Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Stažení zvuku do PC

Lubik (12)|1.8.2007 14:19
Téma je trochu OT, ale možná někdo řešil (řeší) stejný nebo podobný problém: Potřeboval bych si některé staré gramofonové desky, pásky a kazety stáhnout na PC a udělat si z nich CD s MP3. Zatím se mi podařilo najít několik prográmků, ale většina z nich je omezená v délce stahování na 1 min. Nechci instalovat všechno a postupně zkoušet vlastnosti, neb nemám náladu na zasekání kompu nějakým smetím, které potom nepoužiji a jen mi zvýší pravděpodobnost nutné reinstalace celého PC.
Můžete mi někdo doporučit nějaký soft, který by tohle výše popsané zvládnul bez nutnosti podrobného studia problematiky a pokud možno za rozumnou cenu? Po stažení svých starých nahrávek už nebudu tohle více potřebovat.
Díky
Doom (2331)|1.8.2007 14:49
namátkou Audacity. vynikající freeware program
StD (8612)|1.8.2007 15:06
[COLOR="DarkRed"]Acoustica SpinItAgain[/COLOR] - ten je prakticky "blbuvzdorný"... a vyvinut byl přesně pro tento účel (MC, vinyl do PC), včetně patřičných filtrů. Navíc to na uživatele mluví (ENG), aby věděl co má dělat.

http://www.acoustica.com/spinitagain/index.htm

:cool:
stanix (131)|7.8.2007 08:03
Máš Nero?
mirekv (7169)|7.8.2007 15:38
Nero? No mně nesmí do PC, obvzlášť na jedno použití, je to bumbrlík a navíc dokonale za*ere systém. Nejlepší bude, co radí StD nebo Doom.
Foolproof (2713)|7.8.2007 16:36
:)
Nejdůležitější je typ zvukové karty, pokud je to nějaký "zázrak" na boardu, ani SoundForge nepomůže, bude to víceméně "hluché" a u těch různých programů hlavně vypnout automatiku, dokáže to krásně zesílit šumy v tichých pasážích.:)
mirekv (7169)|7.8.2007 18:45
což je výhoda.
Lubik (12)|7.8.2007 22:08
Pokud se týká vybavení, jsem na tom dobře, protože jsem v dřívějších dobách byl schopen se svým PC (a ještě jsem) digitalizovat na DVD nahrávky z VHS, analogových kamer a pod. Takže tady se jedná skutečně jen o problém jaký zvolit soft.
Jinak rady nahoře jsem už využil a Audacity už plně pracuje.
Díky všem za příspěvky!
stanix (131)|8.8.2007 08:47
No, nemyslel jsem zrovna nero 7xx - do toho bych taky nešel.Ale většina lidí jej používá a tam audioeditor je.