Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Jak je to s bitrate videa na DVB-S ? Je stejný jako na DVB-T ?

dvbtester (44)|4.8.2007 18:48
Někdo mi říkal, že na satelitní verzi digitálu (DVB-S) se vysílá s daleko vyšším bitrate než jak je tomu v současnosti u DVB-T. Na DVB-T se skoro nedá koukat - bitrate kolem 3 MBit/s. S kvalitou na úrovni DVD záznamu to fakt nemá nic společného ... Takže záznam z DVB-T nic moc.

Je to mu u DVB-S jinak ? nebo je to blbost a vysílá se ze stejného modulačního zdroje ?
Pitomec (10211)|4.8.2007 19:00
U DVB-S (CS Link) je to trochu lepší (u některých programů jsou dokonce 4Mbps), ale to samozřejmě neplatí pro PayTV DigiTV/UPC Direct, kde je to výrazně horší (2Mbps apod.).
dvbtester (44)|4.8.2007 19:20
2 Pitomec:
Díky za odpověď. Já jsem totiž uvažoval, že kdyby ten bitrate na DVB-S byl výrazně vyšší, že bych ke stávající kartě (viz dále), koupil do PC ještě kartu pro DVB-S.

Nemáte náhodou (v tomhle fóru je to trošku OFF TOPIC - omlouvám se) zkušenost s kartou AVERTV HYBRID+FM PCI ? Tuhle kartu pro DVB-T jsem koupil na základě (doufám dost podrobného) studia různých fór i testů z odb. časopisů, ale nevím ... Má skvělou obsluhu, ale kvalitu toho vstupního TV tuneru a souvisejících obvodů mohu i pokud jde o konkrétní kus těžko posoudit, když mi tam ti "umělci" posílají výše uvedených cca 3 MBIT/S - že ?

A to jsem ještě uvažoval o koupi druhého kusu do téhož PC s tím, že do jedné karty strčím UPC kabel a do druhé venkovní anténu (DVB-T). Ta karta totiž má jen jeden anténní vstup (bohužel).

Nebo karty DVB-S od téže firmy, aby se mi moc nemlely drivery :-) . jenže pokud ta satelitní digiverze není o tolik lepší, asi spíše dvě stejné karty DVB-T.
vity (292)|4.8.2007 19:35
Markíza má 6,4Mb/s,STV1 -4,9Mb/s.(pev.dat.tok).... ČT+Prima- Variab.dat.tok 0-8Mb/s,..NOVA- pev.dat.tok.- 3,4Mb/s
Pitomec (10211)|4.8.2007 19:36
dvbtester: Já mám kartu Leadtek WinFast DTV2000 H, což je kombo DVB-T/analog a má extra vstup pro DVB-T a extra pro ten analog. Jinak obvody v kartě u DVB-T neřeš, protože ta karta zaznamenává přímo stream vysílání, takže jak to jde z vysílače, tak to vidíš i ty v PC.
Pitomec (10211)|4.8.2007 19:38
[quote=vity;147158]Markíza má 6,4Mb/s,STV1 -4,9Mb/s.(pev.dat.tok).... ČT+Prima- Variab.dat.tok 0-8Mb/s,..NOVA- pev.dat.tok.- 3,4Mb/s[/quote]
Kdes na té ČT a Primě byl s tím datovým tokem, když max. je někde kolem 4Mbps? 8Mbps bývávalo kdysi, ale to už je hodně dávno...
dvbtester (44)|4.8.2007 20:02
[QUOTE=Pitomec;147159]dvbtester: Já mám kartu Leadtek WinFast DTV2000 H, což je kombo DVB-T/analog a má extra vstup pro DVB-T a extra pro ten analog. Jinak obvody v kartě u DVB-T neřeš, protože ta karta zaznamenává přímo stream vysílání, takže jak to jde z vysílače, tak to vidíš i ty v PC.[/QUOTE]

