Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Forced titulky

drr (5)|31.7.2007 11:51
Pomoci DVDSubEdit1.38 jsem si nastavil ve filmu některé titulky jako forced,
dal jsem uložit a vypálil.Při přehrávání v počítači se titulky zobrazují tak jak jsem si
to představoval,ale ve stolním přehrávači ne,jde to ještě nějak jinak ošetřit či změnit?
-Vl- (366)|31.7.2007 13:18
[QUOTE=drr;146913]Pomoci DVDSubEdit1.38 jsem si nastavil ve filmu některé titulky jako forced,
dal jsem uložit a vypálil.Při přehrávání v počítači se titulky zobrazují tak jak jsem si
to představoval,ale ve stolním přehrávači ne,jde to ještě nějak jinak ošetřit či změnit?[/QUOTE]

Pokud jsem chtěl aby mi hráli jen forced titulky tak dobrý na to byl DVDMaestro kde vybereš před kompilací v menu titulkovou stopu a nezatrhneš On. Pak jdou jen forced. Jde to nastavit dodatečně u DVD které nemá menu i v IfoEditu tam kde se nastavuje co se má spustit za audio a titulky po vloženi do přehrávače taktéž vybereš titulkovou stopu a k tomu vedle v okýnku tuším Of a nebo ponechat prázdný, uš si to přesně nepamatuju nutno vyzkoušet.
drr (5)|31.7.2007 17:35
to bych zapnul všechny titulky ale já chci jen určité vybrané ,tam kde se mluví ve filmu japonsky.
Tam kde se mluví česky titulky nepotřebuji a zapínat a vypínat se mi taky nechce.
-Vl- (366)|31.7.2007 17:54
[QUOTE=drr;146934]to bych zapnul všechny titulky ale já chci jen určité vybrané ,tam kde se mluví ve filmu japonsky.
Tam kde se mluví česky titulky nepotřebuji a zapínat a vypínat se mi taky nechce.[/QUOTE]

Právě že nezapneš všechny titulky. Přečti si pořádně ještě jednou co jsem napsal. Ty tam vybereš titulkovou stopu ale nedáváš k ní "ON". Aby šly všechny tak vybereš titulkovou stopu a musíš k tomu dát "On"
drr (5)|1.8.2007 09:34
[QUOTE=-Vl-;146935]Právě že nezapneš všechny titulky. Přečti si pořádně ještě jednou co jsem napsal. Ty tam vybereš titulkovou stopu ale nedáváš k ní "ON". Aby šly všechny tak vybereš titulkovou stopu a musíš k tomu dát "On"[/QUOTE]
Pochopil jsem ,já tam mám jen cz titulky ale chci aby se zobrazily jen v některých částech filmu
mirekv (7169)|1.8.2007 10:29
Budeš si asi muset udělat novou titulkovou sadu jen které potřebuješ a ty označit forced, nevím o možnosti selektivně označit jen určité titulky.
-Vl- (366)|1.8.2007 12:05
[QUOTE=mirekv;146969]Budeš si asi muset udělat novou titulkovou sadu jen které potřebuješ a ty označit forced, nevím o možnosti selektivně označit jen určité titulky.[/QUOTE]

V DVDMaestro jdou taktéž označi vybrané titulky za Forced a pak výše popsaným způsobem aktivovat jen forced titulky. Ten tvůj spůsob je také dobrý a v mnoha případech i výhodnější, protože pak když volým titulky přes tlačítko Subtitle na DO tak se zapnou nebo vypnou všechny a jen forced aspoň u mýho přehrávače takto navolit nejdou.
stayman (12393)|1.8.2007 15:00
Ten postup je dobry s tym oznacenim tituliek a nastavit parameter na OFF, nie je ziadny problem, riesilo sa to tu uz v diskusii, len ju neviem najst. Robil som tak Blade. Akurat to ma jednu nevyhodu, niektore prehravace nedokazu nastavit titulky a aj pouzit OFF (vedia len prepnut alebo zadat OFF bez vybeu titulkovej stopy a vtedy forced nefunguju, musel by si znova vysunut DVD...), ale pre teba toto neplati, pretoze mas titulky len jedny. Navyse pri tomto, kde ich mas len jedny, je este jedna nevyhoda, nedokazes ich zase vypnut pri niektorych prehravacoch, pretoze akonahle das OFF, tak "ostanu" forced praveze aktivne. Da sa to vsak riesit pridanim/aktivovanim prazdnej titulkovej stopy. Vsetko sa da vykonat behom chvilky v PgcEdite.