Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Editace mov (QuickTime)

indi (7)|30.7.2007 21:56
Dobrého dne přeji, poraďte prosím - existuje nějaký free nebo nepříliš drahý program pro Win, kterým by bylo možné stříhat videa ve formátu .mov (tak mi lezou z digitálu).
Díky,
Indi
Foolproof (2713)|30.7.2007 23:06
Co je to nepříliš ?

Kate's Video Cutter (free beta) 1.0 - zadarmo
Allok Video Splitter - 29 dolarů
Kates Video toolkit - 20 dolarů, atd.

Podívej se na Free downloads - http://www.freedownloadscenter.com/Best/cut-mov-file.html
stayman (12393)|31.7.2007 02:31
[QUOTE=Foolproof;146890]Co je to nepříliš ?

Kate's Video Cutter (free beta) 1.0 - zadarmo
Allok Video Splitter - 29 dolarů
Kates Video toolkit - 20 dolarů, atd.

Podívej se na Free downloads - http://www.freedownloadscenter.com/Best/cut-mov-file.html[/QUOTE]

Freedownloads este neznamena, ze je to FREE, teda zadarmo !!! A mov je len obalka, dost zalezi, aka kompresia je "vo vnutri" \\/
jojto (865)|31.7.2007 08:06
[quote=indi;146885]Dobrého dne přeji, poraďte prosím - existuje nějaký free nebo nepříliš drahý program pro Win, kterým by bylo možné stříhat videa ve formátu .mov (tak mi lezou z digitálu).
Díky,
Indi[/quote]

Pouzi program MP4Cam2AVI, s ktorym si zmenis kontajner na AVI, bez rekompresie video streamu a potom pouzi strih. softver, podla volby vystupu.

vlada (3470)|31.7.2007 15:33
MP4Cam2AVI je dobrá volba a nebo by mělo být možné použít zde nedávno popisovaný program Avidemux (viz. hlavní stránka).
indi (7)|3.8.2007 22:40
Díky, převedl jsem si to na avi a stáhnul jsem si zde trial verzi Sony Vegas. Bohužel ve videích z digitálu se mi načte jen zvuk :( (ve WMP ale funguje i obraz)
Přitom u jiných videí program funguje.
Nemáte ještě prosím nějakou radu?
Díky,
Indi

Zkusil jsem detekci kodeku: Motion JPEG including Huffman Tables
vlada (3470)|3.8.2007 23:13
To je jednoduchý, nemáš kodek. Nainstaluj si ffdshow a ve VfW konfiguraci povol MJPEG dekoder.
mirekv (7169)|4.8.2007 07:10
Avisynth.
vlada (3470)|4.8.2007 09:21
Pro AviSynth potřebuješ taky kodek, takže jsi na tom úplně stejně. Pokud to teda nechceš hnát přes DirectShowSource, což je nesmysl. Přijde mi to trochu jako škrábat se levou nohou za pravym uchem.
indi (7)|9.8.2007 17:44
Já jsem asi úplně tupý, ale pořád mi to nefunguje. Nainstaloval jsem si ffvfw, encoder jsem nastavil na MJPEG, ale pořád se mi zobrazuje jen zvuk. V kompu ale nějaký použitelný kodek být musí, protože ve WMP se mi to zobrazuje normálně :(
Moc prosím o pomoc...
Díky, Indi
Foolproof (2713)|9.8.2007 18:11
Za tu dobu už jsi to měl některým tím jednúčelovým kombajnem 100x, ale je fakt, že by ses tolik nepobavil.
vlada (3470)|9.8.2007 20:10
indi
FFVFW je poměrně prehistorická záležitost, vůbec bych se nedivil, pokud by to nefungovalo. Stáhni si poslední verzi ffdshow a potom ve VfW konfiguraci povol MJPEG dekoder.

Přehrávače jako WMP, BSPlayer, ZoomPlayer, MPC a podobně žádný kodeky pro přehrávání nepoužívají. Takže z toho, jestli nějaké video hraje se vůbec nedá soudit na to, jaké kodeky na počítači máš. Všimni si, že v ffdshow máš dvě možnosti jak nastavovat podporu formátů - Video decoder configuation a VfW configuration. To první je konfigurace DirectShow filtrů pro přehrávače, to druhé jsou VfW kodeky pro editory. Všimni si, že to je na sobě zcela nezávislý. Jedná se o úplně jiný systém. Lidi to ale často míchají dohromady a myslí si, že k přehrávání videa se používají kodeky, což je nesmysl.
kasr (133)|9.8.2007 21:19
Z prehravanim mjpeg nie su ziadne problemy,ked mas dekoder(ffdshow,pic video mjpeg dekoder...),ale zbytocne maju relativne velku velkost.Ja by som to previedol do XVID(kto rad pocka tak x264).