Neboli - pokud je v obraze z DVB-T šum, tak už je tam z vysílání (protože kdyby byl slabý signál, tak by to vypadlo nebo začalo kostičkovat, ale ne šumět ?) ?
vity (292)|4.8.2007 20:06
Dříve byl fakt 8Mb/s, ale pev.dat.tok. Ted je u ČTa Primy variabilní dat. tok a těch max.8Mb/s tam fakt je.hlavně u sportu. i když průměr je tak 4Mb/s.hodně to kolísá dle potřeby a možností.Skylink používá stále pevnej třeba Stv2 má 4Mb/s to je na sport hodně málo. Galaxie Sport má taky pevnej dat.tok 3,9Mb/s.Přechodem na variabilní by se to hodně zlepšilo.
Pitomec (10211)|4.8.2007 20:08
[quote=dvbtester;147165]Neboli - pokud je v obraze z DVB-T šum, tak už je tam z vysílání (protože kdyby byl slabý signál, tak by to vypadlo nebo začalo kostičkovat, ale ne šumět ?) ?[/quote]
Je to tak.
vity (292)|4.8.2007 20:21
Od příští soboty maj dávat pravidelně Anglickou Premier ligu na Primě jeden zápas tejdně.Obraz bude o mnoho lepší než na -GalaxieSport.(mam ji taky předplac.) Sleduju pravidelně bit rate na Dreamboxu a Technisatu.
dvbtester (44)|4.8.2007 20:30
[QUOTE=Pitomec;147167]Je to tak.[/QUOTE]

Takže suma sumárum : když nic závratně odlišného od DVB-S čekat namůžu, šlo by tedy použít dva stejné AVERy, abych nemuset přehazovat kabely na vstupu (anténa/UPC) ?

Jak se ale chová SW od AVERu v pípadě, že má adresovat dvě stejné karty (s ovladači by logicky problém být neměl), to je otázka, co ?


Třeba až se "odborníci" z Rady pro TV vysílání umoudří a stabilizuje se problematika DVB-T, a vyjasní se počty kanálů - > třeba se pak kvalita streamů (bitrate) zlepší, ne ?
Pitomec (10211)|4.8.2007 20:56
Od DVB-S můžeš nepochybně čekat větší počet programů než u DVB-T. Co se týká dvou stejných karet, tak tam moc optimismu nemám (ale nikdy jsem to nezkoušel), radši bych ale volil řešení, kde je u jedné karty víc vstupů (jako to mám já u toho Leadteka).
Foolproof (2713)|4.8.2007 21:05
Z technického hlediska máš možná pravdu, že jako 1 karta více vstupů, ale porovnám-li možnosti SS2 a toho Avercosi z hlediska softwaru, je to milion ku 1. Přidá-li pár korun, pak DVBS2 a je tam i HD.

Nechápu to "přehazování " antena/UPC. DVBS nepojede na antenu pro DVBT.
dvbtester (44)|4.8.2007 21:28
[QUOTE=Foolproof;147173]Z technického hlediska máš možná pravdu, že jako 1 karta více vstupů, ale porovnám-li možnosti SS2 a toho Avercosi z hlediska softwaru, je to milion ku 1. Přidá-li pár korun, pak DVBS2 a je tam i HD.

Nechápu to "přehazování " antena/UPC. DVBS nepojede na antenu pro DVBT.[/QUOTE]

Omlouvám se za zmatek - to je takhle : protože se v určité fázi diskuse jevilo (pokud jde o přínos v bitrate) použití DVB-S jako zbytečné, tak pak šlo o instalaci 2ks stejných (!) karet AVERTV HYBRID+FM PCI.
Jedna na stávající rozvod UPC kabelovky (v režimu analog TV), druhá na DVB-T s externí anténou ...

Snad je to jasnější :-)
Pitomec (10211)|5.8.2007 10:20
Na DVB-T+analog bych volil kartu, která má extra vstup na DVB-T a extra na analog, no a co se týká DVB-S, tak tam klidně SS2. To je tak nejlepší kombinace, díky které budeš mít maximum co lze přijímat.