraveny.

Freeview Built-in Tuner
==================================================

Picture Mode: Standard
Contrast: 85
Brightness: 53
Sharpness: 80
Colour: 45
Tint: 50/50 (Greyed Out)
Colour Tone: Cool1

Detailed Settings:
Black Adjust: High
Dynamic Contrast: Off
Gamma: 0
Edge Enhancement: On

White Balance:
R-Offset: 17
G-Offset: 15
B-Offset: 11
R-Gain: 7
G-Gain: 14
B-Gain: 30

Backlight: 10
Digital NR (Noise Reduction): Auto
Active Colour: Off (Greyed Out)
DNIe: On
Movie Plus: Off

Sound Mode: Film
SRS TX XT: On

Game Mode: Off
Energy Saving: Off

Laborujete ještě? ;)
Al Bunda (33)|9.9.2007 20:21
[QUOTE=mkw;149799]Laborujete ještě? ;)[/QUOTE]
Zkus tohle, ale me se to moc nelibi.
Mode: Movie
Contrast: 80
Brightness: 60
Sharpness: 0
Color: 46
Tint: G57, R43
Backlight: 2
Color tone: Warm2
Size: 16:9
Digital NR: Off



--Detailed Settings menu--

Black Adjust: Off
Dynamic Contrast: Off
Gamma: -3
Color Space: Wide



--White Balance menu--

R-Offset: 17
G-Offset: 15
B-Offset: 15
R-Gain: 11
G-Gain: 14
B-Gain: 15



--My Color Control menu--

Pink: 15
Green: 15
Blue: 15
White: 15



--Setup menu--

Game mode: Off
Energy Saving: Off
chuckyficak (19)|10.9.2007 23:52
[QUOTE=miroslavfruhauf;149637]takže beru zpět, při napojení na HDMI 2 vše ok i přes kabel HDMI-DVI[/QUOTE]

jo prosimte ten kabel pouzivas: single link, nebo dual link
mkw (14)|11.9.2007 09:34
[QUOTE=chuckyficak;149978]jo prosimte ten kabel pouzivas: single link, nebo dual link[/QUOTE]

Ja jsem koupil levňácky 5m dvi-hdmi v czechcomputeru. Jel v pohodě - port HDMI2 je nahoře, taky až na druhý pokus :) Ale nakonec byl krátký a přenášel se "brum" do lcd monitoru přes druhé dvi. Takže jsem ho vrátil do czc, koupil 10m a k němu stíněný propojovací pro počítač-monitor a všechno je super. Teď už jenom dořešit bezdrátovou myš a klávesnici ať nemusím vstávat z gauče. Líbila by se mi nějaká malá klávesnice, bohužel ale všude vidím jen ty klasické.
Jinak koukat na filmy ve vyšší kvalitě nebo hrát hry je paráda.
BlackF (51)|11.9.2007 10:19
[QUOTE=mkw;150012]Teď už jenom dořešit bezdrátovou myš a klávesnici ať nemusím vstávat z gauče. Líbila by se mi nějaká malá klávesnice, bohužel ale všude vidím jen ty klasické.
[/QUOTE]
A co tohle ? Scorpius P20

- mala velikost notebookove klavesnice
- integrovany joystick - mys
- RF tzn nemusi byt prima viditelnost