Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Jakou kartu do PC na DVB-S

shreck (27)|29.7.2007 15:25
Dobrý den, chtel bych poradit, jakou koupit kartu do PC pro príjem satelitního digitalniho vysílání. Uvazuji o této karte Avermedia AverTV Hybrid DVB-S+ FM PCI analogový + digitální. Ale nevím jak je to s kódovaným signálem. Existuje karta, která umí dekódovat i kódované stanice, poprípade je na to nejaký program. Predem dekuji.
Foolproof (2713)|29.7.2007 20:20
Nebuď hamižný a nechtěj mít vše v jednom, SS2 je sice jenom DVB-S ale mraky softu a vše funguje.
Silas15 (27)|16.8.2007 17:52
[QUOTE=Foolproof;146828]Nebuď hamižný a nechtěj mít vše v jednom, SS2 je sice jenom DVB-S ale mraky softu a vše funguje.[/QUOTE]

co myslis tim SS2, ja budu mozna porizovat take satelit, a uvazoval sem o tehle karte AVer TV-DVB-S je to jen dvb-s, nad temi kartami odemikající placené programy sem nepomyslel. Tak by me teda zajimalo jak u kater pro pc jsou reseny? Protoze vim ze na cesky stanice nejakou tu odemikajici kartu je potreba.
clee (6592)|16.8.2007 18:04
ss2 = technisat skystar2
Silas15 (27)|16.8.2007 23:49
ale na internetu sem se dočetl že s ní nejde sledovat kodovane programy, tak tu bych si porizovat nechtel (u toho averu taky asi nejdou), je teda na trhu vůbec nejaka dvb-s karta, ktera ma vsechny vymozenosti jako dvb-t katry, treba jako ta moje se kterou sem nadmiru spokojen? a jeste aby umela kodovane programy?
Alf (888)|17.8.2007 08:59
[QUOTE=Silas15;148060]ale na internetu sem se dočetl že s ní nejde sledovat kodovane programy....[/QUOTE]
S tím Averem to nejde taky.
Pokud cheš příjmat kódované programy, musíš mít na TV kartě CI slot (připadně přídavnou kartu nebo samostatný modul s CI slotem), v něm příslušný CA modul (pro CSLink Cryptoworks) a v něm příslušnou dekódovací kartu. Odhadem ca 6000,-
Silas15 (27)|18.8.2007 22:29
tak to vypada ze levneji vyjde kdyz si clovek koupi normalni prijmac a k tomu hdd rekoder, mozna to levneji nevyjde za to to vypada na mnohem elegentnejsi zeseni s mensi namahou
tcaba (8)|22.8.2007 10:28
[QUOTE=Silas15;148156]tak to vypada ze levneji vyjde kdyz si clovek koupi normalni prijmac a k tomu hdd rekoder, mozna to levneji nevyjde za to to vypada na mnohem elegentnejsi zeseni s mensi namahou[/QUOTE]

A co zkusit SS2 a phoenix.
VlaDamorava (466)|22.8.2007 19:59
2 Silas15
Je nutné pochopit rozdíl mezi volně vysílaným DVB-T a kodovaným DVB-S. A z toho výplývající finační nákladnosti (nutnost modulů, dekodovacích karet...). Máš pravdu, elegantnejší a levnější bude zůstat u DVB-T. Pokud již tu možnost máš!
Foolproof (2713)|24.8.2007 17:33
[quote=Alf;148067]S tím Averem to nejde taky.
Pokud cheš příjmat kódované programy, musíš mít na TV kartě CI slot (připadně přídavnou kartu nebo samostatný modul s CI slotem), v něm příslušný CA modul (pro CSLink Cryptoworks) a v něm příslušnou dekódovací kartu. Odhadem ca 6000,-[/quote]

Tato informace je přece úplně mimo, naprosto nepravdivá.

1. když už bych chtěl CI slot, tak je i přes sběrnici, na kartě nemusí být
2. CI slot se nepoužívá stačí čtečka s pluginem cena 500 Kč
3. Absolutně veškerý soft pro SS2 má podporu MD API, z toho vyplývá snadná emulace, v současné době TPSCrypt,Nagra2 atd. asi 200 programů.
4. Karta nedekoduje nikdy, dekoduje soft, i s tím CI.
5. Existují čtečky na 2 karty, cena asi 1200 Kč.
6. Čtečky jsou i USB, moderní PC už nemají RS-232
7. SS2 umí naráz 42 Pidů, tedy je ideální pro streaming transponderu do sítě. (VLC)
8. Umí točit motory, či přepínat LNB
9. Pod XP na to existuje minimálně 6 vynikajících playerů
10. Je to nejlepší investice, jakou jsem kdy v oblasti PC udělal.:-E :-E :-E
Foolproof (2713)|24.8.2007 17:40
[quote=Silas15;148156]tak to vypada ze levneji vyjde kdyz si clovek koupi normalni prijmac a k tomu hdd rekoder, mozna to levneji nevyjde za to to vypada na mnohem elegentnejsi zeseni s mensi namahou[/quote]

Polud ovšem nepoužíváš PC, potom je v oblasti nahrávání jedno zařízení navíc.

