Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

32" LCD TV pro sledování pozemního vysílání.

H2O (92)|6.8.2007 23:30
Ahoj, jakou LCD TV byste mi doporučili jako náhradu za dosluhující teslu a která má sloužit výhradně na sledování klasické TV (analog a DVB-T)? Nutná podmínka je
DVB-T tuner a co nejlepší kvalita klasického (respektive DVB-T) TV vysílání. Nebude se k tomu připojovat žádný počítač, žádné DVD, satelit, nic. Je to pro mámu, která se chce podívat na zprávy, filmy na nově, bude u toho žehlit, znáte to ;) Taky to nemusí mít žádné featury jako PIP, CI slot, časovač apod. Rozměry vychází jednoznačně na 32" (84cm je šířka výklenku ve stěně) a cena mezi 20-25 tisíc Kč (vím, žádná sláva).

Pročítal jsem to tady a zvažuju zde velmi vychvalovaný Philips 32PFL7562D, nicméně zase někdo tvrdí, že je potřeba si vyhrát s nastavením v menu a i tak to v některých scénách čtverečkuje. Dalšími kandidáty jsou Samsung LE32R86BD a Sony Bravia ve "V" řadě (výborné recenze), ale i "S" a "P" (jaký je mezi nimi vlastně rozdíl?).

Co byste mi doporučili? Já sám TV nemám, ani mít nehodlám, ale nerad bych si naběhnul a poslouchal, jak je to flekatý, čtverečkuje to a že 20 let stará Tesla měla mnohem lepší obraz ;) A bohužel po projití pár krámů si nejsem tak úplně jist, jestli by nebylo lepší jít do bazaru, vzít tam první velkou značkovou CRT, doukoupit set top box a mít zase na pár let pokoj...
robert.kotasek (777)|7.8.2007 06:32
Toho filipsa se bat nemusis. Nezavisle s ZiZi jsme dosli prakticky ke stejnemu nastaveni a pokud by se ti to nedarilo nastavit tak tu porad zustava tvreak a diskuzni forum o tomhle zobrazovadle. ;)
rozhodnuti, ktere LCD si vyberes, je ale stale na tobe :)
Golmanek (154)|7.8.2007 12:02
[QUOTE=H2O;147324]Ahoj, jakou LCD TV byste mi doporučili jako náhradu za dosluhující teslu a která má sloužit výhradně na sledování klasické TV (analog a DVB-T)? Nutná podmínka je
DVB-T tuner a co nejlepší kvalita klasického (respektive DVB-T) TV vysílání. Nebude se k tomu připojovat žádný počítač, žádné DVD, satelit, nic. Je to pro mámu, která se chce podívat na zprávy, filmy na nově, bude u toho žehlit, znáte to ;) Taky to nemusí mít žádné featury jako PIP, CI slot, časovač apod. Rozměry vychází jednoznačně na 32" (84cm je šířka výklenku ve stěně) a cena mezi 20-25 tisíc Kč (vím, žádná sláva).

Pročítal jsem to tady a zvažuju zde velmi vychvalovaný Philips 32PFL7562D, nicméně zase někdo tvrdí, že je potřeba si vyhrát s nastavením v menu a i tak to v některých scénách čtverečkuje. Dalšími kandidáty jsou Samsung LE32R86BD a Sony Bravia ve "V" řadě (výborné recenze), ale i "S" a "P" (jaký je mezi nimi vlastně rozdíl?).

