Favicon Svethardware.cz  Svět hardware   Fórum Favicon Svetmobilne.cz  Svět mobilně Favicon Svetaudia.cz  Svět audia Favicon Digimanie.cz  Digimanie   Fórum   Galerie Společnost oXy Online s.r.o.
Strana 1 z 3 123 PosledníPoslední
Zobrazené výsledky: 1 až 15 z 35

Téma: vhs kazety

Nováček
    Registrace
    Jul 2007

vlastnim videorekorder panasonic nv sv 120
    jakou by jste mi doporucili znacku videokazet a když tak proč?

casto nahravam z televize a mazu
    pouzivam kameru mini dv k nahravani deti a potom na vhs

to co jsem jeste nasel a da se koupit
    panasonic NV-E240HFG
    panasonic NV-E180HM
    sony E-240VHF
    TDK EHG 240

emtec phg 240 uz jsem nenasel

dekuji
    david
    Odpovídat lze po přihlášení

Je tu pořád Avatar uživatele Pitomec
    Registrace
    Mar 2004

Je tu pořád Avatar uživatele geronimoh
    Registrace
    Nov 2009

Koupil jsem pár kusů videokazet MAXELL E-180 GX Black (snad Made in U.K.), podle mě za super cenu 17 Kč/ks : http://www.atv-shop.cz/kazety-cd-dvd...s-maxell-vc-ap
    Vím, že je to zastaralá technologie, ale chci je vyzkoušet pro záznam S-VHS-ET. Nenašel jsem na NETu nikde nic lepšího. Pokud by jste věděli o lepších videokazetách, budu rád, když sem dáte odkaz.
    Když dnes pouštím videokazety nahrané od roku 1994 - 2003, tak jako největší držáky se ukázaly videokazety MAXELL E 240M a TDK E-180EHGEH a nejslabší výdrž z těch co jsem používal prokázaly kazety EMTEC EQ 240 a EMTEC EQ 180.

Registrace
    Mar 2004

Ty Maxell jsem hodně využíval na LP. Na ET pak jednoznačně výše uvedené Basf/Emtec. TDK byly totální shit.

Registrace
    Nov 2009

Citace Původně odesláno od Pitomec Zobrazit příspěvek
    Ty Maxell jsem hodně využíval na LP. Na ET pak jednoznačně výše uvedené Basf/Emtec. TDK byly totální shit.
    Mě se víc osvědčily ty kazety TDK E-180EHGEH (tehdy asi 150 Kč/ks) a EMTEC EQ 240 mají asi vytahaný pásek, moc chyb a roztřepaný obraz. Ještě uvidím, co s tím udělá obvod TBC na S-VHS videu.

Registrace
    Mar 2004

Já teda pásku vždy využíval jenom pro jedno nahrání a pak obvykle i jedno přehrání a konec. Takže neduhy vytahání a dropouty se mně nijak nedotkly. Ale pásky od 240min. výše měly tuším slabší podkladovou vrstvu, takže je to možné, že byly náchylnější.

Registrace
    Nov 2009

Taky myslím, že 240 minutové videopásky měly slabší pásek, už nevím o kolik. Měl jsem hluboko do kapsy a EMTEC EQ 240 byly finančně zajímavé a vysoce hodnocené v různých testech. Jednorázové nahrání je pro VHS pásky každopádně nejlepší, ale při nahrávání videoklipů po jednom a navíckrát to nešlo.

StD StD je offline
    Je tu pořád Avatar uživatele StD
    Registrace
    Mar 2004

Citace Původně odesláno od geronimoh Zobrazit příspěvek
    Mě se víc osvědčily ty kazety TDK E-180EHGEH (tehdy asi 150 Kč/ks) a EMTEC EQ 240 mají asi vytahaný pásek, moc chyb a roztřepaný obraz. Ještě uvidím, co s tím udělá obvod TBC na S-VHS videu.
    Jestli o ně někde zakopneš, tak sháněj tyto (v plastikové knížce-obalu) - dělaly se v metrážích 30, 60 a 180 minut - sorry za obrázek, ale scanner je před smrtí (lampa) a normálně slouží jen jako terminátor SCSIvětve... Manželka by s nimi ještě někde měla mít vycpanou jednu skříň, jestli to nevyházela...
    Připojené obrázky Připojené obrázky Klikněte na náhled pro zobrazení v plné velikosti 
Název: Panasonic_NV_SExxEM.jpg 
Zobrazení: 262 
Velikost: 408.8 KB 
ID: 5448  