Je třeba si uvědomit, že HDD rekorder nahrává analogový signál, který vznikl převodem z digitálního v sateliutním přijínači a převádí jej znovu na digitál a znovu kompresuje. Takový postup není moc technologicky high.
V PC dochází pouze ke kopírování dat ze streamu, který jde ze satelitu na HDD, je to originál, tak jak vylezl z vysílače.

Trochu rozdíl, ne :D :D :D
Alf (888)|24.8.2007 22:17
[QUOTE=Foolproof;148572]Tato informace je přece úplně mimo, naprosto nepravdivá.[/QUOTE]
Řekl bych, že je to dost silné tvrzení, ale zjevně máš daleko větší zkušenosti než já, takže se nemíním hádat. Jenom mi vysvětli, proč se tedy prodává třeba tohle, proč se prodávají CAM, proč se prodávají přídavné CI

[QUOTE]
1. když už bych chtěl CI slot, tak je i přes sběrnici, na kartě nemusí být
2. CI slot se nepoužívá stačí čtečka s pluginem cena 500 Kč
3. Absolutně veškerý soft pro SS2 má podporu MD API, z toho vyplývá snadná emulace, v současné době TPSCrypt,Nagra2 atd. asi 200 programů.
4. Karta nedekoduje nikdy, dekoduje soft, i s tím CI.
5. Existují čtečky na 2 karty, cena asi 1200 Kč.
6. Čtečky jsou i USB, moderní PC už nemají RS-232
7. SS2 umí naráz 42 Pidů, tedy je ideální pro streaming transponderu do sítě. (VLC)
8. Umí točit motory, či přepínat LNB
9. Pod XP na to existuje minimálně 6 vynikajících playerů
10. Je to nejlepší investice, jakou jsem kdy v oblasti PC udělal.:-E :-E :-E[/QUOTE]
Hezký. A myslíš, že někdo, kdo jenom někde zaslechl, že jsou na DVB-S i kódované programy a on je chce přijímat, zvládne instalaci a nastavení?
Pokud je to tak vynikající řešení, zajímalo by mě, na kolik to přijde (včetně DVB-S karty), pokud chci příjmat pouze např. CS link, případně SkyLink (předpokládám, že se všechno bude pořizovat oficiálně).;) Rád bych to vyzkoušel.
Alf (888)|24.8.2007 22:19
[QUOTE=Foolproof;148573]...Je třeba si uvědomit, že HDD rekorder nahrává analogový signál, který vznikl převodem z digitálního v sateliutním přijínači a převádí jej znovu na digitál a znovu kompresuje. Takový postup není moc technologicky high.
V PC dochází pouze ke kopírování dat ze streamu, který jde ze satelitu na HDD, je to originál, tak jak vylezl z vysílače....[/QUOTE]
Pod to se podepíšu taky. :-)
Foolproof (2713)|25.8.2007 00:00
Já jsem nechtěl, aby to vyznělo zle, ale bylo to uvedeno jako jediné řešení a navíc jevící se negativně.

Odkaz č.1 míří na SS1, to je jiná kategorie, to je karta s hardwarovým MPEG2 dekoderem, vhodná řekněme pro slabší PC

Odkaz 2 je CAMy - ty se prodávají proto, protože pokud nemá satelitní receiver universální čtečku, ale pouze slot, není prakticky jiné řešení, v PC to ale není potřeba, jako pomocník je vhodný software.

Odkaz 3 CI se prodávají, ale jsou poplatné době kdy vznikly, tedy asi rok 2001, dnes překonané, protože vznikla potřeba karty programovat, byly tedy vyvinuty programátory, no a ten umí po sobě přečíst, co tam nahrál, tedy čte kartu a to se správným softem bez ohledu na kryptovací system.
Osobně neznám nikoho, kdo by CI v PC měl.


SS2 - 1800
Phoenix - dle šikovnosti max 500
karta - 1900 ?
kabel - 100
parabola - 1000
LNB - 300
koax - 100
----------------------------------
celkem - řekněme 5500, pokud je čistý stůl pro satelit a existuje jenom PC, soft je free.

České programy jsou na jednom transponderu, takže absolutně není problém streamovat to do sítě a každý klient se může dívat na co chce.
Foolproof (2713)|25.8.2007 00:04
Satelitní receiver s universální čtečkou a emu 3000
parabola - 1000
LNB - 300
koax - 100
karta - 1900 ?
--------------------------
Asi 6300 ale není jak nahrávat.
peco (772)|27.8.2007 10:52
[quote=Foolproof;148598]Já jsem nechtěl, aby to vyznělo zle, ale bylo to uvedeno jako jediné řešení a navíc jevící se negativně.