Co byste mi doporučili? Já sám TV nemám, ani mít nehodlám, ale nerad bych si naběhnul a poslouchal, jak je to flekatý, čtverečkuje to a že 20 let stará Tesla měla mnohem lepší obraz ;) A bohužel po projití pár krámů si nejsem tak úplně jist, jestli by nebylo lepší jít do bazaru, vzít tam první velkou značkovou CRT, doukoupit set top box a mít zase na pár let pokoj...[/QUOTE]

Jestli je to pro mámu, tak bych koupil do 10-ti tisíc klasický CRT 29´ a bude moc spokojená. U LCD bude spokojená s velikostí, ale určitě ne s obrazem. Kdyby koukala na DVD, tak bych to neřešil, ale jestli kouká jen na TV, tak mi LCD přijde zbytečné. Musí se jít podívat do obchodu na kvalitu obrazu. Musí si zvyknout. Prostě v tomto případě jednoznačně CRT.
licna (8)|7.8.2007 12:20
Já bych třeba mohl doporučit Panasonic 32LMD70F. Kvalitní přístroj, jendoduchý na nastavení, intuitivní na obsluhu, bezproblémová čeština, DVB-T na tom vypadá slušně (ze 2m) atd. Taky jsem měl při obcházení obchodů podobné obavy, půl roku jsem kolem těch televizí chodil a říkal si, že takový humus se přece nemůžu pořídit. Nakonec jsem to risknul a můžu upřímně říct, že po staré CRT se mi teda vůbec nestýská :-) Čili radím - nedej si vyvést z míry tím, co ti ukazujou v krámě. Tam to, řekl bych, mají záměrně vyladěné tak, aby ty levnější modely vypadaly hrozně a člověk šel raděj pro jistoty do těch monster za > 50tis.
H2O (92)|7.8.2007 12:33
[QUOTE=Golmanek;147340]Jestli je to pro mámu, tak bych koupil do 10-ti tisíc klasický CRT 29´ a bude moc spokojená. U LCD bude spokojená s velikostí, ale určitě ne s obrazem. [/QUOTE]

U toho CRTu jsou dva problémy. 16:9 jsou buď moc malé nebo se nevejdou do stěny (alespoň jsem žádnou rozumnou nepotkal, všechny mají velké rámečky s repráky po stranách), 4:3 jsou zase vesměs moc malé (původní tesla je 72cm a vešla se akorát a menší obrazovku bych tam určitě nechtěl dávat) a obývák celkem velký. Taky to znamená naučit jí obsluhovat dvě zařízení se dvěma ovladači (TV a set top box). Kdybych tak dělali něco s DVB-T, velkou 4:3 obrazovkou s repráky vespod namísto po stranách, bylo by to ideální.
RICI (222)|8.8.2007 14:32
Asi bych souhlasil s Golmankem, ale pokud trvas na LCD, skocil bych do 32V2500 (lepsi cena uz asi nebude)...
drsnacek1 (47)|9.8.2007 14:29
V tehle cenove kategorii bude na LCD v pripade DVB-T vzdy subjektivne horsi obraz nez na CRT...
Zeli (9)|30.8.2007 12:14
Resim ted dost podobnej problem. Mam taky mámě najit nejakou 32" LCD telku. Podminky jsou aby to zvladalo jeste nejakou chvili prijimat analog, pozdeji DVB-T, vysoke pozorovaci uhly, prepinani 16:9/4:3, 3,5 stereo jack pro reproduktory, !nesmi! byt z cerneho leskleho materialu, primerena cena...