Registrace
    Nov 2009

Citace Původně odesláno od StD Zobrazit příspěvek
    Jestli o ně někde zakopneš, tak sháněj tyto (v plastikové knížce-obalu) - dělaly se v metrážích 30, 60 a 180 minut - sorry za obrázek, ale scanner je před smrtí (lampa) a normálně slouží jen jako terminátor SCSIvětve... Manželka by s nimi ještě někde měla mít vycpanou jednu skříň, jestli to nevyházela...
    Díky za tip. Nenašel jsem je nikde v prodeji, nicméně 180 minutová by stála asi 400 Kč. Nepochybuji, že je to profi kvalita, ale tolik bych v dnešní době za videokazetu nedal. Koupil jsem Super VHS videorekordér hlavně na digitalizaci mých videokazet a jako bonus chci vyzkoušet, o kolik je S-VHS lepší než VHS.

StD StD je offline
    Registrace
    Mar 2004

Díky za tip. Nenašel jsem je nikde v prodeji, nicméně 180 minutová by stála asi 400 Kč. Nepochybuji, že je to profi kvalita, ale tolik bych v dnešní době za videokazetu nedal. Koupil jsem Super VHS videorekordér hlavně na digitalizaci mých videokazet a jako bonus chci vyzkoušet, o kolik je S-VHS lepší než VHS.
    No jestli je někdo dává za 400, tak to je jednou tak předražený, nové se naposledy prodávaly (180ky) za 210 K. Když ještě byly, pak přišla likvidace Zlína a konkurs, takže tyhle zásobovací podstaty vymizely.

Registrace
    Nov 2009

Tu cenu jsem našel tady : http://www.panasys.cz/cenikprofi.htm . V různých e-shopech vystavují 30minutové za cenu okolo 210 Kč, ale většinou je mají jako nedostupné.

StD StD je offline
    Registrace
    Mar 2004

Tu cenu jsem našel tady : http://www.panasys.cz/cenikprofi.htm . V různých e-shopech vystavují 30minutové za cenu okolo 210 Kč, ale většinou je mají jako nedostupné.
    To není "ceníK" ale fantasmagorium zbožných přání, který nikdo neaktualizuje... Navíc, když to i za ty peníze budeš náhodou chtít, tak to budou škrabat Bůh ví odkud za neurčitou dobu...
    Ale zkus si to poptat třeba na pcbazar.kontakt, třeba někdo něco vyštrachá. Já mám z těchto kazet taky už asi 90 % všechno dávno přetažený do PC, ale uchovávám to z piety, že to pořád "ještě hraje" a přežije vše, včetně mě.

Registrace
    Nov 2009

Já to ani jako ceník nebral, ale vzhledem k ceně 30 minutových kazet na e-shopech by to možná i odpovídalo. Dívám se na "aukro.cz", třeba se tam něco objeví. Ony i slušné VHS kazety vydrží déle, než DVD-R a DVD+R média. Ani já je po zdigitalizování nedávám pryč.

StD StD je offline
    Registrace
    Mar 2004

Já to ani jako ceník nebral, ale vzhledem k ceně 30 minutových kazet na e-shopech by to možná i odpovídalo. Dívám se na "aukro.cz", třeba se tam něco objeví. Ony i slušné VHS kazety vydrží déle, než DVD-R a DVD+R média. Ani já je po zdigitalizování nedávám pryč.
    Neboj, až se někdy podívám k ženě (co s ní nežiju) pod prádlo do skříně, možná něco najdu a hodím to tu na bazar. Rekorder SVHS, co máme oba stejný, je její už odepsaný (=vnoučata), takže by neměl být problem.

Registrace
    Nov 2009

Citace Původně odesláno od StD Zobrazit příspěvek
    Neboj, až se někdy podívám k ženě (co s ní nežiju) pod prádlo do skříně, možná něco najdu a hodím to tu na bazar. Rekorder SVHS, co máme oba stejný, je její už odepsaný (=vnoučata), takže by neměl být problem.
    O.K. Já na to nespěchám. Musím předělat poličky v HI-FI stolku, dokoupit kabely a pak se začnu bavit.

Strana 1 z 3 123 PosledníPoslední

Podobná témata

1. Jak z audio kazety?
    Od 007jarda v sekci Editace audia
    Reakcí: 15
    Poslední příspěvek: 18-09-2008, 20:19
  2. Jak stahovat s DV kazety
    Od rjja v sekci Editace videa
    Reakcí: 36
    Poslední příspěvek: 16-09-2008, 15:49
  3. DV kazety