Odkaz č.1 míří na SS1, to je jiná kategorie, to je karta s hardwarovým MPEG2 dekoderem, vhodná řekněme pro slabší PC

Odkaz 2 je CAMy - ty se prodávají proto, protože pokud nemá satelitní receiver universální čtečku, ale pouze slot, není prakticky jiné řešení, v PC to ale není potřeba, jako pomocník je vhodný software.

Odkaz 3 CI se prodávají, ale jsou poplatné době kdy vznikly, tedy asi rok 2001, dnes překonané, protože vznikla potřeba karty programovat, byly tedy vyvinuty programátory, no a ten umí po sobě přečíst, co tam nahrál, tedy čte kartu a to se správným softem bez ohledu na kryptovací system.
Osobně neznám nikoho, kdo by CI v PC měl.


[COLOR=blue]SS2 - 1800[/COLOR]
[COLOR=blue]Phoenix - dle šikovnosti max 500[/COLOR]
[COLOR=blue]karta - 1900 ?[/COLOR]
[COLOR=blue]kabel - 100[/COLOR]
[COLOR=blue]parabola - 1000[/COLOR]
[COLOR=blue]LNB - 300[/COLOR]
[COLOR=blue]koax - 100[/COLOR]
[COLOR=blue]----------------------------------[/COLOR]
[COLOR=blue]celkem - řekněme 5500, pokud je čistý stůl pro satelit a existuje jenom PC, soft je free.[/COLOR]

České programy jsou na jednom transponderu, takže absolutně není problém streamovat to do sítě a každý klient se může dívat na co chce.[/quote]


Problem moze nastat ak to bezi pod WIN, ze na kartu neprejdu zapisy.
Silas15 (27)|27.8.2007 21:38
no tak se u mě začíná otázka satelitu stávat aktuální, asi bych do pc dal tuhle kartu DVB-S PC karta TechniSat SkyStar 1 CI a postupně koupil i tu kartu. sice stuji 3k ale co se dá dělat. Řešení od Foolproofa je sice zajímavý, ale já si zase nejsem jistej s tim rozchozením, prostě po win si s tim nejsem jistej. kdybych uměl s linuxem tak bych do toho asi šel, nebo máte někdo ještě jiný řešení??
p.s. na tom satelitu budou 2konvertory a nejsem si tak jistej jestli mězi nimi dokáře ta karta přepínat, na tv to bude v poho ale v pc nevim nevim
SS2CZ (874)|28.8.2007 05:32
[quote=Silas15;148808]no tak se u mě začíná otázka satelitu stávat aktuální, asi bych do pc dal tuhle kartu DVB-S PC karta TechniSat SkyStar 1 CI a postupně koupil i tu kartu. sice stuji 3k ale co se dá dělat. Řešení od Foolproofa je sice zajímavý, ale já si zase nejsem jistej s tim rozchozením, prostě po win si s tim nejsem jistej. kdybych uměl s linuxem tak bych do toho asi šel, nebo máte někdo ještě jiný řešení??
p.s. na tom satelitu budou 2konvertory a nejsem si tak jistej jestli mězi nimi dokáře ta karta přepínat, na tv to bude v poho ale v pc nevim nevim[/quote]

Proč linux? Proč SkyStar 1 CI je to dražší a zbytečný asi jsi zapoměl na Cryptoworks modul pro Czlink kartu další 3tisíce navíc,to bych si radši koupil motor na parabolu. Rozchodit SkyStar2 s Phoenixem pod woknama a kartou Czlink je banalita.
Na 2 konvertory potřebuješ přepínač,který ovládá soft v PC ne karta.
P.S. SS1 CI jsem taky měl a rychle jsem jí vrátil a ušetřil 3litry když mi to docvaklo.:-E

Peco:
Zápisy na kartu dělám jednou za rok u známýho v přijímači.9-)
peco (772)|28.8.2007 13:40
SS2CZ:

mas uplnu pravdu, ze SS2 je super volba a aj to, ze rozchodit ju pod Win je dnes hracka (info je hafo), chcel som len upresnit problemy so zapismi, ktore sa daju vyriesit pomocou niekoho, kto ma prijimac, kde zapisy prejdu.