Za tipy predem dekuji, uvital bych i vase osobni zkusenosti.
speedyWS (53)|31.8.2007 11:49
Já se obávám a jak to doma právě vidím, že slušná LCD a nějakou dobu ještě analog je kombinace dost neslučitelná. To pokud nemáš opravdu velmi dobrý analogový signál. Když ti ale třeba už za 2 měsíce spustí DVB-T, tak to bude něco jiného a přežiješ to.
Jinak dej Teslu opravit, nebo kup další podobnou z bazáru a za pár stovek, nebo jestli najdeš nějaké slušné CRT tak kup úplně nové nebo jdi u LCD do satelita.
Pitomec (10211)|31.8.2007 12:27
[quote=speedyWS;149125]Já se obávám a jak to doma právě vidím, že slušná LCD a nějakou dobu ještě analog je kombinace dost neslučitelná. To pokud nemáš opravdu velmi dobrý analogový signál. Když ti ale třeba už za 2 měsíce spustí DVB-T, tak to bude něco jiného a přežiješ to.
Jinak dej Teslu opravit, nebo kup další podobnou z bazáru a za pár stovek, nebo jestli najdeš nějaké slušné CRT tak kup úplně nové nebo jdi u LCD do satelita.[/quote]
Ty máš teda dobrou schízu - vedle ve vlákně se rozplýváš nad LCD TV a tady píšeš přesný opak (to sis myslel, že to tady nečtu? 9-) ) :-D
speedyWS (53)|31.8.2007 14:08
[QUOTE=Pitomec;149131]Ty máš teda dobrou schízu - vedle ve vlákně se rozplýváš nad LCD TV a tady píšeš přesný opak (to sis myslel, že to tady nečtu? 9-) ) :-D[/QUOTE]
No spíš jsem si zase já myslel, že když už nevidíš blikání u 50 Hz TV a když už nevidíš to, co kde napíše ten jiný než Ty, třeba já a o nové 100 Hz CRT TV, nééé o 20 let staré CRT-éčce a co zase opět pitomě podsouváš jinde,

tak že alespoň je v úrovni Tvého mentálního chápání pochopit, že jedna věc je zobrazovadlo, tedy TV, a druhá zase vstupní signál, a to by mělo být tak nějak v souladu.

Na rozdíl od Tebe nevidím perspektivu v tom, abych nadále seděl na analogu (který mi stejně nuceně někdy brzo vypnou) a jeho nedokonalost zakrýval nedokonalostí další, a tou je nově kupovaná CRT. Myslím s větší obrazovkou.
Pitomec (10211)|31.8.2007 14:39
Ty máš fakt dost... Až sem napíšeš jak to udělat, abys nemusel "sedět na analogu" (když prakticky každý receiver pro příjem DVB-S/T/C má pouze analogový výstup, nemluvě o kabelovkách), tak tě začnu brát vážně. Zatím to tak vypadá, že absolutně nevíš nic a píšeš jenom dle (mo)mentálního rozpoložení 9-)
speedyWS (53)|31.8.2007 16:50
[QUOTE=Pitomec;149154]... Zatím to tak vypadá, že absolutně nevíš nic a píšeš jenom dle (mo)mentálního rozpoložení 9-)[/QUOTE]
Já se snažil během posledních pár týdnů tady tím vším na webu překousat a na Tvé názory narazil dost často:
myslím, že byly pro mne hodně a hodně a hodně podnětné, to abych si uvědomil, v jakým je TV obecně srabu a v jaksi permanentním přechodovým období, že se odněkud jakoby vyšlo ale stále se nikam pořádně, alespoň na čas, jako mezistupeň a obecně pro všechny zúčastněné, nedošlo. Že to je celý složitý řetězec vzájemně podmíněných článků a aktů a až na konci je to vlastní čumákování na TV obrazovku: blbý nebo dobrý nebo vynikající.

Pokud svými stále stejnými příspěvky, s nadsázkou a provokací, kritizuješ současný obecně neuspokojivý stav, já Ti to právo neupírám a ještě Ti zatleskám.
Žel, tuto aktivitu provozuješ v místě, které na další vývoj vliv asi nemá a mít nikdy nebude?

