Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Převod videa z mini-dv kamery do PC

jmatejka (4)|31.7.2007 20:41
Zdravim,
snazim se stahnout video z kamery Panasonic GS80 do PC pres firewire. Obecne vzato to funguje OK, ale vysledna kvalita AVI souboru je nic moc. Ve stazenem videu je videt trochu zrneni, zejm. vodorovne linky, obcas trhany obraz. Video je nahrane v SP, pri prehravani z kamery primo do TV je kvalita zcela OK.

Pouzival jsem na to Virtual Dub a WinDV oboji s podobnym vysledkem. Snazil sem se hybat s ruznymi parametry, nicmene bez vysledku, zejm. Virutal Dub ma nastaveni mraky, nektera vsak disablovana. Delam to na W2k, 2GHz procesor, 512 pamet, grafika NVidia Riva TNT2.

Mate nejaky napad co a jak nastavit aby to bylo kvalitnejsi? Klidne i jiny soft funguji na W2000.

diky

Jiri Matejka
jmatejka (4)|31.7.2007 23:25
Jeste pro upresneni - horsi kvalita je zejm. pri prehravani na PC. Prehrat na stolnim DVD (Philips HTS 3300) AVI primo stazene z kamery vubec nejde (pritom to DVD jinak AVI soubory zvlada).

Zkousim stazene AVI ruznym zpusobem konvertovat - cilem je, aby se dalo prohlizet v rozumne kvalite (=spokojim se i s mirnym zhorsenim oproti prehravani z kamery primo do TV) na beznem DVD prehravaci a prip. i pocitaci.

Zatim se mi pomoci WinDVD Creator povedlo udelat nekolik ruznych MPEGu nebo i DivX AVI, nicmene bud je kvalita uz dost zoufala (MPEG), nebo zlobi zvuk - jako by trhany (DivX AVI).

JM
jaromir9909 (269)|1.8.2007 00:08
[quote] Ve stazenem videu je videt trochu zrneni,[/quote]U amatérského videa běžné. Nedostatečné osvětlení.
[quote]zejm. vodorovne linky,[/quote]prokládání
[quote] obcas trhany obraz. [/quote]To se mi stává, když nestíhá PC. Ale je to široký pojem.
[quote] pri prehravani z kamery primo do TV je kvalita zcela OK.[/quote]Na TV se ztratí spousta nedostatků.
[quote]
Prehrat na stolnim DVD (Philips HTS 3300) AVI primo stazene z kamery vubec nejde (pritom to DVD jinak AVI soubory zvlada). [/quote]Avi je široký pojem. DVD, jen některá, zvládají MPEG4 a to jen částečně.

[quote] Pouzival jsem na to Virtual Dub a WinDV oboji s podobnym vysledkem. Snazil sem se hybat s ruznymi parametry, nicmene bez vysledku, zejm. Virutal Dub ma nastaveni mraky, nektera vsak disablovana. Delam to na W2k, 2GHz procesor, 512 pamet, grafika NVidia Riva TNT2.

Mate nejaky napad co a jak nastavit aby to bylo kvalitnejsi? Klidne i jiny soft funguji na W2000.[/quote]Možná by nějaký soft pomohl, ale jen částečně. Za chvíli by ses ptal na základní věci zas. Moje rada zní:
číst, číst, číst.

A začal bych zde:
http://jech.webz.cz/navody.php
mirekv (7169)|1.8.2007 07:25
jmatejka: Přenos z kamery do PC přes FW je čisté kopírování, takže dál je to už na sw, kterým to zpracováváš nebo přehráváš. Já používám Sony Vegas, není nic lepšího. Je ale placený.
Whitejoker (616)|1.8.2007 10:43
[quote=jmatejka;146943]
Pouzival jsem na to Virtual Dub a WinDV oboji s podobnym vysledkem. Snazil sem se hybat s ruznymi parametry, nicmene bez vysledku, zejm. Virutal Dub ma nastaveni mraky, nektera vsak disablovana.

Mate nejaky napad co a jak nastavit aby to bylo kvalitnejsi?
[/quote]

pokud tedy už chceš používat VirtualDub, tak jakékoliv nastavení může video jen zhoršit.
V menu "Video" mít nastavené jen "Direct stream copy (přímá kopie videa)". Totéž u audia.
po vystříhání nepotřebných částí ve VD uložit na disk a pak převést na mpg-2 pomocí nějakého enkodéru (Canopus Procoder, Mainconcept, TMPGEnc, HC021, aj).
Pak zbývá authoringový soft pro tvorbu DVD.

Některé programy zvládají všechny 4 kroky (natažení do kompu, sestříhání, enkódování, tvorba menu a DVD souborů) v jednom jediném programu (Pinnacle, Ulead, aj).

Samotný soubor AVI ve formátu DV asi na stolním playeru pustit nepůjde.

Pokud preferuješ formát DIVX/XVID, pak ve VirtualDubu naopak musíš mít v menu "Video" nastaveno "full processing mode" a nasteven potřebný kodek v "compression".
U audia musí být taky nastaven tento režim a vybrán kodek pro audio (nejlépe Lame mp3)
jmatejka (4)|1.8.2007 15:17
Diky za tipy, budu s tim dal experimentovat :)
JardaC (40)|16.8.2007 15:31
Anebo se da video z kamery ripnout pro porovnani kvality s VD treba softem od Uleadu, jmenuje se to tusim Ulead DVD Movie Factory, lze to stahnout z http://www.ulead.com jako trialverzi myslim na mesic; na vyzkouseni ton ale muze stacit. Sam s timhle nepracuju, ale videl jsem to u znameho-je to na ovladani jednoduchy a velmi intuitivni.