Ja mam tiez ss2, a som s nou nadmieru spokojny. Za tie peniaze je to super vykon.
Foolproof (2713)|28.8.2007 14:38
SS1 je vhodná pro slabší PC, avšak už např. AltDVB 2.2 ji nepodporuje.
Kdybych nyní začínal já, koupím SS2HD nebo podobný klon, je to investice do budoucna, karta už umí i DVBS2 a těchto kanálů bude jenom přibývat. Pokud to má být určeno ale jenom na CSlink, poměr cena výkon je u SS2 absolutně nejlepší. S rozchozením jsou problémy jedině kvůli hardwaru , čipy Nvidia apod, jinak to chodí víceméně napoprvé.
SS2CZ (874)|28.8.2007 14:51
[quote=Foolproof;148851]SS1 je vhodná pro slabší PC, avšak už např. AltDVB 2.2 ji nepodporuje.
Kdybych nyní začínal já, koupím SS2HD nebo podobný klon, je to investice do budoucna, karta už umí i DVBS2 a těchto kanálů bude jenom přibývat. Pokud to má být určeno ale jenom na CSlink, poměr cena výkon je u SS2 absolutně nejlepší. S rozchozením jsou problémy jedině kvůli hardwaru , čipy Nvidia apod, jinak to chodí víceméně napoprvé.[/quote]

Není SS1 jako SS1CI,ta první měla HW dekodér MPEG2:) a ta druhá nemá nic jen CI slot pro modul a kartu.9-)
blueant (820)|28.8.2007 15:00
[QUOTE=Foolproof;148598]

České programy jsou na jednom transponderu, takže absolutně není problém streamovat to do sítě a každý klient se může dívat na co chce.[/QUOTE]

Upresnenie - NOVA-TV je tusim na inom TP.
blueant (820)|28.8.2007 15:01
[QUOTE=SS2CZ;148853]Není SS1 jako SS1CI,ta první měla HW dekodér MPEG2:) a ta druhá nemá nic jen CI slot pro modul a kartu.9-)[/QUOTE]

SS1CI ma este jednu vlastnos - velmi chabu SW podporu ;)
tcaba (8)|28.8.2007 18:23
České programy jsou na jednom transponderu, takže absolutně není problém streamovat to do sítě a každý klient se může dívat na co chce.

Mohl bys to upřesnit ?.
tcaba (8)|28.8.2007 18:27
České programy jsou na jednom transponderu, takže absolutně není problém streamovat to do sítě a každý klient se může dívat na co chce.

Upřesni prosím jak na to.
Foolproof (2713)|28.8.2007 20:50
Jak na co ?

Skoro každý player má síťovou podporu, takže celý transport stream se posílá na zadaný port a kdokoliv je na síti odebírá data z tohoto portu, vybere si PID a hotovo, má konkretní kanál.

Např. síťová podpora Skyview zahrnuje : TCP, UDP,TCP+UDP, transport stream broadcast a já ani nevím co ještě. Pokud je karta naladěná, tak stačí jakýkoliv player v systemu, MPC,WMP aby si data na portu přebral, s VLC se dá poslat transport stream i na net, mám dojem, že to jakási parta na jiném foru zrealizovala na sídlišti přes WiFi, mají soukromou internetovou televizi.:)

U každého programu je to trochu jinak.
Foolproof (2713)|28.8.2007 20:54
[quote=blueant;148857]SS1CI ma este jednu vlastnos - velmi chabu SW podporu ;)[/quote]

Jejda, mě ani nenapadlo, že by se po tolika negativních zkušenostech někdo odvážil ......

Myslel jsem klasickou SS1 + CI ne ten nepoužitelný zgarb.
MichMio (2)|17.9.2007 11:28
[QUOTE=Foolproof;148886]Jak na co ?

Skoro každý player má síťovou podporu, takže celý transport stream se posílá na zadaný port a kdokoliv je na síti odebírá data z tohoto portu, vybere si PID a hotovo, má konkretní kanál.

Např. síťová podpora Skyview zahrnuje : TCP, UDP,TCP+UDP, transport stream broadcast a já ani nevím co ještě. Pokud je karta naladěná, tak stačí jakýkoliv player v systemu, MPC,WMP aby si data na portu přebral, s VLC se dá poslat transport stream i na net, mám dojem, že to jakási parta na jiném foru zrealizovala na sídlišti přes WiFi, mají soukromou internetovou televizi.:)

U každého programu je to trochu jinak.[/QUOTE]

zdravim,
tohle mě docela zaujalo, takže s touto kartou můžu sledovat DVB-S na více místech v domě najednou a to i různé programy, pokud všechny pochází ze stejného transponderu.
Jak to ale ve skutečnost probíhá. U toho počítače kde je karta si to dovedu představit, vezmu dálkový ovladač a zapnu to, ovladačem taky přepínám programy atd., ale co ostatní místa, musím nějak složitě zapínat a přepínat programy, nebo to lze nějak stejně jednoduše, že vezmu ovladač a prostě to pustím, lze to po té síti třeba provozovat i nějak na TV bez zaplého PC například s nějakou chytrou krabičkou která nahradí stále zapnuté hučící a spoustu elektřiny žeroucí PC?
Foolproof (2713)|17.9.2007 14:17
PC na kterém je karta je server. Na definovaném portu má transport stream.

a) pokud umí zařízení přehrát stream, výběrem pidů si vyberu program, jedná se zejména o jiné PC
b) pokud je to jenom souborový přehrávač, stolní player s podporou sítě (můj případ),stačí nechat ukládat jednotlivé pidy jako mpg soubory do sdíleného adresáře a kdokoliv na síti s oprávněním si je přehraje.
c) pokud má stolní player podporu UPnP (ten můj ano) lze na PC s kartou zřídit UPnP server. (Nezkoušel jsem)
d) z jiného PC lze i "ladit" kartu na serveru a to dokonce velmi primitivně pomocí HTTP rozhranní
e) bez zaplého PC karta pochopitelně jet nemůže, je to karta do PC

K pochopení funkce sdílení video streamu ze satelitu, je třeba napřed pochopit alespoň základy principu satelitního vysílání, struktury streamu.
MichMio (2)|17.9.2007 20:09
Děkuji za odpověď, ale potřeboval bych to ještě trochu rozebrat.