Pokud však to, co píšeš, jsou Tvé vážně míněné rady dnes k nákupu nové TV, tak s Tebou rozhodně nemohu souhlasit.
Už jen proto, že sice jakoby nyní poučuješ o analogových vstupech do TV z předchozího digitálního signálu, ale už se záměrně vyhýbáš pojmům, jako je kvalita a ne(!)kvalita, rušení a ne(!)rušení signálu:
asi před 2 hodinami nám doma konečně zapojili satelita, ty 3 dosavadní antény jsme nechali na střeše upálit, a i když mě pochopitelně teoreticky štve, že zbytečně je digitál kvůli vstupu do TV převáděn na analog, aby byl potom zase znovu digitalizován, že vysílat by mohla TV ve vyšším rozlišení a který by naše TV jistě zvládla, stejně je dosažený pozitivní efekt, se slušným LCD a proti dnes už rizikové CRT variantě, výrazný - ano, hned vedle dosavadního analogového vysílače nebydlíme, tady je pohraničí, samé dolíky a kopečky ...
KOCOUR65 (653)|31.8.2007 17:30
pitomce lepsi prijimace DVB-S/T maji hdmi vystup a to asi neni analog
Pitomec (10211)|1.9.2007 17:33
Když vynecháme, že DVB-S/T přijímač za >7.000,-Kč si prakticky nikdo nekoupí, tak pořád tady je skutečnost, že TV vysílání v ČR je max. 720x576 (nějaký experiment ČT/O2 neberu, ten není v komerčním provozu), zatímco LCD TV ve velikosti 32" pracují s nativem 1366x768 nebo 1920x1080. Takže smůla, ale dochází k převodu rozlišení, což je možná ještě horší než to propojení analogem...
Pitomec (10211)|1.9.2007 17:42
[quote=speedyWS;149174]Já se snažil během posledních pár týdnů tady tím vším na webu překousat a na Tvé názory narazil dost často:
myslím, že byly pro mne hodně a hodně a hodně podnětné, to abych si uvědomil, v jakým je TV obecně srabu a v jaksi permanentním přechodovým období, že se odněkud jakoby vyšlo ale stále se nikam pořádně, alespoň na čas, jako mezistupeň a obecně pro všechny zúčastněné, nedošlo. Že to je celý složitý řetězec vzájemně podmíněných článků a aktů a až na konci je to vlastní čumákování na TV obrazovku: blbý nebo dobrý nebo vynikající.

Pokud svými stále stejnými příspěvky, s nadsázkou a provokací, kritizuješ současný obecně neuspokojivý stav, já Ti to právo neupírám a ještě Ti zatleskám.
Žel, tuto aktivitu provozuješ v místě, které na další vývoj vliv asi nemá a mít nikdy nebude?

Pokud však to, co píšeš, jsou Tvé vážně míněné rady dnes k nákupu nové TV, tak s Tebou rozhodně nemohu souhlasit.
Už jen proto, že sice jakoby nyní poučuješ o analogových vstupech do TV z předchozího digitálního signálu, ale už se záměrně vyhýbáš pojmům, jako je kvalita a ne(!)kvalita, rušení a ne(!)rušení signálu:
asi před 2 hodinami nám doma konečně zapojili satelita, ty 3 dosavadní antény jsme nechali na střeše upálit, a i když mě pochopitelně teoreticky štve, že zbytečně je digitál kvůli vstupu do TV převáděn na analog, aby byl potom zase znovu digitalizován, že vysílat by mohla TV ve vyšším rozlišení a který by naše TV jistě zvládla, stejně je dosažený pozitivní efekt, se slušným LCD a proti dnes už rizikové CRT variantě, výrazný - ano, hned vedle dosavadního analogového vysílače nebydlíme, tady je pohraničí, samé dolíky a kopečky ...[/quote]
LCD a Plazma TV měly ruku v ruce přijít s HDTV vysíláním a pak by to k něčemu bylo. Ale pokud se tyto technologie naplácly na stávající způsob šíření TV signálu, tak to zákonitě vedlo k totálnímu propadu na celé čáře. Dneska už LCD TV vychválí akorát naprosto nesvéprávný jedinec, který za to vyhodil svoje životní úspory a má pocit, že když přizná barvu, tak se zhroutí svět. Bohužel tady hraje svoji roli fakt, že zájemce o koupi nové TV je v drtivé většině případů oblbnut prodejcem a ten mu LCD mazanici předvede na signálu z DVD a vymyje mu mozek. Takový uživatel pak doma zažije pořádný šok, když to připojí na kabelovku nebo UPC Direct/DigiTV, případně jiné DVB-S/T...
robert.kotasek (777)|1.9.2007 21:03
Zeli: na analog bych ti doporucil neco od Philips s PP2 a DNM. Philips je vseobecne uznavany na analog a muzu jen souhlasit. Ja osobne mam 32pfl7562d - i na analog/dvb-t super (zadna mazanice) - ma to pro tebe jednu vadu na krase... je cela cerna (ram sklo se snizenym leskem) . muzes objasnit duvod proc nechces cernou? zena porad chtela stribrnou a protestovala proti cerne a kdyz prisla tak byla nadsena a strasne si ji pochvaluje... to sklo je vazne super... :)

