Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Jak donutit Windows XP natahnout do pameti cely film

generator (77)|30.7.2007 10:53
Zdravim.
Muzete mi nekdo poradit? :
Mam doma HTPC pro prehravani multimedii. Aby se snizila spotreba a hlucnost/zahrivani, mam nastavene "usinani" disku. Ackoliv mam 3GB pameti, tak ale Windows nenactou cely film (700MB), do pameti a minimalne na 3x si ho chteji nacist behem prehravani z disku. Takze se kousne obraz nez se disk roztoci, pak se nacte dalsi cast, prehravani se rozjede, a disk po 5ti minutach opet "usne".
Pouzivam ZoomPlayer. Netusite nekdo jak tohle vyresit ?
-Vl- (366)|30.7.2007 11:50
[QUOTE=generator;146857]Zdravim.
Muzete mi nekdo poradit? :
Mam doma HTPC pro prehravani multimedii. Aby se snizila spotreba a hlucnost/zahrivani, mam nastavene "usinani" disku. Ackoliv mam 3GB pameti, tak ale Windows nenactou cely film (700MB), do pameti a minimalne na 3x si ho chteji nacist behem prehravani z disku. Takze se kousne obraz nez se disk roztoci, pak se nacte dalsi cast, prehravani se rozjede, a disk po 5ti minutach opet "usne".
Pouzivam ZoomPlayer. Netusite nekdo jak tohle vyresit ?[/QUOTE]


Tak si nainstaluj RAM Disk a pouštěj to z něj.
generator (77)|30.7.2007 16:42
[QUOTE=-Vl-;146859]Tak si nainstaluj RAM Disk a pouštěj to z něj.[/QUOTE]

To neni vhodne. mam 300GB filmů. Kdybych mel pred kazdym spustenim, kopirovat film na jiny disk, tak to je velice nemotorne. Pouzivam HTPC s dalovym ovladacem.

Spis me napadlo RAM disk vyuzit pro SWAP file XPcek. Ale nevim, zda-li by to resilo muj problem.
-Vl- (366)|30.7.2007 16:58
Osobně bych radši nastavil usínání kvůli těm filmům po 3 hodinách. Myslím že to ani diskům moc nesvědčí vypínání po 5ti minutách a tím pádem časté zapínání.
Alf (888)|31.7.2007 07:09
[QUOTE=-Vl-;146875]...Myslím že to ani diskům moc nesvědčí vypínání po 5ti minutách a tím pádem časté zapínání.[/QUOTE]To zcela určitě. Je to jeden z nejrychlejších způsobů jak odrovnat HDD.
jojto (865)|31.7.2007 07:24
Myslim, ze by Ti pomohol program DVDIdle...
Pitomec (10211)|31.7.2007 09:04
[quote=generator;146857]Zdravim.
Muzete mi nekdo poradit? :
Mam doma HTPC pro prehravani multimedii. Aby se snizila spotreba a hlucnost/zahrivani, mam nastavene "usinani" disku. Ackoliv mam 3GB pameti, tak ale Windows nenactou cely film (700MB), do pameti a minimalne na 3x si ho chteji nacist behem prehravani z disku. Takze se kousne obraz nez se disk roztoci, pak se nacte dalsi cast, prehravani se rozjede, a disk po 5ti minutach opet "usne".
Pouzivam ZoomPlayer. Netusite nekdo jak tohle vyresit ?[/quote]
Teda nevím, ale já mám v kompu 5x HDD (i s 2x 12cm větrákem na chlazení), HDD jedou samozřejmě pořád (žádné usínání apod. nehrozí) a normálně vedle toho sedím a hluk minimální. Pokud ti to tak vadí, tak si kup externí HDD do USB, k tomu 5m kabel a dej ten HDD někam mimo dosah tvých uší (třeba do skříně) :)
generator (77)|31.7.2007 10:31
[QUOTE=jojto;146901]Myslim, ze by Ti pomohol program DVDIdle...[/QUOTE]

Koukam ze DVDIdle podporuje i soubory. Vyzkouseim. Dekuji.


Jinak vypinani po 5ti minutach nevadi. Disk, jak jsem psal, se roztoci 3x za film (cca po 30minutach). 30 minut tudiz netopim, nehucim a nesponzoruji ČEZ.

Potreboval jsem poradit ohledne toho cachovani a ne ohledne externich disku a odhlucneni. ... Ted uz ocekavam i rady typu: Prejdi na Linux, kup si hardwarovy prehravac, vyhod DiVX, vyhod DVD, vyhod sebe .... ne dekuji ...
Devaster (477)|2.8.2007 15:10
ako ti poradili vyššie - daj si RAM Disk a don to vzdy nakopiruj ....
generator (77)|13.8.2007 14:57
Tak zatim nepomohlo ani DVD IDLE, ani Clever Cache od O&O, zkusi jsem i uplne odstranit paging file ... vse stejny vysteldek, proste po case si neco windows chteji vzit z disku a playbyck 3x za sebou "zaskobrtne".
Premyslim, zeby to mohla byt i vina Zoom Playeru, ze si chce ukladat nejsou statistiku, nebo logovat ....
Mike (617)|14.8.2007 11:46
V linuxu jde nastavit v laptop mode read ahead, ten funguje tak, ze si to nacte cely soubor do pameti a pak klidne disk vypne, ale ve woknech to bud problem? Vyzaduje to totiz zasah do systemu a asi nic stoprocentniho nebude. Videl bych to na ten ramdisk, nevim co pouzivas za program pro prehravani, ale napsat si treba BAT soubor, ktery to zkopiruje a pak pusti by bylo reseni
PeBo (26)|14.8.2007 12:09
[QUOTE=generator;147795]Tak zatim nepomohlo ani DVD IDLE, ani Clever Cache od O&O, zkusi jsem i uplne odstranit paging file ... vse stejny vysteldek, proste po case si neco windows chteji vzit z disku a playbyck 3x za sebou "zaskobrtne".
Premyslim, zeby to mohla byt i vina Zoom Playeru, ze si chce ukladat nejsou statistiku, nebo logovat ....[/QUOTE]

Zkus použít Filemon od Sysinternals - tím se dá odhalit, kdo na disk leze.
Lar (115)|14.8.2007 13:21
No jestli u toho máš jenom jeden disk, tzn. systém je na stejným disku jak video,tak se disk stejně nevypne bez toho aby se za chvíli nezapnul. Windows provádí v klidu defragmentaci disku a jiný skopičiny, a pokud jde o paměť,tak windows XP mají takovou nehezkou vlastnost, že se snaží neustále uvolňovat paměť.
Jediný c omě napadá dát systém na IDE flash disk,už t onestojí takový horentní sumy jako dřív , ale pořád je to ještě drahý.