[QUOTE=Foolproof;150578]PC na kterém je karta je server. Na definovaném portu má transport stream.
a) pokud umí zařízení přehrát stream, výběrem pidů si vyberu program, jedná se zejména o jiné PC
[/QUOTE]
Vyrábí se tedy nějaké zařízení (ne PC) které umí přehrát stream a výběrem pidů si vybírat program a přitom se dá snadno ovládat dálkovým ovladačem (vypnout/zapnout, přepnout program)?

[QUOTE=Foolproof;150578]
c) pokud má stolní player podporu UPnP (ten můj ano) lze na PC s kartou zřídit UPnP server. (Nezkoušel jsem)
[/QUOTE]
Co je UPnP?

[QUOTE=Foolproof;150578]
e) bez zaplého PC karta pochopitelně jet nemůže, je to karta do PC
[/QUOTE]
To je mi celkem jasné, mám jedno PC které běží trvale a pracuje jako server, Jde mi ale o ty další místa kde bych chtěl mít možnost sledovat televizi a nechci aby mi doma trvale běželi tři nebo čtyři PC a zapínání PC před sledováním TV je dost nepohodlné. Jednu dobu jsem doma jako TV používal PC kartu a neosvědčilo se to, právě pro to že je mnohem pohodlnější zmáčknout tlačítko na ovladači než nejdřív pouštět PC.
Foolproof (2713)|17.9.2007 20:51
Vyrábí, říká se tomu satelitní přijímač:)

Když to umí ze streamu vybrat jenom určité pidy, liší se to od satelitního receiveru pouze VF tunerem.
Satelitní receiver, takový značkový (Lídl apod.) stojí asi 1200, se správným konvertorem na parabole se každý v domácnost může dívat na co chce a není odkázán na jeden transponder, na který je momentálně naladěn tuner SS2.

Řešení se používá právě opačné, když už jede PC, tak proč se na něm nedívat i na satelit a ne, že když se chci dívat na satelit, tak pustím PC.:)


UPnP
Short for Universal Plug and Play, a networking architecture that provides compatibility among networking equipment, software and peripherals of the 400+ vendors that are part of the Universal Plug and Play Forum.

Můj stolní player to umí, ale já používám jenom Sambu, tedy jednoduché souborové sdílení, takže když na to přijde, přebírám si na playeru jenom temporary od timeshiftu z SS2.
Maarty (7)|18.11.2007 23:18
Ahoj.

Stavím HTPC a chci CS LINK a případně i nějaké FTA programy.

Problémy:
1) Není náhodou dnes už problém s EMU u GITAL a TaT karet, nebo stále platí, že mě stačí SS2 + univ čtečka + SW ?
2) Jak zajistit timeshifting a nahrávání jiných než sledovaného programu, když NOVA a některé placené programy běží na jiném transpordéru a s jinou polarizací? Jedině druhým tunerem, TWIN konvertorem a další GITAL či TaT kartou + četčkou, nebo si vystačím jen s dalším tunerem a kartu mohu sdílet? Pokud ano, jak prosím?

Díky za jakoukoli radu, ukvapil jsem se, mám objednány komponenty a musím to zítra řešit.
Maarty
Foolproof (2713)|18.11.2007 23:41
1. Už nejede
2. Lze sdílet, ale zařízení to musí umět, popisu brání rules fora a není to na 3 řádky.
Maarty (7)|19.11.2007 11:50
Dobrý den.

Mohlo bych se obrátit na Vás napřímo, nejlépe telefonicky. Mám již objednávku na HW a musím to rychle nějak rozseknout, protože toto jsem nedořešil. Chtěl jsem to stavět na WIN XP + Mediaportal a tuneru Technotrend S2-3200 s CI kartou (je v jeho příslušenství) + CAM modul a TaT nebo GITAL karta. Nicméně nevím, jak se sdílením, zda to jde jen přes nějaké univerzal čtečky, nebo by to šlo i na tomto tuneru, nebo třeba na Technisatu SS2 nebo SS2HD.
Stejně tak mi není jasné, zda je pravda to, co mi řekli u dodavatele, že ještě před problémem polarizace a různých traspordérů narazím na ten probhlém, že se v okamžiku příjmu programu dekódovací karta blokne a nebude ji možné využít pro nahrávání jiného, či naopak.