Al Bunda: neni treba reagovat... staci se jen od plic zasmat... ;)
Al Bunda (33)|1.9.2007 22:04
[QUOTE=robert.kotasek;149249]Zeli: na analog bych ti doporucil neco od Philips s PP2 a DNM. Philips je vseobecne uznavany na analog a muzu jen souhlasit. Ja osobne mam 32pfl7562d - i na analog/dvb-t super (zadna mazanice) - ma to pro tebe jednu vadu na krase... je cela cerna (ram sklo se snizenym leskem) . muzes objasnit duvod proc nechces cernou? zena porad chtela stribrnou a protestovala proti cerne a kdyz prisla tak byla nadsena a strasne si ji pochvaluje... to sklo je vazne super... :)

Al Bunda: neni treba reagovat... staci se jen od plic zasmat... ;)[/QUOTE]
Hele hodne zalezi jak silny analogovy signal chytas. Pokud ho mas silny tak je pomalu srovnatelny obraz s digitalnim. Svagr ma taky samsunga a dobry signal a obraz je nadherny. Nenech se ovlivnit superhyperretezcovymi testovaci. Z vlastni zkusenosti ti muzu rict, ze obraz v techto prodejnach je asi o 1/2 horsi nez ve skutecnosti, ale jak rikam vse je o kvalite signalu. Sam mam kabelovku a kvalita silne kolisa, sice ted uz 5 dnem je spickova, nevim co s tim delaji mozna UPC sla do sebe a zkvalitnila sve predrazene sluzby :-) Jelikoz nechces cernou tak Samsung vypadava ze hry a ja ti moc neporadim :)
robert.kotasek (777)|1.9.2007 23:14
jj mas pravdu - mam hodne dobry prijem analogu a dobry prijem dvb-t. Kazdopadne obraz je parada... supergigahyperdupermarkety beru s velkou rezervou a doufam ze tak cini i ostatni... ;)

PS: momentalne je v mode vse v cerne, takze budto hledej nebo si pockej par let a ono se to zase zmneni ;)
Pitomec (10211)|2.9.2007 00:13
[quote=robert.kotasek;149249]Zeli: na analog bych ti doporucil neco od Philips s PP2 a DNM. Philips je vseobecne uznavany na analog a muzu jen souhlasit. Ja osobne mam 32pfl7562d - i na analog/dvb-t super (zadna mazanice) - ma to pro tebe jednu vadu na krase... je cela cerna (ram sklo se snizenym leskem) . muzes objasnit duvod proc nechces cernou? zena porad chtela stribrnou a protestovala proti cerne a kdyz prisla tak byla nadsena a strasne si ji pochvaluje... to sklo je vazne super... :)