Když by to bylo snáze řešitelné v jiném SW, nejsem nutně proti, asi může být i Linux řešení, teď mi jde o to, abych nekoupil špatně tuner, ostatní mohu dokpoupit později, TWIN monoblok bude asi v pořádku, tam nemusím nic měnit.

BTW rovnou se zeptám, co je dnes vlastně nejlevnější řešení pro CSLINK v PC, jaký tuner + jaká čtečka či CI čtečka + CAM, samozřejmě pokud nepotřebuju HD a DVB-S2, ten technotrend jsem zvolil proto, abych i na toto byl připravený, ale pokud bych kupoval druhý tuner, stačil by DVB-S a SD rozlišení.

Díky moc za odpovědi.
Maarty
Foolproof (2713)|19.11.2007 12:08
Nechápu důvody pro "rychlé rozseknutí", je to běh minimálně na střední vzdálenost a s HTPC bych řekl, že i na dlouhou.:)
Maarty (7)|19.11.2007 13:59
Uz proto, ze mam hotovu objednavku, mozna ukvapene, ale to je jedno a musim obchodu rici, co s ni budu delat. Dale protoze stroj uz mam pripraveny sestaveny, a rozjet SAT misto kabelu uz bych chtel co nejdrive, nerikam, ze hned finalne, ale vyber tuneru je pro to dulezity. Nemohl bych prosim dostat telefon a nebyl bys ochotny mi o tom rici vice, treba o tom sdileni apod a v kterem SW je mozne, pokud ne v Mediaportalu? Diky moc.
Maarty
Foolproof (2713)|19.11.2007 15:18
Viz PM
MCE a MediaPortal jsou udělány úmyslně tak, aby zamezily jakékoliv činnosti, která zavání nelegalitou.
V MCE se se satem nedomluvíš, MP je...nevím jak to napsat, abych někoho neurazil. Podle mě je rozumné řešení opustit to HTPC, pokud z toho bude jenom PC, lze dosáhnout mnohem lepších výsledků i s obyčejnými soubory, onen pomyslný komfort toho HTPC jde bohužel do háje, je potřeba minimálně myš.
Maarty (7)|19.11.2007 15:31
OK, díky, byť to neřeší můj problém.
Holt co člověk to názor, MP mi byl v jiné diskusi velmi vychválen, nechal jsem se mnoha argumenty možná trochu unést, ale hlavně ho ten člověk používá na analogu a DVB-T, ne na DVB-S.
Navíc nejsem sám uživatelem toho, co chci vytvořit a manželce budu těžko strkat do ruky myš, když doteď byla zvyklá na DO a já investuju spustu peněz a najednou bude horší komfort.

Jde mi o to, zda existuje nějaké rozumné SW řešení ať v Linuxu nebo například nad WIN XP, kde mi půjde přijímat CS LINK, nahrávat jeden program a sledovat druhý a s minimálním nákladem na HW (tunery, CI, CAM, karty). Tys mi například v krátkosti napsal od SS2 + Smouse + karta nebo share s tím, že pravidla fóra zakazují více informovat. Ale já nechci dělat žádnou nelegální činnost, chci si koupit kartu, jen s ní chci na jednom přijímači řešit i to nahrávání.

BTW prosím o info, jak to tedy řešíš ty, alespoň základní info, jaké tunery, jaké CI či Smouse, jaký SW.

Díky
Maarty
Foolproof (2713)|19.11.2007 18:33
Posloucháš jenom to, co chceš, kolik jsi už přečetl příspěvků na tom foru, co jsem ti doporučil?

I když sdílíš kartu sám sobě, mám dojem, že je to nelegální a ono je to udělané tak, že sdílet může každý s každým a o to jde.:) Takže když ti to popíšu, jak se s tím vydrbává, tak se mohu dostat leda tak do průseru.

S HTPC to co chceš prostě nejde, potřebuješ myš. Nedovedu si představit, jak budeš pomocí DO ovládat DVBPlayer v multiinstanci na 2 kartách s využitím jakéhosi rozhranní, které by i v Dosu před 20ti lety bylo považováno za ...no za jednoduché.:)

Pokud chceš i Novu, je v jiné polarizaci, takže twin a 2 tunery, což obnáší 2 sat.karty, pokud s CI, tak potěš pánbu, s jedním bývá problémů dost a ten se nedá sdílet nebo alespoň nevím jak. Takže externí čtečka softwarově ovládaná.Na PC musí jet server, který s tou čtečkou spolupracuje a DVBPlyery z každé instance (jedou 2 programy naráz, jeden se nahrává, druhý je na screenu) požadují po serveru DCW, server spolupracuje s kartou v čtečce.

Není to pro amatera a ani pro HTPC, kup si 2 tunerový receiver, přijde tě to možná levněji a pojede na první zapojení.
Maarty (7)|20.11.2007 10:57
Ahoj, nene, možná to tak vypadá. Přečetl jsem včera, co mi dal čas, myslíkm desítky příspěvků, ale zatím mě to dál neposunulo. Žádné řešení přímo na mopje požadavky jsem tam nenašel, spíše spoustu dílčích věcí a protože jsem nevěděl, odkud do toho, asi jsem nehledal dosti efektivně. Například který SW si poradí se sdílenou kartou apod. Ještě jsem nepročetl všechny rubriky, třeba návody mě ještě čekají.

Asi se začnu smiřovat s tím, že budu mít na stole bezdrátovou myš, protože základ HTPC již mám postavený, včetně case, který není běžný desktop a to se blbě púrodává. Uvidíme, ještě si něco projdu na tom fóru a pokud Tě nebudu obtěžovat, dám třeba nějaké dotazy do SZ.

BTW mi doporučuješ receiver s dvěma tunery, ale ani zde nemám jistotu, že nemusím kupovat 2 přístupové karty, i tam není, pokud se nepletu, vždy nějak smysluplně vyřešeno sdílení.

Ano, jsem laik v satelitní technice, s počítači dělám již roky, částečně mě i v minulosti živili, ale to neznamená, že se musím orientovat ve všem, žádný učený z nebe nespadl. Mě jde teď spíše o to, zda je nějaká rozumná cesta,m kterou už alespoň částečne někdo prošlápl, programátor, abych si psal nějaké rozhraní mezi softy apod. nejsem.

Díky
Maarty
Foolproof (2713)|20.11.2007 14:28
Například který SW si poradí se sdílenou kartou apod

Každý, který není určen pro HTPC.:) DVBPlyaer musí mít rozhranní, přes které lze komunikovat s pluginem, který komunikuje se serverem. Toto rozhranní je MD API, MD proto, protože před mnoha lety vznikl program MultiDEC, pro který bylo rozhranní vyvinuto.
AltDVB - umí
DVBDream - umí
Skyview - umí
ProgDVB - umí
MyTheatre - umí, ale má CoreDVB rozhranní, ovšem to je kompatibilní
WinClip - umí
DVBViewer - pouze ve starších verzích lze emulovat MD Api, má vlastní DVBV API, lze to řešit, ale složitě.

Ještě asi 4 další to umí. Komunikuje se se serverem, ne se čtečkou.

receiver s dvěma tunery, ale ani zde nemám jistotu, že nemusím kupovat 2 přístupové karty, i tam není, pokud se nepletu, vždy nějak smysluplně vyřešeno sdílení.

V tom receiveru je společná čtečka pro oba tunery. Myslím, že paralerní přístup je možný, kdyby nebyl, nechápal bych proč by si to vlastně někdo koupil.

Na okraj např. DVBDream umí myslím 19 PIP oken naráz, neovladatelné pomocí DO. Skyview využívá multiinstance k ovládání několika karet naráz....
-----------
Zapomenˇpro začátek na 2 karty a na sdílení a zkus rozchodit FTA kanály na tom PC v čemkoliv a potom lze řešit dál.
Třeba by pro začátek stačilo vylézt na střechu a otočit parabolu na západ asi o 24 stupňů...............
jadvij (1)|1.1.2008 21:07
Ahoj,

pročítal jsem různá diskusní fóra a nakonec koupil čtečku phoenix a ss2, dle návodu nainstaloval a zprovoznil progdvb 5.16 standard (do winxp jsem doinstaloval net.framework 2.2). Musím říct, že ProgDVB je velmi nestabilní, používám kartu od CS-linku jde mi pouze o odběr našich programů a zautomatizování nahrávání - s důrazem na spolehlivost. Po dvoudenních celodenních útrapách jsem rozchodil CT1,CT2,Novu, PRIMU, a NOVA Cinema, Filmbox a Nonstopkino - které mám zaplacené nejedou a také nemůžu rozchodit STV1 a STV2. Co mně nejvíc mrzí, že pro aktivaci (zobrazení) kódovaného programu musím nejdřív kliknout na free program např. tv noe a potom na ct1 po cca 10s naskočí obraz, když chci přepnout na primu nebo ctě atd. rovnou z tohoto programu nedojde k aktivaci čtečky a obraz se neobjeví, musím zase kliknout na free program např. Tv noe a pak na primu, dá se to v scheduleru sice řešit příkazem cange channel, ale je to děsně nepohodlné, rád bych si připlatil za komfort a hlavně spolehlivost, pak to mám na furt. A jeětě něco HD rekordér taky není záchrana nahrajete pouze jenom to co máte navoleno na přijímači a pak příjde jiný člen rodiny prokliká programy, samozřejmně, že to nenastaví na původní program a vklidu příjdete o druhý díl Akt X a pod. Potřebuji blbuvzdorné a spolehlivé řešení, ty nervy mu za to škudlení nestojí.