Al Bunda: neni treba reagovat... staci se jen od plic zasmat... ;)[/quote]
Taky už se směju, že tady vychvaluješ jakousi HD napodobeninu 1366x768 (když skutečné HD vysílání je 1920x1080). A další věci netřeba rozebírat (má ten tvůj HD šrot i MPEG-4 tuner? Je možné přijímat PayTV?). No ale hlavně že se koukáš na barvu přístroje 9-) :D :D :D
Pitomec (10211)|2.9.2007 00:15
[quote=Al Bunda;149253]Hele hodne zalezi jak silny analogovy signal chytas. Pokud ho mas silny tak je pomalu srovnatelny obraz s digitalnim.[/quote]
Tak toto nemá fakt chybu a zcela jednoznačně vyhráváš titul blábolu roku - blahopřeju :-E :-E :-E :-E :-E
Zeli (9)|2.9.2007 06:35
[quote=robert.kotasek;149249]Zeli: na analog bych ti doporucil neco od Philips s PP2 a DNM. Philips je vseobecne uznavany na analog a muzu jen souhlasit. Ja osobne mam 32pfl7562d - i na analog/dvb-t super (zadna mazanice) - ma to pro tebe jednu vadu na krase... je cela cerna (ram sklo se snizenym leskem) . muzes objasnit duvod proc nechces cernou? zena porad chtela stribrnou a protestovala proti cerne a kdyz prisla tak byla nadsena a strasne si ji pochvaluje... to sklo je vazne super... :)[/quote]

Lesklou cernou ne, protoze se mama boji, ze na ni budou videt telpance a prach. Jinak ta televize muze byt cerna, ale ne leskla...
robert.kotasek (777)|2.9.2007 08:53
Zeli: prach je videt jen na vodorovne casti nohy (ta je taky sklenena cerna) ale jinak na svislou cast prach nejde (svislou cast jsem obetrel ted nedavnem a to ji mam doma asi 4mesice) Mpeg-4 bych se nebal lcd ma CI slot (uz existuji dekodery mpeg4 ale neni zatim urcen pro hd...)
speedyWS (53)|2.9.2007 11:12
H2O: takže už tady po několika málo hodinách vidíš, jak je výběr TV "pro mámu" úúúplně jednoduchoučký? :-)

To jsme si mnozí tím nedávno také prošli. Minulé dva měsíce i já. Také to byla náhrada staré CRT TV a pro rodiče tzv. do kuchyně.
Ten obrovský tlak a nepříjemně svíravý pocit, že, tj. co "tomu" nakonec ti rodiče řeknou? Nebo, v dalších případech zde, co řekne manželka? A u manželky to musí být ještě horší tlak a duševní muka, protože rodiče (a alespoň obvykle) mívají pro svá byť odrostlá dítka daleko větší pochopení, že ...

Já si myslím, že jsi otázku a už od počátku špatně(!) zadal, nebo si a tak jako já v počátku neuvědomuješ, že postupovat musíš jinak.
Ty totiž nemůžeš(!) hledat pro svoji mámu TV do kuchyně, hm, vlastně k žehlení, ale jen(!) TV velmi dobrou až vynikající!

V tomto rozměru 32" a formátu 16:9 jen tzv. k žehlení LCD TV neexistuje. Buď ta nová TV koukatelná bude (a to budeš muset obvykle připlatit) nebo prostě nebude. Jedno je, jestli se na TV bude máma dívat od žehličky nebo už z křesílka.

Navíc se připrav na to, nepíšeš kdy bude u Vás DVB-T, že pokud nyní nemáš opravdu vynikající kvalitu analogového signálu, tak to nebude ono:
já si původně také myslel, že když u nás bude DVB-T tak až za rok a půl, že koupím rovnou TV s DVB-T tunerem (ano, kvůli jednomu ovladači) a do té doby nějak přežijeme na analogu. To abychom ušetřili třeba za satelita. Nebo za signál z 02.Tudy ale cesta nakonec nevedla. Musíš se krom lepší TV okamžitě s jejím nákupem postarat i o lepší TV signál.
Já třeba zvažoval něco si připlatit a znovu(!) nechat přeměřit, a vylepšit co jen do maxima jde ty stávající 3 antény pro chytání analogu, na ten asi rok a půl. Potom by stačila jedna anténa.
Pokud si to necháš dnes ale dělat, obvykle to stojí nemalý peníz a výsledek zaručený vůbec není: tudy cesta asi dle mne nevede.

Jinak LCD a právě formátem 4:3 jsem se také vážně a jako možností zaobíral. Říkal jsem si, že by to bylo co se týče formátu a velikosti obrazovky zakonzervování současného stavu. Tedy na co jsou rodiče zvyklí a riziko jejich nesouhlasu bude menší?
Tak velké TV LCD však (asi 29") v tomto formátu běžně v nabídce nejsou, proto jsem dlouho zvažoval variantu CRT, ale vývoj jde směrem širokoúhlého formátu, byť jaksi u nás v Česku pseudo pro formát 4 :3 a s černými pruhy nahoře a dole.
Tudy cesta ale také nevede. Upozorňuji Tě, že rodiče už hned 3. den, když jsem na nové TV 32" 16:9 přepnul i třeba z deformované panoramy na původní formát 4:3 a velikostí odpovídající staré CRT TV o uhlopříčce 28 - 29", tak velikánský nesouhlas!
Jaksi si už nedovedou představit, že by se k formátu 4:3 a "jen" 29" vraceli. Snad přijatelné bude u nějakých starých filmů, kde zvětšení a roztažení obrazu (nebo zvětšení a s ořezem) dobré nebude.

Co se týče ovladačů TV a dalších zařízení, tak začínám študýrovat nějakou tu jednu(!) univerzální náhradu - i to je tedy nějak řešitelné, je zde i k tomu téma.
KOCOUR65 (653)|2.9.2007 16:33
pro PITOMEC - na co je potreba napriklad toto zarizeni - tz. opakovac - http://www.hificentrum.cz/index.php?productID=1128
jsou i jina podobna - tzv. aktivni hdmi kabel

(I.M. - oddělen binec a odsun do koše)
Zeli (9)|3.9.2007 19:05
Co si myslite o teto TV Sony?
Golmanek (154)|3.9.2007 19:31
[QUOTE=Zeli;149443]Co si myslite o teto TV Sony?[/QUOTE]


Základní řada LCD od Sony, všechny ostatní řady jsou lepší tj. S, D, V...
Lojzik (100)|3.9.2007 19:57
A navíc tu Sonku maj v Makru za 15 bez daně, což je příjemná cena
Zeli (9)|3.9.2007 20:23
[quote=Lojzik;149447]A navíc tu Sonku maj v Makru za 15 bez daně, což je příjemná cena[/quote]
Proto se ptam! :D
Radoo (1302)|3.9.2007 21:54
Zeli: zrovna nedávno jsem poslouchal rozhovor dvou lidí v obchodě s TV. Žena namítala, že lesklá TV bude náchylná na prah a otisky. Hned jsem jim to jako vlastník lesklýho Full HD Sama rozmluvil. Je na zdi, před třema měsícema jsem ho naleštil švédskou utěrkou a je max vpoho. Není důvod TV nějak ošmatlávat, máš na ni DO.
Jinak souhlasím s klukama, že při silným analog. signálu předčí obraz (např. reklamy a přímý přenosy) leckerý nic moc DVDčko, ale na kvalitní DVD to nemá. Dlouho jsem chtěl něco, na čem poznám rozdíl v kvalitě zdroje a na tomhle je to fakt velmi dobře vidět. :) I v DVDčkáh jsou nemalý rozdíly, natož ve vysílání analogu. Teď naposled jsem dostal do ruky 1920x1080 H.264 presentační HD video se sportovníma záběrama, koně, auta, sportovní čluny atd. Hodně divoký rychlý záběry ostrý jako břitva.
Zeli (9)|3.9.2007 21:58
... a vyplati se dnes kupovat fullHD 1080 LCD, nebo staci "monitorovych" 768?
Radoo (1302)|3.9.2007 22:08
Zeli, nevím jak to bereš vyplatí. Mě ano, protože mám možnost koukat na 40" celkem zblízka 2-3m. Při větších vzdálenostech to ztrácí půvab, jedině ža by na to koukal Bystrozraký :). Nekupoval jsem to navíc na dva roky, ale na dýl. Za dva roky předpokládám, že budou HD a BR videa běžne v půjčovnách a cena mechaniky klesne na normalní cenu. Navíc už teď na tom jsou skvělý fotky a upscalovaný DVD, takže mě se vyplatí :). Celkem cenově zajímavá novinka 37" je nyní ve full HD od Toshiby.
Zeli (9)|3.9.2007 22:15
[quote=Radoo;149465]Zeli, nevím jak to bereš vyplatí. Mě ano, protože mám možnost koukat na 40" celkem zblízka 2-3m. Při větších vzdálenostech to ztrácí půvab, jedině ža by na to koukal Bystrozraký :). Nekupoval jsem to navíc na dva roky, ale na dýl. Za dva roky předpokládám, že budou HD a BR videa běžne v půjčovnách a cena mechaniky klesne na normalní cenu. Navíc už teď na tom jsou skvělý fotky a upscalovaný DVD, takže mě se vyplatí :). Celkem cenově zajímavá novinka 37" je nyní ve full HD od Toshiby.[/quote]
Ja myslel spis z pohledu televize, pokud se nemylim tak DVB-T u nas nejede(a asi dlouho nepojede) na 1080, ne? A pocitam ze v horizontu peti let by se mohla koupit lepsi TV.
robert.kotasek (777)|3.9.2007 22:32
myslim ze za 3-5 let bude cena a hlavne kvalita uuuuplne nekde jinde.... tzn. pokud nemas doma htcp a nevyuzijes to jako napriklad Radoo tak se ti to neoplati.... ;)
Radoo (1302)|3.9.2007 22:38
[QUOTE=Zeli;149467]Ja myslel spis z pohledu televize, pokud se nemylim tak DVB-T u nas nejede(a asi dlouho nepojede) na 1080, ne? A pocitam ze v horizontu peti let by se mohla koupit lepsi TV.[/QUOTE]