Co navrhujete, prosím, nebo jak vychytat dvb prog a cwcamemu.
blueant (820)|2.1.2008 07:53
[QUOTE=jadvij;160317]Ahoj,

pročítal jsem různá diskusní fóra a nakonec koupil čtečku phoenix a ss2, dle návodu nainstaloval a zprovoznil progdvb 5.16 standard (do winxp jsem doinstaloval net.framework 2.2). Musím říct, že ProgDVB je velmi nestabilní, používám kartu od CS-linku jde mi pouze o odběr našich programů a zautomatizování nahrávání - s důrazem na spolehlivost. Po dvoudenních celodenních útrapách jsem rozchodil CT1,CT2,Novu, PRIMU, a NOVA Cinema, Filmbox a Nonstopkino - které mám zaplacené nejedou a také nemůžu rozchodit STV1 a STV2. Co mně nejvíc mrzí, že pro aktivaci (zobrazení) kódovaného programu musím nejdřív kliknout na free program např. tv noe a potom na ct1 po cca 10s naskočí obraz, když chci přepnout na primu nebo ctě atd. rovnou z tohoto programu nedojde k aktivaci čtečky a obraz se neobjeví, musím zase kliknout na free program např. Tv noe a pak na primu, dá se to v scheduleru sice řešit příkazem cange channel, ale je to děsně nepohodlné, rád bych si připlatil za komfort a hlavně spolehlivost, pak to mám na furt. A jeětě něco HD rekordér taky není záchrana nahrajete pouze jenom to co máte navoleno na přijímači a pak příjde jiný člen rodiny prokliká programy, samozřejmně, že to nenastaví na původní program a vklidu příjdete o druhý díl Akt X a pod. Potřebuji blbuvzdorné a spolehlivé řešení, ty nervy mu za to škudlení nestojí.

Co navrhujete, prosím, nebo jak vychytat dvb prog a cwcamemu.[/QUOTE]

Skusim ti odpovedat otazkou - preco PROGDVB? ;)
Foolproof (2713)|4.1.2008 11:46
Na základě PM se mohu jenom připojit k Blueantovi. Někomu jede ProgDVB dobře, alespoň to tvrdí, zkušenosti veteránů v této oblasti jsou spíše opačné.
CWCanEmu bylo napsáno pro UPC někdy v roce 2003, raději bych volil modernější plugin.
plevis (24)|8.1.2008 20:23
Zdravim, ze svyho compu si chci postavit HTPC a nevim jakou kartu a soft pouzit pro prijem kodovanyho prijmu DVB-S(mam zaplacenou kartu CSlink) a zaroven digitalniho pozemniho DVB-T. A prosim co to znamena SS2? Moc, moc prosim o rady, kdyz tak napiste jakej presne typ karty, na cene moc nezalezi hlavne aby to fachalo! Diky moc
blueant (820)|8.1.2008 22:34
[QUOTE=plevis;161221]Zdravim, ze svyho compu si chci postavit HTPC a nevim jakou kartu a soft pouzit pro prijem kodovanyho prijmu DVB-S(mam zaplacenou kartu CSlink) a zaroven digitalniho pozemniho DVB-T. A prosim co to znamena SS2? Moc, moc prosim o rady, kdyz tak napiste jakej presne typ karty, na cene moc nezalezi hlavne aby to fachalo! Diky moc[/QUOTE]

SS2 - Skystar2 - pre DVB-S
ak na cene nezalezi isiel by som uz do DVB-S2 karty - napr. Skystar2HD

na DVB-T je AirStar2.

No a na pouzitie cslink karty potrebujes nejaku citacku - napr. PHOENIX.
plevis (24)|11.1.2008 20:32
[QUOTE=blueant;161239]SS2 - Skystar2 - pre DVB-S
ak na cene nezalezi isiel by som uz do DVB-S2 karty - napr. Skystar2HD

na DVB-T je AirStar2.

No a na pouzitie cslink karty potrebujes nejaku citacku - napr. PHOENIX.[/QUOTE]

a neni lepsi koupit kartu, aby mela i DVB-T i DVB-S napr Hauppauge WinTV HVR4000 DVB-S2, DVB-S, DVB-T, analog TV (jestli umi cist tu ctecku?) nebo je v tom nejakej rozdil? Jdeme o to, abych mohl napr z DVB-T nahravat a na DVB-S koukat
Kormidlo (16)|12.1.2008 23:46
Bude na SS2HD fungovat rovnaky soft ako na SS2?
plevis (24)|29.1.2008 08:06
a neni lepsi koupit kartu, aby mela i DVB-T i DVB-S napr Hauppauge WinTV HVR4000 DVB-S2, DVB-S, DVB-T, analog TV (jestli umi cist tu ctecku?) nebo je v tom nejakej rozdil? Jdeme o to, abych mohl napr z DVB-T nahravat a na DVB-S koukat

nevite nekdo please?