Nemýlíš. Full Hd TV umí ale obraz upscalovat na 1920x1080. Tzn. obraz je subjektivně jemnější a ostřejší. Já ji koupil na delší dobu. Popravdě si nyní neumím představit lepší obraz. V úplný tmě snad více černou, ale v úplný tmě to zase není zdravý na oči :)
Lojzik (100)|4.9.2007 14:25
A co Sonka 32U2000. Maj ji teď v akci za 15 + DPH. To je docela solidní cena, ne?
Radoo (1302)|4.9.2007 15:21
[QUOTE=Lojzik;149532]A co Sonka 32U2000. Maj ji teď v akci za 15 + DPH. To je docela solidní cena, ne?[/QUOTE]
A solidní shitka :) Taky existují takovéhle televize viz.
http://dlp-15b1m-lcd-televizor-daewoo.elektro-nej.cz/
Lojzik (100)|4.9.2007 16:59
Radoo:
Takže tím chceš říct, že bych se měl poohlédnout jiným směrem, ano?
Škoda, že 37" plazma není tak o bura levnější, než 42", měl bych celkem jasno...
Radoo (1302)|4.9.2007 17:10
[QUOTE=Lojzik;149548]Radoo:
Takže tím chceš říct, že bych se měl poohlédnout jiným směrem, ano?
Škoda, že 37" plazma není tak o bura levnější, než 42", měl bych celkem jasno...[/QUOTE]
Přesně tak, U je nejnižší model a navíc asi rok starý model a je to v tom rychlým vývoji strašně znát.
Kup něco moderního, Panas, Sams, Tosh, mrkni na moje příspěvky a určitě ti to pomůže :)
RICI (222)|5.9.2007 11:29
[QUOTE=Lojzik;149548]Radoo:
Takže tím chceš říct, že bych se měl poohlédnout jiným směrem, ano?
Škoda, že 37" plazma není tak o bura levnější, než 42", měl bych celkem jasno...[/QUOTE]

"U" je na normalni TV vysilani prakticky nepouzitelny, teda pokud vzhledem k cene nebudes opravdu hodne mhourit oko. Nema pro Bravie to nejdulezitejsi "Bravia engine". Masovej low-end jak trdlo...